eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 116
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Piotr Świderski: Musiałem iść do pracy
 2008-11-16 11:58:49  Paweł Racibor    inf.własna

Wiele ostatnio pisze się o kontraktach, jakie podpiszą zawodnicy na przyszły sezon. Oferty z klubów spływają również do najlepszego zawodnika I Ligi mijającego sezonu – Piotra Świderskiego. Po tak udanym sezonie były zawodnik RKM-u musiał iść do pracy żeby mieć, z czego żyć.

Ostatnio oznajmiłeś, że zakończył się twój kontrakt z RKM Rybnik, a twoje zarobione pieniądze w tym klubie będzie ściągała firma windykacyjna.
Na dzień dzisiejszy jestem wolnym zawodnikiem, a dług wobec mnie ściąga firma windykacyjna. Szkoda, że klub nie wywiązał się z kontraktu, ale niektóre osoby nie powinny zajmować się sportem, bo go zabijają. W Rybniku nie dostałem pieniędzy od maja, a te które zarobiłem w Szwecji i Anglii inwestowałem w sprzęt. Teraz skończył się sezon, a ja muszę z czegoś żyć, dlatego musiałem iść do pracy i pracować po osiem godzin.

Zawodnik na kontrakcie zawodowym chodzi do pracy?
Tak, ale nic na to nie poradzę. Mam nadzieję, że kontrakt jaki podpiszę na następny sezon w Polsce będzie dla mnie szczęśliwszy. Oczywiście występy w Rybniku będę zawsze miło wspominał pod względem sportowy i kibiców, którzy wspaniale nas dopingowali.

Mówisz o kontrakcie na przyszły sezon. Czy już coś się wyjaśniło w tej kwestii?
Nie mogę udzielić odpowiedzi na to pytanie, bo nie pozwala na to regulamin. Oferty spływają i mam nadzieję, że wybiorę tą najlepszą. Nie liczy się tutaj kwestia finansowa, kto da więcej i denerwują mnie już artykuły w mediach o tym, że się targuje. Interesuje mnie klub, który wypłaca zawodnikom pieniądze na czas. Nie chcę kolejny raz zapożyczać się na remonty silników.

Kiedy chcesz zakończyć sprawę kontraktu w Polsce?
Jak najszybciej, czyli na początku grudnia. Chcę mieć to dopięte w jak najkrótszym czasie żeby móc spokojnie przygotowywać silniki i inne sprawy logistyczne.

Podpisałeś kontrakt z Lejonen. Zostajesz w Ipswich na następny sezon?
W przyszłym sezonie będę startował w Lejonen. Wywalczyliśmy złoto i będziemy chcieli je obronić. Co do Anglii, to chcę zostać w Ipswich i działacze widzą mnie w tej drużynie. W sobotę spotykają się promotorzy i uzgodnią cały regulamin i średnią na drużynę. Zobaczymy, jaka będzie i wtedy zasiądziemy do rozmów. Ja chcę dalej jeździć w drużynie Wiedźm.

Planujesz jeszcze jakieś wakacje?
Nie mam czasu na odpoczynek, gdyż pracuję i muszę już myśleć o nowym sezonie i przygotowaniach do niego. Nie wiem też, jaka będzie pogoda, bo może być tak, że teraz będzie pogoda do jazdy, a zima zacznie się późno, a skończy na pierwszy mecz sezonu. Dlatego też będę chciał jeszcze przetestować parę silników na torze.

Dzięki za rozmowę.
Ja również dziękuję i pozdrawiam wszystkich czytelników eSpeedway.

Reklama

 


Relacja Live

PGE Ekstraliga

Orlen Oil Motor Lublin  vsInnpro ROW Rybnik

piątek 18:00

 

 Pres Toruń vs Krono Plast Włókniarz Częstochowa

piątek 20:30

BAYERSYSTEM GKM Grudziądz vs Betard Sparta Wrocław 

niedziela 16:30

Gezet Stal Gorzów vs Stelmet Falubaz Zielona Góra

niedziela 19:15

Metlakas 2 Ekstraliga

 

 Texom Stal Rzeszów vs  Moonfin Malesa Ostrów
sobota (3maj) 16:30

 

 H. Skrzydlewska Orzeł Łódź vsAutona Unia Tarnów
niedziela (4 maj) 14:30

 

FIM Speedway Grand Prix

sobota 19:00

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1.  Orlen Oil Motor Lublin

3

6

+40

2.   Bayersystem GKM Grudziądz 3 6 +36
3.  KS Apator Toruń  2 3 +8
4. Betard Sparta Wrocław 3 2 +18
5 Krono- Plast Włókniarz Częstochowa  3 2 -2
6.  Innpro ROW Rybnik 3 2 -4
7.  Gezet Stal Gorzów

3

1 -26
8. Stelmet Falubaz Zielona Góra  3

0

-58
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Cellfast Wilki Krosno 3 6 +24
2.  Fogo Unia Leszno 3 4 +45
3. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 3 4 +14
4. Hunters PSŻ Poznań  3 3 +4
5. Texom Stal Rzeszów 2 1 -8
6. Moonfin Malesa Ostrów 1 0 -4
7. Unia Tarnów 1 0 -37
8. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

2

0

-38
Krajowa Liga Żużlowa
1

 Ultrapur Start Gniezno

2 4 +6
2.  Polonia Piła 1 2 +2
3.  OK Kolejarz Opole 2 2 +12
4.  Wybrzeże Gdańsk  2 2 0
5. Optibet Lokomotiv Daugavpils 2 2 0
6. Trans MF Landshut Devils 2 0 -6
7 Speedway Kraków 1 0 -14
 U24 Ekstraliga
1. Orlen Cellfast Wilki Kroso


2. Enea Stal Gorzów


3. Novyhotel Falubaz Zielona Góra


4. Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno


5. Motor Lublin


6. GKM Grudziądz


7. TAURON U24 Włókniarz Częstochowa


8. KS Toruń


9. U24 Beckhoff Sparta Wrocław
 
Bauhaus-Ligan
1. Vastervik Speedway

 


 

2. Dackarna Malilla


3. Indianerna Kumla 

 

4. Lejonen Gislaved

 


5. Piraterna Motala

 

6. Rospiggarna Hallstavik


7. Smederna Eskilstuna

 



Klasyfikacja SGP
1. Bartosz Zmarzlik 
2. Robert Lambert
3.   Fredrik Lindgren
4.  Jack Holder
5. Mikkel Michelsen
6. Martin Vaculik
7. Daniel Bewley
8.  Dominik Kubera
9. LAnders Thomsen
10.  Brady Kurtz
11.  Jason Doyle
12.  Kai Huckenbeck 
13.  Andrzej Lebiediew
14.  Jan Kvech 
15.  Max Fricke
Klasyfikacja SEC
1.  Mikkel Michelsen
2.  Leon Madsen
3.  Janusz Kołodziej
4.  Patryk Dudek
5.  Andrzej Lebiediew
6.  Piotr Pawlicki
7.  Maciej Janowski
8.  Jewgienij Kostygow
9.  Kacper Woryna
10.  Vaclav Milik
11.  Anders Thomsen
12.  Dimitri Berge
13.  Norick Bloedorn
14.  Timo Lahti
15.  Rasmus Jensen
16.

17.

18.

19.  
20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
 Maciej Janowski
2.
Patryk Dudek
3.  Bartosz Zmarzlik
4. Dominik Kubera
5.   Piotr Pawlicki
6. Szymon Woźniak
7.  Bartłomiej Kowalski
8. Przemysław Pawlicki
9.  Kacper Woryna
10.  Bartosz Smektała
11. Jarosław Hampel 
12.  Janusz Kołodziej
13. Krzysztof Buczkowski
14.  Robert Chmiel
15.  Paweł Przedpełski
16.  Mateusz Cierniak
17. Tomasz Gapiński
18.   Wiktor Przyjemski
19.  Mateusz Szczepaniak

20.

21.

22.  
Partner

 

 

http://atlantistsl.com

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu