eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 74
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  SGP/SWC/SON

  Paul Bellamy: Hampel jest jednym z głównych kandydatów
 2012-10-03 10:53:56  Patryk Rojek    inf.własna

W ostatnich dniach wiele zamieszania w światku żużlowym wywołała informacja, iż Jarosław Hampel może nie znaleźć się w przyszłorocznym cyklu Grand Prix. Polak miałby zostać zastąpiony młodszymi zawodnikami. Paul Bellamy, dyrektor firmy BSI uspokaja jednak: - Hampel jest jednym z głównych kandydatów.

Ponoć zagrożenie, iż Hampela nie ujrzymy w przyszłorocznym cyklu Grand Prix jest spore. Z informacji Przeglądu Sportowego wynika, że organizatorzy cyklu dzwonili już do Darcy'ego Warda, Michaela Jepsena Jensena, Taia Woffindena i Grigorija Łaguty i to właśnie ta czwórka ma dostać dzikie karty na sezon 2013. Bellamy dystansuje się jednak od tych rewelacji. - Żadna decyzja nie została jeszcze podjęta. Jarosław Hampel jest jednym z głównych kandydatów do otrzymania stałej dzikiej karty. To w końcu jeden z najważniejszych żużlowców występujących w cyklu Grand Prix Na przestrzeni ostatnich sezonów udowodnił swoją wartość zdobywając dwa medale mistrzostw świata. Tutaj nie może być mowy o żadnym przypadku - tłumaczy dyrektor firmy BSI. - Jarek jest czołowym żużlowcem świata i chyba nikt nie ma wątpliwości, że wypadł z pierwszej ósemki wyłącznie ze względu na poważną kontuzję którą odniósł w trakcie rozgrywek - dodaje.

Bellamy nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy sam przyznałby Polakowi przepustkę do przyszłorocznego cyklu Grand Prix. - To byłoby postawienie sprawy nie fair, dlatego nie odpowiem na to pytanie. Osobiście bardzo mi szkoda Jarosława. Ze względu na pechowy uraz stracił połowę sezonu i nie miał możliwości rywalizować o cenne punkty w Grand Prix. Nie decyduję indywidualnie o tym kto dostanie dziką kartę, tutaj musi wypowiedzieć się większa grupa ludzi i podjąć konkretną decyzję - wyjaśnia Brytyjczyk. - Raz jeszcze powtórzę, dla mnie Jarek jest światowej klasy zawodnikiem, któremu kontuzja przeszkodziła w uzyskaniu dobrego wyniku. Z pewnością jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do startów w przyszłorocznym cyklu Grand Prix. Czy dostanie dziką kartę? Przekonamy się w przyszłym tygodniu, wówczas wszystko powinno być już jasne - dodaje.

Wielkie wrażenie na kierownictwu cyklu Grand Prix wywarły wyniki osiągane przez młodych zawodników, którzy dostali szansę startu w pojedynczym turnieju. Czy utalentowani juniorzy będą mogli więc liczyć na dodatkowe punkty przy rozpatrywaniu kandydatur do otrzymania dzikiej karty? - To jedno z wielu kryteriów, którymi będziemy się kierować przy wyborze zawodników. Z pewnością jest to ważny element, bowiem staramy się wprowadzać młodych zawodników na salony. Jak pokazały tegoroczne turnieje to dobry kierunek, ci żużlowcy którzy otrzymali swoją szansę na start w pojedynczym turnieju w pełni ją wykorzystali - zauważa Bellamy. - Przy wyborze zawodników, będziemy jednak rozpatrywać blisko 20 innych kryteriów, które ostatecznie będą miały wpływ na naszą decyzję. Wszystko musi być odpowiednio zbilansowane, tak aby w przyszłorocznym cyklu startowali faktycznie ci którzy na to zasługują i będą pozytywnie wpływać na rozwój cyklu - zakończył dyrektor BSI.

Relacje na żywo
PREMIERSHIP SUPPORTERS CUP
Ipswich Witches - Swindon Robins
czwartek, godzina 20:30
Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno
2 4 +16
2. Betard Sparta Wrocław
2
2
-2
3. Truly.work Stal Gorzów
2
2
+4
4. forBET Włókniarz Częstochowa
2
2
0
5. Speed Car Motor Lublin
2
2
0
6. MrGarden GKM Grudziądz
2
2
-4
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra 2
2
+8
8. Get Well Toruń
2
0
-22
Nice 1. Liga Żużlowa
1. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów 3 4 +22
2. Unia Tarnów 3 4 +8
3. Lokomotiv Daugavpils 2 2 +11
4. Car Gwarant Start Gniezno 3 2 -21
5. PGG ROW Rybnik 2 2 +6
6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 3 2
-14
7. Orzeł Łódź 2 2 -12
2. Liga Żużlowa
1. Wilki Krosno 2 4 +34
2. OK Bedmet Kolejarz Opole 3 4 +22
3. ZOOLeszcz Polonia Bydgoszcz

3

3
-6
4. Power Duck Iveston PSŻ Poznań
2

2

+4
5. Euro Finannce Polonia Piła 2
2
-12
6. Stainer Unia Kolejarz Rawicz 3
1
-26
7. Speedway Wanda Kraków
1
0
-16
Elitserien
1. Smederna Esklistuna
-
-
-
2. Dackarna Malilla
-
-
-
3. Rospiggarna Hallstavik
-
-
-
4. Västervik Speedway
-
-
-
5. Vetlanda Speedway -
-
-
6. Indianerna Kumla
-
-
-
7. Lejonen Gislaved
-
-
-
8. Masarna Avesta
-
-
-
9. Piraterna Motala
-
-
-
SGB Premiership
1. Peterborough Panthers 2
4 +2
2. Ipswich Witches 1
3
+14
3. Wolverhampton Wolves 1 3
+2
4. King's Lynn Stars 1
2
0
5. Poole Pirates 1 1
-2
6. Swindon Robins 1
1 -2
7. Belle Vue Aces 1
0 -14
Premiership Supporters Cup
Północna Grupa
1. Belle Vue Aces 4 9
+20
2. Wolverhampton Wolves 3 4
-6
3. Peterborough Panthers 3
3
-14
Południowa Grupa
1. Swindon Robins 3
8 +28
2. Ipswich Witches 3
3
+2
3. King's Lynn Stars 2
3
-14
4. Poole Pirates 2 2
-16
Klasyfikacja SGP
1.  Tai Woffinden  
2.  Bartosz Zmarzlik  
3.  Fredrik Lindgren  
4.  Maciej Janowski  
5.  Greg Hancock  
6.  Artiom Łaguta  
7.  Jason Doyle  
8.  Emil Sajfutdinow  
9.  Patryk Dudek  
10.  Matej Žagar  
11.  Martin Vaculik
12. Janusz Kołodziej

13.  Niels Kristian Iversen
 
14. Antonio Lindbaeck
 
15. Leon Madsen
 
Partner
Ostatni wywiad
   Bartosz Zmarzlik: Składy będą zacne

Przed nami kolejny, emocjonujący sezon z udziałem reprezentacji Polski. Jak co roku, eksperci i kibice czarnego sportu będą bardzo dużo wymagać od Bartosza Zmarzlika, który ma być liderem "Biało-Czerwonych".

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Skarb Kibica - Polonia Piła

Zapraszam do przedsezonowego cyklu "Skarb Kibica", gdzie będę starał się przybliżyć sylwetki wszystkich drużyn, które wezmą udział w sezonie 2019 we wszystkich Polskich ligach żużlowych. Dziś zapraszam do zapoznania się bliżej z drugim z omawianych już spadkowiczów z Nice 1LŻ, czyli z Polonią Piła.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Śladami historii. Parowy czempionat (cz. II)

Zapraszamy Państwa na drugą część dotyczącą historii międzynarodowych finałów z udziałem najlepszych par świata. W drugiej części opiszemy historię składającą się na lata, kiedy w formacie parowym rozgrywano Drużynowe Mistrzostwa Świata (1994-1998) oraz po krótce opiszemy historię Speedway Best Pairs Cup z udziałem najlepszych reprezentacji świata (2013-2015). W pierwszej z kolei odnieśliśmy się do legendarnych Mistrzostw Świata Par. Zapraszamy do lektury!!!

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu