eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 342
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  Polska

  Kalendarz Sportu Żużlowego w Polsce na sezon 2018
 2018-01-26 17:33:33  Stanisław Wrona    pzm.pl

W piątek, 26 stycznia Polski Związek Motorowy na oficjalnej stronie opublikował kalendarz wydarzeń żużlowych sezonu 2018 (Mistrzostw Polski i nagród PZM). Pierwsze zawody zaplanowano na 27 marca, a są to eliminacje Złotego Kasku. Na uwagę zasługuje jedna z rund Nice Cup, która ma się odbyć 7 września w Chorzowie.

Najlepszego żużlowca Polski poznamy 4 sierpnia w Lesznie, w dzień wcześniej w Częstochowie zostanie wyłoniony Młodzieżowy Indywidualny Mistrz naszego kraju. Mistrzów Polski Par Klubowych poznamy 3 maja (lokalizacja do potwierdzenia), a najlepszy duet w kategorii juniorskiej - 20 lipca we Wrocławiu.


KALENDARZ SPORTU ŻUŻLOWEGO 2018:


Marzec:
27-03 wtorek - Eliminacje Złotego Kasku - Gdańsk, Poznań, Ostrów
29-03 czwartek - Egzamin na Certyfikat "Ż"
31-03 sobota  - Finał Złotego Kasku - Piła

Kwiecień:
02-04 poniedziałek - Mecz Reprezentacji Polski - do potwierdzenia
10-04 wtorek - Nice Cup - Gniezno
17-04 wtorek - Eliminacje Brązowego Kasku - Lublin, Rybnik, Gniezno
20-04 piątek - Eliminacje Srebrnego Kasku - Opole, Rzeszów, Bydgoszcz, termin rezerwowy 
24-04 wtorek - Nice Cup - Rybnik
26-07 czwartek - Egzamin na Certyfikat "Ż"
27-04 piątek - termin rezerwowy Nice 1. Ligi Żużlowej i 2. Ligi Żuzlowej

Maj:
01-05 wtorek - Finał Brązowego Kasku - Gniezno
02-05 środa - Mecz Reprezentacji Polski - do potwierdzenia
03-05 czwartek - Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych - do potwierdzenia
07-05 poniedziałek - Nice Cup - Kraków
13-05 niedziela - Mecz Reprezentacji Polski - do potwierdzenia; termin rezerwowy PGE Ekstraligi
18-05 piątek - termin rezerwowy Nice 1. Ligi Żużlowej i 2. Ligi Żuzlowej
22-05 wtorek - Nice Cup - Gdańsk
24-05 czwartek - Egzamin na Certyfikat "Ż"
25-05 piątek - Finał Srebrnego Kasku - Lublin; termin rezerwowy PGE Ekstraligi
28-05 poniedziałek - Nice Cup - Lublin
31-05 czwartek - Mecz Reprezentacji Polski - do potwierdzenia

Czerwiec:
01-06 piątek - 1/4 Indywidualnych Mistrzostw Polski - Krosno, Rawicz, Opole, Kraków
05-06 wtorek - 1. runda DMPJ
06-06 środa - 2. runda DMPJ
08-06 piątek - Eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych - Ostrów, Krosno, Poznań
12-06 wtorek - 3. runda DMPJ
13-06 środa - 4. runda DMPJ
15-06 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
16-06 sobota - Mecz Reprezentacji Polski - do potwierdzenia
19-06 wtorek - 5. runda DMPJ
20-06 środa - 6. runda DMPJ
22-06 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
24-06 niedziela - termin rezerwowy wszystkich lig
26-06 wtorek - 7. runda DMPJ
27-06 środa - 8. runda DMPJ
28-06 czwartek - Egzamin na Certyfikat "Ż"
29-06 piątek - termin rezerwowy PGE Ekstraligi

Lipiec:
03-07 wtorek - Eliminacje Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski - Rybnik, Rawicz, Krosno
05-07 czwartek - Nice Cup - Piła
06-07 piątek - Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski - Gniezno, Bydgoszcz; termin rezerwowy PGE Ekstraligi
07-07 sobota - termin rezerwowy Nice 1. Ligi Żużlowej i 2. Ligi Żuzlowej
08-07 niedziela - termin rezerwowy wszystkich lig
10-07 wtorek - 1. runda półfinałowa DMPJ
11-07 środa - 2. runda półfinałowa DMPJ
13-07 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
15-07 niedziela - termin rezerwowy PGE Ekstraligi
17-07 wtorek - 3. runda półfinałowa DMPJ
18-07 środa - 4. runda półfinałowa DMPJ
20-07 piątek - Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych - Wrocław; termin rezerwowy PGE Ekstraligi
22-07 niedziela - termin rezerwowy PGE Ekstraligi
24-07 wtorek - 5. runda półfinałowa DMPJ
25-07 środa - 6. runda półfinałowa DMPJ
26-07 czwartek - Egzamin na Certyfikat "Ż"
28-07 sobota - Mecz Reprezentacji Polski - do potwierdzenia
31-07 wtorek - 7. runda półfinałowa DMPJ

Sierpień:
01-08 środa - 8. runda półfinałowa DMPJ
03-08 piątek -  Finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski - Częstochowa
04-08 sobota - Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski - Leszno
05-08 niedziela - IMME - Gdańsk; Puchar Polskiej Ligi Żużlowej - do potwierdzenia
07-08 wtorek - 9. runda półfinałowa DMPJ
08-08 środa - 10. runda półfinałowa DMPJ
10-08 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
16-08 czwartek - Nice Cup - data rezerwowa
17-08 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
21-08 wtorek - 11. runda półfinałowa DMPJ
22-08 środa - 12. runda półfinałowa DMPJ
24-08 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
28-08 wtorek - 13. runda półfinałowa DMPJ
29-08 środa - 14. runda półfinałowa DMPJ
30-08 czwartek - Egzamin na Certyfikat "Ż"
31-08 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig

Wrzesień:
07-09 piątek - Nice Cup -  Chorzów; termin rezerwowy wszystkich lig
08-09 sobota - Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów
11-09 wtorek - Nice Cup - data rezerwowa
14-09 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
18-09 wtorek - Nice Cup - Łódź
21-09 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
25-09 wtorek - Nice Cup - data rezerwowa
27-09 czwartek - Egzamin na Certyfikat "Ż"
28-09 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
30-09 niedziela - termin rezerwowy PGE Ekstraligi; baraż

Październik:
05-10 piątek - termin rezerwowy PGE Ekstraligi
07-10 niedziela - baraż
08-10 poniedziałek - Gala PGE Ekstraligi
12-10 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
13-10 sobota - Nice Challenge - Toruń
14-10 niedziela - termin rezerwowy wszystkich lig

Relacje Live

SGB PREMIERSHIP
Swindon Robins - Belle Vue Aces
czwartek, godzina 20:30

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno
13 26 +148
2. Cash Broker Stal Gorzów
13 21 +63
3. Betard Sparta Wrocław
12 18 +74
4. forBET Włókniarz Częstochowa
12 17 +14
5. Get Well Toruń
12 13 -39
6. MrGarden GKM Grudziądz
12 8 -106
7. Grupa Azoty Unia Tarnów 12 8 -98
8. Falubaz Zielona Góra 12 7 -56
Nice 1. Liga Żużlowa
1. Speed Car Motor Lublin
12 25 197
2. Car Gwarant Start Gniezno 12 20 +73
3. Lokomotiv Daugavpils 12 19 +7
4. ROW Rybnik 12 17 +150
5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 11
11
+36
6. Orzeł Łódź
10 6 -31
7. Euro Finannce Polonia Piła 10 4 -128
8. Arge Speedway Wanda Kraków
11 3
-304
2. Liga Żużlowa
1. Stal Rzeszów 11 26 +165
2. MDM Komputery Ostrovia Ostrów
11 24 +153
3. Stainer Unia Kolejarz Rawicz 11
13
+15
4. OK Kolejarz Opole 10 9 -37
5. Iveston PSŻ Poznań
10

8

-60
6. Polonia Bydgoszcz

11

8
-132
7. KSM Krosno 10 2 -104
SGB Premiership
1. Poole Pirates 18 34 +94
2. Swindon Robins 19 32 +21
3. Somerset Rebels 17 32 -14
4. King's Lynn Stars 16 31 -14
5. Wolverhampton Wolves 16 28 +24
6. Belle Vue Aces 18 26 +5
7. Leicester Lions 18 20 -116
Elitserien
1. Dackarna Malilla
13 25 +108
2. Smederna Eskilstuna
13
23 +99
3. Rospiggarna Hallstavik
13
20 +72
4. Vetlanda Speedway 13
20
+44
5. Indianerna Kumla
13 14
-76
6. Lejonen Gislaved
13
10
-38
7. Västervik Speedway 12
10 -82
8. Masarna Avesta
12 3 -127
Zdjęcie miesiąca
Klasyfikacja SGP
1.  Tai Woffinden  91
2.  Fredrik Lindgren  74
3.  Maciej Janowski 70
4.  Bartosz Zmarzlik  69
5.  Emil Sajfutdinow  62
6.  Patryk Dudek 56
7.  Greg Hancock 56
8. Artiom Łaguta  53
9.  Matej Žagar  50
10.  Nicki Pedersen 46
11.  Jason Doyle  44
12.  Chris Holder 43
13. Przemysław Pawlicki  27
14. Craig Cook 21
15.  Martin Vaculik  17
16. Niels Kristian Iversen  9
Klasyfikacja SEC
1.  Jarosław Hampel  25
2.  Leon Madsen  22
3.  Robert Lambert 20
4.  Mikkel Michelsen  20
5.  Kai Huckenbeck  20
6. Peter Kildemand 18
7.  Emil Sajfutdinow 17
8.  Antonio Lindbaeck 17
9.  Vaclav Milik  16
10.  Krzysztof Kasprzak 14
11. Andriej Kudriaszow  13
12.  Andreas Jonsson  13
13.  Piotr Pawlicki 12
14. Andrzej Lebiediew  10
15. Josef Franc  0
Klasyfikacja IMŚJ
1.  Maksym Drabik  41
2.  Bartosz Smektała  35
3.  Robert Lambert  30
4.  Dominik Kubera 25
5.  Daniel Bewley  21
6.  Andreas Lyager 17
7.  Fredrik Jakobsen 16
8.  Patrick Hansen  15
9.  Joel Kling  14
10. Daniel Kaczmarek 13
11.  Filip Hjelmland 9
12.  Nick Skorja 8
13. Robert Chmiel  4
14. Filip Hajek  1
15. Davis Kurmis  1
Partnerzy
 
Ostatni wywiad

Bartłomiej Kowalski okazał sie z jednym bohaterów Arge Speedway Wandy Kraków w meczu z Lokomotivem Duagavpils. Zespół z województwa małopolskiego zdołał remisować 45:45 z fawroyzowanymi Łotyszami. Ważnym punktem w ekipie gospodarzy był właśnie wcześniej wspomniany młodzieżowiec, który uzyskał 8 punktów z bonusem. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z utalentowanym zawodnikiem.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton

Polska, Szwecja czy Wielka Brytania słyną z dość silnych lig żużlowych. Wydaje się, że przychylnym rozwojowi młodych zawodników, głównie juniorów - jest cenzus ograniczeń w postaci obowiązkowego korzystania z krajowych zawodników. Jednak nie we wszystkich ligach sytuacja wygląda tak kolorowo...

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł

Zapraszamy Państwa na drugą część dotyczącą historii międzynarodowych finałów z udziałem najlepszych par świata. W drugiej części opiszemy historię składającą się na lata, kiedy w formacie parowym rozgrywano Drużynowe Mistrzostwa Świata (1994-1998) oraz po krótce opiszemy historię Speedway Best Pairs Cup z udziałem najlepszych reprezentacji świata (2013-2015). W pierwszej z kolei odnieśliśmy się do legendarnych Mistrzostw Świata Par. Zapraszamy do lektury!!!

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu