eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 227
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  Polska

  Nice PLŻ: Orzeł Łódź - GKM Grudziądz 48:42
 2014-09-14 15:51:01  Sebastian Zwiewka    inf.własna

W pierwszym półfinałowym spotkaniu Nice Polskiej Ligi Żużlowej Orzeł Łódź pokonał na własnym obiekcie GKM Grudziądz 48:42. Gospodarzy do triumfu poprowadził Jason Doyle - autor 14 punktów. Wśród gości po raz kolejny najlepiej spisał się Rafał Okoniewski, który na swoim koncie zapisał 15 "oczek" wraz z jednym "bonusem".


Orzeł Łódź: 48
9. Antonio Lindbaeck (2,2*,2,0,2) 8+1
10. Jakub Jamróg (0,3,0,2*) 5+1
11. Mads Korneliussen (3,2,2,2,1) 10
12. Mariusz Puszakowski (1,1*,1*,3,1*) 7+3
13. Jason Doyle (3,3,3,3,2) 14
14. Mikołaj Drożdżowski (0,0,0) 0
15. Edward Mazur (3,1,0) 4

GKM Grudziądz: 42
1. Rafał Okoniewski (3,3,2,3,1*,3) 15+1
2. Norbert Kościuch (1,0,1*,0) 2+1
3. Sebastian Ułamek (2,1*,1,1,0) 5+1
4. Daniel Jeleniewski (0,2,3,2,3,W) 10
5. Andriej Karpow (2,1,0) 3
6. Marcin Nowak (2,0) 2
7. Mike Trzensiok (1*,0,3,1) 5+1

Bieg po biegu:
1. R. Okoniewski, A. Lindbaeck, N. Kościuch, J. Jamróg 2:4 (2:4)
2. E. Mazur, M. Nowak, M. Trzensiok, M. Drożdżowski 3:3 (5:7)
3. M. Korneliussen, S. Ułamek, M. Puszakowski, D. Jeleniewski 4:2 (9:9)
4. J. Doyle, A. Karpow, E. Mazur, M. Trzensiok 4:2 (13:11)
5. R. Okoniewski, M. Korneliussen, M. Puszakowski, N. Kościuch 3:3 (16:14)
6. J. Doyle, D. Jeleniewski, S. Ułamek, M. Drożdżowski 3:3 (19:17)
7. J. Jamróg, A. Lindbaeck, A. Karpow, M. Nowak 5:1 (24:18)
8. J. Doyle, R. Okoniewski, N. Kościuch, E. Mazur 3:3 (27:21)
9. D. Jeleniewski, A. Lindbaeck, S. Ułamek, J. Jamróg 2:4 (29:25)
10. M. Trzensiok, M. Korneliussen, M. Puszakowski, A. Karpow 3:3 (32:28)
11. J. Doyle, J. Jamróg, S. Ułamek, N. Kościuch 5:1 (37:29)
12. R. Okoniewski, M. Korneliussen, M. Trzensiok, M. Drożdżowski 2:4 (39:33)
13. M. Puszakowski, D. Jeleniewski, R. Okoniewski, A. Lindbaeck 3:3 (42:36)
14. D. Jeleniewski, A. Lindbaeck, M. Puszakowski, S. Ułamek 3:3 (45:39)
15. R. Okoniewski, J. Doyle, M. Korneliussen, D. Jeleniewski (W) 3:3 (48:42)


Rewanż za tydzień w Grudziądzu zadecyduje o tym, który zespół wystąpi w finale Nice Polskiej Ligi Żużlowej.

Relacje na żywo
SGB PREMIERSHIP
Belle Vue Aces - Swindon Robins
poniedziałek, godzina 20:30
Ipswich Witches - Wolverhampton Wolves
poniedziałek, godzina 20:30

PREMIERSHIP SUPPORTERS CUP
King's Lynn Stars - Poole Pirates
poniedziałek, godzina 20:30
Reklama
Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno
5 10 +66
2. Stelmet Falubaz Zielona Góra 5
8 +36
3. forBET Włókniarz Częstochowa
5 6
-2
4. MrGarden GKM Grudziądz
4 4
+4
5. Truly.work Stal Gorzów
5
4 -10
6. Betard Sparta Wrocław
5 4
0
7. Speed Car Motor Lublin
5 2
-42
8. Get Well Toruń
4
0
-52
Nice 1. Liga Żużlowa
1. PGG ROW Rybnik 5 8 +56
2. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów 5 6 +18
3. Unia Tarnów 5 6 +8
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 5 4
-26
5. Car Gwarant Start Gniezno 4 4 -13
6. Orzeł Łódź 5 4 -4
7. Lokomotiv Daugavpils 5 2 -39
2. Liga Żużlowa
1. Wilki Krosno 4 6 +38
2. OK Bedmet Kolejarz Opole 5 6 +27
3. ZOOLeszcz Polonia Bydgoszcz

4

5
-4
4. Power Duck Iveston PSŻ Poznań
3

4

+44
5. Euro Finannce Polonia Piła 3
2
-52
6. Stainer Unia Kolejarz Rawicz 4
1
-37
7. Speedway Wanda Kraków
1
0
-16
Elitserien
1. Indianerna Kumla
2 4
+34
2. Västervik Speedway 2
4 +26
3. Dackarna Malilla
2
2 +4
4. Vetlanda Speedway
2 2
0
5. Smederna Eskilstuna
3
2
-2
6. Piraterna Motala
2 2 -6
7. Lejonen Gislaved
3
2
-12
8. Masarna Avesta
2
2 -20
9. Rospiggarna Hallstavik
2 0
-24
SGB Premiership
1. Ipswich Witches 4
10
+22
2. Wolverhampton Wolves 3 9
+24
3. Belle Vue Aces 5
7 -4
4. Poole Pirates 3 6 +18
5. Peterborough Panthers 5
5 -24
6. Swindon Robins 2
4 0
7. King's Lynn Stars 4
3
-36
Premiership Supporters Cup
Północna Grupa
1. Belle Vue Aces 4 9
+20
2. Wolverhampton Wolves 3 4
-6
3. Peterborough Panthers 3
3
-14
Południowa Grupa
1. Ipswich Witches 6
10
+20
2. Swindon Robins 5
10 +18
3. King's Lynn Stars 3
6
-10
4. Poole Pirates 4 5
-28
Klasyfikacja SGP
1.  Patryk Dudek 16
2.  Fredrik Lindgren 15
3.  Niels Kristian Iversen
14
4. Leon Madsen
13
5.  Bartosz Zmarzlik 10
6. Antonio Lindbaeck
10
7.  Martin Vaculik 7
8.  Matej Žagar 7
9.  Emil Sajfutdinow 6
10.  Tai Woffinden  6
11.  Jason Doyle 5
12. Janusz Kołodziej
4
13.  Artiom Łaguta  4
14.  Maciej Janowski -
15.  Greg Hancock -
Partner
Ostatni wywiad
   Bartosz Zmarzlik: Składy będą zacne

Przed nami kolejny, emocjonujący sezon z udziałem reprezentacji Polski. Jak co roku, eksperci i kibice czarnego sportu będą bardzo dużo wymagać od Bartosza Zmarzlika, który ma być liderem "Biało-Czerwonych".

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Skarb Kibica - Polonia Piła

Zapraszam do przedsezonowego cyklu "Skarb Kibica", gdzie będę starał się przybliżyć sylwetki wszystkich drużyn, które wezmą udział w sezonie 2019 we wszystkich Polskich ligach żużlowych. Dziś zapraszam do zapoznania się bliżej z drugim z omawianych już spadkowiczów z Nice 1LŻ, czyli z Polonią Piła.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Śladami historii. Parowy czempionat (cz. II)

Zapraszamy Państwa na drugą część dotyczącą historii międzynarodowych finałów z udziałem najlepszych par świata. W drugiej części opiszemy historię składającą się na lata, kiedy w formacie parowym rozgrywano Drużynowe Mistrzostwa Świata (1994-1998) oraz po krótce opiszemy historię Speedway Best Pairs Cup z udziałem najlepszych reprezentacji świata (2013-2015). W pierwszej z kolei odnieśliśmy się do legendarnych Mistrzostw Świata Par. Zapraszamy do lektury!!!

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu