eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 142
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  Polska

  Grupa Azoty Unia Tarnów przed galą PGEE
 2018-09-11 14:57:43  Wojciech Kulak    inf.prasowa

Gala PGE Ekstraligi, podsumowująca sezon 2018, już 8 października w Warszawie. Reprezentanci GRUPA AZOTY Unia Tarnów (Jakub Jamróg i Nicki Pedersen) zostali nominowani w kategoriach Niespodzianka Sezonu oraz Najlepszy Zagraniczny Zawodnik Sezonu. – Jakub Jamróg jest faworytem kategorii Niespodzianka Sezonu  – ocenił Paweł Racibor, dziennikarz Przeglądu Sportowego.

Typy Pawła Racibora w poszczególnych kategoriach:

Niespodzianka Sezonu – Jakub Jamróg


Pokazał w tym sezonie, że warto na niego stawiać, nawet jako prowadzącego parę, przez słabszą postawę Petera Kildemanda. Uwierzył w siebie, co spowodowało lepsze występy, zwłaszcza w meczach wyjazdowych w połowie sezonu. Miał możliwość częstych startów, nie był zmieniany. Bardziej to on był wystawiany jako rezerwa taktyczna za słabszych zawodników. Warto w niego inwestować i zaufać.

Najlepszy Junior Sezonu – Bartosz Smektała

Tutaj się zastanawiałem. Maksym Drabik jest topowym juniorem od kilku sezonów, ale myślę, że Bartosz Smektała też sporo pokazał w tym roku. Dlatego, żeby wprowadzić trochę rywalizacji w plebiscycie, wybrałem juniora FOGO Unii Leszno. Uważam, że jest w nim spory potencjał. W PGE Ekstralidze pokazuje, że kiedy trzeba zapunktować, to warto na niego stawiać i daje to drużynie z Leszna perspektywę na przyszłość.

Najlepszy Zagraniczny Zawodnik Sezonu – Artem Laguta

Postawiłem na Rosjanina, bo pokazuje już kolejny sezon, że jest topowym żużlowcem PGE Ekstraligi. Mimo tego, że drużyna MRGARDEN GKM Grudziądz nie pokazała tego, na co liczyli kibice przed sezonem, to Laguta był tym zawodnikiem, który od początku punktował bardzo dobrze. Fani pewnie z radością przyjęli informację, że Rosjanin zostanie w zespole na następny rok.

Najlepszy Polski Zawodnik Sezonu – Bartosz Zmarzlik

Nowości nie odkryje. Jego średnia jest najwyższa w PGE Ekstralidze już od kilku lat i to nie pozwala zagłosować inaczej. Są sympatie kibiców danych drużyn w kierunku swoich zawodników, ale Zmarzlik pokazuje, że jest najlepszy w lidze.

Najlepszy Trener/Menedżer Sezonu – Marek Cieślak

Pokazuje, że potrafi poukładać drużynę. Dostał gotowy zespół forBET Włókniarza, a stworzył ekipę, która mogła otrzeć się o finał PGE Ekstraligi. Jego zasługą jest to, że potrafi także wyciągnąć zawodnika ze słabszej formy. Przykładem jest Adrian Miedziński, który teraz znów jest jednym z najlepszych żużlowców. Plusem jest również atmosfera, którą tworzy. Wie kiedy podejść i porozmawiać z zawodnikiem w trakcie spotkania. Raz ostrzej, raz łagodniej. Dodatkowo klimat, który robi, na przykład przejażdżkami rowerowymi z podopiecznymi.

Nasz rozmówca ocenił także szansę tarnowskich zawodników w kategoriach, w których zostali nominowani. – Jakub Jamróg jest faworytem kategorii Niespodzianka Sezonu. Mało kto spodziewał się, że będzie mieć trzecią średnią w zespole. Pokazał, że potrafi zdobywać sporą ilość punktów. Nickiego Pedersena można uznać jako niespodziankę, bo każdy martwił się, czy Duńczyk wróci po kontuzji. Zrobił to i zaprezentował się znakomicie. W kwestii kategorii Najlepszy Zagraniczny Zawodnik Sezonu to jest topowym żużlowcem, ale bardziej stawiałbym na tych, którzy rozpoczynają ten swój bój o najwyższe cele – zakończył dziennikarz Przeglądu Sportowego.

Głosowanie na najlepszych tego sezonu PGE Ekstraligi trwa do 24 września TUTAJ.

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno2. Cash Broker Stal Gorzów3. Betard Sparta Wrocław4. forBET Włókniarz Częstochowa5. Get Well Toruń6. MrGarden GKM Grudziądz7. Falubaz Zielona Góra


8. Speed Car Motor LublinNice 1. Liga Żużlowa
1. Grupa Azoty Unia Tarnów


2. ROW Rybnik


3. Car Gwarant Start Gniezno


4. Lokomotiv Daugavpils


5. Orzeł Łódź6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk


7. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów2. Liga Żużlowa
1. Euro Finannce Polonia Piła


2. Speedway Wanda Kraków3. Stainer Unia Kolejarz Rawicz


4. Kolejarz Opole


5. Power Duck Iveston PSŻ Poznań

 


6. ZOOLeszcz Polonia Bydgoszcz

 7. Wilki Krosno


SGB Premiership
1. Poole Pirates


2. King's Lynn Stars


3. Belle Vue Aces


4. Swindon Robins


5. Wolverhampton Wolves


6. Ipswich Witches


7. Peterborough Panthers


Elitserien
1. Smederna Esklistuna2. Dackarna Malilla3. Rospiggarna Hallstavik4. Västervik Speedway5. Vetlanda Speedway


6. Indianerna Kumla7. Lejonen Gislaved8. Masarna Avesta9. Piraterna MotalaKlasyfikacja SGP
1.  Tai Woffinden  
2.  Bartosz Zmarzlik  
3.  Fredrik Lindgren  
4.  Maciej Janowski  
5.  Greg Hancock  
6.  Artiom Łaguta  
7.  Jason Doyle  
8.  Emil Sajfutdinow  
9.  Patryk Dudek  
10.  Matej Žagar  
11.  Martin Vaculik
12. Janusz Kołodziej

13.  Niels Kristian Iversen
 
14. Antonio Lindbaeck
 
15. Leon Madsen
 
Partner
Ostatni wywiad
   Bartłomiej Kowalski: Na pewno można było wygrać

Bartłomiej Kowalski okazał sie z jednym bohaterów Arge Speedway Wandy Kraków w meczu z Lokomotivem Duagavpils. Zespół z województwa małopolskiego zdołał remisować 45:45 z fawroyzowanymi Łotyszami. Ważnym punktem w ekipie gospodarzy był właśnie wcześniej wspomniany młodzieżowiec, który uzyskał 8 punktów z bonusem. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z utalentowanym zawodnikiem.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Skarb Kibica - Wilki Krosno

Zapraszam do przedsezonowego cyklu "Skarb Kibica", gdzie będę starał się przybliżyć sylwetki wszystkich drużyn, które wezmą udział w sezonie 2019 we wszystkich Polskich ligach żużlowych. W pierwszym wydaniu cyklu przyjrzę się ostatniej  drużynie zeszłego sezonu plż 2, czyli Wilkom Krosno.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Śladami historii. Parowy czempionat (cz. II)

Zapraszamy Państwa na drugą część dotyczącą historii międzynarodowych finałów z udziałem najlepszych par świata. W drugiej części opiszemy historię składającą się na lata, kiedy w formacie parowym rozgrywano Drużynowe Mistrzostwa Świata (1994-1998) oraz po krótce opiszemy historię Speedway Best Pairs Cup z udziałem najlepszych reprezentacji świata (2013-2015). W pierwszej z kolei odnieśliśmy się do legendarnych Mistrzostw Świata Par. Zapraszamy do lektury!!!

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu