eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 228
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  Polska

  El. MMPPK: Bocar Włókniarz triumfuje w Ostrowie
 2019-06-11 21:24:07  Wojciech Kulak    tzostrovia.pl

Żużlowcy Bocar Włókniarza Częstochowa okazali się najlepsi w ostrowskich eliminacjach do finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Losy drugiego miejsca premiowanego awansem ważyły się do ostatniego biegu dnia. Dodatkową gonitwę zwyciężył Marcin Kościelski, który pokonał Damiana Stalkowskiego i tym samym Arged Malesa TŻ Ostrovia w sierpniu powalczy o medale w Gorzowie.

Wyniki:
I. Bocar Włókniarz Częstochowa 21 pkt
7. Jakub Miśkowiak  13 (1,3,3,3,3)
8. Bartłomiej Kowalski  8+2 (3,2*,w,1,2*)
16. Mateusz Świdnicki NS

II. Arged Malesa TŻ Ostrovia 17+3 pkt
1. Kamil Nowacki 5+2 (2*,0,0,1,2*)
2. Marcin Kościelski  12 (3,1,2,3,3) +3
13. Sebastian Szostak NS

-------------------------------------------------
III. Aforti Start Gniezno 17+2 pkt
5. Damian Stalkowski  9 (0,2,3,1,3) +2
6. Kevin Fajfer 8+1 (2,1*,1,3,1)
15. Szymon Szwacher NS

IV. Get Well Toruń  13 pkt
9. Filip Nizgorski  3+1 (1,-,1*,0,1)
10. Igor Kopeć-Sobczyński 10 (3,3,2,2,w)
17. Kamil Kiełbasa  0 (0)

V. Power Duck Iveston PSŻ Poznań 11 pkt
3. Marek Lutowicz 9 (1,3,3,-,2)
4. Michał Curzytek  2 (0,d,-,2,0)
14. Bartosz Curzytek  0 (0,0)

VI. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 11 pkt
11. Karol Żupiński 9 (2,2,2,2,1)
12. Denis Zieliński  2 (0,1,1,0,0)
18. Oskar Rowecki NS

Wyścig po wyścigu:
1. (67,88) Kościelski, Nowacki, Lutowicz, Curzytek
2. (67,03) Kowalski, Fajfer, Miśkowiak, Stalkowski
3. (66,87) Kopeć-Sobczyński, Żupiński, Nizgorski, Zieliński
4. (66,60) Miśkowiak, Kowalski, Kościelski, Nowacki
5. (67,99) Kopeć-Sobczyński, Stalkowski, Fajfer, Kiełbasa
6. (67,88) Lutowicz, Żupiński, Zieliński, Curzytek (d/st)
7. (66,68) Stalkowski, Kościelski, Fajfer, Nowacki
8. (66,60) Miśkowiak, Żupiński, Zieliński, Kowalski (w/u)
9. (67,70) Lutowicz, Kopeć-Sobczyński, Nizgorski, Curzytek
10. (67,84) Fajfer, Żupiński, Stalkowski, Zieliński
11. (68,44) Kościelski, Kopeć-Sobczyński, Nowacki, Nizgorski
12. (67,99) Miśkowiak, Curzytek, Kowalski, Curzytek
13. (67,93) Kościelski, Nowacki, Żupiński, Zieliński
14. (68,17) Miśkowiak, Kowalski, Nizgorski, Kopeć-Sobczyński (w/u)
15. (68,34) Stalkowski, Lutowicz, Fajfer, Curzytek

Bieg dodatkowy o II miejsce:
16. (67,97) Kościelski, Stalkowski

Relacje na żywo
ELITSERIEN
Smederna - Rospiggarna
wtorek, godzina 19:00
Dackarna Malilla - Vetlanda Speedway
wtorek, godzina 19:00
Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno
8 16 +92
2. Betard Sparta Wrocław
8 11
+18
3. Stelmet Falubaz Zielona Góra 8 10 +20
4. forBET Włókniarz Częstochowa
8 9
-6
5. Truly.work Stal Gorzów
8 8 +1
6. MrGarden GKM Grudziądz
8 7
-2
7. Speed Car Motor Lublin
8 4 -46
8. Get Well Toruń
8 3 -77
Nice 1. Liga Żużlowa
1. PGG ROW Rybnik 9 17 +112
2. Unia Tarnów 7 11 +12
3. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów 8 10 -2
4. Car Gwarant Start Gniezno 7 9 +3
5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 9 8 -34
6. Orzeł Łódź 9 7 -26
7. Lokomotiv Daugavpils 9 4 -65
2. Liga Żużlowa
1. ZOOLeszcz Polonia Bydgoszcz

8

15 +85
2. Power Duck Iveston PSŻ Poznań
7 13 +114
3. OK Bedmet Kolejarz Opole 6 9 +33
4. Wilki Krosno 8 8 -19
5. Euro Finannce Polonia Piła 7 7
-20
6. Stainer Unia Kolejarz Rawicz 7 1
-75
7. Speedway Wanda Kraków
5
0
-96
Elitserien
1. Vetlanda Speedway
7
10 +48
2. Indianerna Kumla
5 9 +48
3. Västervik Speedway 5
7 +44
4. Piraterna Motala
5
6 +8
5. Lejonen Gislaved
6 6 -4
6. Smederna Eskilstuna
6 4 -10
7. Dackarna Malilla
6 4
-42
8. Masarna Avesta
6 4
-68
9. Rospiggarna Hallstavik
6 2
-24
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces 11
23 +58
2. Ipswich Witches 8
19
+28
3. Poole Pirates 8 15 +36
4. Peterborough Panthers 10
14 -42
5. Swindon Robins 7 11 +10
6. Wolverhampton Wolves 8 10
-40
7. King's Lynn Stars 8
7 -50
Premiership Supporters Cup
Północna Grupa
1. Belle Vue Aces 4 9
+20
2. Wolverhampton Wolves 3 4
-6
3. Peterborough Panthers 3
3
-14
Południowa Grupa
1. Ipswich Witches 6
10
+20
2. Swindon Robins 5
10 +18
3. Poole Pirates 5 9 -20
4. King's Lynn Stars 4
6
-18
Klasyfikacja SGP
1.  Patryk Dudek 40
2. Leon Madsen
40
3.  Bartosz Zmarzlik 36
4.  Fredrik Lindgren 32
5.  Emil Sajfutdinow 30
6.  Martin Vaculik 28
7. Janusz Kołodziej
26
8.  Niels Kristian Iversen
24
9.  Jason Doyle 23
10.  Artiom Łaguta  22
11. Robert Lambert  21
12.  Matej Žagar 17
13. Antonio Lindbaeck
17
14. Max Fricke
16
15.  Tai Woffinden  15
16.  Maciej Janowski 11
Partner
Ostatni wywiad
   Gleb Czugunow: Szybko to wszystko mija

W meczu 7. kolejki PGE Ekstraligi Betard Sparta Wrocław wygrała na własnym torze z Speed Car Motorem Lublin 47:43. 6 punktów w czterecg startacg zdobył dla gospodarzy 20-letni Rosjanin z Saławatu Gleb Czugunow, który po tym spotkaniu odpowiedział na kilka pytań dla naszych czytelników.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Skarb Kibica - Polonia Piła

Zapraszam do przedsezonowego cyklu "Skarb Kibica", gdzie będę starał się przybliżyć sylwetki wszystkich drużyn, które wezmą udział w sezonie 2019 we wszystkich Polskich ligach żużlowych. Dziś zapraszam do zapoznania się bliżej z drugim z omawianych już spadkowiczów z Nice 1LŻ, czyli z Polonią Piła.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Śladami historii. Parowy czempionat (cz. II)

Zapraszamy Państwa na drugą część dotyczącą historii międzynarodowych finałów z udziałem najlepszych par świata. W drugiej części opiszemy historię składającą się na lata, kiedy w formacie parowym rozgrywano Drużynowe Mistrzostwa Świata (1994-1998) oraz po krótce opiszemy historię Speedway Best Pairs Cup z udziałem najlepszych reprezentacji świata (2013-2015). W pierwszej z kolei odnieśliśmy się do legendarnych Mistrzostw Świata Par. Zapraszamy do lektury!!!

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu