eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 137
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  Polska

  Fredrik Lindgren: Będzie mi bardzo brakowało kibiców
 2020-05-20 19:03:45  Tymek Szerszyński    wlokniarz.com

Na datę 12 czerwca zaplanowany jest start rozgrywek PGE EkstraligiFredrik Lindgren, podobnie jak reszta zawodników zagraniczny startujących w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, stawił się w naszym kraju na miesiąc przed inauguracją ligi, dokładnie 11 maja

Szwed wypowiedział się na temat m.in. własnego samopoczucia oraz jazdy bez publiczności na trybunach.

Jak w nowych warunkach czuje się twoja ciężarna żona, pies, który przyjechał z tobą do Polski, no i Ty sam?
F.L: Dziękuję, wszyscy czujemy się dobrze – moja żona, nasz pies Bellman oraz ja. Od samego początku naszego pobytu w Częstochowie zostaliśmy bardzo dobrze zakwaterowani, więc jest OK.

Długo musiałeś namawiać swoją żonę Carolinę do wspólnego przyjazdu i kwarantanny w Polsce?
F.L: Nie musiałem przekonywać jej do przyjazdu do Polski. Wspólnie omówiliśmy całą sytuację i podjęliśmy decyzję, że wspólna podróż będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem.

Przed zbliżającym się sezonem miałeś pewnie sporo planów, jeżeli chodzi o jazdę w Eltrox Włókniarzu Częstochowa oraz tych indywidualnych. Wygląda na to, że, przynajmniej na razie, większość z nich została zawieszona. Twoja mobilizacja nie cierpi na tym?
F.L:
Covid-19 wprowadził małe zamieszanie. Na początku pandemii borykałem się z brakiem motywacji, kiedy nie miałem jasno określonego terminu powrotu na tor. Teraz kiedy mamy już ustaloną datę powrotu do jazdy, to bardzo pomaga z ponownym złapaniem odpowiedniej motywacji.

Przed starem ligi będziesz mógł jedynie trenować ze swoimi kolegami z Eltrox Włókniarza Częstochowa. Nie odbędą się sparingi, które każdego roku zwiastowały początek sezonu ligowego. Jak według Ciebie może to wpłynąć na twoją dyspozycję? Brak test meczów, kontaktu z innymi zawodnikami, rywalizacji w czterech, to chyba utrudnia przygotowania? Miałeś kiedykolwiek wcześniej taki sezon, do którego musiałeś przystępować niejako z marszu?
F.L:
To będą zdecydowanie inne przygotowania do startu ligi, niż miało to miejsce w latach ubiegłych. Zasady są jednak takie same dla wszystkich, dlatego nie pozostaje nic innego jak zaakceptować nową sytuację. Na szczęście w przeszłości, kiedy startowałem dla Wolverhampton w Anglii, mieliśmy w jednym z sezonów problemy z pogodą. Przed startem ligi udało się odbyć tylko jeden, krótki trening. Liczę na to, że to doświadczenie pomoże mi przed startem PGE Ekstraligi.

PGE Ekstraliga wystartuje bez kibiców, z nowym regulaminem sanitarnym w parku maszyn, mecze odbywać się będą w zupełnej ciszy – nie licząc warkotu waszych motocykli. Z tego, co pamiętam, jesteś zawodnikiem, który w trakcie meczu odcina się od trybun, skupia na drużynie i swoim przygotowaniu do kolejnych biegów. Czy brak fanów na trybunach to dla Ciebie problem?
F.L:
Szczerze mówiąc będę bardzo tęsknił za kibicami na stadionie. Oni tworzyli wspaniałą atmosferę, która na mnie, zawodnika, działa bardzo mobilizująco. Szczególnie podczas spotkań w Częstochowie, dlatego będzie mi bardzo brakować kibiców na trybunach.

Koronawirus opóźnił nie tylko start PGE Ekstraligi, ale również spowodował konieczność renegocjowania kontraktów. 
F.L: 
Wszyscy musieliśmy renegocjować swoje umowy w związku z ekstremalną wręcz sytuacją na świecie spowodowaną koronawirusem. Wielu ludzi na znalazło się w trudnej sytuacji i ja jestem szczęśliwy, że mogę utrzymać swoją pracę jako żużlowiec. To ważne, że możemy zatrzymać nasz ukochany sport, że w tym roku mimo Covid-19 będziemy mogli startować.

Liczysz na to, że kibice wrócą na trybuny jeszcze w tym roku?
F.L:
Na nic nie liczę. Profesjonaliści oraz rządy poszczególnych krajów muszą podejmować takie decyzje jak w twoim pytaniu. Mam jedynie nadzieję, że światowy sport będzie mógł wrócić do normalności tak szybko, jak tylko to możliwe.

Na koniec powiedz, proszę, co można robić, przez ponad 10 dni w hotelowej kwarantannie? Chodzisz już “po ścianach”, czy jeszcze daleko Ci do takiego stanu?
F.L:
Jest trudno kiedy nie możesz zmienić otoczenia. Większość dni wygląda podobnie. Mam sprzęt do ćwiczeń, dlatego codziennie trenuję. Hotel udostępnił dla nas ogród, dlatego możemy pobawić się z naszym psem na świeżym powietrzu. Jeżeli chodzi o jedzenie, to trzy razy dziennie posiłki dowożone są do naszego pokoju. Reszta dnia to TV, social media i praca na komputerze.

 

 

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno
   
2. Betard Sparta Wrocław
 

3. Eltrox Włókniarz Częstochowa    
4. Falubaz Zielona Góra  

5. MrGarden GKM Grudziądz
 
 
6. Motor Lublin
     
7. Moje Bermudy Stal Gorzów
   
8. ROW Rybnik
   
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. eWinner Apator Toruń
     
2. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów      
3. Car Gwarant Start Gniezno    
4. Unia Tarnów      
5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk      
6. Lokomotiv Daugavpils    
7. Orzeł Łódź      
8. Abramczyk Polonia Bydgoszcz
   
2. Liga Żużlowa
1. SpecHouse PSŻ Poznań
   
2. OK Bedmet Kolejarz Opole    
3. Wilki Krosno    
4. Stainer Unia Kolejarz Rawicz    
5. RzTŻ Rzeszów    
6. MSC Wolfe WittstockElitserien
1. Smederna Eskilstuna      
2. Dackarna Malilla
   
3. Vetlanda Speedway
   
4. Västervik Speedway    
5. Lejonen Gislaved
   
6. Indianerna Kumla
   
7. Piraterna Motala    
8. Rospiggarna Hallstavik
   
9. Masarna Avesta
 

SGB Premiership
1. Swindon Robins      
2. Ipswich Witches
     
3. Wolverhampton Wolves
     
4. Belle Vue Aces      
5. King's Lynn Stars      
6. Peterborough Panthers    
7. Sheffield Tigers      
Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik  
2.  Leon Madsen  
3.  Emil Sajfutdinow  
4.  Fredrik Lindgren  
5.  Martin Vaculik  
6.  Maciej Janowski  
7.  Jason Doyle  
8.  Patryk Dudek  
9.  Matej Žagar  
10.  Niels Kristian Iversen  
11.  Artiom Łaguta  
12.  Antonio Lindbaeck  
13.  Tai Woffinden  
14.  Max Fricke  
15. Martin Smolinski  
Partner
Ostatni wywiad
   Sebastian Szostak: Najważniejsze to dobrze punktować

W tej chwili cały świat sportowy stoi w miejscu. Każdy wyczekuje aż pandemia koronawirusa się zakończy, a sportowcy będą mogli wrócić do uprawiania dyscyplin, z których słyną. Nie inaczej jest z żużlowcami. W tym momencie sytuacja zmusza ich do trenowania w domowym zaciszu. Udało się jednak poprosić wychowanka Arged Malesa TŻ Ostrovia - Sebastiana Szostaka, o udzielenie krótkiego wywiadu. Ostrowianin odpowiedział na pytania przez szklany ekran. 

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Czy liga bez obcokrajowców ma sens?

Żużel w Polsce ma coraz większe problemy. Ostatnie wydarzenia pokazują, że śmiało można mówić o lekkim kryzysie. Sytuacji nie poprawiła informacja, którą przekazały wczoraj zagraniczne federacje. Władze czarnego sportu w Szwecji, Danii i Wielkiej Brytanii wycofały zgody tamtejszym zawodnikom na jazdę w Polsce w PGE Ekstralidze. Czy polska najwyższa klasa rozgrywkowa ma sens bez występów obcokrajowców?

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Ograniczniki obrotów obowiązkową częścią silnika

W sezonie 2020 dojdzie do kluczowej zmiany technicznej, o której spekulowano już od kilku miesięcy. W każdym silniku żużlowego motocykla musi znajdować się tzw. ogranicznik obrotów. Jest to integralna część układu zapłonowego, której zadaniem jest odcinanie iskry przy przekroczeniu 13500 obrotów. Ma to zwiększyć żywotność silnika i zapobiegać defektom, wskutek czego zmniejszą się koszty eksploatacji tej części motocykla.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu