eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 117
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Leon Madsen: Zrobiło mi się ciepło na sercu
 2014-04-23 07:34:50  Stanisław Wrona    inf.własna

W świąteczne, poniedziałkowe popołudnie Grupa Azoty Unia Tarnów rozgromiła na własnym torze Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk w stosunku 63:27. Jednym z nielicznych pozytywów po stronie gości była postawa Leona Madsena, który w niezłym stylu wywalczył dla swojej drużyny 12 punktów.

Z pewnością nie takiego prezentu świątecznego oczekiwała grupka fanów z Gdańska, która pokonała wiele kilometrów, aby śledzić poczynania swojej drużyny. Liderem gdańszczan był tego dnia wspomniany Madsen, dla którego był to pierwszy od ponad trzech lat występ przed tarnowską publicznością, jednak w kevlarze innej drużyny. Zawodnik ten bowiem w latach 2011-2013 bronił barw Jaskółek. Duńczyk był pod wrażeniem przyjęcia, jakie zgotowała mu tarnowska publiczność. - Po tym powitaniu, jakie od nich w poniedziałek otrzymałem, na prezentacji i po spotkaniu, naprawdę zrobiło mi się ciepło na sercu, byłem po tym bardzo wzruszony. To naprawdę niewiarygodne, brak mi słów, żeby to opisać. Było wspaniale, powrót tutaj był fantastyczny. Miło było znowu wszystkich zobaczyć - powiedział Madsen o swoim powrocie do Tarnowa.

Wynik spotkania mówi sam za siebie - było to bardzo jednostronne widowisko. Dość powiedzieć, że goście odnieśli tylko 3 indywidualne zwycięstwa, z których dwa były udziałem właśnie Duńczyka. Zawodnik od początku wiedział, że będzie to ciężkie spotkanie. - Powiedziałem chłopakom przed tym meczem, że nie jest łatwo jeździć w Tarnowie i tu wygrać. Jednak musieli walczyć i robić wszystko, co potrafią. Starałem się im dawać najlepsze rady, jakie mogłem. Jednak wszyscy mieli pewne problemy na starcie, ale takie jest życie. Musimy teraz zapomnieć o tym spotkaniu, iść do przodu. Miejmy nadzieję, że będziemy znowu mocni w domu, w Gdańsku i że tam będziemy wygrywać mecze - skomentował postawę swojej drużyny.

W pierwszej kolejce Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk sprawiło sensację wygrywając na własnym torze z "dream - teamem" z Torunia. W kolejnej rundzie zmagań w Enea Ekstralidze gdańszczanie zmierzą się na własnym owalu z częstochowskimi Lwami. Duńczyk upatruje szansy na zwycięstwo w tym spotkaniu, podkreślając, że najważniejsze dla jego ekipy będą mecze na domowym torze. - Myślę, że możemy wygrać. U siebie jesteśmy mocni, co już zresztą inni widzieli. Najbardziej musimy się skupić na domowych spotkaniach w tym roku - dodał.

W poprzednich sezonach Madsen wielokrotnie startował w parze z Martinem Vaculikiem. W poniedziałek musieli stanąć po przeciwnych stronach, jednak dalej pozostają dobrymi przyjaciółmi. Na torze lepszy był Słowak, który dwukrotnie pokonał swojego dobrego kolegę, Duńczyk natomiast był górą w ostatnim wyścigu dnia, przez co Vaculik nie mógł cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów. - Byłbym niezadowolony, gdyby udało mu się zdobyć komplet, więc musiałem go powstrzymać (śmiech). Żartowaliśmy między sobą przed zawodami. W tym roku mam dobrą moc w motocyklach, ich szybkość jest imponująca. W przedostatnim swoim biegu popełniłem mały błąd, jechałem zbyt defensywnie przy krawężniku, Martin pojechał bardzo dobrze i przeszedł mnie po zewnętrznej, wielkie brawa dla niego za tą akcję. Jednak wiedziałem, że jestem szybki, w ostatnim wyścigu nie popełniłem ponownie tego samego błędu, więc było dobrze - opisał rywalizację z Vaculikiem.

W dwóch pierwszych tegorocznych spotkaniach zawodnik z Kraju Hamleta zdobył po 12 punktów. O ile w meczu przeciwko Unibaxowi większą zdobyczą punktową popisał się Krystian Pieszczek, o tyle już na wyjeździe Duńczyk był zdecydowanie najlepszy. Nie obawia się on presji i twierdzi, że może być głównym motorem napędowym ekipy Stanisława Chomskiego. - Tak, zdecydowanie, mogę być liderem tej drużyny - zapewnił stanowczo na koniec Leon Madsen.

Reklama

 


Relacje Live

PGE Ekstraliga

 Krono Plast Włókniarz Częstochowa vs Fogo Unia Leszno
piątek 18:00


 Gezet Stal Gorzów vsBAYERSYSTEM GKM Grudziądz
piątek 20:30

  Pres Toruń vs Orlen Oil Motor Lublin
niedziela 17:00

 Stelmet Falubaz Zielona Góra vs Betard Sprata Wrocław
niedziela 19:30

Metalkas 2 Ekstraliga

Polonia Piła vs H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
czwartek 18:00

 ŻKS Stal Rzeszów vs Hunters PSŻ Poznań
czwartek 20:00

Moonfin Magnus Ostrów vsCellfast Wilki Krosno 
niedziela 13:00

Abramczyk Polonia Bydgoscz vs  Innpro ROW Rybnik
niedziela 15:15

Krajowa Liga Żużlowa

Trans MF Landshut Devils vs Lokomotiv Daugavpils
niedziela 14:00

Wubrzeże Gdańsk vs Speedway Kraków
niedziela 15:00

Ślask Świętłochowice vs Ultrapur Omega Gniezno
niedziela 16:00

 

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Bayersystem GKM Grudziądz

8

14

+66

2.  Fogo Unia Leszno 8 11 +40
3. Orlen Oil Motor Lublin 8 10 +90
4. Betard Sparta Wrocław 7 10 +44
5  Pres Toruń 8 10 +12
6. Gezet Stal Gorzów 7 7 +18
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

8

2 -82
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 8

0

-170
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 8 17 +133
2. Hunters PSŻ Poznań 8 11 +25
3. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 11 -26
4  Innpro ROW Rybnik 7 9 +31
5. ŻKS Stal Rzeszów 7 7 -7
6. Moonfin Magnus Ostrów  8 5 -31
7. Cellfast Wilki Krosno 7 4 -25
8. Polonia Piła

7

4

-114
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

8 13 +49
2.

Ultrapur Start Gniezno

6 10 +37
3.   Speedway Kraków 6 7 -3
4.  Ok Kolejar Opole 5 5 +3
5. Lokomotiv Daugavpils 6 5 -16
6. Trans MF Landshut Devil 5 2 -29
7  MKS Śląsk Świętłochowice 6 2 -64
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 3 6 +26
2. Lejonen Gislaved 3 4 +14
3. Vastervik Speedway 3 4 +14
4. Vargarna Norrkoeping 3 4 +6
5. Dackarna Malilla 2 2 +14
6. Indianerna Kumla  3 2 -8
7. Piraterna Motala 3 0 -44
8. Rospiggarna Hallstavik  2 0 -22



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  5 8 +14
2. GSK Liga 5 6 +15
3. Esbjerg Vikings 5 4 +15
4. Holsted Tigers 5 4 -24
5. Team Fjelsted 3 4 +1
6. Slangerup Speedway 4 3 -13
7. Nordjysk Elite Speedway 4 3 -14
8 Region Varde Elitesport 3 2 -14

Klasyfikacja SGP
1.  Brady Kurtz 65
2.  Bartosz Zmarzlik 62
3. Jack Holder 55
4.  Michael Jepsen Jensen 45
5. Kacper Woryna 44
6.  Max Fricke  42
7. Robert Lambert 42
8. Jason Doyle 37
9.  Leon Madsen 35
10.  Patryk Dudek 29
11.  Andrzej Lebiediew  23
12.  Daniel Bewley 18
13.  Dominik Kubera 17
14.  Frederik Lindgren 12
15.  Nazar Parnicki  10
Klasyfikacja SEC
1.  Patryk Dudek
2.  Andrzej Lebiediew
3.  Leon Madsen
4.  Kacper Woryna
5.  Nazar Parnicki
6.

7.  
8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Bartosz Zmarzlik 16
2.
 Piotr Pawlicki 14
3. Maciej Janowski 13
4.  Patryk Dudek 12
5.  Krzysztof Buczkowski 9
6. Dominik Kubera 9
7. Wiktor Przyjemsk 9
8. Tobiasz Musielak 9
9. Kacper Woryna 8
10.  Szymon Woźniak 7
11.  Jakub Jamróg 6
12.  Mateusz Cierniak 6
13. Przemysław Pawlicki 4
14. Jakub Miśkowiak 2
15. Radosław Kowalski 1
16. Antoni Kawczyński 1
17.

18.  
19.

20.

21.

22.  
Partner

 

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu