POLSKA
Podczas ostatniej kolejki PGE Ekstraligi zespół MrGarden GKM-u Grudziądz pokonał na własnym stadionie drużynę Falubazu Zielona Góra 55:35 zapewniając sobie niemal utrzymanie w elicie. Duża zasługa w tym całej drużyny, m. in. Krzysztofa Buczkowskiego, który po meczu nie krył zadowolenia z uzyskanego wyniku.
Krzystofowi Buczkowskiemu jako wychowankowi grudziądzkiego klubu chyba najbardziej zależało na zgarnięciu trzech dużych oczek i utrzymania swojego zespołu w PGE Ekstralidze. Zwycięswo z Falubazem w dużej mierze daje szanse utrzymania. Ewentualnie, żółto-niebieskich może czekać jazda w barażach. Jak ważne było to zwycięstwo dla Buczkowskiego? - Bardzo ważne. Jeżeli dalej chciałem żyć w kręgu grudziądzkich kibiców, to musieliśmy dzisiaj wygrać, przynajmniej za dwa punkty, udało się za trzy. Nasz plan był taki, żeby walczyć od pierwszego do piętnastego wyścigu by zdobyć 3 punkty. Co prawda nie daje nam to pewnego utrzymania, bo nie wiadomo co się stanie w Zielonej Górze, ale zrobiliśmy co mogliśmy. Dzisiaj zrobiliśmy maksa, na dziś jest dobrze, będziemy walczyć w Częstochowie. Miejmy nadzieje, że wystarczy to wszystko, żeby po tym ciężkim sezonie to szóste miejsce uzyskali. Plan był inny oczywiście, rozumiem to wszystko i kibiców i prezesów, ale sezon nas zweryfikował, przede wszystkim mnie, ale myśle, że wyszliśmy z tego ogromną ręką. Daliśmy z siebie maksa i chciałbym podziękować Artiomowi Łagucie, bo to on ciągnął nas cały sezon, żebyśmy wychodzili z twarzą z meczów wszystkich. Uznanie dla niego, ale i dla pozostałych chłopaków, którzy się starali. Przede wszystkim dla juniorów, którzy zrobili świetne punkty i walczymy dalej. - odpowiedział kapitan MrGarden GKM-u.
Przed meczem z Falubazem, grudziądzanie udali się na ciężki teren FOGO Unii Leszno. Mimo, że drużyna była skazywana na sromotną porażkę, udało się zdobyć 40 punktów i przez cały mecz trzymać kontakt z rywalem. - Jechaliśmy tam skazywani na porażkę i to dużą. Udało się zdobyć 40 punktów. My jedziemy zawsze o zwycięstwo. Nie wychodzi nam to od dłuższego czasu na wyjazdach i przypięto nam łatke zespołu swojego toru. Nie zważamy na to i jedziemy swoje. Jechaliśmy wtedy jak najlepiej potrafimy i wtedy to się udało. - mówi Buczkowski.
W ostatniej kolejce MrGarden GKM Grudziądz wybierze się do Częstochowy na mecz z tamtejszym forBET Włókniarzem. Przed rokiem grudziądzanie sprawili nielada sensację wywożąc remis i pierwsze swoje punkty na wyjeździe od momentu jazdy w elicie. Czy i tym razem stać żółto-niebieskich o niespodziankę? - W zeszłym roku jechaliśmy tam na stracenie, a wywieźliśmy remis, więc wszystko jest możliwe. Staram się jak mogę i czasami jest beznadziejnie, ale walczę. Dziękuje tym wszystkim ludziom, którzy mi pomagają, z którymi się konsultuje. Mam nadzieję, że wychodzę na prostą. - odpowiedział.
Kibice w Grudziądzu nie wyobrażają sobie odejścia swojego wychowanka do innego klubu. Sam Buczkowski chciałby zostać w barwach GKM-u, lecz wszystko rozstrzygnie się w okienku transferowym. - Po takim słabym sezonie prezesi mogą mieć inne zdanie na ten temat. Moje chcienie nic tutaj nie robi. Chciałbym być jak najlepszym zawodnikiem, a nie coraz bardziej przeciętnym. Będę czekał cierpliwie co się wydarzy na przyszły rok. Na razie trzeba odjechać ten. Miejmy nadzieję, że się spokojnie utrzymamy i jedziemy dalej. - zakończył.
PGE Ekstraliga
Innpro ROW Rybnik vs
Pres Toruń
wtorek 20:00
Stelmet Falubaz Zielona Góra vs
BAYERSYSTEM GKM Grudziądz
piątek 20:30
Krono Plast Włókniarz Częstochowa vs
Gezet Stal Gorzów
niedziela 17:00
Betard Sparta Wrocław vs
Orlen Oil Motor Lublin
niedziela 19:30
Metlakas 2 Ekstraliga
Fogo Unia Leszno vs
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
niedziela 13:00
Cellfast Wilki Krosno vs
Hunters PSŻ Poznań
niedziela 15:15
Texom Stal Rzeszów vs
Moonfin Malesa Ostrów
sobota (3maj) 16:30
H. Skrzydlewska Orzeł Łódź vs
Autona Unia Tarnów
niedziela (4 maj) 14:30
P | Nazwa | M | PD | PM |
![]() |
||||
1. | ![]() |
3 |
6 |
+40 |
2. | ![]() |
3 | 6 | +36 |
3. | ![]() |
2 | 3 | +8 |
4. | ![]() |
3 | 2 | +18 |
5 | ![]() |
3 | 2 | -2 |
6. | ![]() |
3 | 2 | -4 |
7. | ![]() |
3 |
1 | -26 |
8. | ![]() |
3 |
0 |
-58 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
3 | 6 | +24 |
2. | ![]() |
3 | 4 | +45 |
3. | ![]() |
3 | 4 | +14 |
4. | ![]() |
3 | 3 | +4 |
5. | ![]() |
2 | 1 | -8 |
6. | ![]() |
1 | 0 | -4 |
7. | ![]() |
1 | 0 | -37 |
8. | ![]() |
2 |
0 |
-38 |
![]() |
||||
1 |
|
2 | 4 | +6 |
2. | ![]() |
1 | 2 | +2 |
3. | ![]() |
2 | 2 | +12 |
4. | ![]() |
2 | 2 | 0 |
5. | ![]() |
2 | 2 | 0 |
6. | ![]() |
2 | 0 | -6 |
7 | Speedway Kraków | 1 | 0 | -14 |
![]() |
||||
1. | Orlen Cellfast Wilki Kroso | |||
2. | Enea Stal Gorzów | |||
3. | Novyhotel Falubaz Zielona Góra | |||
4. | Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno | |||
5. | Motor Lublin | |||
6. | GKM Grudziądz | |||
7. | TAURON U24 Włókniarz Częstochowa | |||
8. | KS Toruń | |||
9. | U24 Beckhoff Sparta Wrocław | |||
![]() |
||||
1. | ![]() |
|
|
|
2. | ![]() |
|||
3. | ![]() |
|
||
4. | ![]() |
|
||
5. | ![]() |
|
||
6. | ![]() |
|||
7. | ![]() |
|
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ||
17. | ||
18. | ||
19. | ||
20. |
1. |
![]() |
|
2. |
![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ![]() |
|
17. | ![]() |
|
18. | ![]() |
|
19. | ![]() |
|
20. | ||
21. | ||
22. |
Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.
Więcej wywiadówW niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.
Więcej felietonówAbsolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.
Więcej artykułów