eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 302
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Powiedzieli po meczu w Krakowie
 2016-06-27 09:16:27  Julian Golański    inf.własna

Speedway Wanda Instal Kraków po emocjonującym spotkaniu pokonała Eko-Dir Włókniarz Częstochowa 46:44. Bezapelacyjnym liderem gospodarzy był Edward Mazur, który zdobył 16 punktów z bonusem. Na pomeczowej konferencji prasowej gospodarzy reprezentowali właśnie wychowanek Unii Tarnów i Adam Weigel. Ze strony gości stawali się Michał Finfa i Sebastian Ułamek.

Edward Mazur (Speedway Wanda Instal Kraków): - Strasznie się cieszę i cały czas pracuję na takie wyniki. Robiłem swoje i cieszę się, że mogłem pomóc drużynie. Miejsce w składzie wywalczyłem sobie na treningu, a nie na niczyim nieszczęściu. Byłem szybki na treningu i udało mi się powtórzyć ten wynik w meczu. Czy był to najlepszy mecz? Na pewno zdobyłem najwięcej punktów w karierze. Dałem z siebie wszystko i myślę, że zapracowałem na taki wynik. Progres widać było już w Danii i wszystko zmierza w dobrą stronę.

Adam Weigel (trener Speedway Wandy Instal Kraków): - Dramatyczne spotkanie, ze szczęśliwym końcem dla nas. Ważne, żeby cała drużyna pracowała i koncentrowała się do samego końca. Częstochowa jechała tutaj po pewne zwycięstwo, po naszych ostatnich porażkach. Myślę, że w tej końcówce, kiedy prowadzili dziesięcioma punktami, trochę się zdekoncentrowali i nie docenili naszego potencjału. Trudny moment był po podwójnej wygranej w trzynastej gonitwie. Zamknęło nam to możliwość rezerw taktycznych w biegach nominowanych. Trzeba było wybrać czwartego zawodnika do dobrze jadącej trójki i Sam Masters okazał trafnym wyborem. Miał on dzisiaj pecha, bo dowiózł zero przez ten defekt i w powtórce jednego z biegów coś nie wyszło. Cieszę się, że w czternastym biegu odzyskał tę formę.

Michał Finfa (menadżer Eko-Dir Włókniarz Częstochowa): - Te ostatni biegi były lepsze po stronie gospodarzy. Mieli przewagę w biegach nominowanych, bo jadący w nich zawodnicy zdobyli więcej punktów w całym meczu. Parę nazwisk praktycznie się nie myliło, na przykład Edek Mazur. U nas wszyscy jechali mniej więcej równo i ciężko było podjąć decyzję, kto pojedzie. Juniorzy też punktowali i nie było łatwo trafnie obsadzić dwóch ostatnich gonitw. Trzy ostatnie biegi należały do krakowian. Obawiałem się tej końcówki, mimo że prowadziliśmy całe spotkanie. Tliły się takie myśli w głowie, że tak właśnie to się może skończyć i niestety tak się stało.

Sebastian Ułamek (Eko-Dir Włókniarz Częstochowa): - Niby byłem najlepszym zawodnikiem, ale do końca nie jestem zadowolony ze swojej postawy. Szczególnie z drugiego startu, który nastąpił po długiej przerwie. Próba toru i pierwszy bieg wyszedł fajnie, ale cztery gonitwy przerwy zrobiły swoje. Ten tor był zagadką po opadach deszczu. Popełniłem błąd zmieniając tak zwane przełożenia. Miało być lepiej, a wyszedł totalny niewypał. Bardzo żałuję tego startu. Korekta poszła w złą stronę. To nie jest do końca taka pierwsza liga, jak kiedyś. Są nazwiska takie jak Grzegorz Walasek, czy Patrick Hougaard. Szacunek wielki dla Edwarda Mazura. Miał dzisiaj, jak to określę - dzień konia. Można powiedzieć, że wygrał on ten mecz dla zespołu z Krakowa.

Reklama

 


Relacje Live

PGE Ekstraliga

 Krono Plast Włókniarz Częstochowa vs Fogo Unia Leszno
piątek 18:00


 Gezet Stal Gorzów vsBAYERSYSTEM GKM Grudziądz
piątek 20:30

  Pres Toruń vs Orlen Oil Motor Lublin
niedziela 17:00

 Stelmet Falubaz Zielona Góra vs Betard Sprata Wrocław
niedziela 19:30

Metalkas 2 Ekstraliga

Polonia Piła vs H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
czwartek 18:00

 ŻKS Stal Rzeszów vs Hunters PSŻ Poznań
czwartek 20:00

Moonfin Magnus Ostrów vsCellfast Wilki Krosno 
niedziela 13:00

Abramczyk Polonia Bydgoscz vs  Innpro ROW Rybnik
niedziela 15:15

Krajowa Liga Żużlowa

Trans MF Landshut Devils vs Lokomotiv Daugavpils
niedziela 14:00

Wubrzeże Gdańsk vs Speedway Kraków
niedziela 15:00

Ślask Świętłochowice vs Ultrapur Omega Gniezno
niedziela 16:00

FIM Speedway Grand Prix - Wrocław
sobota 21:45

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Bayersystem GKM Grudziądz

8

14

+66

2.  Fogo Unia Leszno 8 11 +40
3. Orlen Oil Motor Lublin 8 10 +90
4. Betard Sparta Wrocław 7 10 +44
5  Pres Toruń 8 10 +12
6. Gezet Stal Gorzów 7 7 +18
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

8

2 -82
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 8

0

-170
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 8 17 +133
2. Hunters PSŻ Poznań 8 11 +25
3. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 11 -26
4  Innpro ROW Rybnik 7 9 +31
5. ŻKS Stal Rzeszów 7 7 -7
6. Moonfin Magnus Ostrów  8 5 -31
7. Cellfast Wilki Krosno 7 4 -25
8. Polonia Piła

7

4

-114
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

8 13 +49
2.

Ultrapur Start Gniezno

6 10 +37
3.   Speedway Kraków 6 7 -3
4.  Ok Kolejar Opole 5 5 +3
5. Lokomotiv Daugavpils 6 5 -16
6. Trans MF Landshut Devil 5 2 -29
7  MKS Śląsk Świętłochowice 6 2 -64
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 3 6 +26
2. Lejonen Gislaved 3 4 +14
3. Vastervik Speedway 3 4 +14
4. Vargarna Norrkoeping 3 4 +6
5. Dackarna Malilla 2 2 +14
6. Indianerna Kumla  3 2 -8
7. Piraterna Motala 3 0 -44
8. Rospiggarna Hallstavik  2 0 -22



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  5 8 +14
2. GSK Liga 5 6 +15
3. Esbjerg Vikings 5 4 +15
4. Holsted Tigers 5 4 -24
5. Team Fjelsted 3 4 +1
6. Slangerup Speedway 4 3 -13
7. Nordjysk Elite Speedway 4 3 -14
8 Region Varde Elitesport 3 2 -14

Klasyfikacja SGP
1.  Brady Kurtz 65
2.  Bartosz Zmarzlik 62
3. Jack Holder 55
4.  Michael Jepsen Jensen 45
5. Kacper Woryna 44
6.  Max Fricke  42
7. Robert Lambert 42
8. Jason Doyle 37
9.  Leon Madsen 35
10.  Patryk Dudek 29
11.  Andrzej Lebiediew  23
12.  Daniel Bewley 18
13.  Dominik Kubera 17
14.  Frederik Lindgren 12
15.  Nazar Parnicki  10
Klasyfikacja SEC
1.  Patryk Dudek
2.  Andrzej Lebiediew
3.  Leon Madsen
4.  Kacper Woryna
5.  Nazar Parnicki
6.

7.  
8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Bartosz Zmarzlik 16
2.
 Piotr Pawlicki 14
3. Maciej Janowski 13
4.  Patryk Dudek 12
5.  Krzysztof Buczkowski 9
6. Dominik Kubera 9
7. Wiktor Przyjemsk 9
8. Tobiasz Musielak 9
9. Kacper Woryna 8
10.  Szymon Woźniak 7
11.  Jakub Jamróg 6
12.  Mateusz Cierniak 6
13. Przemysław Pawlicki 4
14. Jakub Miśkowiak 2
15. Radosław Kowalski 1
16. Antoni Kawczyński 1
17.

18.  
19.

20.

21.

22.  
Partner

 

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu