eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 308
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  Polska

  PGEE: Grupa Azoty Unia - Fogo Unia 47:43 (82:98)
 2018-06-10 19:04:03  Martyna Zielińska    inf.własna

W meczu rewanżowym Grupa Azoty Unia Tarnów pokonała Fogo Unię Leszno w stosunku 47:43. W zespole tarnowskich Jaskółek najskuteczniejszymi zawodnikami byli Nicki Pedersen (14) oraz Kenneth Bjerre (14+2). Prym w szeregach leszczyńskich Byków wiódł Piotr Pawlicki, który zainkasował 8 punktów z bonusem. Dla podopiecznych Piotra Barona to pierwsza porażka w tym sezonie.

Grupa Azoty Unia Tarnów: 47
9. Nicki Pedersen (3,3,2,3,3) 14
10. Aartur Mroczka (2*,1,1*,0,2) 6+2
11. Jakub Jamróg (2,2,3,1,3) 11
12. Peter Kildemand (W,1*,0) 1+1
13. Kenneth Bjerre (3,1,3,3,2*,2*) 14+2
14. Kacper Konieczny (0,0,0) 0
15. Patryk Rolnicki (1,0,0) 1
16. Viktor Kulakov - nie startował

Fogo Unia Leszno: 43
1. Jarosław Hampel (0,0,1*,2*) 3+2
2. Janusz Kołodziej (1,3,2,2,1) 9
3. Piotr Pawlicki (1,3,3,1*,0) 8+1
4. Brady Kurtz (3,2*,0,0) 5+1
5. Emil Sajfutdinow (2,2,2,1,1) 8
6. Bartosz Smektała (2*,0,3,0) 5+1
7. Dominik Kubera (3,1*,1*) 5+2
8. Szymon Szlauderbach - nie startował

Bieg po biegu:
1. N. Pedersen, A. Mroczka, J. Kołodziej, J. Hampel 5:1 (5:1)
2. D. Kubera, B. Smektała, P. Rolnicki, K. Konieczny 1:5 (6:6)
3. B. Kurtz, J. Jamróg, Pi. Pawlicki, P. Kildemand (W) 2:4 (8:10)
4. K. Bjerre, E. Sajfutdinow, D. Kubera, P. Rolnicki 3:3 (11:13)
5. J. Kołodziej, J. Jamróg, P. Kildemand, J. Hampel 3:3 (14:16)
6. Pi. Pawlicki, B. Kurtz, K. Bjerre, K. Konieczny 1:5 (15:21)
7. N. Pedersen, E. Sajfutdinow, A. Mroczka, B. Smektała 4:2 (19:23)
8. K. Bjerre, J. Kołodziej, J. Hampel, P. Rolnicki 3:3 (22:26)
9. Pi. Pawlicki, N. Pedersen, A. Mroczka, B. Kurtz 3:3 (25:29)
10. J. Jamróg, E. Sajfutdinow, D. Kubera, P. Kildemand 3:3 (28:32)
11. K. Bjerre, J. Kołodziej, Pi. Pawlicki, A. Mroczka 3:3 (31:35)
12. B. Smektała, J. Hampel, J. Jamróg, K. Konieczny 1:5 (32:40)
13. N. Pedersen, K. Bjerre, E. Sajfutdinow, B. Kurtz 5:1 (37:41)
14. J. Jamróg, A. Mroczka, E. Sajfutdinow, B. Smektała 5:1 (42:42)
15. N. Pedersen, K. Bjerre, J. Kołodziej, Pi. Pawlicki 5:1 (47:43)

Relacje na żywo
SGB PREMIERSHIP
Belle Vue Aces - Swindon Robins
poniedziałek, godzina 20:30
Ipswich Witches - Wolverhampton Wolves
poniedziałek, godzina 20:30

PREMIERSHIP SUPPORTERS CUP
King's Lynn Stars - Poole Pirates
poniedziałek, godzina 20:30
Reklama
Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno
5 10 +66
2. Stelmet Falubaz Zielona Góra 5
8 +36
3. forBET Włókniarz Częstochowa
5 6
-2
4. MrGarden GKM Grudziądz
4 4
+4
5. Truly.work Stal Gorzów
5
4 -10
6. Betard Sparta Wrocław
5 4
0
7. Speed Car Motor Lublin
5 2
-42
8. Get Well Toruń
4
0
-52
Nice 1. Liga Żużlowa
1. PGG ROW Rybnik 5 8 +56
2. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów 5 6 +18
3. Unia Tarnów 5 6 +8
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 5 4
-26
5. Car Gwarant Start Gniezno 4 4 -13
6. Orzeł Łódź 5 4 -4
7. Lokomotiv Daugavpils 5 2 -39
2. Liga Żużlowa
1. Wilki Krosno 4 6 +38
2. OK Bedmet Kolejarz Opole 5 6 +27
3. ZOOLeszcz Polonia Bydgoszcz

4

5
-4
4. Power Duck Iveston PSŻ Poznań
3

4

+44
5. Euro Finannce Polonia Piła 3
2
-52
6. Stainer Unia Kolejarz Rawicz 4
1
-37
7. Speedway Wanda Kraków
1
0
-16
Elitserien
1. Indianerna Kumla
2 4
+34
2. Västervik Speedway 2
4 +26
3. Dackarna Malilla
2
2 +4
4. Vetlanda Speedway
2 2
0
5. Smederna Eskilstuna
3
2
-2
6. Piraterna Motala
2 2 -6
7. Lejonen Gislaved
3
2
-12
8. Masarna Avesta
2
2 -20
9. Rospiggarna Hallstavik
2 0
-24
SGB Premiership
1. Ipswich Witches 4
10
+22
2. Wolverhampton Wolves 3 9
+24
3. Belle Vue Aces 5
7 -4
4. Poole Pirates 3 6 +18
5. Peterborough Panthers 5
5 -24
6. Swindon Robins 2
4 0
7. King's Lynn Stars 4
3
-36
Premiership Supporters Cup
Północna Grupa
1. Belle Vue Aces 4 9
+20
2. Wolverhampton Wolves 3 4
-6
3. Peterborough Panthers 3
3
-14
Południowa Grupa
1. Ipswich Witches 6
10
+20
2. Swindon Robins 5
10 +18
3. King's Lynn Stars 3
6
-10
4. Poole Pirates 4 5
-28
Klasyfikacja SGP
1.  Patryk Dudek 16
2.  Fredrik Lindgren 15
3.  Niels Kristian Iversen
14
4. Leon Madsen
13
5.  Bartosz Zmarzlik 10
6. Antonio Lindbaeck
10
7.  Martin Vaculik 7
8.  Matej Žagar 7
9.  Emil Sajfutdinow 6
10.  Tai Woffinden  6
11.  Jason Doyle 5
12. Janusz Kołodziej
4
13.  Artiom Łaguta  4
14.  Maciej Janowski -
15.  Greg Hancock -
Partner
Ostatni wywiad
   Bartosz Zmarzlik: Składy będą zacne

Przed nami kolejny, emocjonujący sezon z udziałem reprezentacji Polski. Jak co roku, eksperci i kibice czarnego sportu będą bardzo dużo wymagać od Bartosza Zmarzlika, który ma być liderem "Biało-Czerwonych".

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Skarb Kibica - Polonia Piła

Zapraszam do przedsezonowego cyklu "Skarb Kibica", gdzie będę starał się przybliżyć sylwetki wszystkich drużyn, które wezmą udział w sezonie 2019 we wszystkich Polskich ligach żużlowych. Dziś zapraszam do zapoznania się bliżej z drugim z omawianych już spadkowiczów z Nice 1LŻ, czyli z Polonią Piła.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Śladami historii. Parowy czempionat (cz. II)

Zapraszamy Państwa na drugą część dotyczącą historii międzynarodowych finałów z udziałem najlepszych par świata. W drugiej części opiszemy historię składającą się na lata, kiedy w formacie parowym rozgrywano Drużynowe Mistrzostwa Świata (1994-1998) oraz po krótce opiszemy historię Speedway Best Pairs Cup z udziałem najlepszych reprezentacji świata (2013-2015). W pierwszej z kolei odnieśliśmy się do legendarnych Mistrzostw Świata Par. Zapraszamy do lektury!!!

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu