eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 399
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  Inne

  Krzysztof Buczkowski: Podobno czas leczy rany
 2016-05-31 06:56:13  Stanisław Wrona    inf. własna

Jednym z reprezentantów Polski, który w ubiegłą sobotę wywalczył awans do tegorocznego SGP Challenge, był Krzysztof Buczkowski. W sobotnim turnieju półfinałowym w Goričan zawodnik GKM-u Grudziądz po słabszym początku wywalczył 9 punktów, co pozwoliło mu na zajęcie ostatecznie piątego miejsca.

Cel na turniej w Chorwacji został zatem osiągnięty, ponieważ od początku nikt nie ukrywał, że był nim awans do turnieju SGP Challenge, który odbędzie się 3 września w szwedzkiej Vetlandzie. – Udało się osiągnąć to, co zakładaliśmy przez zawodami. Początek był słaby, wynikało to trochę z mojej jazdy, a nie z problemów z motocyklem. Wyścig trzeci dał mi tego „powera”, żeby pociągnąć ten wynik i powalczyć o awans, co w końcu się udało. Fajnie, że osiągnąłem to, co zakładaliśmy z teamem na ten dzień – mówił po uzyskanym awansie Buczkowski.

Popularny Buczek rzeczywiście miał gorszy początek zawodów. Dwukrotnie linię mety mijał jako trzeci, aby w kolejnym wyścigu wygrać. Zwycięstwo to dało my bodziec do kolejnych dobrych biegów, przez co ostatecznie mógł cieszyć się z wywalczonego awansu. Tor w Goričan na początku zawodów nie dawał możliwości wyprzedzania, jednak z czasem kibice mogli podziwiać kilka ciekawszych akcji. – W tych zawodach według mnie nie decydował tylko start. Kilka biegów było naprawdę fajnych i ten tor, jak na ten z Goričan mocno się odsypał, więc był on dobrze przygotowany. Trzeba było być naprawdę czujnym, aby nie gubić na nim punktów. Ja starałem się je dowozić, później wygrałem wyścig, następnie zdobyłem dwie „dwójki”. Na całe szczęście to wystarczyło – podkreślił.

Nasz rozmówca dwukrotnie startował już w finałach eliminacji. Tym razem będzie to zatem trzecie podejście i ma on nadzieję, że w końcu uda mu się wywalczyć awans do grona najlepszych żużlowców świata. – Oby w moim wypadku sprawdziło się to przysłowie – „do trzech razy sztuka”, bo to będzie mój trzeci Challenge. Do tego zostało jednak jeszcze sporo czasu, dużo może się zmienić, więc na razie o tym nie myślę. My zawodnicy, mamy teraz ogólnie ciężkie dni za sobą i przed sobą. Trzeba po prostu trochę odpocząć od tego wszystkiego, bo sytuacje, które się wydarzyły, nie wpływają pozytywnie na ludzi. Uważam, że potrzebny jest odpoczynek, a o tym można będzie pomyśleć później – dodał.

Wychowanek klubu z Grudziądza nawiązał do tragedii, jaka w sobotę dotknęła sport żużlowy. W szpitalu w Jastrzębiu Zdroju na skutek obrażeń po wypadku na torze w Rybniku, zmarł 18-letni Krystian Rempała. Dodatkowo dzień wcześniej dwóch kibiców klubu, w którym startuje Buczek, zginęło w wypadku samochodowym. Dlatego ostatnie dni są szczególnie ciężkie dla sympatyków czarnego sportu w Tarnowie i w Grudziądzu. – To jest trudna sprawa dla nas wszystkich. Może osobiście nas to nie dotyczy, jednak to był nasz kolega z toru. O tym trudno się mówi, trudno się myśli, człowiek nie chce, a jednak to robi cały czas. Jest to ciężka sprawa, tym bardziej dla rodziny. W piątek mieliśmy jeszcze śmiertelny wypadek dwóch kibiców z Grudziądza. Człowiek w takich sytuacjach patrzy na to wszystko zgoła inaczej. Z jednym z tych kibiców rozmawiałem jeszcze po meczu w Rybniku. Był to fan oddany za swoje barwy, czyli za GKM. To jest trudna sprawa, bo klub też traci na tym. Zginęło trzech bardzo dobrych ludzi, niektórzy z nich mieli też dzieci i żony, więc składam duże kondolencje dla ich rodzin. Myślę, że jednak w żaden sposób im tego nie wynagrodzimy. Ich bliscy muszą się po prostu z tym zmierzyć, jak my wszyscy, żeby było lepiej… Podobno czas leczy rany, ale zobaczymy, ile będzie nam go potrzeba. To tym bardziej trudne w przypadku Krystiana, bo to był bardzo młody człowiek, rozwojowy i jeszcze mocniej jest go żal. Oby wszyscy się z tego podnieśli, bo jak wiadomo, życie idzie dalej. Trzeba iść do przodu, nikt jakby nie wróci nikomu życia. Jest to ciężki czas, ale mam nadzieję, że go wszyscy przetrwamy – zakończył ze smutkiem Krzysztof Buczkowski.

Reklama

 


 

 

Relacje Live

PGE Ekstraliga

Gezet Stal Gorzów vs Krono Plast Włókniarz Częstochowa
niedizela 17:00

Betard Sparta Wrocław vs Orlen Oil Motor Lublin
niedziela 19:30

Metalkas 2 Ekstraliga

Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs Polonia Piła
czwartek 20:30

Dakar Development Stal Rzeszów vs Polonia Piła
sobota 16:30

H. Skrzydlewka Orzeł Łódź vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz
sobota 14:00

Hunters PSŻ Poznań  vs Cellfast Wilki Krosno
niedziela 13:00

Innpro ROW Rybnik vsMoonfin Magnus Ostrów 
niedziela 15:15

 

Krajowa Liga Żużlowa
OK Kolejarz Opole vs Speedway Kraków
niedziela 16:30

2. Półfinał DPŚ - Ryga
piątek 18:00


FIM Speedway Grand Prix  - Ryga
sobota 18:00

Tabele ligowe

 

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1.  Pres Toruń

12

20

+115

2. Betard Sparta Wrocław 11 20 +66
3.  Fogo Unia Leszno 12 20 +80
4. Orlen Oil Motor Lublin 11 17 +93
5 Bayersystem GKM Grudziądz 12 14 +5
6. Gezet Stal Gorzów 11 10 -17
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

12

7 -104
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 11

0

-228
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 11 26 +203
2. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 12 17 -34
3. Hunters PSŻ Poznań  12 17 +5
4 Dakar Development Stal Rzeszów 12 15 +5
5. Innpro ROW Rybnik 12 13 +29
6. Polonia Piła 11 10 -109
7. Moonfin Magnus Ostrów 12 8 -53
8. Cellfast Wilki Krosno

12

7

-46
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

12 25 +35
2.

Trans MF Landshut Devi

12 21 +67
3. Ultrapur Start Gniezno 12 18 +18
4. LVBET Lokomotiv Daugavpils 11 13 -8
5.  Ok Kolejar Opole  11 11 -25
6.  Speedway Kraków  11 8 -57
7  MKS Śląsk Świętłochowice 12 6 -130
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 11 21 +77
2. Indianerna Kumla  10 19 +120
3. Lejonen Gislaved 11 16 +48
4. Vastervik Speedway 10 15 +68
5. Vargarna Norrkoeping 10 9 +8
6. Dackarna Malilla 10 9 -41
7. Rospiggarna Hallstavik 11 6 -120
8. Piraterna Motala 11 0 -155



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  9 17 +42
2. Holsted Tigers 9 14 +70
3. GSK Liga 8 12 +31
4. Team Fjelsted 8 10 -16
5. Esbjerg Vikings 9 9 +3
6. Region Varde Elitesport 8 5 -16
7. Slangerup Speedway 8 4 -49
8 Nordjysk Elite Speedway 7 3 -73

Klasyfikacja SGP
1.  Brady Kurtz 109
2.  Bartosz Zmarzlik 109
3. Robert Lambert 101
4.  Michael Jepsen Jensen 80
5.  Patryk Dudek 69
6.  Leon Madsen 65
7. Kacper Woryna 64
8.  Max Fricke 62
9. Jack Holder 55
10.  Jason Doyle 49
11. Andrzej Lebiediew 49
12.  Dominik Kubera 31
13.  Daniel Bewley 18
14.  Nazar Parnicki  17
15.  Frederik Lindgre 12
Klasyfikacja SEC
1.  Leon Madsen 14
2.  Patryk Dudek 14
3.  Mikkel Michelsen 11
4.  Michael Jepsen Jensen 13
5.  Kai Huckenebck 12
6.   Mathias Pollestad 9
7.  Piotr Pawlicki 8
8.  Kacper Woryna 8
9.  Jan Kvech 7
10.  Przemysław Pawlicki 7
11.  Maciej Janowski 6
12.  Andrzej Lebiediew 6
13.  Kim Nilsson 6
14.  Adam Ellis 3
15.  Damian Ratajczak 2
16.  Nazar Parnicki 0
17.

18.

19.

20. r Rasmus Jensen 0

 

Klasyfikacja IMP
1.
Kacper Woryna 26
2.
Maciej Janowski 22
3.  Patryk Dudek 22
4. Bartosz Zmarzlik 20
5.  Piotr Pawlicki 20
6.  Krzysztof Buczkowski 20
7. Wiktor Przyjemsk 20
8.  Jakub Jamróg 16
9. Tobiasz Musielak 15
10. Dominik Kubera 15
11.  Szymon Woźniak 13
12. Przemysław Pawlicki 12
13.  Mateusz Cierniak 12
14.  Maksymilian Pawelczak 10
15. Jakub Miśkowiak 6
16.  Bartosz Jaworski 1
17. Radosław Kowalski 1
18.  Antoni Kawczyński 1
19.

20.

21.

22.  
Klasyfikacja SGP2

1.  Mikkel Andersen 38
2.  Maksymilian Pawełczak 28
3.  Vilads Nagel  23
4.  Beau Bailey 22
5.  William Dreje 23
6.  Slater Lightcap 22
7.  Nicolai Heiselberg 22
8 Wiktor Przyjemsk 20
9.  William Cairns 19
10.  Kevin Małkiewicz 18
11.  Rasmus Karlsson 12
12.  Adam Bednar 10
13.  Mitchell McDiarmid 9
14.  Antoni Mencel 9
15.  Sven Cerjak 4

Partner

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu