eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 378
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  ANGLIA

  Fredrik Lindgern: Czas na kolejny krok
 2011-09-17 12:11:10  Patryk Rojek    inf.własna

Fredrik Lindgren zakończył już sezon w Polsce. W minioną niedziele Jaskółki pokonały Włókniarz Częstochowa i zapewniły sobie miejsce w Speedway Ekstralidze. Szwed mocno przyczynił się do sukcesu tarnowian zdobywając 10 punktów i jeden bonus. Teraz musi skupić się na rywalizacji w Grand Prix i lidze szwedzkiej.

- To wielka ulga, ze udało nam się zwyciężyć w tym dwumeczu. Przed pojedynkiem byliśmy odrobinę zdenerwowani, wiadomo że za wszelką cenę chcieliśmy uniknąć degradacji do pierwszej ligi. Osiem punktów to spora zaliczka, więc od początku musieliśmy być bardzo skoncentrowani. Na szczęście wszystko się udało. Podczas meczu w zespole panowała naprawdę świetna atmosfera i to było kluczem do sukcesu - mówił po meczu Lindgren.

Kibice tarnowskiego klubu nie ukrywają, że chętnie widzieliby Szweda w barwach Jaskółek w kolejnym sezonie. Sam zainteresowany wciąż jeszcze nie wie, co czeka go w przeciągu następnych kilku miesięcy. - W tym momencie bardzo ciężko jest rozmawiać na temat przyszłości. Wiemy już, że od przyszłego sezonu w Speedway Ekstralidze będzie obowiązywał przepis dopuszczający starty tylko jednego zawodnika z cyklu Grand Prix w danym zespole. Wciąż nie wiem, czy uda mi się utrzymać status uczestnika mistrzostw świata. Nadal walczę o miejsce w pierwszej ósemce, dlatego trudno cokolwiek powiedzieć odnośnie przyszłego sezonu -  wyjaśnia Fredrik. - Były prowadzone pewne rozmowy, ale zachowam ten wątek dla siebie - dodaje.

Lindgren przyjechał do Tarnowa prosto z Danii, gdzie dzień wcześniej uczestniczył w Grand Prix Nordyckim. Jak podkreśla długa podróż nie sprzyja w przygotowaniach do zawodów. - Oczywiście, kiedy startuje się dzień po dniu to wymaga naprawdę sporej energii. Po takich zawodach jak Grand Prix siłą rzeczy, człowiek jest bardziej zmęczony niż zwykle, szczególnie, że z Vojens do Tarnowa jest naprawdę sporo kilometrów. Kiedy jednak zakładam kask, adrenalina zaczyna buzować i kompletnie zapominam się o jakimkolwiek zmęczeniu - mówi Szwed.

Zawody w Vojens okazały się niezwykle udane dla zawodnika Tauron Azoty Tarnów. Lindgren ukończył tamten turniej na trzecim miejscu.- To wspaniałe uczucie znów stanąć na podium zawodów Grand Prix. W zeszłym sezonie niedane było mi zakończyć zawodów w pierwszej trójce. We wszystkich finałach, w których startowałem przyjeżdżałem na ostatnim miejscu - wspomina. W decydującym wyścigu Lindgren postawił wszystko na jedną kartę i tuż przed meta, brawurowym atakiem wyprzedził Chrisa Holdera. - To był ostry pojedynek z obydwu stron, Chris kilkakrotnie pokazał mi swoje koło. Na ostatnim wirażu to ja zaatakowałem bez pardonu i zdołałem wyprzedzić Australijczyka. Po biegu zapytałem czy wszystko w porządku. On odpowiedział jedynie: „nie martw się, to jest walka i tutaj nikt nie odpuszcza” . Więc myślę, że nie ma między nami żadnego problemu – twierdzi Lindgren.

Świetny wynik w Grand Prix Nordyckim jest dobrym prognostykiem, przed ostatnimi dwoma turniejami, które odbędą się w Gorican i Gorzowie Wielkopolskim. - Przed zawodami w Vojens powiedziałem sobie: „musisz wywalczyć dwucyfrowy wynik, dziesięć lub więcej oczek”, i to udało się zrealizować, bo zakończyłem zawody z dorobkiem 13 oczek. Teraz czas na kolejny krok, tym razem w Gorican. Po prostu muszę uwierzyć w siebie i pojechać najlepiej jak tylko potrafię - zapowiada Szwed.

Początkiem sierpnia Lindgren nabawił się poważnej kontuzji podczas zawodów w Anglii. Jak się okazuje nadal nie jest w pełni zdrowy. - Na początku było bardzo trudno, nadal nie czuję się w stu procentach sprawny, dlatego cieszę się, że w Danii udało mi się zaliczyć dobry występ. Powrót po kontuzji był dla mnie trudny także pod względem psychologicznym, stąd nie zawsze mogłem pojechać na miarę swoich możliwości. Z dnia, na dzień jest co raz lepiej, choć mój lekarz mówi, że potrzeba jeszcze kilku miesięcy nim całkowicie wyzdrowieje - mówi Fredrik.

Obok rywalizacji w Grand Prix, toczy się jeszcze walka w szwedzkiej Elitserien. Zespół Fredrika Lindgrena musi walczyć o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. - Mamy identyczną sytuację, co w Polsce. Rywalizujemy w fazie play-out z Valsarna, w której podobnie jak w Częstochowie startują bracia Łaguta i Daniel Nermark. Z pewnością będzie to wymagający przeciwnik, w końcu ukończyli fazę zasadniczą na piątym miejscu - podkreśla.

Dackarna to jedno z największych rozczarowań w lidze szwedzkiej. Zespół, który ma w swoim składzie aż trójkę uczestników cyklu Grand Prix zakończył rundę zasadniczą na ostatnim miejscu. - W tym sezonie trapią nas kontuzje. Rune Holta praktycznie od początku roku ma problemy z nadgarstkami, Hans Andersen również miał sporą przerwę i teraz dopiero szuka swojej formy, Jurica Pavlic sygnalizował świetną dyspozycję niestety złamał nogę i zabrakło go w najważniejszych pojedynkach. No i w końcu mnie również przytrafiła się kontuzja. Podsumowując to nie był najszczęśliwszy sezon dla Dackarny. Życzyłbym sobie żebyśmy zakończyli sezon w dwumeczu z Valsarną, ale wszystko zweryfikuje postawa na torze - uważa jeden z liderów Dackarny.

Tradycyjnie na przełomie września i października, w Pardubicach zostanie rozegrany turniej o Zlatą Prilbę. Przed rokiem Lindgren był o włos od zwycięstwa. Czy w tym sezonie znów stanie do walki w tych prestiżowych zawodach? - Tak myślę. Teraz, kiedy wiem już, że nie będę musiał przyjeżdżać na spotkania barażowe do Polski mogę ze spokojem udać się do Pardubic. Wszystko wskazuje na to, że się tam pojawię - zapowiada. - To bardzo fajne i oryginalne zawody. Sześciu zawodników na torze w każdym wyścigu, do tego system eliminacyjny to wszystko sprawia, że samo uczestnictwo w tych zawodach jest wyjątkowe. Pojadę tam i liczę na dobrą zabawę – zakończył.

Reklama

 


Relacje Live

Krajowa Liga Żużlowa

LVBET Lokomotiv Daugavpils vs OK Kolejarz Opole
sobota 15:15

Trans MF Landshut Devils vs Ultrapur Omega Gniezno
niedziela 14:00

LVBET Lokomotiv Daugavpils vs Śląsk Świętłochowice
niedizela 15:15

Polska vs Australia
niedziela 19:00

Finał MIMP - Bydgoszcz
sobota 20:00

SGP Challenge - Terenzano
sobota 20:15

Tabele ligowe

 

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Betard Sparta Wrocław

11

20

+66

2.  Pres Toruń 11 17 +107
3.  Fogo Unia Leszno 11 17 +68
4. Orlen Oil Motor Lublin 11 17 +93
5  Bayersystem GKM Grudziądz 11 14 +17
6. Gezet Stal Gorzów 11 10 -17
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

11

7 -96
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 11

0

-228
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 11 26 +203
2. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 11 14 -42
3. Hunters PSŻ Poznań  11 14 +3
4 Innpro ROW Rybnik 11 13 +31
5. Dakar Development Stal Rzeszów 11 12 -1
6. Polonia Piła 11 10 -109
7. Moonfin Magnus Ostrów 11 8 -47
8. Cellfast Wilki Krosno

11

7

-38
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

11 22 +117
2.

Ultrapur Start Gniezno

10 15 +5
3. Trans MF Landshut Devil 10 15 +36
4.  Ok Kolejar Opole 10 11 -2
5. LVBET Lokomotiv Daugavpils 10 10 -26
6.  Speedway Kraków  10 8 -67
7  MKS Śląsk Świętłochowice 10 6 -74
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 11 21 +77
2. Indianerna Kumla  10 19 +120
3. Lejonen Gislaved 11 16 +48
4. Vastervik Speedway 10 15 +68
5. Vargarna Norrkoeping 10 9 +8
6. Dackarna Malilla 10 9 -41
7. Rospiggarna Hallstavik 11 6 -120
8. Piraterna Motala 11 0 -155



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  9 17 +42
2. Holsted Tigers 9 14 +70
3. GSK Liga 8 12 +31
4. Team Fjelsted 8 10 -16
5. Esbjerg Vikings 9 9 +3
6. Region Varde Elitesport 8 5 -16
7. Slangerup Speedway 8 4 -49
8 Nordjysk Elite Speedway 7 3 -73

Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik 98
2.  Brady Kurt 93
3. Robert Lambert 81
4.  Michael Jepsen Jensen 66
5. Jack Holde 55
6.  Leon Madsen 55
7. Kacper Woryna 55
8.  Max Fricke 54
9.  Patryk Dudek 51
10.  Andrzej Lebiediew 44
11. Jason Doyle 42
12.  Dominik Kubera 28
13.  Daniel Bewley 18
14.  Nazar Parnicki  16
15.  Frederik Lindgre 12
Klasyfikacja SEC
1.  Leon Madsen 14
2.  Patryk Dudek 14
3.  Mikkel Michelsen 11
4.  Michael Jepsen Jensen 13
5.  Kai Huckenebck 12
6.   Mathias Pollestad 9
7.  Piotr Pawlicki 8
8.  Kacper Woryna 8
9.  Jan Kvech 7
10.  Przemysław Pawlicki 7
11.  Maciej Janowski 6
12.  Andrzej Lebiediew 6
13.  Kim Nilsson 6
14.  Adam Ellis 3
15.  Damian Ratajczak 2
16.  Nazar Parnicki 0
17.

18.

19.

20. r Rasmus Jensen 0

 

Klasyfikacja IMP
1.
Kacper Woryna 26
2.
Maciej Janowski 22
3.  Patryk Dudek 22
4. Bartosz Zmarzlik 20
5.  Piotr Pawlicki 20
6.  Krzysztof Buczkowski 20
7. Wiktor Przyjemsk 20
8.  Jakub Jamróg 16
9. Tobiasz Musielak 15
10. Dominik Kubera 15
11.  Szymon Woźniak 13
12. Przemysław Pawlicki 12
13.  Mateusz Cierniak 12
14.  Maksymilian Pawelczak 10
15. Jakub Miśkowiak 6
16.  Bartosz Jaworski 1
17. Radosław Kowalski 1
18.  Antoni Kawczyński 1
19.

20.

21.

22.  
Klasyfikacja SGP2

1. Wiktor Przyjemski 20
2.  Mikkel Andersen 18
3.  Vilads Nagel 16
4.  William Drejer 14
5.  Kevin Małkiewicz 12
6.  Slater Lightcap 11
7.  Maksymilian Pawełczak 10
8  Beau Bailey 9
9.  William Cairns 8
10.  Rasmus Karlsson 7
11.  Nicolai Heiselberg 6
12.  Antoni Mencel 5
13.  Sven Cerjak 4
14.  Mitchell McDiarmid 2
15.  Adam Bednar 0

Partner

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu