eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 301
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Krzysztof Buczkowski: Mamy za dużo dziur w składzie
 2015-06-03 04:58:41  Radosław Wierzchowski    inf.własna

Drużyna MRGARDEN GKM Grudziądz nie będzie miło wspominać niedzielnych Derbów Pomorza z KS Toruń. Grudziądzanie przegrali na toruńskiej MotoArenie w stosunku 59:31 i była to dla nich już trzecia wysoka wyjazdowa porażka w tegorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi. Jednym z nielicznych zawodników beniaminka, którzy próbowali walczyć z gospodarzami był Krzysztof Buczkowski.

Popularny "Buczek" spotkanie w Grodzie Kopernika zakończył z dorobkiem dziesięciu punktów w sześciu startach, dwukrotnie mijając linię mety jako pierwszy. Obok Rosjanina Artioma Łaguty był najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny w tym spotkaniu. - Starałem się jak mogłem. Na początku wyprzedzałem tylko swoich zawodników, ale później próbowałem również walczyć z gospodarzami. Niestety, nie zawsze wychodziło. Drużyna dostała kolejne lekcje i miejmy nadzieję, że ta nauka nie pójdzie w las. Liczę na to, że wyciągniemy odpowiednie wnioski i będzie lepiej - mówi Krzysztof Buczkowski.

Dla podopiecznych trenera Roberta Kempińskiego był to trzeci wyjazdowy mecz w tym sezonie i trzeci zakończony sromotną porażką. Grudziądzanie, podobnie jak w Lesznie i we Wrocławiu byli jedynie tłem dla dobrze radzących sobie gospodarzy. Dlaczego? - Mamy skład jaki mamy i on wydaje się optymalny na obecne warunki naszego klubu. Nie możemy się porównywać do najlepszych, ale uważam, że u siebie jesteśmy w stanie wygrać ze wszystkimi. Wiadomo, że potrzeba nam takiego pozytywnego kopa na wyjeździe. Na razie najlepsze spotkanie objechaliśmy w Lesznie, które i tak wyraźnie przegraliśmy - zauważa nasz rozmówca.

Największym problemem drużyny z Grudziądza wydaje się być to, że w meczach wyjazdowych punktuje w zasadzie tylko tercet Buczkowski, Gollob, Łaguta i to nie zawsze z odpowiednim skutkiem. - Mamy za dużo dziur w składzie i trzeba to powiedzieć i nikt nie powinien się tutaj obrazić. Każdy powinien robić swoje i przywozić parę punktów więcej i wyniki byłyby lepszy. Nasi juniorzy odstają trochę od pozostałych młodzieżowców w PGE Ekstralidze. Oni bardzo chcą, ale chęci trzeba poprzeć też bardzo dobrym sprzętem - uważa "Buczek".

Zdaniem Buczkowskiego, grudziądzanie mają za dużo dziur w składzie, aby walczyć na wyjazdach, ale u siebie są w stanie wygrywać ze wszystkimi
Zdaniem Buczkowskiego, grudziądzanie mają za dużo dziur w składzie, aby
walczyć na wyjazdach, ale u siebie są w stanie wygrywać ze wszystkimi

Teraz przed beniaminkiem PGE Ekstraligi mecz na własnym torze ze SPAR Falubazem Zielona Góra. Mimo, iż grudziądzanie będą posiadali atut własnego toru, a zielonogórzanie mają pewne problemy kadrowe, póki co to właśnie zawodnicy z Winnego Grodu prezentują się lepiej w tegorocznych rozgrywkach i wydaje się, że drużynę MRGARDEN GKM czeka trudne spotkanie. - Teraz wszystkie pojedynki mamy trudne. Margines błędów w meczach na własnym torze już wyczerpaliśmy. W tym momencie nie możemy się poddawać. Wiadomo, SPAR Falubaz to uznana firma, ale to jest tylko sport i każdy może wygrać, każdy może przegrać. Zielonogórzanie na pewno nie przyjadą z takim nastawieniem, że mają wygraną już przed meczem. Na pewno będziemy się starać. Koledzy będą trenować, ja będę miał swoje zawody w tygodniu i będę należycie przygotowany. Uważam, że nie powinno być źle - twierdzi Buczkowski.

Jednymi z taki zawodów dla Buczkowskiego będzie środowy mecz polskiej reprezentacji w ramach Polish Speedway Battle. "Biało-czerwoni" na torze w Pile walczyć będą z "Wojownikami Mistrza" prowadzonymi pod wodzą Hansa Nielsena. Czy dla naszego rozmówcy, występ w kadrze będzie czymś wyjątkowym? - Jechałem w meczu Polska - Dania za Piotra Pawlickiego i było to coś innego, było fajnie. Odjechałem tam kilka przyzwoitych biegów. Chciałbym zakotwiczyć w tej kadrze jak najdłużej. Wiadomo jednak, że jest duża rywalizacja o miejsce w niej, bo jest wielu młodych zdolnych zawodników, jak i sporo doświadczonych - wyjaśnia zawodnik grudziądzkiej drużyny.

Buczkowski znalazł się w szerokiej kadrze na Drużynowy Puchar Świata. W piątce na sobotni półfinał w Gnieźnie jednak go zabrakło. Jak komentuje skład nominowany przed selekcjonera kadry - Marka Cieślaka? - Moim zdaniem skład na Drużynowy Puchar Świata jest optymalny. Ja się w nim nie znalazłem, ale nie spoczywam na laurach. Trzeba jechać dalej i pokazywać się właśnie w takich test-meczach reprezentacji - zakończył Krzysztof Buczkowski.

Reklama

 


 

Relacje Live

PGE Ekstraliga

  Krono Plast Włókniarz Częstochowa vs BAYERSYSTEM GKM Grudziądz 
niedziela 17:00


Stelmet Falubaz Zielona Góra  vsGezet Stal Gorzów 
niedziela 19:30

Metalkas 2 Ekstraliga

 Polonia Bydgoszcz vs  Dakar Development Stal Rzeszów
niedziela 13:00

 Cellfast Wilki Krosno vs Moonfin Magnus Ostrów
niedziela 15:15

 

Krajowa Liga Żużlowa
Wybrzeże Gdańsk  vs OK Kolejarz Opole
niedziela 16:00

 Trans MF Landshut Devils vs Ultrapur Omega Gniezno
niedziela 17:00 


Finał DPŚ - Warszawa
sobota 19:00

Tabele ligowe

 

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Betard Sparta Wrocław

14

27

+94

2.  Pres Toruń 14 24 +107
3. Orlen Oil Motor Lublin 14 23 +73
4.  Fogo Unia Leszno 14 20 +72
5 Bayersystem GKM Grudziądz 14 17 +11
6. Gezet Stal Gorzów 14 16 +13
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

14

11 -100
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 14

0

-270
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 35 +247
2. Hunters PSŻ Poznań 14 20 +1
3. Innpro ROW Rybnik 14 19 +47
4 H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 17 -42
5. Dakar Development Stal Rzeszów 14 17 -21
6. Polonia Piła 14 11 -161
7. Moonfin Magnus Ostrów 14 11 -61
8. Cellfast Wilki Krosno

14

10

-36
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

12 25 +35
2.

Trans MF Landshut Devi

12 21 +67
3. Ultrapur Start Gniezno 12 18 +18
4.   Ok Kolejar Opole  12 14 -11
5. LVBET Lokomotiv Daugavpils 12 13 -8
6.  Speedway Kraków  12 8 -71
7  MKS Śląsk Świętłochowice 12 6 -130
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 14 28 +130
2. Vastervik Speedway 14 28 +96
3. Indianerna Kumla  14 24 +410
4. Lejonen Gislaved 14 24 +98
5. Dackarna Malilla 14 9 -11
6. Vargarna Norrkoeping 14 9 -30
7. Rospiggarna Hallstavik 14 6 -200
8. Piraterna Motala 14 2 -189



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  12 24 +77
2. Team Fjelsted 12 21 +60
3. Holsted Tigers 12 19 +62
4. GSK Liga 11 16 +31
5. Esbjerg Vikings 12 12 +3
6. Slangerup Speedway 11 10 -22
7. Region Varde Elitesport 11 5 -66
8 Nordjysk Elite Speedway 11 5

-153

Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik 129
2.  Brady Kurtz 125
3. Robert Lambert 119
4.  Michael Jepsen Jensen 88
5.  Patryk Dudek 81
6. Kacper Woryna 78
7.  Leon Madsen 72
8.  Max Fricke 71
9. Andrzej Lebiediew 60
10.  Jason Doyle 59
11. Jack Holder 55
12.  Dominik Kubera 31
13. Nazar Parnicki   20
14.  Daniel Bewley 18
15.  Frederik Lindgren 16
Klasyfikacja SEC
1.  Leon Madsen 14
2.  Patryk Dudek 14
3.  Mikkel Michelsen 11
4.  Michael Jepsen Jensen 13
5.  Kai Huckenebck 12
6.   Mathias Pollestad 9
7.  Piotr Pawlicki 8
8.  Kacper Woryna 8
9.  Jan Kvech 7
10.  Przemysław Pawlicki 7
11.  Maciej Janowski 6
12.  Andrzej Lebiediew 6
13.  Kim Nilsson 6
14.  Adam Ellis 3
15.  Damian Ratajczak 2
16.  Nazar Parnicki 0
17.

18.

19.

20. r Rasmus Jensen 0

 

Klasyfikacja IMP
1.
Kacper Woryna 26
2.
Maciej Janowski 22
3.  Patryk Dudek 22
4. Bartosz Zmarzlik 20
5.  Piotr Pawlicki 20
6.  Krzysztof Buczkowski 20
7. Wiktor Przyjemsk 20
8.  Jakub Jamróg 16
9. Tobiasz Musielak 15
10. Dominik Kubera 15
11.  Szymon Woźniak 13
12. Przemysław Pawlicki 12
13.  Mateusz Cierniak 12
14.  Maksymilian Pawelczak 10
15. Jakub Miśkowiak 6
16.  Bartosz Jaworski 1
17. Radosław Kowalski 1
18.  Antoni Kawczyński 1
19.

20.

21.

22.  
Klasyfikacja SGP2

1.  Mikkel Andersen 38
2.  Maksymilian Pawełczak 28
3.  Vilads Nagel  23
4.  Beau Bailey 22
5.  William Dreje 23
6.  Slater Lightcap 22
7.  Nicolai Heiselberg 22
8 Wiktor Przyjemsk 20
9.  William Cairns 19
10.  Kevin Małkiewicz 18
11.  Rasmus Karlsson 12
12.  Adam Bednar 10
13.  Mitchell McDiarmid 9
14.  Antoni Mencel 9
15.  Sven Cerjak 4

Partner

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu