eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 129
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  SGP-SON-U21

  Hampel liczy na przełamanie w Cardiff
 2014-07-11 12:19:35  Konrad Cinkowski    przegladsportowy.pl

Przed Jarosławem Hampelem początek drugiej części sezonu w Grand Prix. Przed zawodami w Cardiff Hampel zmienia nastawienie psychiczne i nie zamierza eksperymentować ze sprzętem. Żużlowiec wierzy, że będzie to dla niego nowy i lepszy rozdział.

- W Cardiff rozpocznie się druga część sezonu i mam nadzieję, że to będzie nowy i lepszy dla mnie rozdział w tegorocznych startach o mistrzostwo świata – przekonuje Jarosław Hampel. Polak ma za sobą jeden z najgorszych początków sezonu w historii startów w cyklu GP. W sześciu dotychczasowych rundach zdobył zaledwie 54 punkty. To mało, biorąc pod uwagę, że w zeszłym roku na tym samym etapie miał o 12 punktów więcej, a w swoim rekordowym 2011 roku po sześciu rundach uzyskał 92 punkty.

– Grand Prix to zupełnie coś innego niż zawody ligowe i w tym roku po jeździe Jarka doskonale widać, że to, co świetnie działa w lidze, zawodzi go w mistrzostwach świata. W tym cyklu liczy się powtarzalność oraz zaufanie do siebie i silników – mówi klubowy trener Hampela Rafał Dobrucki. Wielu ekspertów przyczyny słabszej postawy Polaka w tegorocznym cyklu upatruje w psychice. – W boksie Jarka brakuje doradcy, który pomógłby mu w najtrudniejszych momentach w trakcie turnieju. Jeśli Hampel nie zacznie dokonywać dobrych wyborów na torze i poza nim, dalej będzie tracił punkty i dystans do rywali – przekonuje Zenon Plech. Przed ostatnimi rundami zawodnik sporo zainwestował w nowe silniki, które nie spisywały się jednak zgodnie z oczekiwaniami. Przed zawodami w Cardiff żużlowiec nie planuje żadnej rewolucji i pojedzie na sprawdzonym sprzęcie.

– Na pewno to nie jest dla mnie łatwy sezon w GP. Przyczyna przyczyn jest kilka i problem na pewno nie sprowadza się tylko do podejścia mentalnego do zawodów. Tegoroczny cykl od początku nie układa się po mojej myśli. Podczas dwóch rund miałem ogromne problemy z silnikami i na torze niewiele mogłem zdziałać. Kilka razy nie wykorzystałem nadarzającej się szansy i rezultat tego jest widoczny w klasyfikacji – przekonuje Hampel. W klasyfikacji generalnej Polak zajmuje ósme miejsce i do liderującego Grega Hancocka traci 19 punktów. – Od tej rundy zmieniam nastawienie i nie zamierzam patrzeć już na klasyfikacje. Zależy mi na tym, żeby dobrze wypaść na torze i uporać się z kłopotami. Gdy żaden z elementów nie zawiedzie, nie będę musiał się martwić o punkty. W tym roku co kilka tygodni zmienia się układ sił wśród najlepszych zawodników, więc nie zdziwiłbym się, gdyby i liderom przydarzyły się wpadki – dodaje wicemistrz świata.


Na co będzie stać w drugiej części sezonu Jarosława Hampela?

O przełamanie na torze w Cardiff nie będzie jednak łatwo. Polak co prawda już dwukrotnie stawał tam na podium jednak było to w sezonach 2006 i 2010. Ostatnie dwie rundy na jednodniowym torze na stadionie Parken nie były udane i Hampel kończył je z dorobkiem odpowiednio pięciu i sześciu punktów.

Reklama

 


Relacja Live

PGE Ekstraliga

Orlen Oil Motor Lublin  vsInnpro ROW Rybnik

piątek 18:00

 

 Pres Toruń vs Krono Plast Włókniarz Częstochowa

piątek 20:30

BAYERSYSTEM GKM Grudziądz vs Betard Sparta Wrocław 

niedziela 16:30

Gezet Stal Gorzów vs Stelmet Falubaz Zielona Góra

niedziela 19:15

Metlakas 2 Ekstraliga

 

 Texom Stal Rzeszów vs  Moonfin Malesa Ostrów
sobota (3maj) 16:30

 

 H. Skrzydlewska Orzeł Łódź vsAutona Unia Tarnów
niedziela (4 maj) 14:30

 

FIM Speedway Grand Prix

sobota 19:00

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1.  Orlen Oil Motor Lublin

3

6

+40

2.   Bayersystem GKM Grudziądz 3 6 +36
3.  KS Apator Toruń  2 3 +8
4. Betard Sparta Wrocław 3 2 +18
5 Krono- Plast Włókniarz Częstochowa  3 2 -2
6.  Innpro ROW Rybnik 3 2 -4
7.  Gezet Stal Gorzów

3

1 -26
8. Stelmet Falubaz Zielona Góra  3

0

-58
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Cellfast Wilki Krosno 3 6 +24
2.  Fogo Unia Leszno 3 4 +45
3. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 3 4 +14
4. Hunters PSŻ Poznań  3 3 +4
5. Texom Stal Rzeszów 2 1 -8
6. Moonfin Malesa Ostrów 1 0 -4
7. Unia Tarnów 1 0 -37
8. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

2

0

-38
Krajowa Liga Żużlowa
1

 Ultrapur Start Gniezno

2 4 +6
2.  Polonia Piła 1 2 +2
3.  OK Kolejarz Opole 2 2 +12
4.  Wybrzeże Gdańsk  2 2 0
5. Optibet Lokomotiv Daugavpils 2 2 0
6. Trans MF Landshut Devils 2 0 -6
7 Speedway Kraków 1 0 -14
 U24 Ekstraliga
1. Orlen Cellfast Wilki Kroso


2. Enea Stal Gorzów


3. Novyhotel Falubaz Zielona Góra


4. Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno


5. Motor Lublin


6. GKM Grudziądz


7. TAURON U24 Włókniarz Częstochowa


8. KS Toruń


9. U24 Beckhoff Sparta Wrocław
 
Bauhaus-Ligan
1. Vastervik Speedway

 


 

2. Dackarna Malilla


3. Indianerna Kumla 

 

4. Lejonen Gislaved

 


5. Piraterna Motala

 

6. Rospiggarna Hallstavik


7. Smederna Eskilstuna

 



Klasyfikacja SGP
1. Bartosz Zmarzlik 
2. Robert Lambert
3.   Fredrik Lindgren
4.  Jack Holder
5. Mikkel Michelsen
6. Martin Vaculik
7. Daniel Bewley
8.  Dominik Kubera
9. LAnders Thomsen
10.  Brady Kurtz
11.  Jason Doyle
12.  Kai Huckenbeck 
13.  Andrzej Lebiediew
14.  Jan Kvech 
15.  Max Fricke
Klasyfikacja SEC
1.  Mikkel Michelsen
2.  Leon Madsen
3.  Janusz Kołodziej
4.  Patryk Dudek
5.  Andrzej Lebiediew
6.  Piotr Pawlicki
7.  Maciej Janowski
8.  Jewgienij Kostygow
9.  Kacper Woryna
10.  Vaclav Milik
11.  Anders Thomsen
12.  Dimitri Berge
13.  Norick Bloedorn
14.  Timo Lahti
15.  Rasmus Jensen
16.

17.

18.

19.  
20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
 Maciej Janowski
2.
Patryk Dudek
3.  Bartosz Zmarzlik
4. Dominik Kubera
5.   Piotr Pawlicki
6. Szymon Woźniak
7.  Bartłomiej Kowalski
8. Przemysław Pawlicki
9.  Kacper Woryna
10.  Bartosz Smektała
11. Jarosław Hampel 
12.  Janusz Kołodziej
13. Krzysztof Buczkowski
14.  Robert Chmiel
15.  Paweł Przedpełski
16.  Mateusz Cierniak
17. Tomasz Gapiński
18.   Wiktor Przyjemski
19.  Mateusz Szczepaniak

20.

21.

22.  
Partner

 

 

http://atlantistsl.com

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu