eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 265
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  SGP-SON-U21

  Emil Sayfutdinov: Mam nadzieję, że żużel w Rosji dojrzeje
 2020-10-18 12:15:40  Bartek Glapiak    speedwayofnations.com

Rosjanie po raz trzeci z rzędu wygrali zawody Speedway of Nations i obronili po raz kolejny tytuł mistrzów świata. Patent na takie zdobywanie i bronienie sukcesów ma Emil Sayfutdinov. Rosyjski zawodnik w sobotnich zawodach w Lublinie pokazał swoją siłę, aby przypieczętować kolejne trofeum dla swojego kraju. 

Lubelski finał z pewnością nie był gratką dla oka kibica. Piątkowe starcie zostało odwołanie, a w sobotę na trybunach nie mogli zasiąść sympatycy speedwaya z powodu nałożonych obostrzeń. Pogoda również tego dnia nie była łaskawa. Rywalizacja zostałą wstrzymana po 15 biegach ze względu na warunki torowe. Zawodnik Unii Leszno nie ukrywał jednak swojego zadowolenia po zawodach. - Nie mogłem zobaczyć, dokąd zmierzam. Deszcz wpadał w moje gogle. Na zewnątrznej było dużo materiału, ale przyspieszyłem i właśnie zobaczyłem, jak Doyle jedzie prosto do ogrodzenia. Znalazłem mały kąt i minąłem go. Jestem naprawdę szczęśliwy, że to zrobiłem, byłem bezpieczny i zdobyłem kilka ważnych punktów - mówił Rosjanin.

Przed wprowadzeniem nowej formuły rywalizacji o drużynowe mistrzowstwo świata Rosja nie zdobyła tytułu mistrza świata seniorów - indywidualnie lub drużynowo. Od 2018 roku i finału we Wrocławiu wciąż są mistrzami globu. - Wiem, że nie kontynuowaliśmy zawodów. Ale jesteśmy mistrzami świata, więc jesteśmy naprawdę szczęśliwi. I to trzy razy z rzędu! Skupiliśmy się na naszych punktach i na startach - dodał Sayfutdinov.

30-letni zawodnik znany jest również ze starań o promocję żużla w Rosji. Po kolejnym sukcesie kraju ma nadzieję, że jeszcze bardziej umocni profil tego sportu na wschodzie. - Mam nadzieję, że żużel w Rosji dojrzeje szybko i mamy nadzieję, że nasza federacja i kibice będą nas wspierać, podobnie jak wszystkie firmy, które mamy w Rosji. Miejmy nadzieję, że ktoś nas zobaczy. Zasługujemy na to wsparcie i jest to dla nas ważne - podsumował trzykrotny mistrz świata.

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno      
2. Moje Bermudy Stal Gorzów      
3. Betard Sparta Wrocław      
4. RM Solar Falubaz Zielona Góra      
5. Eltrox Włókniarz Częstochowa      
6. Motor Lublin      
7. MrGarden GKM Grudziądz      
8. eWinner Apator Toruń      
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. PGG ROW Rybnik      
2. Car Gwarant Kapi Meble Budex Start      
3. Orzeł Łódź      
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
     
5. Unia Tarnów
   
6. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów
     
7. Abramczyk Polonia Bydgoszcz      
8. Wilki Krosno    
2. Liga Żużlowa
1. Lokomotiv Daugavplis      
2. OK Bedmet Kolejarz Opole      
3. SpecHouse PSŻ Poznań      
4. RzTŻ Rzeszów      
5. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz      
6. Wölfe Wittstock      
Bauhaus-Ligan
1. Masarna Avesta      
2. Indianerna Kumla      
3. Lejonen Gislaved      
4. Rospiggarna Hallstavik      
5. Dackarna Mallila      
6. Vetlanda Speedway      
7. Västervik Speedway      
8. Piraterna Motala      
Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik  
2.  Tai Woffinden  
3.  Fredrik Lindgren  
4.  Maciej Janowski  
5.  Leon Madsen  
6.  Jason Doyle  
7.  Artem Laguta  
8.  Emil Sajfutdinow  
9.  Martin Vaculik  
10. Max Fricke  
11.  Matej Žagar  
12. Krzysztof Kasprzak  
13. Anders Thomsen  
14. Robert Lambert  
15. Oliver Berntzon  
Partner
Ostatni wywiad
   Wiktor Przyjemski: Sezon nie był łatwy, ale udany dla mnie

Sezon 2020 był udany dla juniora Abramczyk Polonii Bydgoszcz, Wiktora Przyjemskiego. Pod koniec lipca bez problemów zdał egzamin na licencję "Ż" w Toruniu. W połowie sierpnia oficjalnie otrzymał licencję na starty w klasie 500cc i został ogłoszony zawodnikiem klubu znad Brdy. Podczas rozgrywek DMPJ Przyjemski pokazywał się z dobrej strony, co może napawać optymizmem zarząd oraz sympatyków klubu z Bydgoszczy. Junior Polonii odpowiedział na pytanie o obecny oraz przyszły sezon.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   A mi się pomysł z U24 podoba... (felieton)

W środowisku żużlowym panuje obecnie spora wymiana negatywnych i pozytywnych zdań w sprawie wprowadzenia przepisu dotyczącego zawodnika do 24 lat na pozycji seniorskiej. Zarzuca się, że część doświadczonych zawodników straci swoje miejsca w klubach. Jednakże ten przepis według mnie ma więcej plusów niż wad. Chciałbym przedstawić kilka z nich. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Początki pierwszej ligi oraz zwycięzcy rozgrywek

Zbliżają się rozgrywki eWinner 1. Ligi Żużlowej. Kibice pierwszoligowych zespołów już odliczają dni, żeby obejrzeć ukochaną drużynę. Przy tej okazji warto przyjrzeć się jakie drużyny kiedyś wygrywały pierwszą ligę? Prezentuję artykuł, który poświęcony jest początkom rozgrywek na drugim szczeblu rozgrywek w Polsce, a także ich zwycięzcom.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu