eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 133
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  SGP-SON-U21

  Powiedzieli przed Grand Prix Polski w Toruniu
 2018-10-05 22:04:20  Bartłomiej Florek    inf.własna

W najbliższą sobotę będziemy świadkami finałowej rundy Grand Prix Polski w Toruniu. Turniej ten będzie nie tylko ostatnią okazją do złapania punktów do klasyfikacji generalnej, ale również poznamy rozstrygnięcia medalowe i poznamy zawodników, którzy utrzymali się w cyklu Grand Prix na rok 2019. Przyjrzyjmy się, jak część zawodników podchodzi do sobotnich zawodów.

Artiom Łaguta: - Wiadomo, że jest to dla mnie turniej o "być, albo nie być", jednak nie myślę o tym. Myślę o tym, żeby zaprezentować się jak najlepiej w sobotni wieczór. Dopiero po zawodach zobaczymy, czy udało się zrobić dobry wynik i czy utrzymam się w cyklu. Zawsze jak przyjeżdżałem tutaj na mecze ligowe, to zawsze świetnie mi się jeździło i oczywiście jak najbardziej czuję się tu bardzo dobrze.

Przemysław Pawlicki:
- Z pewnością ten sezon w Grand Prix nie potoczył się po mojej myśli. Chciałbym w możliwie najlepszym stylu zakończyć ten sezon w cyklu. Lubię ścigać się w Toruniu, bo tutaj można fajnie powalczyć na tym torze i jest wiele ścieżek do dobrego ścigania. Ten tor podobnie jak mi z pewnością sprzyja również wielu innym zawodnikom. Wszystko zależy od spasowania i szczęścia na torze, także zobaczymy jak te zawody dla mnie się ułożą...

Vaclav Milik: - Cieszę się, że dostałem okazję, aby ponownie wystartować w Grand Prix. Szkoda tylko, że nie będzie w tym turnieju Patryka Dudka i Craiga Cooka. Oczywiście życzę im dużo zdrowia. Chcę pokazać się oczywiście z jak najlepszej strony i udowodnić, że jednak w Czechach są zawodnicy, którzy potrafią walczyć jak równy z równym w światowej czołówce. Lubię ścigać się w Toruniu, odjechałem tutaj wiele dobrych wyścigów. Mniej więcej wiem, jak się dopasować do tego toru. Mam nadzieję, że przyniesie to dobry wynik.

Daniel Kaczmarek: - Na pewno dzika karta na ten turniej jest fajną okazją do pokazania swojego potencjału. Startują tu jednak ci sami zawodnicy, z którymi startowałem w Ekstralidze, więc podchodzę do tego turnieju na spokojnie. Z pewnością tor jest mi bardzo dobrze znany, jednak doświadczenie z jazdy na MotoArenie nie będzie tu miało większego znaczenia. Wszystko zależy od tego czy odnajdzie się właściwe ścieżki i od prawidłowego dopasowania sprzętu.

Igor Kopeć-Sobczyński: - Nominacja na rezerwowego jest dla mnie z pewnością nagrodą. Dziękuję organizatorom za docenienie mnie. Wiadomo, że aby zaprezentować się na torze - muszę liczyć na pech kogoś z podstawowej szesnastki. Nikomu z rywali oczywiście nie życzę niczego złego. Na pewno będę w pełnej gotowości podczas tego turnieju. Jeżeli uda mi się wyjechać na tor - to zrobię wszystko, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Fajnie też, że będę mógł wtedy ponownie pokazać się toruńskiej publiczności.

Dominik Kubera: - Cieszę się z tego, że dostrzeżono mój potencjał i że przyznano mi nominację na rezerwowego w tym turnieju. Jeżeli otrzymam okazję pokazania się na torze - to zrobię wszystko, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Dla mnie tor w Toruniu jest jak każdy inny, bo wszędzie trzeba się starać, aby uzyskać dobry wynik.

Reklama

 


Relacje Live

PGE Ekstraliga

Orlen Oil Motor Lublin vs  Krono Plast Włókniarz Częstochowa
piątek 18:00

Fogo Unia Leszno vs Pres Toruń
piątek 20:30

Betard Sparta Wrocław vs Gezet Stal Gorzów
niedziela 17:00

BAYERSYSTEM GKM Grudziądz vs Stelmet Falubaz Zielona Góra
niedziela 19:30

Metalkas 2 Ekstraliga

Cellfast Wilki Krosno vs Abramczyk Polonia Bydgoscz
niedziela 13:00

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź vs  Texom Stal Rzeszów
niedziela 15:15

Krajowa Liga Żużlowa

Trans MF Landshut Devils vs Wybrzeże Gdańsk
niedziela 14:00

OK Kolejarz Opole vs Śląsk Świętłchowice
niedziela 16:00

 

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Bayersystem GKM Grudziądz

7

11

+48

2. Betard Sparta Wrocław 7 10 +44
3.  Pres Toruń 7 10 +20
4.  Fogo Unia Leszno 7 8 +32
5 Orlen Oil Motor Lublin 7 8 +80
6. Gezet Stal Gorzów 7 7 +18
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

7

2 -82
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 7

0

-160
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 7 14 +133
2. Hunters PSŻ Poznań 7 11 +25
3. Innpro ROW Rybnik 7 9 +31
4  H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 8 -28
5. ŻKS Stal Rzeszów 7 7 -5
6. Moonfin Magnus Ostrów  8 5 -31
7. Cellfast Wilki Krosno 7 4 -11
8. Polonia Piła

7

4

-114
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

7 10 +45
2.

Ultrapur Start Gniezno

6 10 +37
3.   Speedway Kraków 6 7 -3
4.  Ok Kolejar Opole 5 5 +3
5. Lokomotiv Daugavpils 6 5 -16
6. Trans MF Landshut Devil 4 2 -25
7  MKS Śląsk Świętłochowice 6 2 -64
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 3 6 +26
2. Lejonen Gislaved 3 4 +14
3. Vastervik Speedway 3 4 +14
4. Vargarna Norrkoeping 3 4 +6
5. Dackarna Malilla 2 2 +14
6. Indianerna Kumla  3 2 -8
7. Piraterna Motala 3 0 -44
8. Rospiggarna Hallstavik  2 0 -22



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  5 8 +14
2. GSK Liga 5 6 +15
3. Esbjerg Vikings 5 4 +15
4. Holsted Tigers 5 4 -24
5. Team Fjelsted 3 4 +1
6. Slangerup Speedway 4 3 -13
7. Nordjysk Elite Speedway 4 3 -14
8 Region Varde Elitesport 3 2 -14

Klasyfikacja SGP
1.  Brady Kurtz 65
2.  Bartosz Zmarzlik 62
3. Jack Holder 55
4.  Michael Jepsen Jensen 45
5. Kacper Woryna 44
6.  Max Fricke  42
7. Robert Lambert 42
8. Jason Doyle 37
9.  Leon Madsen 35
10.  Patryk Dudek 29
11.  Andrzej Lebiediew  23
12.  Daniel Bewley 18
13.  Dominik Kubera 17
14.  Frederik Lindgren 12
15.  Nazar Parnicki  10
Klasyfikacja SEC
1.  Patryk Dudek
2.  Andrzej Lebiediew
3.  Leon Madsen
4.  Kacper Woryna
5.  Nazar Parnicki
6.

7.  
8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Bartosz Zmarzlik 16
2.
 Piotr Pawlicki 14
3. Maciej Janowski 13
4.  Patryk Dudek 12
5.  Krzysztof Buczkowski 9
6. Dominik Kubera 9
7. Wiktor Przyjemsk 9
8. Tobiasz Musielak 9
9. Kacper Woryna 8
10.  Szymon Woźniak 7
11.  Jakub Jamróg 6
12.  Mateusz Cierniak 6
13. Przemysław Pawlicki 4
14. Jakub Miśkowiak 2
15. Radosław Kowalski 1
16. Antoni Kawczyński 1
17.

18.  
19.

20.

21.

22.  
Partner

 

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu