eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 317
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  Polska

  PGEE: Falubaz - Cash Broker Stal 43:47
 2018-05-27 18:29:09  Wojciech Kulak    inf.własna

Pierwsze w tym sezonie Derby Ziemi Lubuskiej padły łupem Cash Broker Stali Gorzów. "Żółto-niebiescy" na torze w Zielonej Górze pokonali Falubaz 47:43. Prym w szeregach "żółto-niebieskich" wiódł Bartosz Zmarzlik (12+1). W ekipie miejscowych na pochwałę zasługuje Patryk Dudek (14+1).

Falubaz Zielona Góra: 43
9. Grzegorz Zengota (2,0,1) 3
10. Jacob Thorssell (0,1,0) 1
11. Michael Jepsen Jensen (3,3,2,2,1,2*) 13+1
12. Piotr Protasiewicz (1,1,1*,W,2*) 5+2
13. Patryk Dudek (1*,3,3,1,3,3) 14+1
14. Sebastian Niedźwiedź (2*,0,0) 2+1
15. Alex Zgardziński (3,2,0,0) 5
16. Mateusz Tonder - nie startował

Cash Broker Stal Gorzów: 47
1. Szymon Woźniak (3,2,1*,3,0) 9+1
2. Linus Sundstroem (1,0,2,2*) 5+1
3. Krzysztof Kasprzak (0,1*,2*,3,1) 7+2
4. Grzegorz Walasek (2,2,3,3,0) 10
5. Bartosz Zmarzlik (3,3,3,2*,1) 12+1
6. Rafał Karczmarz (1,2*,1) 4+1
7. Hubert Czerniawski (0,0,0) 0
8. Aland Szczotka - nie startował

Bieg po biegu:
1. Sz. Woźniak, G. Zengota, L. Sundstroem, J. Thorssell 2:4 (2:4)
2. A. Zgardziński, S. Niedźwiedź, R. Karczmarz, H. Czerniawski 5:1 (7:5)
3. M. J. Jensen, G. Walasek, P. Protasiewicz, K. Kasprzak 4:2 (11:7)
4. B. Zmarzlik, A. Zgardziński, P. Dudek, H. Czerniawski 3:3 (14:10)
5. M. J. Jensen, Sz. Woźniak, P. Protasiewicz, L. Sundstroem 4:2 (18:12)
6. P. Dudek, G. Walasek, K. Kasprzak, S. Niedźwiedź 3:3 (21:15)
7. B. Zmarzlik, R. Karczmarz, J. Thorssell, G. Zengota 1:5 (22:20)
8. P. Dudek, L. Sundstroem, Sz. Woźniak, A. Zgardziński 3:3 (25:23)
9. G. Walasek, K. Kasprzak, G. Zengota, J. Thorssell 1:5 (26:28)
10. B. Zmarzlik, M. J. Jensen, P. Protasiewicz, H. Czerniawski 3:3 (29:31)
11. K. Kasprzak, L. Sundstroem, P. Dudek, A. Zgardziński 1:5 (30:36)
12. Sz. Woźniak, M. J. Jensen, R. Karczmarz, S. Niedźwiedź 2:4 (32:40)
13. G. Walasek, B. Zmarzlik, M. J. Jensen, P. Protasiewicz (W) 1:5 (33:45)
14. P. Dudek, P. Protasiewicz, K. Kasprzak, Sz. Woźniak 5:1 (38:46)
15. P. Dudek, M. J. Jensen, B. Zmarzlik, G. Walasek 5:1 (43:47)

Relacje na żywo
SGB PREMIERSHIP
Belle Vue Aces - Swindon Robins
poniedziałek, godzina 20:30
Ipswich Witches - Wolverhampton Wolves
poniedziałek, godzina 20:30

PREMIERSHIP SUPPORTERS CUP
King's Lynn Stars - Poole Pirates
poniedziałek, godzina 20:30
Reklama
Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno
5 10 +66
2. Stelmet Falubaz Zielona Góra 5
8 +36
3. forBET Włókniarz Częstochowa
5 6
-2
4. MrGarden GKM Grudziądz
4 4
+4
5. Truly.work Stal Gorzów
5
4 -10
6. Betard Sparta Wrocław
5 4
0
7. Speed Car Motor Lublin
5 2
-42
8. Get Well Toruń
4
0
-52
Nice 1. Liga Żużlowa
1. PGG ROW Rybnik 5 8 +56
2. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów 5 6 +18
3. Unia Tarnów 5 6 +8
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 5 4
-26
5. Car Gwarant Start Gniezno 4 4 -13
6. Orzeł Łódź 5 4 -4
7. Lokomotiv Daugavpils 5 2 -39
2. Liga Żużlowa
1. Wilki Krosno 4 6 +38
2. OK Bedmet Kolejarz Opole 5 6 +27
3. ZOOLeszcz Polonia Bydgoszcz

4

5
-4
4. Power Duck Iveston PSŻ Poznań
3

4

+44
5. Euro Finannce Polonia Piła 3
2
-52
6. Stainer Unia Kolejarz Rawicz 4
1
-37
7. Speedway Wanda Kraków
1
0
-16
Elitserien
1. Indianerna Kumla
2 4
+34
2. Västervik Speedway 2
4 +26
3. Dackarna Malilla
2
2 +4
4. Vetlanda Speedway
2 2
0
5. Smederna Eskilstuna
3
2
-2
6. Piraterna Motala
2 2 -6
7. Lejonen Gislaved
3
2
-12
8. Masarna Avesta
2
2 -20
9. Rospiggarna Hallstavik
2 0
-24
SGB Premiership
1. Ipswich Witches 4
10
+22
2. Wolverhampton Wolves 3 9
+24
3. Belle Vue Aces 5
7 -4
4. Poole Pirates 3 6 +18
5. Peterborough Panthers 5
5 -24
6. Swindon Robins 2
4 0
7. King's Lynn Stars 4
3
-36
Premiership Supporters Cup
Północna Grupa
1. Belle Vue Aces 4 9
+20
2. Wolverhampton Wolves 3 4
-6
3. Peterborough Panthers 3
3
-14
Południowa Grupa
1. Ipswich Witches 6
10
+20
2. Swindon Robins 5
10 +18
3. King's Lynn Stars 3
6
-10
4. Poole Pirates 4 5
-28
Klasyfikacja SGP
1.  Patryk Dudek 16
2.  Fredrik Lindgren 15
3.  Niels Kristian Iversen
14
4. Leon Madsen
13
5.  Bartosz Zmarzlik 10
6. Antonio Lindbaeck
10
7.  Martin Vaculik 7
8.  Matej Žagar 7
9.  Emil Sajfutdinow 6
10.  Tai Woffinden  6
11.  Jason Doyle 5
12. Janusz Kołodziej
4
13.  Artiom Łaguta  4
14.  Maciej Janowski -
15.  Greg Hancock -
Partner
Ostatni wywiad
   Bartosz Zmarzlik: Składy będą zacne

Przed nami kolejny, emocjonujący sezon z udziałem reprezentacji Polski. Jak co roku, eksperci i kibice czarnego sportu będą bardzo dużo wymagać od Bartosza Zmarzlika, który ma być liderem "Biało-Czerwonych".

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Skarb Kibica - Polonia Piła

Zapraszam do przedsezonowego cyklu "Skarb Kibica", gdzie będę starał się przybliżyć sylwetki wszystkich drużyn, które wezmą udział w sezonie 2019 we wszystkich Polskich ligach żużlowych. Dziś zapraszam do zapoznania się bliżej z drugim z omawianych już spadkowiczów z Nice 1LŻ, czyli z Polonią Piła.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Śladami historii. Parowy czempionat (cz. II)

Zapraszamy Państwa na drugą część dotyczącą historii międzynarodowych finałów z udziałem najlepszych par świata. W drugiej części opiszemy historię składającą się na lata, kiedy w formacie parowym rozgrywano Drużynowe Mistrzostwa Świata (1994-1998) oraz po krótce opiszemy historię Speedway Best Pairs Cup z udziałem najlepszych reprezentacji świata (2013-2015). W pierwszej z kolei odnieśliśmy się do legendarnych Mistrzostw Świata Par. Zapraszamy do lektury!!!

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu