eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 366
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Greg Hancock: Obudzić i zmusić do działania
 2016-09-15 10:21:42  Stanisław Wrona    inf. własna

Po 8 rozegranych w tym sezonie rundach cyklu Speedway Grand Prix, liderem nadal jest Greg Hancock. Amerykanin w niemieckim Teterow po raz kolejny zameldował się w finale, jednak zwycięzca – Jason Doyle traci już do niego tylko 5 punktów. Walka Herbiego o czwarty tytuł czempiona globu, zapowiada się emocjonująco.

Z pewnością Amerykanin nie może mieć sobie wiele do zarzucenia po sobotnim występie. Choć jak sam przyznaje, zero przywiezione w pierwszym wyścigu było dla niego pewnego rodzaju zimnym prysznicem. – Sądzę,  że to był bardzo dobry występ w moim wykonaniu. Było całkiem przyzwoicie. Początek był dosyć ciężki. W pierwszym biegu przyjechałem ostatni. To jedna z takich rzeczy, które musiały mnie obudzić i zmusić do działania. Na szczęście mi się to udało, zanim było zbyt późno. Wszystko pracowało dobrze. Zająłem trzecie miejsce, dopisałem sporo punktów do swojego dorobku. Czekam już na kolejną rundę. Do końca pozostały tylko trzy, a na końcu tej drogi jest tytuł Mistrza Świata – skomentował swój występ w Teterow, Greg Hancock.

Przed finałem to właśnie nasz rozmówca pierwszy wybierał pole startowe. Zdecydował się na pierwsze, choć ostatecznie okazało się ono nie do końca dobre, a lepszymi wyjściami spod taśmy wykazali się zawodnicy jadący z tych zewnętrznych – Bartosz Zmarzlik i Jason Doyle. – Przy wyborze pierwszego pola na finał, nie byłem do końca pewny. Było to trochę ryzykowne, ponieważ drugie też spisywało się dobrze. Gdy jechałem w półfinale, zobaczyłem, jak się z niego jedzie. Spojrzałem na pierwsze i dostrzegłem więcej możliwości. W finale jechali jednak Jason, Bartek i Niels, a to naprawdę dobrzy zawodnicy. Nie można ich nie doceniać. Myślałem, że będzie lepiej mieć ich wszystkich z prawej strony, niż znajdować się między nimi. Nie poszło mi tak dobrze, jak bym chciał, jednak zaufałem przeczuciu. Sądziłem, że jest ono właściwe, nie do końca jednak to zadziałało – ocenił samokrytycznie.

Drugi turniej z rzędu wygrał Jason Doyle. Australijczyk depcze Herbiemu po piętach i zniwelował w ostatnich dwóch rundach stratę do zaledwie dwóch punktów. Nasz rozmówca przyznaje, że obrona przed tak dobrze dysponowanym rywalem, będzie niezwykle ciężka. – Jason radzi sobie świetnie, wszędzie, gdzie startuje. Jest facetem, który ma cel. Jeździ tak swobodnie i w pewny sposób, nie popełniając pomyłek. Tego potrzeba, aby wygrywać. Sam mogę tylko go obserwować i czegoś się uczyć. Oczywiście muszę też mieć oczy skierowane na mój główny cel, na końcu tych zmagań (uśmiech).

Kolejna odsłona tegorocznej rywalizacji o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata odbędzie się w ostatnią sobotę września w Sztokholmie. Przed dwoma laty właśnie tam Hancock osiągnął przewagę, która przed ostatnią rundą okazała się wystarczająca do wyprzedzenia Krzysztofa Kasprzaka w klasyfikacji generalnej. Miejsce to zatem mu sprzyja, jednak nie przywiązuje on w tym momencie większej uwagi do tego faktu. – Staram się zdobywać sporo punktów w każdej z rund. Niektóre z nich są lepsze od innych. Sztokholm to dobre miejsce, lubię je. Każdy jednak walczy o swoje. Poziom zawodników jest jednak tak wysoki, że żaden wyścig nie jest łatwy. Każdy jest ciężki i bardzo ważny. Muszę po prostu pozostać skupionym – podkreślił.

Po turnieju o Speedway Grand Prix Szwecji, który Herbie zwyciężył 14 sierpnia, miał on kilkanaście punktów przewagi nad drugim miejscem. W dwóch ostatnich rundach stopniała ona do 5 oczek, a z pewnością dużo lżej startowałoby się, mając kilka oczek więcej nad rywalami. – Nie ma łatwych turniejów. Wszyscy chcieliby, aby takie były, jednak jeśli miałoby to miejsce, każdy miałby prostą drogę. Sam podchodzę do każdych zawodów po kolei, z osobna. Muszę walczyć dalej, potrzebuję punktów, chcę ich i zamierzam je zdobywać – przyznał Amerykanin.

Na koniec zaskoczyliśmy nieco naszego rozmówcę pytaniem o przyszłość. Być może spodziewał się go nieco później, bliżej końca bieżących rozgrywek, potwierdził on jednak chęć rywalizowania o medale IMŚ w sezonie 2017. – Już teraz mnie o to pytasz? (śmiech). Oczywiście, mam zamiar startować w kolejnym roku. Nie zamierzam jeszcze nigdzie się stąd wybierać – zaznaczył z uśmiechem, na koniec rozmowy z naszym portalem, Greg Hancock.

Reklama

 


Relacje Live

Krajowa Liga Żużlowa

LVBET Lokomotiv Daugavpils vs OK Kolejarz Opole
sobota 15:15

Trans MF Landshut Devils vs Ultrapur Omega Gniezno
niedziela 14:00

LVBET Lokomotiv Daugavpils vs Śląsk Świętłochowice
niedizela 15:15

Polska vs Australia
niedziela 19:00

Finał MIMP - Bydgoszcz
sobota 20:00

Tabele ligowe

 

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Betard Sparta Wrocław

11

20

+66

2.  Pres Toruń 11 17 +107
3.  Fogo Unia Leszno 11 17 +68
4. Orlen Oil Motor Lublin 11 17 +93
5  Bayersystem GKM Grudziądz 11 14 +17
6. Gezet Stal Gorzów 11 10 -17
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

11

7 -96
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 11

0

-228
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 11 26 +203
2. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 11 14 -42
3. Hunters PSŻ Poznań  11 14 +3
4 Innpro ROW Rybnik 11 13 +31
5. Dakar Development Stal Rzeszów 11 12 -1
6. Polonia Piła 11 10 -109
7. Moonfin Magnus Ostrów 11 8 -47
8. Cellfast Wilki Krosno

11

7

-38
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

11 22 +117
2.

Ultrapur Start Gniezno

10 15 +5
3. Trans MF Landshut Devil 10 15 +36
4.  Ok Kolejar Opole 9 10 +1
5. LVBET Lokomotiv Daugavpils 9 8 -28
6.  Speedway Kraków  10 8 -67
7  MKS Śląsk Świętłochowice 10 6 -74
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 11 21 +77
2. Indianerna Kumla  10 19 +120
3. Lejonen Gislaved 11 16 +48
4. Vastervik Speedway 10 15 +68
5. Vargarna Norrkoeping 10 9 +8
6. Dackarna Malilla 10 9 -41
7. Rospiggarna Hallstavik 11 6 -120
8. Piraterna Motala 11 0 -155



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  9 17 +42
2. Holsted Tigers 9 14 +70
3. GSK Liga 8 12 +31
4. Team Fjelsted 8 10 -16
5. Esbjerg Vikings 9 9 +3
6. Region Varde Elitesport 8 5 -16
7. Slangerup Speedway 8 4 -49
8 Nordjysk Elite Speedway 7 3 -73

Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik 98
2.  Brady Kurt 93
3. Robert Lambert 81
4.  Michael Jepsen Jensen 66
5. Jack Holde 55
6.  Leon Madsen 55
7. Kacper Woryna 55
8.  Max Fricke 54
9.  Patryk Dudek 51
10.  Andrzej Lebiediew 44
11. Jason Doyle 42
12.  Dominik Kubera 28
13.  Daniel Bewley 18
14.  Nazar Parnicki  16
15.  Frederik Lindgre 12
Klasyfikacja SEC
1.  Leon Madsen 14
2.  Patryk Dudek 14
3.  Mikkel Michelsen 11
4.  Michael Jepsen Jensen 13
5.  Kai Huckenebck 12
6.   Mathias Pollestad 9
7.  Piotr Pawlicki 8
8.  Kacper Woryna 8
9.  Jan Kvech 7
10.  Przemysław Pawlicki 7
11.  Maciej Janowski 6
12.  Andrzej Lebiediew 6
13.  Kim Nilsson 6
14.  Adam Ellis 3
15.  Damian Ratajczak 2
16.  Nazar Parnicki 0
17.

18.

19.

20. r Rasmus Jensen 0

 

Klasyfikacja IMP
1.
Kacper Woryna 26
2.
Maciej Janowski 22
3.  Patryk Dudek 22
4. Bartosz Zmarzlik 20
5.  Piotr Pawlicki 20
6.  Krzysztof Buczkowski 20
7. Wiktor Przyjemsk 20
8.  Jakub Jamróg 16
9. Tobiasz Musielak 15
10. Dominik Kubera 15
11.  Szymon Woźniak 13
12. Przemysław Pawlicki 12
13.  Mateusz Cierniak 12
14.  Maksymilian Pawelczak 10
15. Jakub Miśkowiak 6
16.  Bartosz Jaworski 1
17. Radosław Kowalski 1
18.  Antoni Kawczyński 1
19.

20.

21.

22.  
Klasyfikacja SGP2

1. Wiktor Przyjemski 20
2.  Mikkel Andersen 18
3.  Vilads Nagel 16
4.  William Drejer 14
5.  Kevin Małkiewicz 12
6.  Slater Lightcap 11
7.  Maksymilian Pawełczak 10
8  Beau Bailey 9
9.  William Cairns 8
10.  Rasmus Karlsson 7
11.  Nicolai Heiselberg 6
12.  Antoni Mencel 5
13.  Sven Cerjak 4
14.  Mitchell McDiarmid 2
15.  Adam Bednar 0

Partner

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu