eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 371
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Patryk Dudek: Lubię tutaj jeździć
 2018-06-03 12:35:45  Wojciech Kulak    inf.własna

W ostatni dzień maja na torze w Gorzowie odbyła się piętnasta edycja Memoriału Edwarda Jancarza. Zawody zakończyły się zwycięstwem Bartosza Zmarzlika. Bardzo bliski trzeciego triumfu z rzędu w tej imprezie był Patryk Dudek, który w biegu finałowym musiał uznać wyższość zawodnika miejscowej Cash Broker Stali.

Popularny „DuZers” turnieju nie rozpoczął zbyt dobrze. W pierwszym swoim wyścigu został wykluczony za przekroczenie wewnętrznej linii toru. Przełom nastąpił w czwartej serii startów. Reprezentant Falubazu Zielona Góra odzyskał wtedy szybkość i pewność siebie, w efekcie czego stanął na drugim stopniu podium w końcowej klasyfikacji. - Takie jest Grand Prix i takie same były dziś warunki. Nie ważne jak się zaczyna, ważne że później stoisz na podium i zabierasz medal. To chyba o to powinno chodzić. Wydaje mi się, że tak się rodzą wielcy zawodnicy, gdzie po słabym początku potrafią później sobie poradzić z warunkami torowymi i małymi kroczkami dochodzą do tego by jechać w finale i bić się o złoto. Mi niewiele zabrakło, ale jestem z siebie bardzo zadowolony – przekazał.

Wicemistrz świata stał przed ogromną okazją, by świętować triumf w Memoriale Edwarda Jancarza trzeci sezon z rzędu i dołączyć do wielkich sław światowego speedway’a. 25-latkowi zabrakło do tego celu niewiele. W ostatniej gonitwie dnia pokonał go Bartosz Zmarzlik. Zielonogórzanin pomimo tego jest zadowolony ze swojego wyniku. - Lubię tutaj jeździć. Sprzyjają mi warunki torowe. Geometria i wszystko mi fajnie leży. Lubię się tutaj ścigać i jestem bardzo zadowolony ze swojego występu. Po ciężkich bojach wywalczyłem drugie miejsce. W finale jechałem z trzema gospodarzami, więc łatwo nie było. Żeby wygrać jedyne, co mogłem zrobić to pojechać bardzo ostro na wyjściu z pierwszego łuku, by Bartka gdzieś tam docisnąć. Ale nie o to chodzi w tych zawodach, ponieważ trzeba się szanować. Mamy jeszcze przed sobą ligę i mnóstwo innych zawodów. Bartek był szybszy i mnie minął.

Już 8 czerwca rozpocznie się dwudniowy finał Speedway of Nations, gdzie pary narodowe powalczą o miano najlepszej na świecie. Polacy mają zapewniony udział w zawodach, z racji iż odbędą się one w naszym kraju. W składzie na turniej znaleźli się Patryk Dudek, Maciej Janowski i Maksym Drabik. „DuZers” z wielką nadzieją wybiera się do Wrocławia i liczy na końcowy sukces. Tego jednak nie ułatwi bardzo skomplikowany regulamin, ponieważ zwycięzca wyłoni się dopiero w ostatnim biegu. - Presja będzie taka, że będą wszyscy oczekiwać żebyśmy wygrali. Ja z Maćkiem będziemy robić wszystko by tak było i żeby zadowolić tych kibiców i hejterów kibicowskich, których uwielbiam. Ludzie muszą też zrozumieć, że nie będzie łatwo, bo co z tego, że będziemy wygrywać wszystkie wyścigi jak w finale przegra się bieg i tak naprawdę zwycięstwo idzie do innej drużyny, mimo że nawet byśmy mieli najwięcej punktów. Trzeba też zwrócić uwagę na regulamin. Łatwo więc nie będzie, ale ostatnie zawody we Wrocławiu były dla mnie dość dobre. Maciek trzyma poziom bardzo dobry, więc mam nadzieję, że jeżeli mi nie będzie coś wychodzić to Maciek ten wózek pociągnie.

- Z Maćkiem raz jechałem w parze w meczu towarzyskim. Było to spotkanie z Danią, ale było jak najbardziej w porządku – dodał.

Dzień po zawodach parowych, 10 czerwca cała żużlowa Polska będzie żyła Derbami Ziemi Lubuskiej. Z pewnością takie turnieje jak Memoriał Edwarda Jancarza są też swego rodzaju testem przed starciem sąsiadów z jednego województwa. Czy Patrykowi Dudkowi występ w tych prestiżowych zawodach ułatwi przygotowania do pojedynku pomiędzy Cash Broker Stalą a Falubazem? - Mogłem sobie pojeździć i przypomnieć sobie jak jedzie się w tym miejscu. Fajnie jest sobie przypomnieć geometrię. Na derbach pewnie będzie inny tor. Dzień przed memoriałem była ulewa, więc pierwsze biegi przez to były takie trudne. Ja jechałem z numerem pierwszym i każdy bieg miałem po polaniu wodą. Po pierwszym biegu wyglądałem, jakbym był po całym dniu na torze. Nie polecam tego numeru w tym miejscu, bo po wodzie nie da się nic zrobić. Liczy się tylko start i było ciężko cokolwiek zrobić z tym numerem i przy tych warunkach, jednak i tak wydaje mi się, że będzie co innego na derbach – zakończył aktualny wicemistrz świata.

Reklama

 


Relacje Live

PGE Ekstraliga

 Krono Plast Włókniarz Częstochowa vs Fogo Unia Leszno
piątek 18:00


 Gezet Stal Gorzów vsBAYERSYSTEM GKM Grudziądz
piątek 20:30

  Pres Toruń vs Orlen Oil Motor Lublin
niedziela 17:00

 Stelmet Falubaz Zielona Góra vs Betard Sprata Wrocław
niedziela 19:30

Metalkas 2 Ekstraliga

Polonia Piła vs H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
czwartek 18:00

 ŻKS Stal Rzeszów vs Hunters PSŻ Poznań
czwartek 20:00

Moonfin Magnus Ostrów vsCellfast Wilki Krosno 
niedziela 13:00

Abramczyk Polonia Bydgoscz vs  Innpro ROW Rybnik
niedziela 15:15

Krajowa Liga Żużlowa

Trans MF Landshut Devils vs Lokomotiv Daugavpils
niedziela 14:00

Wubrzeże Gdańsk vs Speedway Kraków
niedziela 15:00

Ślask Świętłochowice vs Ultrapur Omega Gniezno
niedziela 16:00

FIM Speedway Grand Prix - Wrocław
sobota 21:45

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Bayersystem GKM Grudziądz

8

14

+66

2.  Fogo Unia Leszno 8 11 +40
3. Orlen Oil Motor Lublin 8 10 +90
4. Betard Sparta Wrocław 7 10 +44
5  Pres Toruń 8 10 +12
6. Gezet Stal Gorzów 7 7 +18
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

8

2 -82
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 8

0

-170
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 8 17 +133
2. Hunters PSŻ Poznań 8 11 +25
3. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 11 -26
4  Innpro ROW Rybnik 7 9 +31
5. ŻKS Stal Rzeszów 7 7 -7
6. Moonfin Magnus Ostrów  8 5 -31
7. Cellfast Wilki Krosno 7 4 -25
8. Polonia Piła

7

4

-114
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

8 13 +49
2.

Ultrapur Start Gniezno

6 10 +37
3.   Speedway Kraków 6 7 -3
4.  Ok Kolejar Opole 5 5 +3
5. Lokomotiv Daugavpils 6 5 -16
6. Trans MF Landshut Devil 5 2 -29
7  MKS Śląsk Świętłochowice 6 2 -64
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 3 6 +26
2. Lejonen Gislaved 3 4 +14
3. Vastervik Speedway 3 4 +14
4. Vargarna Norrkoeping 3 4 +6
5. Dackarna Malilla 2 2 +14
6. Indianerna Kumla  3 2 -8
7. Piraterna Motala 3 0 -44
8. Rospiggarna Hallstavik  2 0 -22



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  5 8 +14
2. GSK Liga 5 6 +15
3. Esbjerg Vikings 5 4 +15
4. Holsted Tigers 5 4 -24
5. Team Fjelsted 3 4 +1
6. Slangerup Speedway 4 3 -13
7. Nordjysk Elite Speedway 4 3 -14
8 Region Varde Elitesport 3 2 -14

Klasyfikacja SGP
1.  Brady Kurtz 65
2.  Bartosz Zmarzlik 62
3. Jack Holder 55
4.  Michael Jepsen Jensen 45
5. Kacper Woryna 44
6.  Max Fricke  42
7. Robert Lambert 42
8. Jason Doyle 37
9.  Leon Madsen 35
10.  Patryk Dudek 29
11.  Andrzej Lebiediew  23
12.  Daniel Bewley 18
13.  Dominik Kubera 17
14.  Frederik Lindgren 12
15.  Nazar Parnicki  10
Klasyfikacja SEC
1.  Patryk Dudek
2.  Andrzej Lebiediew
3.  Leon Madsen
4.  Kacper Woryna
5.  Nazar Parnicki
6.

7.  
8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Bartosz Zmarzlik 16
2.
 Piotr Pawlicki 14
3. Maciej Janowski 13
4.  Patryk Dudek 12
5.  Krzysztof Buczkowski 9
6. Dominik Kubera 9
7. Wiktor Przyjemsk 9
8. Tobiasz Musielak 9
9. Kacper Woryna 8
10.  Szymon Woźniak 7
11.  Jakub Jamróg 6
12.  Mateusz Cierniak 6
13. Przemysław Pawlicki 4
14. Jakub Miśkowiak 2
15. Radosław Kowalski 1
16. Antoni Kawczyński 1
17.

18.  
19.

20.

21.

22.  
Partner

 

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu