eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 361
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  SGP-SON-U21

  II liga: Kolejarz Opole - KSM Krosno (zapowiedź)
 2013-04-27 11:37:41  Paweł Haluch    inf.własna

W niedzielę na torze w Opolu rozegrany zostanie pojedynek o DM II ligi, w którym miejscowy Kolejarz podejmować będzie KSM Krosno. Goście na inauguracje wygrali, a gospodarze będą chcieli zwyciężyć po raz pierwszy przed własną publicznością. Początek o godzinie 16.

Pierwsza kolejka rozgrywek drugoligowych przyniosła sporą ilość emocji oraz niespodzianek. Tych nie brakowało w Krośnie, gdzie miejscowy zespół rywalizował z krakowską Speedway Wandą Instal. Nie od dziś wiadomo, że krakowianie są jednym z głównych pretendentów do awansu, ale już w pierwszym spotkaniu napotkali ogromny opór rywala, ulegając ostatecznie 46:44. Krośnianom ta wygrana z pewnością doda wiatru w żagle, który przyda im się już w niedzielę w Opolu. Trener Ireneusz Kwieciński wyszedł z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Po pierwszym spotkaniu na cenzurowanym jest Adrian Szewczykowski, który na swoim torze zdobył zaledwie jeden punkt w czterech startach, a jak sam przyznał, niekoniecznie była to wina sprzętu. W kolejce do startu w barwach "Wilków" czekają m.in. Duńczyk Claus Vissing oraz Czech Martin Malek. Pozostali seniorzy spełnili oczekiwania kibiców oraz działaczy i nie ma podstaw, aby miało ich zabraknąć w Opolu. Tradycyjnie już w klubach drugoligowych ciężko określić skład pary juniorskiej. Pewniakiem wydaje się być Mateusz Wieczorek, który z dobrej strony pokazał się w pierwszym meczu, a dodatkowo jest wychowankiem klubu. Na pozycji drugiego juniora może pojawić się trzech jeźdźców. Najmniejsze szanse ma Łukasz Kret, który prawdopodobnie będzie potrzebny ekipie z Rzeszowa walczącej o ekstraligowe punkty. Do wyboru pozostaje Rafał Konopka oraz inny rzeszowianin Grzegorz Bassara. O tym czy wystartuje Konopka zadecyduje ruch włodarzy z Łodzi, którzy mogą go powołać na swój pojedynek w I lidze.

Mniejsze powody do radości po inauguracji rozgrywek mają działacze, kibice i zawodnicy Kolejarza Opole. Zespół ten rozpoczął sezon w Pile i ostatecznie przegrał 47:42, choć przez większość spotkania prowadził. O wszystkim zadecydowały biegi nominowane, które gospodarze zwyciężyli 9:3. Spory orzech do zgryzienia po tym spotkaniu ma trener Andrzej Maroszek. W Pile nie zawiódł przede wszystkim Duńczyk Jesper B. Monberg. Dobre zawody zaliczyli również Marcin Rempała oraz Marcin Jędrzejewski, ale ten drugi posiadał atut w postaci znajomości pilskiego owalu, gdzie startował w ubiegłym sezonie i był jednym z liderów zespołu. Zawiedli natomiast ex-tarnowianie, czyli Stanisław Burza oraz Tomasz Rempała. Drugi z nich kilka dni wcześniej przyzwoicie zaprezentował się w Rawiczu, gdzie rozgrywano eliminacje do Złotego Kasku, ale już w Opolu zdobył zaledwie cztery "oczka". I to właśnie Tomasz Rempała nie znalazł się w awizowanym składzie na mecz przeciwko "Wilkom", a jego miejsce zajął Michał Łopaczewski. Niestety trener Kolejarza nie ma zbyt wielkiego pola manewru, gdyż do dyspozycji pozostaje mu jeszcze jedynie Adam Czechowicz. Trudno przypuszczać, aby szansę startu w meczu ligowym otrzymali tak "egzotyczni" zawodnicy, jak Tom Perry czy Henkie Koonstra lub nawet Marcin Sekula, który w Polsce występuje sporadycznie. Pewniakiem na pozycji juniora wydaje się być Adrian Wojewoda, który w pierwszym spotkaniu zdobył cztery punkty, choć w pokonanym polu pozostawił jedynie Patryka Karczmarza. Pozostali zawodnicy, z którymi "wygrywał" nie kończyli biegów. W awizowanym składzie pojawił się Damian Synowiec, który w Opolu zaliczył taśmę w biegu juniorskim, a w dwóch pozostałych zamykał stawkę. Na zasadzie gościa wystartować może wychowanek tarnowskiej Unii Łukasz Lesiak.

Po jednym rozegranym spotkaniu trudno jest jednych wywyższać, a innych skazywać na porażkę. Wydaje się, że mimo wszystko w Opolu faworytem będą gospodarze, którzy na tzw. papierze wyglądają okazale, ale jak pokazał pierwszy mecz w Pile nazwiska nie jadą. Krośnianie przed sezonem skazywani byli na walkę o dolne lokaty w tabeli drugoligowej, ale to najmocniejsze zestawienie jest w stanie sprawić kolejną niespodziankę.

Awizowane składy:

KSM Krosno:

1. Mariusz Fierlej
2. Szymon Kiełbasa
3. Tobias Busch
4. Adrian Szewczykowski
5. Martin Smolinski
6. Mateusz Wieczorek

Kolejarz Opole:

9. Marcin Rempała
10. Marcin Jędrzejewski
11. Jesper B. Monberg
12. Michał Łopaczewski
13. Stanisław Burza
14. Damian Synowiec

Reklama

 


 

 

Relacje Live

PGE Ekstraliga

Krono Plast Włókniarz Częstochowa vs BAYERSYSTEM GKM Grudziądz
piątek 18:00

Stelmet Falubaz Zielona Góra vs Gezet Stal Gorzów
piątek 20:30

Orlen Oil Motor Lublin vs Fogo Unia Leszno
niedziela 17:00

Pres Toruń vsBetard Sparta Wrocław 
niedziela 19:30

Metalkas 2 Ekstraliga

Moonfin Magnus Ostrów vsH. Skrzydlewka Orzeł Łódź 
czwartek 18:00

Cellfast Wilki Krosno vs Innpro ROW Rybnik
czwartek 20:30

Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs Dakar Development Stal Rzeszów
niedziela 13:00

Polonia Piła vs Hunters PSŻ Poznań  
niedziela 15:15

3. Finał IMP - Ostrów
sobota 19:00

 

 

Tabele ligowe

 

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Betard Sparta Wrocław

12

23

+94

2.  Pres Toruń 12 22 +115
3.  Fogo Unia Leszno 12 20 +80
4. Orlen Oil Motor Lublin 12 17 +65
5 Bayersystem GKM Grudziądz 12 14 +5
6. Gezet Stal Gorzów 12 13 +1
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

12

7 -104
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 12

0

-256
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 13 32 +253
2. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 13 17 -44
3. Hunters PSŻ Poznań  13 17 -11
4 Dakar Development Stal Rzeszów 13 17 +5
5. Innpro ROW Rybnik 13 16 +41
6. Polonia Piła 13 11 -149
7. Cellfast Wilki Krosno  13 10 -30
8. Moonfin Magnus Ostrów

13

8

-65
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

12 25 +35
2.

Trans MF Landshut Devi

12 21 +67
3. Ultrapur Start Gniezno 12 18 +18
4.   Ok Kolejar Opole  12 14 -11
5. LVBET Lokomotiv Daugavpils 12 13 -8
6.  Speedway Kraków  12 8 -71
7  MKS Śląsk Świętłochowice 12 6 -130
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 11 21 +77
2. Indianerna Kumla  10 19 +120
3. Lejonen Gislaved 11 16 +48
4. Vastervik Speedway 10 15 +68
5. Vargarna Norrkoeping 10 9 +8
6. Dackarna Malilla 10 9 -41
7. Rospiggarna Hallstavik 11 6 -120
8. Piraterna Motala 11 0 -155



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  9 17 +42
2. Holsted Tigers 9 14 +70
3. GSK Liga 8 12 +31
4. Team Fjelsted 8 10 -16
5. Esbjerg Vikings 9 9 +3
6. Region Varde Elitesport 8 5 -16
7. Slangerup Speedway 8 4 -49
8 Nordjysk Elite Speedway 7 3 -73

Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik 129
2.  Brady Kurtz 125
3. Robert Lambert 119
4.  Michael Jepsen Jensen 88
5.  Patryk Dudek 81
6. Kacper Woryna 78
7.  Leon Madsen 72
8.  Max Fricke 71
9. Andrzej Lebiediew 60
10.  Jason Doyle 59
11. Jack Holder 55
12.  Dominik Kubera 31
13. Nazar Parnicki   20
14.  Daniel Bewley 18
15.  Frederik Lindgren 16
Klasyfikacja SEC
1.  Leon Madsen 14
2.  Patryk Dudek 14
3.  Mikkel Michelsen 11
4.  Michael Jepsen Jensen 13
5.  Kai Huckenebck 12
6.   Mathias Pollestad 9
7.  Piotr Pawlicki 8
8.  Kacper Woryna 8
9.  Jan Kvech 7
10.  Przemysław Pawlicki 7
11.  Maciej Janowski 6
12.  Andrzej Lebiediew 6
13.  Kim Nilsson 6
14.  Adam Ellis 3
15.  Damian Ratajczak 2
16.  Nazar Parnicki 0
17.

18.

19.

20. r Rasmus Jensen 0

 

Klasyfikacja IMP
1.
Kacper Woryna 26
2.
Maciej Janowski 22
3.  Patryk Dudek 22
4. Bartosz Zmarzlik 20
5.  Piotr Pawlicki 20
6.  Krzysztof Buczkowski 20
7. Wiktor Przyjemsk 20
8.  Jakub Jamróg 16
9. Tobiasz Musielak 15
10. Dominik Kubera 15
11.  Szymon Woźniak 13
12. Przemysław Pawlicki 12
13.  Mateusz Cierniak 12
14.  Maksymilian Pawelczak 10
15. Jakub Miśkowiak 6
16.  Bartosz Jaworski 1
17. Radosław Kowalski 1
18.  Antoni Kawczyński 1
19.

20.

21.

22.  
Klasyfikacja SGP2

1.  Mikkel Andersen 38
2.  Maksymilian Pawełczak 28
3.  Vilads Nagel  23
4.  Beau Bailey 22
5.  William Dreje 23
6.  Slater Lightcap 22
7.  Nicolai Heiselberg 22
8 Wiktor Przyjemsk 20
9.  William Cairns 19
10.  Kevin Małkiewicz 18
11.  Rasmus Karlsson 12
12.  Adam Bednar 10
13.  Mitchell McDiarmid 9
14.  Antoni Mencel 9
15.  Sven Cerjak 4

Partner

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu