eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 142
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Jacob Thorssell: Chcę pokazać na co mnie stać
 2016-11-12 11:35:37  Mateusz Ślemp    falubaz.com

Jacob Thorssell określany jest jednym z największych talentów szedzkiego żużla. Kilka dni temu Szwed podpisał kontrakt z Ekantor.pl Falubazem Zielona Góra. Wcześniej w PGE Ekstralidze można było go oglądać w Unii Tarnów, gdzie również trenerem był Marek Cieślak.

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra postawił na Jacoba Thorssella i to on zamknął skład na sezon 2017. Niespodziewany telefon od Marka Cieślaka rozpoczął kolejny etap w karierze Szweda. - Na koniec sezonu, kiedy byłem już w Anglii, zadzwonił do mnie Marek Cieślak. Trener zapytał, czy jestem gotowy. Na co? - odpowiedziałem. Czy jesteś gotowy na jazdę w Ekstralidze - powiedział. Odpowiedziałem, że jestem gotowy. Jeśli taka osoba wierzy we mnie, to nie było o czym myśleć - powiedział Jacob Thorssell w rozmowie z falubaz.com.

- Zielona Góra to wspaniały klub z wielką historią. Są tutaj świetni kibice. Wspaniały tor. Myślę, że to dobry ruch z mojej strony. Osoba trenera to jedna z głównych przyczyn mojej przeprowadzki do Falubazu. Kiedy do mnie zadzwonił byłem bardzo zaskoczony. Długo nie wierzyłem w to co sie stało i chyba nadal to do mnie nie dociera. Cieszę się, że trener we mnie wierzy. Chcę udowodnić, że się nie mylił - dodał Szwed.

Będzie to dla Szweda drugi kontrakt w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. W Ekstralidze zadebiutował w sezonie 2014. Wtedy podpisał umowę z Unią Tarnów i miał zastąpić kontuzjowanego Grega Hancocka. Jacob ostatecznie wystąpił tylko w jednym spotkaniu. W dwóch biegach nie udało mu się jednak zdobyć punktu. W sezonie 2016 Thorssell startował w pierwszoligowym Włókniarzu Częstochowa. W Szwecji z Rospiggarną Hallstavik wywalczył złote medale. Sukces ten powtórzył w Anglii z drużyną Wolverhempton Wolves. Thorsell wywalczył także z drużyną Vastervik awans do szwedzkiej Elitserien, będąc jednocześnie najskuteczniejszym zawodnikiem całych rozgrywek Allsvenskan. - Chcę się dobrze przygotować do tego sezonu. Zaliczyć kilka dobrych treningów i sparingów. Chcę pokazać na co mnie stać. Chcę już na początku odjechać dobre mecze, zrobić dobry wynik i poczuć pewność siebie. Wiem, że mnie na to stać. Na początku na pewno będzie ciężko. Może wkradną się jakieś nerwy, ale postaram się temu podołać. Myślę, że to będzie dobry sezon.

- Startowałem kilka lat z Jarkiem Hampelem w Vetlandzie, więc trochę go znam. To świetny człowiek, który zawsze służy pomocą i dobrą radę. Tak samo jest z Jasonem Doylem. W tym roku razem jeździliśmy i starałem się mu dorównać. To co robi to coś niesamowitego. Jason ma też świetny team i bardzo dobrych mechaników. Oni też są bardzo pomocni. Mam nadzieję, że tu również tak będzie. Patryka nie znam osobiście, ale zawsze się witamy i sprawia wrażenia bardzo miłego chłopaka. Teraz na pewno poznamy się lepiej. Najmniej znam Piotra Protasiewicza, ale myślę, że to również świetny człowiek i żużlowiec.

- W każdą niedzielę oglądałem w telewizji mecze polskiej ekstraligi. Dla mnie podpisanie kontraktu i jazda w Ekstralidze to spełnienie marzeń. Trafiłem jednak do najlepszego klubu w Polsce. Nie mogę w to uwierzyć, ale bardzo się z tego powodu cieszę - zakończył Thorssell.


Jacob Thorssell chcę udowodnić, że Marek Cieślak się nie mylił

Reklama

 


Relacje Live

PGE Ekstraliga

 Krono Plast Włókniarz Częstochowa vs Fogo Unia Leszno
piątek 18:00


 Gezet Stal Gorzów vsBAYERSYSTEM GKM Grudziądz
piątek 20:30

  Pres Toruń vs Orlen Oil Motor Lublin
niedziela 17:00

 Stelmet Falubaz Zielona Góra vs Betard Sprata Wrocław
niedziela 19:30

Metalkas 2 Ekstraliga

Polonia Piła vs H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
czwartek 18:00

 ŻKS Stal Rzeszów vs Hunters PSŻ Poznań
czwartek 20:00

Moonfin Magnus Ostrów vsCellfast Wilki Krosno 
niedziela 13:00

Abramczyk Polonia Bydgoscz vs  Innpro ROW Rybnik
niedziela 15:15

Krajowa Liga Żużlowa

Trans MF Landshut Devils vs Lokomotiv Daugavpils
niedziela 14:00

Wubrzeże Gdańsk vs Speedway Kraków
niedziela 15:00

Ślask Świętłochowice vs Ultrapur Omega Gniezno
niedziela 16:00

FIM Speedway Grand Prix - Wrocław
sobota 21:45

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Bayersystem GKM Grudziądz

8

14

+66

2.  Fogo Unia Leszno 8 11 +40
3. Orlen Oil Motor Lublin 8 10 +90
4. Betard Sparta Wrocław 7 10 +44
5  Pres Toruń 8 10 +12
6. Gezet Stal Gorzów 7 7 +18
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

8

2 -82
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 8

0

-170
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 8 17 +133
2. Hunters PSŻ Poznań 8 11 +25
3. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 11 -26
4  Innpro ROW Rybnik 7 9 +31
5. ŻKS Stal Rzeszów 7 7 -7
6. Moonfin Magnus Ostrów  8 5 -31
7. Cellfast Wilki Krosno 7 4 -25
8. Polonia Piła

7

4

-114
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

8 13 +49
2.

Ultrapur Start Gniezno

6 10 +37
3.   Speedway Kraków 6 7 -3
4.  Ok Kolejar Opole 5 5 +3
5. Lokomotiv Daugavpils 6 5 -16
6. Trans MF Landshut Devil 5 2 -29
7  MKS Śląsk Świętłochowice 6 2 -64
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 3 6 +26
2. Lejonen Gislaved 3 4 +14
3. Vastervik Speedway 3 4 +14
4. Vargarna Norrkoeping 3 4 +6
5. Dackarna Malilla 2 2 +14
6. Indianerna Kumla  3 2 -8
7. Piraterna Motala 3 0 -44
8. Rospiggarna Hallstavik  2 0 -22



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  5 8 +14
2. GSK Liga 5 6 +15
3. Esbjerg Vikings 5 4 +15
4. Holsted Tigers 5 4 -24
5. Team Fjelsted 3 4 +1
6. Slangerup Speedway 4 3 -13
7. Nordjysk Elite Speedway 4 3 -14
8 Region Varde Elitesport 3 2 -14

Klasyfikacja SGP
1.  Brady Kurtz 65
2.  Bartosz Zmarzlik 62
3. Jack Holder 55
4.  Michael Jepsen Jensen 45
5. Kacper Woryna 44
6.  Max Fricke  42
7. Robert Lambert 42
8. Jason Doyle 37
9.  Leon Madsen 35
10.  Patryk Dudek 29
11.  Andrzej Lebiediew  23
12.  Daniel Bewley 18
13.  Dominik Kubera 17
14.  Frederik Lindgren 12
15.  Nazar Parnicki  10
Klasyfikacja SEC
1.  Patryk Dudek
2.  Andrzej Lebiediew
3.  Leon Madsen
4.  Kacper Woryna
5.  Nazar Parnicki
6.

7.  
8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Bartosz Zmarzlik 16
2.
 Piotr Pawlicki 14
3. Maciej Janowski 13
4.  Patryk Dudek 12
5.  Krzysztof Buczkowski 9
6. Dominik Kubera 9
7. Wiktor Przyjemsk 9
8. Tobiasz Musielak 9
9. Kacper Woryna 8
10.  Szymon Woźniak 7
11.  Jakub Jamróg 6
12.  Mateusz Cierniak 6
13. Przemysław Pawlicki 4
14. Jakub Miśkowiak 2
15. Radosław Kowalski 1
16. Antoni Kawczyński 1
17.

18.  
19.

20.

21.

22.  
Partner

 

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu