eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 142
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  ANGLIA

  Nicki Pedersen o powrocie do Anglii
 2011-04-08 16:15:56  Radosław Szluz    speedwaygp.com

Nicki Pedersen przyznał, że nie wróciłby do ligi angielskiej gdyby jego nowy klub, Peterborough Panthers, nie był pewny swojej przyszłości w Elite League. Pantery skompletowały już kadrę na rok 2011, mają nadzieję na występ w najwyższej klasie rozgrywkowej, a ich lider, Nicki Pedersen opowiada o swoim powrocie na Wyspy i pierwszych wrażeniach, jakie zrobił na nim zespół z Showground.

Jeden z najlepszych żużlowców świata, we wczorajszym meczu sparingowym przeciw Coventry Bees, zgromadził 12 punktów i bonus. Pantery zwyciężyły w stosunku 62:30 i zapewniły sobie sporą zaliczkę w rywalizacji o puchar towarzyski Hokey-Cokey Cup. Rewanż odbędzie się w sobotę na torze w Coventry. Nicki Pedersen jest pod wielkim wrażeniem jego nowych kolegów klubowych. Australijczyk Troy Batchelor, dorównał wczoraj trzykrotnemu mistrzowi Świata, także zdobywając 12 punktów i bonus. Jednak prawdziwym strzałem w dziesiątkę okazał się zakontraktowany niedawno Kacper Gomólski, który w swoim debiucie w Anglii zdobył 8 punktów z jednym bonusem. - Nasz występ był bardzo dobry. Polacy i Troy (Batchelor, dop. red.) zrobili świetną robotę na torze. Ja także wykonałem to co do mnie należało i jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa. Cały zespół pojechał doskonałe zawody. Wczoraj na torze w Peterborough testowałem dwa motocykle, jeden z nich był kompletnie do niczego, na drugim jechało się całkiem dobrze - ocenia swój pierwszy po trzyletniej nieobecności w Wielkiej Brytanii, Nicki Pedersen.

Popularny Power twierdzi, że jazda na brytyjskich-torach będzie świetnym sprawdzeniem jego formy fizycznej chociażby przed zbliżającym się cyklem Grand Prix. - Czuję się w pełni sprawny, nigdy wcześniej nie czułem się lepiej przed startem sezonu. Kiedy dołączałem do Panter, czułem się lekko zmęczony. Musimy być w pełni skoncentrowani i przygotowani na wszystkie cztery okrążenia każdego z biegów, dlatego czasem trzeba odpocząć i zrelaksować się. Sądzę, że Anglia da mi taką świeżość - dodaje 34-letni Duńczyk.

Zespoły, które wczoraj rywalizowały ze sobą na torze, a więc Peterborough Panthers i Coventry Bees, wciąż nie są w stu procentach pewne swojego miejsca w rozgrywkach Elite League. Po długim sporze z angielską federacją BSPA, doszło do wstępnego porozumienia i Pszczoły oraz Pantery skompletowały swoje składy na ligowe zmagania. Jak przyznaje BSPA, ich występ w najwyższej klasie rozgrywkowej wciąż nie jest sprawą oczywistą. Największa gwiazda teamu z Showground, Nicki Pedersen twierdzi, że oba zespoły znajdą się jednak w Elite League. Duńczyk jest pewny, że cała historia zakończy się szczęśliwie dla tych utytułowanych klubów, a także dla niego samego. Bowiem Power wrócił do angielskiego ścigania po to, aby rywalizować w najwyższej klasie rozgrywkowej. – To była okropna zima i oba kluby do samego końca nie wiedziały czy wystąpią w lidze. W pewnym sensie dla mnie była to korzystna sytuacja, ponieważ nie sądziłem, że będzie mi dane wrócić do Anglii. Z Peterborough przez długotrwały spór z BSPA odszedł Kenneth Bjerre, a dla mnie otworzyła się szansa na zajęcie jego miejsca w ekipie Panter - opowiada Pedersen o przyczynach swojego powrotu na Wyspy.

Już w 1994 roku, jako siedemnastoletni chłopiec, Nicki podpisał swój pierwszy kontrakt w lidze angielskiej. Jego pracodawcą miał być właśnie klub Peterborough Panthers, jednak Duńczyk nie zdołał wtedy przebić się do składu Panter. W Wielkiej Brytanii zadebiutował on dopiero cztery lata później, w barwach zespołu z Newcastle. Jednak starszy brat Powera, Ronni Pedersen, startował w barwach Panthers w latach 1993-1998. Z tego powodu Nicki zawsze był zagorzałym kibicem ekipy z Showground. - Tutaj czułem się jak w domu i dlatego chciałem tu wrócić. W zimie usłyszał to ode mnie manager zespołu, Trevor Swales. Teraz jestem bardzo zadowolony będąc częścią drużyny, której chcę pomóc na tyle, na ile będę potrafił. Zawsze miałem tutaj garstkę fanów, ale żadnej okazji do jeżdżenia dla nich. To wszystko zaczęło się od mojego brata, który występował w Peterborough przez kilka lat - kończy Nicki Pedersen, wyjawiając swoje pierwsze wspomnienia o ekipie Peterborough Panthers, której po wielu latach oczekiwań, będzie w końcu jednym z riderów.

Reklama

 


Relacja Live

PGE Ekstraliga

Innpro ROW Rybnik vs Betard Sparta Wrocław
piątek 18:00


Pres Toruń vs BAYERSYSTEM GKM Grudziądz
piątek 20:30

Gezet Stal Gorzów vs Orlen Oil Motor Lublin
niedziela 17:00

Krono Plast Włokniarz Częstochowa vs  Stelme Falubaz Zielona Góra

niedziela 19:30

Metlakas 2 Ekstraliga

Cellfast Wilki Krosno vs Autona Unia Tarnów
czwartek 19:00

Texom Stal Rzeszów vs  H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
sobota 14:30

 Fogo Unia Leszno vsMoonfin Malesa Ostrów
niedziela 13:00

Abramczyk Polonia Bydgoscz vs Hunters PSŻ Poznań
niedziela 15:15

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1.  Orlen Oil Motor Lublin

4

8

+76

2.   KS Pres Toruń  4 7 +36
3. Betard Sparta Wrocław 5 6 +44
4. Bayersystem GKM Grudziądz 
4 6 +32
5  Gezet Stal Gorzów 5 3 --44 
6.  Krono- Plast Włókniarz Częstochowa  4 2 -6
7.  Innpro ROW Rybnik

4

2 -66
8. Stelmet Falubaz Zielona Góra  4

0

-58
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz
4 6 +22
2. Cellfast Wilki Krosno
4 6 +16
3.  Fogo Unia Leszno 3 4 +45
4. Hunters PSŻ Poznań  3 3 +4
5. Texom Stal Rzeszów 3 3 -2
6. Moonfin Malesa Ostrów 3 2 +16
7. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 3 3 -44
8. Unia Tarnów

2

0

-57
Krajowa Liga Żużlowa
1

 Ultrapur Start Gniezno

4 6 +16
2.  Wybrzeże Gdańsk  4 6 +44
3.  Pronenergy Polonia Piła  3 4 +14
4.  Lokomotiv Daugavpils 4 4 -2
5. OK Kolejarz Opole 3 2 8
6. Speedway Kraków 3 2 -50
7 Trans MF Landshut Devils 3 0 -30
 Bauhaus-Ligan
1. Dackarna Malilla 1 2 +10
2. Vastervik Speedway 1 2 +4
3. Smederna Eskilstuna 1 2 +2
4. Vargarna Norrkoeping 1 2 +2
5. Rospiggarna Hallstavik 1 0 -2
6. Indianerna Kumla  1 0 -2
7. Piraterna Motala 1 0 -4
8. Lejonen Gislaved 1 0 -10



 
SGB Premiership
1. Ipswitch Witchs

6

12

+104

2.  Sheffield Tigers 6 8 +102
3. Belle Vue Aces 6 8

+18

4.  Leicester Lions 5

6

+10
5.  Oxford Spiries 8 4

-110

6.  King's Lynn Stars 6 4 -36
7. Brimingham Brummies

6

0 -88

Klasyfikacja SGP
1. Bartosz Zmarzlik  24
2.  Daniel Bewley 18
3.  Andrzej Lebiediew 17
4.  Brady Kurtz 17
5.  Fredrik Lindgren 12
6.  Dominik Kubera 11
7. Robert Lambert 11
8.  Max Fricke 10
9. Jack Holder 8
10. LAnders Thomsen 7
11. Martin Vaculik 6
12.  Jan Kvech  5
13. Mikkel Michelsen 4
14.  Jason Doyle 3
15.  Kai Huckenbeck  1
Klasyfikacja SEC
1.  Mikkel Michelsen
2.  Leon Madsen
3.  Janusz Kołodziej
4.  Patryk Dudek
5.  Andrzej Lebiediew
6.  Piotr Pawlicki
7.  Maciej Janowski
8.  Jewgienij Kostygow
9.  Kacper Woryna
10.  Vaclav Milik
11.  Anders Thomsen
12.  Dimitri Berge
13.  Norick Bloedorn
14.  Timo Lahti
15.  Rasmus Jensen
16.

17.

18.

19.  
20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
 Maciej Janowski
2.
Patryk Dudek
3.  Bartosz Zmarzlik
4. Dominik Kubera
5.   Piotr Pawlicki
6. Szymon Woźniak
7.  Bartłomiej Kowalski
8. Przemysław Pawlicki
9.  Kacper Woryna
10.  Bartosz Smektała
11. Jarosław Hampel 
12.  Janusz Kołodziej
13. Krzysztof Buczkowski
14.  Robert Chmiel
15.  Paweł Przedpełski
16.  Mateusz Cierniak
17. Tomasz Gapiński
18.   Wiktor Przyjemski
19.  Mateusz Szczepaniak

20.

21.

22.  
Partner

 

 

http://atlantistsl.com

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu