eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 583
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  SGP-SON-U21

  Jarosław Hampel: Żużel wysysa ze mnie całą energię
 2014-02-24 21:35:34  Mateusz Ślemp    Przegląd Sportowy

Sezon 2013 był udany dla Jarosława Hampela. Popularny "Mały" zdobył srebro indywidualnych mistrzostw świata, był liderem zielonogórskiego zespołu, z którym wywalczył złoty medal Druzynowych Mistrzostw Polski. - Jestem człowiekiem odpornym na stres, choć z drugiej strony żużel wysysa ze mnie całą energię - powiedział Hampel w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Tomasz Gollob mówi, że zostanie pan mistrzem świata.
- Mam wiele szacunku dla Tomka za to, że tak mądrze potrafił pokierować swoją karierą. I wciąż ma w sobie pasję i bogate plany na przyszłość. Jeszcze jest w żużlu, ale już myśli o Rajdzie Dakar, który ma być kolejnym wyzwaniem. Widzę, że to go kręci, chyba nawet bardziej niż speedway. Ale taka kolej rzeczy. Tego Hampela, który zakładał cytrynowy kevlar i zdobywał punkty dla Polonii Piła, też już nie ma. Lata lecą.

Ten nowy Hampel jest kompletnie łysy. To przez żużel i stresy z nim związane? W końcu stracił pan wszystkie włosy walcząc o medale mistrzostw świata. 
- Kompletnie nie wiem, dlaczego wyłysiałem. Utrata włosów zbiegła się w czasie z rywalizacją medalową w Grand Prix, więc można to połączyć, ale czy to jest prawdziwy powód? Jestem człowiekiem odpornym na stres, choć z drugiej strony żużel wysysa ze mnie całą energię w trakcie zawodów.

W mediach często pojawiają się sugestie, że Hampel musi mieć doradcę w zawodach Grand Prix, bo to pozwoli mu uniknąć błędów, choćby w doborze pól startowych.
- Wiem kto to mówi. To Marek Cieślak od lat powtarza, że muszę mieć kogoś, kto z boku popatrzy na moją jazdę i podpowie mi, co mam robić w trudnych chwilach. Pewnie poleca sam siebie (śmiech). Kiedyś było bardzo blisko, żeby Marek został moim osobistym trenerem. Teraz jednak nie ma tematu. Nie czuję potrzeby posiadania kolejnego doradcy. Mam takich ludzi wokół siebie.

Tłumik Leszka Demskiego nie dostał homologacji od FIM, ale pojawił się pomysł, żeby wprowadzić to urządzenie na polski rynek jako alternatywę dla obecnie używanych tłumików.
- Raczej nie skorzystam. Przesiadanie się z motocykla z tłumikiem, z którego korzystam obecnie, na motocykl z tłumikiem Demskiego może mi tylko zaszkodzić i zakłócić pewne automatyzmy. Inny tłumik to zmiana charakterystyki silnika i sposobu jazdy. W moim przekonaniu nie da się z dnia na dzień i bez żadnych konsekwencji przeskakiwać z jednej opcji na drugą. Jeśli ktoś chce korzystać z obu części, nie ma sprawy, ale lepiej byłoby chyba postawić sprawę tak, że polski tłumik mamy albo wszędzie, albo nigdzie. Pozostaję przy tym, co mam. Wszystkie moje silniki są przygotowane pod obecny tłumik.

W tym sezonie wyobraźnię kibiców będzie rozpalać walka Falubazu z Unibaksem o złoto mistrzostw Polski. Macie szansę ograć toruński dream team?
- Na papierze Unibax jest bardzo mocny, ale taki skład może też powodować wewnętrzne napięcia. Mają praktycznie pięciu liderów, a liczba wyścigów jest ograniczona. W biegach nominowanych jeden żużlowiec z mocnym charakterem będzie musiał zostać w parkingu i to też może być dla takiego zawodnika trudne. Każdy z liderów będzie chciał jechać jak najwięcej. Cokolwiek się wydarzy, kibice już mogą zacierać ręce, bo tak atrakcyjnie zapowiadającego się sezonu już dawno nie było.

Reklama

 


Relacje Live

PGE Ekstraliga

Orlen Oil Motor Lublin vs  Krono Plast Włókniarz Częstochowa
piątek 18:00

Fogo Unia Leszno vs Pres Toruń
piątek 20:30

Betard Sparta Wrocław vs Gezet Stal Gorzów
niedziela 17:00

BAYERSYSTEM GKM Grudziądz vs Stelmet Falubaz Zielona Góra
niedziela 19:30

Metalkas 2 Ekstraliga

Cellfast Wilki Krosno vs Abramczyk Polonia Bydgoscz
niedziela 13:00

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź vs  Texom Stal Rzeszów
niedziela 15:15

Krajowa Liga Żużlowa

Trans MF Landshut Devils vs Wybrzeże Gdańsk
niedziela 14:00

OK Kolejarz Opole vs Śląsk Świętłchowice
niedziela 16:00

 Speedway Kraków vs Ultrapur Omega Gniezno
niedziela 16:00

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Bayersystem GKM Grudziądz

7

11

+48

2. Betard Sparta Wrocław 7 10 +44
3.  Pres Toruń 7 10 +20
4.  Fogo Unia Leszno 7 8 +32
5 Orlen Oil Motor Lublin 7 8 +80
6. Gezet Stal Gorzów 7 7 +18
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

7

2 -82
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 7

0

-160
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 7 14 +133
2. Hunters PSŻ Poznań 7 11 +25
3. Innpro ROW Rybnik 7 9 +31
4  H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 8 -28
5. ŻKS Stal Rzeszów 7 7 -5
6. Moonfin Magnus Ostrów  8 5 -31
7. Cellfast Wilki Krosno 7 4 -11
8. Polonia Piła

7

4

-114
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

7 10 +45
2.

Ultrapur Start Gniezno

6 10 +37
3.   Speedway Kraków 6 7 -3
4.  Ok Kolejar Opole 5 5 +3
5. Lokomotiv Daugavpils 6 5 -16
6. Trans MF Landshut Devil 4 2 -25
7  MKS Śląsk Świętłochowice 6 2 -64
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 3 6 +26
2. Lejonen Gislaved 3 4 +14
3. Vastervik Speedway 3 4 +14
4. Vargarna Norrkoeping 3 4 +6
5. Dackarna Malilla 2 2 +14
6. Indianerna Kumla  3 2 -8
7. Piraterna Motala 3 0 -44
8. Rospiggarna Hallstavik  2 0 -22



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  5 8 +14
2. GSK Liga 5 6 +15
3. Esbjerg Vikings 5 4 +15
4. Holsted Tigers 5 4 -24
5. Team Fjelsted 3 4 +1
6. Slangerup Speedway 4 3 -13
7. Nordjysk Elite Speedway 4 3 -14
8 Region Varde Elitesport 3 2 -14

Klasyfikacja SGP
1.  Brady Kurtz 65
2.  Bartosz Zmarzlik 62
3. Jack Holder 55
4.  Michael Jepsen Jensen 45
5. Kacper Woryna 44
6.  Max Fricke  42
7. Robert Lambert 42
8. Jason Doyle 37
9.  Leon Madsen 35
10.  Patryk Dudek 29
11.  Andrzej Lebiediew  23
12.  Daniel Bewley 18
13.  Dominik Kubera 17
14.  Frederik Lindgren 12
15.  Nazar Parnicki  10
Klasyfikacja SEC
1.  Patryk Dudek
2.  Andrzej Lebiediew
3.  Leon Madsen
4.  Kacper Woryna
5.  Nazar Parnicki
6.

7.  
8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Bartosz Zmarzlik 16
2.
 Piotr Pawlicki 14
3. Maciej Janowski 13
4.  Patryk Dudek 12
5.  Krzysztof Buczkowski 9
6. Dominik Kubera 9
7. Wiktor Przyjemsk 9
8. Tobiasz Musielak 9
9. Kacper Woryna 8
10.  Szymon Woźniak 7
11.  Jakub Jamróg 6
12.  Mateusz Cierniak 6
13. Przemysław Pawlicki 4
14. Jakub Miśkowiak 2
15. Radosław Kowalski 1
16. Antoni Kawczyński 1
17.

18.  
19.

20.

21.

22.  
Partner

 

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu