eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 114
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  Polska

  Przegląd kadr: Cellfast Wilki Krosno
 2020-11-21 18:16:06  Rafał Drabiniok    inf.własna

Przechodzimy szczebel wyżej z naszymi przeglądami kadr. Na pierwszy ogień idzie beniaminek - Wilki Krosno. Warto dodać iż ten podmiot zadebiutował w rozgrywkach ligowych w roku 2019 i po zaledwie roku zdołali zdominować 2. Ligę Żużlową nie przegrywając nawet meczu. Na nadchodzący sezon ich celem powinno być utrzymanie.

1 linia: Peter Ljung, Andrzej Lebiediew

Nie ma Nielsa K. Iversena, jest Peter Ljung. Mimo wszystko jest to solidne wzmocnienie krośnian i jak Szwed wróci do swojej normalnej dyspozycji powinien być pewnym ogniwem drużyny z Podkarpacia. Ten sezon jednak nie może zaliczyć do udanych. W rozgrywkach Bauhaus-Ligan uczestniczył w bardzo groźnie wyglądającym upadku, gdzie wydawało się, że skutki tego będą potworne. Jednakże jeszcze tego samego dnia został wypisany do domu a na tor wrócił zaledwie kilka dni po całym zdarzeniu. W tegorocznej eWinner 1. Lidze Żużlowej zdecydowanie lepiej spisywał się na wyjazdach (2,129) aniżeli domowym torze w tarnowskich "Mościcach" (1,548). Andrzej Lebiediew ma za sobą również upadek w skutek czego opuścił większą część i tak krótkiego sezonu. Podczas 2. kolejki w ostatnim biegu nie potrafili dogadać się na torze z Robertem Lambertem w skutek czego Łotysz upadł i został odwieziony do szpitala, gdzie stwierdzono złamanie nogi. Potem wrócił jeszcze na spotkanie PGG ROW-u w Lesznie, którego też nie mógł uznać za dobre i na tym skończył sezon w Polsce. Jednakże nie próżnował i szukał jazdy gdzie tylko się da, dlatego też mogliśmy go oglądać w lidze rosyjskiej. Jeśli obaj wrócą do swojej dyspozycji to będą cieszyć kibiców z Krosna

2 linia: Mateusz Szczepaniak, Daniel Jeleniewski

Mateusz Szczepaniak jest drugim po Andrzeju Lebiediewu, który wraca na pierwszoligowe tory po nieudanym sezonie w barwach PGG ROW-u w PGE Ekstralidze. Najlepszy zawodnik 1. Ligi i były uczestnik Speedway European Championship z roku 2017 nie dostawał zbyt wielu szans podczas tegorocznych rozgrywek w skutek czego zakończył na 42. miejscu z średnią na poziomie 1,207 lecz zaledwie sezon wcześniej był jednym z ważnych ogniw drużyny z Rybnika. 37-letni wychowanek klubu z Lublina przechodzi do Krosna z Łodzi, w której spędził ostatnie 2 lata, a tegoroczny sezon z średnią 1,723/bieg. Dużym plusem drużyny Wilków jest brak presji na zawodnikach. Nie będzie prowadzona walka o skład a trener, którego poznamy dopiero po nowym roku nie będzie musiał decydować kogo odsunąć, co da zawodnikom chłodną głowę na treningach, gdzie będą mogli się w spokoju dopasować do kolejnych spotkań.

U24: Patryk Wojdyło, Witalij Kotlar

Sekcja zawodników U24 jest powiedzmy sobie szczerze dobra. Patryk Wojdyło ma za sobą najlepszy sezon w swojej dotychczasowej karierze. Został czwartym zawodnikiem 2. Ligi Żużlowej oraz wykręcił kilka rekordów torów na drugoligowych owalach. Był on jednakże juniorem, jak dobrze wiemy rzeczywistość pierwszego sezonu w gronie seniorskim dużo weryfikuje. Witalija Kotlara nie mogliśmy jeszcze oglądać w rozgrywkach ligowych, nie mniej nie oznacza to, że nie występował podczas treningów czy też turniejów w Polsce. Jest jednym z najlepszych zawodników młodego pokolenia z Rosji, w roku 2019 został Mistrzem Rosji Juniorów, podczas tegorocznego finału został brązowym medalistą przegrywając jedynie z Pawłem Łagutą oraz Markiem Karionem. Z pewnością otrzyma pomoc od bardziej doświadczonych Rosjan- Grigorija Łaguty oraz Siergieja Łogaczowa.

Juniorzy: Kacper Przybylski

Tu jedynym plusem jest fakt, iż Kacper jest wychowankiem klubu z Krosna. Przed 17-latkiem jeszcze daleka droga do bycia solidnym punktem Wilków. Natomiast ma on za sobą ligowy debiut. Podczas meczu 7. kolejki 2. Ligi Żużlowej stanowił on parę juniorską z Patrykiem Wojdyło. Na trzy starty upadł dwukrotnie, lecz w 8 biegu tegoż spotkania ukończył pierwszy ligowy wyścig w karierze. Zdecydowanie potrzeba tu wzmocnień, gdyż juniorzy mogą wiele pomóc w sukcesach drużyn a na razie wygląda to bądź co bądź słabo.

Nasze oceny:
1 linia: 4,5
2 linia: 4
U24: 3
Juniorzy: 1

Średnia: 3,1

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno      
2. Moje Bermudy Stal Gorzów      
3. Betard Sparta Wrocław      
4. RM Solar Falubaz Zielona Góra      
5. Eltrox Włókniarz Częstochowa      
6. Motor Lublin      
7. MrGarden GKM Grudziądz      
8. eWinner Apator Toruń      
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. PGG ROW Rybnik      
2. Car Gwarant Kapi Meble Budex Start      
3. Orzeł Łódź      
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
     
5. Unia Tarnów
   
6. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów
     
7. Abramczyk Polonia Bydgoszcz      
8. Cellfast Wilki Krosno    
2. Liga Żużlowa
1. Lokomotiv Daugavplis      
2. OK Bedmet Kolejarz Opole      
3. SpecHouse PSŻ Poznań      
4. RzTŻ Rzeszów      
5. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz      
6. Wölfe Wittstock      
7. Trans MF Devils Landshut      
Bauhaus-Ligan
1. Masarna Avesta      
2. Indianerna Kumla      
3. Lejonen Gislaved      
4. Rospiggarna Hallstavik      
5. Dackarna Mallila      
6. Vetlanda Speedway      
7. Västervik Speedway      
8. Piraterna Motala      
9. Smederna Eskilstuna      
Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik  
2.  Tai Woffinden  
3.  Fredrik Lindgren  
4.  Maciej Janowski  
5.  Leon Madsen  
6.  Jason Doyle  
7.  Artem Laguta  
8.  Emil Sajfutdinow  
9.  Martin Vaculik  
10. Max Fricke  
11.  Matej Žagar  
12. Krzysztof Kasprzak  
13. Anders Thomsen  
14. Robert Lambert  
15. Oliver Berntzon  
Partner
Ostatni wywiad
   Francis Gusts: Chcę być najlepszym juniorem w 2 lidze

Całe żużlowe środowisko żyje obecnie oknem transferowym, które powoli dobiega końca. Jednak udało mi się odbyć krótką rozmowę z nadzieją łotewskiego żużla Francisem Gustsem.  Ma on za sobą fantastyczny debiutancki sezon, w którym zdobywał średnio 1,529 punktu na bieg. Gusts odpowiedział dla nas na pytania dotyczące jego planów i celów na przyszłość.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Dobrze, że Landshut jest w polskiej lidze (komentarz)

Polacy jak to Polacy, ile ludzi tyle zdań. Szerokim echem odbiło się dołączenie drużyny z Landshut do 2. Ligi Żużlowej. Niektórzy uważają, że to zły pomysł, gdyż nie wspieramy w ten sposób polskich ośrodków. Trochę w tym racji jest, lecz trzeba spojrzeć na to z innej strony. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Szykuje się najciekawsza liga od lat

Miniony sezon PGE Ekstraligi zostanie w mojej pamięci na długi czas, mimo że pierwszy raz miałem okazję śledzić te rozgrywki bez udziału mojej drużyny. Był to sezon wyjątkowy, niestety nie z powodu emocji wynikających z walki na torze, tylko z wydarzeń mających miejsce poza torem żużlowym, chociaż w przypadku częstochowskiej sagi to określenie może być nietrafione. Całe szczęście, składy ekstraligowych zespołów na nadchodzący sezon pozwalają mieć nadzieję, że będzie to sezon wyjątkowy z powodu rozstrzygnięć sportowych.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu