eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 140
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  SGP-SON-U21

  Max Fricke z nadzieją, że pozostałe ligi ruszą
 2020-05-22 20:57:58  Rafał Drabiniok    https://www.speedwaygp.com

Indywidualny Mistrz Australii Max Fricke wierzy w to, że oprócz PGE Ekstraligi, spotkania w Anglii, Szwecji czy Danii również dojdą do skutku. Przypomnijmy, że najwyższy szczebel rozgrywkowy w Polsce ruszą już 12 czerwca, a pod koniec przyszłego tygodnia zawodnicy mogą rozpocząć treningi na torze. Oprócz Emila Sajfutdinowa oraz Piotra Pawlickiego wszyscy zawodnicy zgodzili się pozostać w Polsce oraz do obniżek stawek kontraktowych. 

Żużlowcy mają również nadzieję, że sankcje epidemiologiczne będą stopniowo łagodzone co da im możliwosć podróży do innych państw bez spędzania 14 dni na kwarantannie. 

Max Fricke chociaż zrezygnował z jazdy w angielskiej Premiership to na brak jazdy by nie mógł narzekać, gdyż ma on podpisane kontrakty w Szwecji z Indianerną Kumla czy też Region Varde w Danii oraz czeka go debiutancki sezon jako stałego uczestnika elitarnego cyklu Speedway Grand Prix

Australijczyk cieszy się z faktu, że ma szanse jazdy w Polsce, gdyż na razie to jedyny sposób na jazdę i czerpanie z tego jakichkolwiek zysków - "Na razie mam nadzieję, że zarobimy trochę pieniędzy na wyścigach w Polsce. Musieliśmy zaryzykować, ale mamy szczęście, że mamy tu pracę. Dało nam to możliwość jazdy i zarabiania na życie.". 

Max Fricke odniósł się również do aneksów finansowych jakie zostały zaproponowane wszystkim zawodnikom PGE Ekstraligi, lecz jak najbardziej rozumie zaistniałą sytuację, bo wie, że obecna sytuacja nie jest prosta dla nikogo. „Obecna sytuacja finansowa nie jest łatwa dla nikogo - czy to dla klubów, jeźdźców, mechaników, czy nawet dla każdej firmy. Zostaliśmy zobowiązani do otrzymania określonej kwoty i do tego pracujemy nad naszymi budżetami przez cały sezon.".

Zawodnik Betard Sparty Wrocław przyznaje też, że z nadchodzącym sezonem wiąże spore nadzieje i sporo zainwestował, lecz na razie bez skutku, gdyż wszelkie plany zniweczył wszechobecny koronawirus - "Włożyłem sporo pieniędzy w wyścigi i wiele z tych kosztów pojawiło się jeszcze przed rozpoczęciem sezonu, a koronawirus stał się problemem. Wydano dużo pieniędzy i na razie będziemy musieli ograniczyć się jak najwięcej. Mamy nadzieję, że uda nam się przetrwać i nadal będziemy dobrze działać. Nie jest to łatwe dla wszystkich i musimy pogodzić się z budżetem."

„W tym momencie musimy po prostu zrobić wszystko, co w naszej mocy - nie ograniczając się do żadnych zakrętów, ale robiąc jak najwięcej z tego, co mamy”. - zakończył Australijczyk.

 

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno
   
2. Betard Sparta Wrocław
 

3. Eltrox Włókniarz Częstochowa    
4. Falubaz Zielona Góra  

5. MrGarden GKM Grudziądz
 
 
6. Motor Lublin
     
7. Moje Bermudy Stal Gorzów
   
8. ROW Rybnik
   
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. eWinner Apator Toruń
     
2. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów      
3. Car Gwarant Start Gniezno    
4. Unia Tarnów      
5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk      
6. Lokomotiv Daugavpils    
7. Orzeł Łódź      
8. Abramczyk Polonia Bydgoszcz
   
2. Liga Żużlowa
1. SpecHouse PSŻ Poznań
   
2. OK Bedmet Kolejarz Opole    
3. Wilki Krosno    
4. Stainer Unia Kolejarz Rawicz    
5. RzTŻ Rzeszów    
6. MSC Wolfe WittstockElitserien
1. Smederna Eskilstuna      
2. Dackarna Malilla
   
3. Vetlanda Speedway
   
4. Västervik Speedway    
5. Lejonen Gislaved
   
6. Indianerna Kumla
   
7. Piraterna Motala    
8. Rospiggarna Hallstavik
   
9. Masarna Avesta
 

SGB Premiership
1. Swindon Robins      
2. Ipswich Witches
     
3. Wolverhampton Wolves
     
4. Belle Vue Aces      
5. King's Lynn Stars      
6. Peterborough Panthers    
7. Sheffield Tigers      
Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik  
2.  Leon Madsen  
3.  Emil Sajfutdinow  
4.  Fredrik Lindgren  
5.  Martin Vaculik  
6.  Maciej Janowski  
7.  Jason Doyle  
8.  Patryk Dudek  
9.  Matej Žagar  
10.  Niels Kristian Iversen  
11.  Artiom Łaguta  
12.  Antonio Lindbaeck  
13.  Tai Woffinden  
14.  Max Fricke  
15. Martin Smolinski  
Partner
Ostatni wywiad
   Sebastian Szostak: Najważniejsze to dobrze punktować

W tej chwili cały świat sportowy stoi w miejscu. Każdy wyczekuje aż pandemia koronawirusa się zakończy, a sportowcy będą mogli wrócić do uprawiania dyscyplin, z których słyną. Nie inaczej jest z żużlowcami. W tym momencie sytuacja zmusza ich do trenowania w domowym zaciszu. Udało się jednak poprosić wychowanka Arged Malesa TŻ Ostrovia - Sebastiana Szostaka, o udzielenie krótkiego wywiadu. Ostrowianin odpowiedział na pytania przez szklany ekran. 

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Czy liga bez obcokrajowców ma sens?

Żużel w Polsce ma coraz większe problemy. Ostatnie wydarzenia pokazują, że śmiało można mówić o lekkim kryzysie. Sytuacji nie poprawiła informacja, którą przekazały wczoraj zagraniczne federacje. Władze czarnego sportu w Szwecji, Danii i Wielkiej Brytanii wycofały zgody tamtejszym zawodnikom na jazdę w Polsce w PGE Ekstralidze. Czy polska najwyższa klasa rozgrywkowa ma sens bez występów obcokrajowców?

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Ograniczniki obrotów obowiązkową częścią silnika

W sezonie 2020 dojdzie do kluczowej zmiany technicznej, o której spekulowano już od kilku miesięcy. W każdym silniku żużlowego motocykla musi znajdować się tzw. ogranicznik obrotów. Jest to integralna część układu zapłonowego, której zadaniem jest odcinanie iskry przy przekroczeniu 13500 obrotów. Ma to zwiększyć żywotność silnika i zapobiegać defektom, wskutek czego zmniejszą się koszty eksploatacji tej części motocykla.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu