eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 302
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  SGP-SON-U21

  Mirosław Jabłoński: Zwycięstwo jest taką wisienką na torcie
 2015-05-08 06:36:41  Stanisław Wrona    inf. własna

Niespodziewanym zwycięstwem Mirosława Jabłońskiego zakończyła się 2. Runda Kwalifikacyjna do przyszłorocznego cyklu Speedway Grand Prix, która odbyła się w Sankt Johann im Pongau. Po turnieju, w rozmowie z naszym portalem, reprezentant Polski nie ukrywał radości z osiągniętego rezultatu.

Jabłoński był może wymieniany w gronie kandydatów do awansu do kolejnego etapu eliminacji, jednak na jego zwycięstwo chyba mało kto obstawiał. Tym bardziej mógł on być z siebie dumny, gdy to właśnie jemu pod koniec zawodów w austriackich Alpach zagrano Mazurka Dąbrowskiego. - Może nie byłem faworytem, ale czuję, że jestem w formie i że obecnie mogę wygrywać z każdym. Jak wszystko mi przypasuje od początku zawodów, tak jak tutaj to miało miejsce, to jestem w stanie wygrywać w każdych zawodach. Cieszy i buduje mnie to, że nie myliłem się ze startu, bo nad tym pracuję od dawna. Straciłem jedno oczko, ale niestety jechałem wtedy z czwartego toru, który może nie był zbyt korzystny. To mnie może troszeczkę usprawiedliwia, ale najważniejszy cel został zrealizowany, chodziło tutaj o awans, a zwycięstwo jest tylko taką wisienką na torcie - mówił z rozmowie z portalem eSpeedway.pl uradowany triumfator z Sankt Johann im Pongau.

Polak w całych zawodach zgubił zaledwie jeden punkt, dlatego ostatecznie mógł cieszyć się ze zwycięstwa. W ostatnim biegu udało mu się uniknąć wyścigu dodatkowego i czwartym zwycięstwem przypieczętował wywalczenie pierwszego miejsca. - Trzeba przyznać, że w tym moim ostatnim wyścigu po dobrym starcie, troszeczkę za szybko się rozluźniłem, wpadłem w koleinę i wytrąciło mnie to z równowagi. Na szczęście utrzymałem pierwszą pozycję i dowiozłem zwycięstwo - dodał Jabłoński.

Kolejna runda eliminacji zostaną rozegrana 27 czerwca. Wówczas na torach w Terenzano i Rydze odbędą się półfinały kwalifikacji do przyszłorocznego cyklu. Jak przyznaje nasz rozmówca, pomimo tego, iż we Włoszech zaliczył już dobry występ, nie ma dla niego znaczenia, gdzie przyjdzie mu startować. – Miałem przyjemność jechać już w Terenzano, jednak dla mnie nie ma znaczenia, gdzie trafię. Kiedy jest się w formie, to tak naprawdę tor nie ma znaczenia. Jedzie się wszędzie, z uśmiechem na ustach, tak aby bawić się i cieszyć jazdą. W każdych zawodach, w których jadę staram się osiągać jak najlepsze wyniki. W każdych turniejach eliminacyjnych, czy to będzie półfinał, czy finał, będę starał się zdobyć jak najwięcej punktów i przejść jak najdalej - zapewnił Jabłoński.

Zawodnik przyznał, że rozegranie sobotnich zawodów leżało pod znakiem zapytania. Wszystko to było spowodowane wcześniejszymi opadami deszczu, ostatecznie organizatorom udało się odpowiednio przygotować tor. Według reprezentanta Polski liczył się na nim jednak głównie start. – Oczywiście były obawy o te zawody, bo to południa ten tor nie nadawał się do niczego. Niektórzy z chłopaków wyjechali na treningu, ale ja stwierdziłem, że to nie ma najmniejszego sensu, bo warunki torowe na zawodach, o ile się odbędą, będą zupełnie inne. Trzeba przyznać, że gospodarze spisali się tutaj na medal i im się należy puchar za przygotowanie tego toru po takiej ilości opadów. Porobiły się może małe koleiny, ale z przykrością muszę stwierdzić, że jest to kolejny owal, na którym decyduje start. Nie ma niestety ścigania na nim, można było być szybkim, tak jak choćby ja z Tobiasem Kronerem byliśmy troszkę szybsi, ale nie da się tu wyprzedzić. Jeżeli ze startu pojechało się gorzej, to były marne szanse, żeby osiągnąć dobry wynik - przyznał.

W PGE Ekstralidze PGE Stal Rzeszów do tej pory ma na koncie jedną porażkę i jedno zwycięstwo. Zawodnicy w obydwu spotkaniach pokazali jednak wolę walki i skazywani do tej pory na pożarcie przez mocniejsze ekipy, wcale nie muszą walczyć o utrzymanie, a z pewnością będą starać się w każdych zawodach o sprawienie radości swoim kibicom. – Pokazujemy, że Stal Rzeszów jest nieobliczalną drużyną, zdolną pokonać każdego i mam nadzieję, że tą formę wszyscy utrzymamy i będziemy w stanie walczyć na każdym torze o dobry rezultat. Wiadomo, że każdy mecz i każdy dzień rządzą się swoimi prawami, ale jesteśmy zgranym teamem, wszystko to funkcjonuje, żeby nie zapeszać, wyśmienicie. Atmosfera jest rewelacyjna i jeżeli tak dalej się to wszystko utrzyma, to jest na pewno dobry prognostyk dla nas, a do Torunia na pewno pojedziemy walczyć o jak najlepszy rezultat - zakończył rozmowę z portalem eSpeedway.pl szczęśliwy zwycięzca sobotnich zawodów, Mirosław Jabłoński.

Reklama

 


Relacje Live

PGE Ekstraliga

Stelmet Falubaz Zielona Góra vs Pres Toruń
niedizela 17:00

Fogo Unia Leszno vs BAYERSYSTEM GKM Grudziądz
niedziela 19:30

Metalkas 2 Ekstraliga

Moonfin Magnus Ostrów vs Dakar Development Stal Rzeszów
piątek 19:00


Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs Polonia Piła
czwartek 20:30


Hunters PSŻ Poznań vs Innpro ROW Rybnik
niedziela 13:00

Cellfast Wilki Krosno vs H. Skrzydlewka Orzeł Łódź
niedziela 15:15

Krajowa Liga Żużlowa

Wybrzeże Gdańsk vsLVBET Lokomotiv Daugavpils  
niedziela 16:00

 Śląsk Świętłochowice vs Trans MF Landshut Devils
niedizela 16:00

Ultrapur Omega Gniezno vs OK Kolejarz Opole
niedziela 18:00

FIM Speedway Grand Prix - Łódź

sobota 19:00

Tabele ligowe

 

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1.  Pres Toruń

12

20

+115

2. Betard Sparta Wrocław 11 20 +66
3.  Fogo Unia Leszno 12 20 +80
4. Orlen Oil Motor Lublin 11 17 +93
5 Bayersystem GKM Grudziądz 12 14 +5
6. Gezet Stal Gorzów 11 10 -17
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

12

7 -104
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 11

0

-228
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 11 26 +203
2. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 12 17 -34
3. Hunters PSŻ Poznań  12 17 +5
4 Dakar Development Stal Rzeszów 12 15 +5
5. Innpro ROW Rybnik 12 13 +29
6. Polonia Piła 11 10 -109
7. Moonfin Magnus Ostrów 12 8 -53
8. Cellfast Wilki Krosno

12

7

-46
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

12 25 +35
2.

Trans MF Landshut Devi

12 21 +67
3. Ultrapur Start Gniezno 12 18 +18
4. LVBET Lokomotiv Daugavpils 11 13 -8
5.  Ok Kolejar Opole  11 11 -25
6.  Speedway Kraków  11 8 -57
7  MKS Śląsk Świętłochowice 12 6 -130
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 11 21 +77
2. Indianerna Kumla  10 19 +120
3. Lejonen Gislaved 11 16 +48
4. Vastervik Speedway 10 15 +68
5. Vargarna Norrkoeping 10 9 +8
6. Dackarna Malilla 10 9 -41
7. Rospiggarna Hallstavik 11 6 -120
8. Piraterna Motala 11 0 -155



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  9 17 +42
2. Holsted Tigers 9 14 +70
3. GSK Liga 8 12 +31
4. Team Fjelsted 8 10 -16
5. Esbjerg Vikings 9 9 +3
6. Region Varde Elitesport 8 5 -16
7. Slangerup Speedway 8 4 -49
8 Nordjysk Elite Speedway 7 3 -73

Klasyfikacja SGP
1.  Brady Kurtz 109
2.  Bartosz Zmarzlik 109
3. Robert Lambert 101
4.  Michael Jepsen Jensen 80
5.  Patryk Dudek 69
6.  Leon Madsen 65
7. Kacper Woryna 64
8.  Max Fricke 62
9. Jack Holder 55
10.  Jason Doyle 49
11. Andrzej Lebiediew 49
12.  Dominik Kubera 31
13.  Daniel Bewley 18
14.  Nazar Parnicki  17
15.  Frederik Lindgre 12
Klasyfikacja SEC
1.  Leon Madsen 14
2.  Patryk Dudek 14
3.  Mikkel Michelsen 11
4.  Michael Jepsen Jensen 13
5.  Kai Huckenebck 12
6.   Mathias Pollestad 9
7.  Piotr Pawlicki 8
8.  Kacper Woryna 8
9.  Jan Kvech 7
10.  Przemysław Pawlicki 7
11.  Maciej Janowski 6
12.  Andrzej Lebiediew 6
13.  Kim Nilsson 6
14.  Adam Ellis 3
15.  Damian Ratajczak 2
16.  Nazar Parnicki 0
17.

18.

19.

20. r Rasmus Jensen 0

 

Klasyfikacja IMP
1.
Kacper Woryna 26
2.
Maciej Janowski 22
3.  Patryk Dudek 22
4. Bartosz Zmarzlik 20
5.  Piotr Pawlicki 20
6.  Krzysztof Buczkowski 20
7. Wiktor Przyjemsk 20
8.  Jakub Jamróg 16
9. Tobiasz Musielak 15
10. Dominik Kubera 15
11.  Szymon Woźniak 13
12. Przemysław Pawlicki 12
13.  Mateusz Cierniak 12
14.  Maksymilian Pawelczak 10
15. Jakub Miśkowiak 6
16.  Bartosz Jaworski 1
17. Radosław Kowalski 1
18.  Antoni Kawczyński 1
19.

20.

21.

22.  
Klasyfikacja SGP2

1. Wiktor Przyjemski 20
2.  Mikkel Andersen 18
3.  Vilads Nagel 16
4.  William Drejer 14
5.  Kevin Małkiewicz 12
6.  Slater Lightcap 11
7.  Maksymilian Pawełczak 10
8  Beau Bailey 9
9.  William Cairns 8
10.  Rasmus Karlsson 7
11.  Nicolai Heiselberg 6
12.  Antoni Mencel 5
13.  Sven Cerjak 4
14.  Mitchell McDiarmid 2
15.  Adam Bednar 0

Partner

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu