POLSKA
We wtorkowy wieczór władze żużlowej PGE Ekstraligi odsłoniły jedno z najważniejszych kart dotyczących sezonu 2022. W mediach społecznościowych, a także w specjalnym wydaniu magazynu PGE Ekstraligi w nSport+ poznaliśmy terminarz w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Runda zasadnicza:
1 runda
8 kwietnia 2022 (piątek)
Częstochowa - Leszno
Gorzów - Lublin
10 kwietnia 2022 (niedziela)
Ostrów - Grudziądz
Wrocław - Toruń
2 runda
16 kwietnia 2022 (sobota)
Grudziądz - Wrocław
Toruń - Ostrów
17 kwietnia 2022 (niedziela)
Lublin - Częstochowa
Leszno - Gorzów
3 runda
22 kwietnia 2022 (piątek)
Lublin - Grudziądz
Wrocław - Leszno
24 kwietnia 2022 (niedziela)
Ostrów - Częstochowa
Gorzów - Toruń
4 runda
29 kwietnia 2022 (piątek)
Grudziądz - Gorzów
Leszno - Ostrów
1 maja 2022 (niedziela)
Częstochowa - Wrocław
Toruń - Lublin
5 runda
6 maja 2022 (piątek)
Lublin - Leszno
Wrocław - Ostrów
8 maja 2022 (niedziela)
Grudziądz - Toruń
Gorzów - Częstochowa
15 maja 2022 termin rezerwowy
6 runda
20 maja 2022 (piątek)
Częstochowa - Grudziądz
Ostrów - Lublin
22 maja 2022 (niedziela)
Wrocław - Gorzów
Leszno - Toruń
29 maja 2022 termin rezerwowy
7 runda
3 czerwca 2022 (piątek)
Toruń - Częstochowa
Gorzów - Ostrów
5 czerwca 2022 (niedziela)
Lublin - Wrocław
Grudziądz - Leszno
8 runda
10 czerwca 2022 (piątek)
Ostrów - Gorzów
Leszno - Grudziądz
12 czerwca 2022 (niedziela)
Częstochowa - Toruń
Wrocław - Lublin
9 runda
17 czerwca 2022 (piątek)
Lublin - Ostrów
Toruń - Leszno
19 czerwca 2022 (niedziela)
Grudziądz - Częstochowa
Gorzów - Wrocław
10 runda
24 czerwca 2022 (piątek)
Ostrów - Wrocław
Toruń - Grudziądz
26 czerwca 2022 (niedziela)
Częstochowa - Gorzów
Leszno - Lublin
11 runda
1 lipca 2022 (piątek)
Wrocław - Częstochowa
Gorzów - Grudziądz
3 lipca 2022 (niedziela)
Lublin - Toruń
Ostrów - Leszno
10 lipca 2022 termin rezerwowy
12 runda
15 lipca 2022 (piątek)
Częstochowa - Ostrów
Grudziądz - Lublin
17 lipca 2022 (niedziela)
Toruń - Gorzów
Leszno - Wrocław
13 runda
22 lipca 2022 (piątek)
Wrocław - Grudziądz
Gorzów - Leszno
24 lipca 2022 (niedziela)
Częstochowa - Lublin
Ostrów - Toruń
31 lipca 2022 termin rezerwowy
14 runda
5 sierpnia 2022 (piątek)
Leszno - Częstochowa
Grudziądz - Ostrów
7 sierpnia 2022 (niedziela)
Toruń - Wrocław
Lublin - Gorzów
Runda finałowa:
15 runda
21 sierpnia 2022 (niedziela)
W przypadku awansu drużyny Wrocławia do części finałowej, klub z Wrocławia będzie gospodarzem meczu w 15. rundzie.
6 - 1
5 - 2
4 - 3
16 runda
28 sierpnia 2022 (niedziela)
1 - 6
2 - 5
3 - 4
17 runda
2 września 2022 (piątek) - półfinały
18 runda
4 września 2022 (niedziela) - półfinały - rewanże
19 runda
9-11 września 2022
Finał i mecz o 3. miejsce
W przypadku awansu drużyny z Torunia do meczu finałowego lub o 3. miejsce (19 i 20 runda) klub z Torunia będzie gospodarzem meczu w 19. rundzie.
18 września 2022 termin rezerwowy
20 runda
23-25 września 2022
Finał i mecz o 3. miejsce - rewanże
2 października 2022 termin rezerwowy
9 października 2022 termin rezerwowy
P | Nazwa | M | PD | PM |
PGE Ekstraliga | ||||
1. | Betard Sparta Wrocław |
|
||
2. | Orlen Oil Motor Lublin | |||
3. | ebut.pl Stal Gorzów | |||
4. | Tauron Włókniarz Częstochowa | |||
5 | KS Apator Toruń | |||
6. | Fogo Unia Leszno | |||
7. | ZOOleszcz GKM Grudziądz | |||
8. | Novyhotel Falubaz Zielona Góra | |||
2. Speedway Ekstraliga |
||||
1. | Cellfast Wilki Krosno | |||
2. | Abramczyk Polonia Bydgoszcz | |||
3. | Arged Malesa Ostrów | |||
4. | INNPRO ROW Rybnik | |||
5. | Texom Stal Rzeszów | |||
6. | Energa Wybrzeże Gdańsk | |||
7. | H.Skrzydlewska Orzeł Łodź | |||
8. | #OrzechowaOsada PSŻ Poznań |
|
||
Krajowa Liga Żużlowa |
||||
1 | Polonia Piła | 1 | 2 | +18 |
2. | Ultrapur Start Gniezno | 1 | 2 | +8 |
3. | Trans MF Landshut Devils | 1 | 2 | +6 |
4. | Optibet Lokomotiv Daugavpils | 1 | 0 | -6 |
5. | Unia Tarnów | 1 | 0 | -8 |
6. | OK Bedmet Kolejarz Opole | 1 | 0 | -18 |
U24 Ekstraliga | ||||
1. | Orlen Cellfast Wilki Kroso | |||
2. | Enea Stal Gorzów | |||
3. | Novyhotel Falubaz Zielona Góra | |||
4. | Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno | |||
5. | Motor Lublin | |||
6. | GKM Grudziądz | |||
7. | TAURON U24 Włókniarz Częstochowa | |||
8. | KS Toruń | |||
9. | U24 Beckhoff Sparta Wrocław | |||
Bauhaus-Ligan | ||||
1. | Vastervik Speedway |
|
|
|
2. | Dackarna Malilla | |||
3. | Indianerna Kumla |
|
||
4. | Lejonen Gislaved |
|
||
5. | Piraterna Motala |
|
||
6. | Rospiggarna Hallstavik | |||
7. | Smederna Eskilstuna |
|
SGB Premiership
1. | Oxfrod Spires | 3 | 7 | +8 |
2. | Ipswich Witches | 1 | 2 | +12 |
3. | Leicester Lions | 1 | 2 | +5 |
4. | Sheffield Tigers | 1 | 2 | -4 |
5. | Birmingham Brummies | 1 | 1 | -4 |
6. | King's Lynn Stars | 1 | 0 | -5 |
7. | Belle Vue Aces | 1 | 0 | -12 |
1. | Bartosz Zmarzlik | 158 |
2. | Fredrik Lindgren | 150 |
3. | Martin Vaculik | 125 |
4. | Jack Holder | 123 |
5. | Leon Madsen | 111 |
6. | Robert Lambert | 108 |
7. | Daniel Bewley | 104 |
8. | Jason Doyle | 96 |
9. | Max Fricke | 83 |
10. | Patryk Dudek | 76 |
11. | Tai Woffinden | 64 |
12. | Mikkel Michelsen | 56 |
13. | Kim Nilsson | 44 |
14. | Maciej Janowski | 43 |
15. | Anders Thomsen | 36 |
1. | Mikkel Michelsen | 52 |
2. | Leon Madsen | 44 |
3. | Janusz Kołodziej | 42 |
4. | Patryk Dudek | 33 |
5. | Andrzej Lebiediew | 33 |
6. | Dominik Kubera | 30 |
7. | Kai Huckenbeck | 30 |
8. | Kacper Woryna | 27 |
9. | Antonio Lindbeack | 25 |
10. | Dimitri Berge | 24 |
11. | Adam Ellis | 22 |
12. | Andreas Lyager | 20 |
13. | Szymon Woźnia6 | 18 |
14. | Grzegorz Zengot | 16 |
15. | Vaclav Milik | 16 |
16. | Jan Kvech | 13 |
17. | Niels Kristian Iversen | 9 |
18. | Maksym Drabik | 9 |
19. | Timo Lahti | 5 |
20. | Norick Blodorn | 3 |
1. |
Bartosz Zmarzlik | 50 |
2. |
Maciej Janowski | 35+3 |
3. | Patryk Dudek | 35+2 |
4. | Jarosław Hampel | 30 |
5. | Janusz Kołodziej | 28 |
6. | Oskar Fajfer | 25 |
7. | Szymon Woźniak | 25 |
8. | Kacper Woryna | 23 |
9. | Krzysztof Buczkowski | 19 |
10. | Przemysław Pawlicki | 17 |
11. | Dominik Kubera | 15 |
12. | Wiktor Lampart | 14 |
13. | Piotr Pawlicki | 14 |
14. | Wiktor Przyjemski | 14 |
15. | Wiktor Jasińsk | 11 |
16. | Mateusz Cierniak | 10 |
17. | Jakub Miśkowiak | 6 |
18. | Marcin Nowak | 6 |
19. | Adrian Gała | 1 |
20. | Mateusz Świdńicki | 1 |
21. | Bartłomiej Kowalski | 1 |
22. | Hubert Łęgowik | 0 |
http://atlantistsl.com/ |
Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.
Więcej wywiadówW niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.
Więcej felietonówAbsolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.
Więcej artykułów