eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 151
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  SGP-SON-U21

  Jason Doyle: W końcu ten tor nadawał się do ścigania
 2015-10-08 06:42:06  Stanisław Wrona    inf. własna

Jason Doyle w tym sezonie kilkukrotnie odpadał w półfinałach pojedynczych turniejów Speedway Grand Prix. W sobotę w Toruniu udało mu się w końcu wskoczyć na drugi stopień podium i ostatecznie dzięki 18 punktom na koncie zapewnił sobie utrzymanie w serii na przyszły sezon.

Zawodnik ten kilkukrotnie narzekał na przygotowanie toru podczas spotkań fazy Play-off w PGE Ekstralidze. Owal na Motoarenie w końcu jednak nadawał się do jazdy, z czego nasz rozmówca niezmiernie się cieszył. – W końcu ten tor nadawał się do ścigania. W play-offach w Polsce był on bardzo twardy i nie taki, na jakim do tej pory startowaliśmy. W sobotę było widowisko, gdy tor jest przygotowany w taki sposób, wówczas jest sporo ścigania, mijanek, każdemu się to podoba. Jak powiedział Nicki na konferencji po zawodach, jeśli nie trafi się z ustawieniami, wówczas jest się daleko z tyłu, jednak jeśli uda się dopasować sprzęt, można na nim „latać” i być naprawdę szybkim. Cieszyłem się jazdą po tym owalu. Miejsce na podium to dla mnie naprawdę wielkie osiągnięcie. Zająłem drugie miejsce, byłem prawie pierwszy, jednak ta pozycja jest dla mnie prawie jak zwycięstwo – mówił w Toruniu szczęśliwy Doyle.

Miejsce w pierwszej ósemce jest już zapewnione, dlatego do Melbourne Australijczyk uda się na luzie i przed własną publicznością ponownie postara się o jak najlepszy wynik. – Planem było przyjechanie do Torunia i zdobycie tylu punktów, ile się tylko dało. Teraz pojadę do Melbourne, bez dodatkowej presji i to będzie niesamowite. Mogę tylko spokojnie jechać, a i tak będę w Grand Prix w przyszłym roku. Z teamem pracowaliśmy w tym roku bardzo ciężko, był to bardzo długi, ciężki sezon, wiele się nauczyłem, wiele rzeczy musiałem zmienić. W tej chwili naprawdę cieszę się z jazdy w Grand Prix i jestem zadowolony z faktu, że będę tu ponownie w przyszłym roku – podkreślił.

Zarówno Doyle, jak i trzeci w Toruniu Maciej Janowski są debiutantami w stawce stałych uczestników SGP. Obaj jednak pokazali, że pozostali zawodnicy muszą się z nimi liczyć i niejednokrotnie na torze udowadniali swoją wartość. – Ja i Maciek jechaliśmy jak równy z równym z pozostałymi zawodnikami w kilku rundach tego sezonu. Wiemy, co trzeba było poświęcić, żeby znaleźć się w pierwszej ósemce, o to cały czas walczyliśmy. Razem z "Magiciem" w pierwszym sezonie musieliśmy poznać wiele nowych torów, nauczyć się wielu nowych rzeczy. W Grand Prix speedway nie jest tak prosty, jak w zwykłych występach ligowych – słusznie zauważył.

Ostatnia runda zmagań w tegorocznych Indywidualnych Mistrzostwach Świata zaplanowana jest na 24 października. Na Etihad Stadium tor nie jest jeszcze ułożony, jednak nikt nie ma wątpliwości, że nie dojdzie do sytuacji kłopotliwej i podobnej do tej, z inaugurującego sezon turnieju w Warszawie. Doyle potwierdził w rozmowie z naszym portalem, że zakończył już występy w Europie i jedyne, co mu pozostało, to występ przed australijską publicznością. – W Melbourne tor będzie czasowy, nikt go jeszcze nie zna. Wszyscy pojedziemy na nowym terenie, ale będziemy się cieszyć jazdą i jego poznawaniem. Na 100% będą to ciekawsze zawody niż w Warszawie. Nikt nie popełni drugi raz tego samego błędu, taśma nie może być niesprawna, a tor nie będzie tak niebezpieczny. Jedziemy do Australii, na Grand Prix w Melbourne, gdzie pokażemy, że australijski speedway ciągle się podnosi i wielu młodych zawodników wciąż nadchodzi. Sam skończyłem już występy w Anglii, odwołałem planowany występ w Swindon. Jadę teraz tylko w Melbourne, w 100% sprawny i gotowy do jazdy – przyznał.

Na koniec nie sposób było nie wspomnieć o wspaniałym geście, jaki wszyscy zawodnicy pokazali, startując w kewlarach, stylizowanych na ubiór kontuzjowanego Darcy'ego Warda. Cały dochód z ich sprzedaży ma być przekazany na rehabilitację rodaka naszego rozmówcy. – To był wielki zaszczyt móc jechać w barwach Darcy’ego. To jednak również to, co musieliśmy zrobić, pokazuje to, że wszyscy trzymamy się razem. To trudny czas, nie tylko dla niego, ale i dla jego rodziny. Czekają go wielkie zmiany, potrzebuje tyle pomocy, ile tylko się da i mam nadzieję, że publiczność i zawodnicy pomogą mu wrócić – dodał Jason Doyle, na koniec rozmowy z naszym portalem.

Reklama

 


Relacje Live

PGE Ekstraliga

Orlen Oil Motor Lublin vs  Krono Plast Włókniarz Częstochowa
piątek 18:00

Fogo Unia Leszno vs Pres Toruń
piątek 20:30

Betard Sparta Wrocław vs Gezet Stal Gorzów
niedziela 17:00

BAYERSYSTEM GKM Grudziądz vs Stelmet Falubaz Zielona Góra
niedziela 19:30

Metalkas 2 Ekstraliga

Cellfast Wilki Krosno vs Abramczyk Polonia Bydgoscz
niedziela 13:00

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź vs  Texom Stal Rzeszów
niedziela 15:15

Krajowa Liga Żużlowa

Trans MF Landshut Devils vs Wybrzeże Gdańsk
niedziela 14:00

OK Kolejarz Opole vs Śląsk Świętłchowice
niedziela 16:00

 

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Bayersystem GKM Grudziądz

7

11

+48

2. Betard Sparta Wrocław 7 10 +44
3.  Pres Toruń 7 10 +20
4.  Fogo Unia Leszno 7 8 +32
5 Orlen Oil Motor Lublin 7 8 +80
6. Gezet Stal Gorzów 7 7 +18
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

7

2 -82
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 7

0

-160
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 7 14 +133
2. Hunters PSŻ Poznań 7 11 +25
3. Innpro ROW Rybnik 7 9 +31
4  H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 8 -28
5. ŻKS Stal Rzeszów 7 7 -5
6. Moonfin Magnus Ostrów  8 5 -31
7. Cellfast Wilki Krosno 7 4 -11
8. Polonia Piła

7

4

-114
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

7 10 +45
2.

Ultrapur Start Gniezno

6 10 +37
3.   Speedway Kraków 6 7 -3
4.  Ok Kolejar Opole 5 5 +3
5. Lokomotiv Daugavpils 6 5 -16
6. Trans MF Landshut Devil 4 2 -25
7  MKS Śląsk Świętłochowice 6 2 -64
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 3 6 +26
2. Lejonen Gislaved 3 4 +14
3. Vastervik Speedway 3 4 +14
4. Vargarna Norrkoeping 3 4 +6
5. Dackarna Malilla 2 2 +14
6. Indianerna Kumla  3 2 -8
7. Piraterna Motala 3 0 -44
8. Rospiggarna Hallstavik  2 0 -22



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  5 8 +14
2. GSK Liga 5 6 +15
3. Esbjerg Vikings 5 4 +15
4. Holsted Tigers 5 4 -24
5. Team Fjelsted 3 4 +1
6. Slangerup Speedway 4 3 -13
7. Nordjysk Elite Speedway 4 3 -14
8 Region Varde Elitesport 3 2 -14

Klasyfikacja SGP
1.  Brady Kurtz 65
2.  Bartosz Zmarzlik 62
3. Jack Holder 55
4.  Michael Jepsen Jensen 45
5. Kacper Woryna 44
6.  Max Fricke  42
7. Robert Lambert 42
8. Jason Doyle 37
9.  Leon Madsen 35
10.  Patryk Dudek 29
11.  Andrzej Lebiediew  23
12.  Daniel Bewley 18
13.  Dominik Kubera 17
14.  Frederik Lindgren 12
15.  Nazar Parnicki  10
Klasyfikacja SEC
1.  Patryk Dudek
2.  Andrzej Lebiediew
3.  Leon Madsen
4.  Kacper Woryna
5.  Nazar Parnicki
6.

7.  
8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Bartosz Zmarzlik 16
2.
 Piotr Pawlicki 14
3. Maciej Janowski 13
4.  Patryk Dudek 12
5.  Krzysztof Buczkowski 9
6. Dominik Kubera 9
7. Wiktor Przyjemsk 9
8. Tobiasz Musielak 9
9. Kacper Woryna 8
10.  Szymon Woźniak 7
11.  Jakub Jamróg 6
12.  Mateusz Cierniak 6
13. Przemysław Pawlicki 4
14. Jakub Miśkowiak 2
15. Radosław Kowalski 1
16. Antoni Kawczyński 1
17.

18.  
19.

20.

21.

22.  
Partner

 

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu