eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 139
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  Polska

  Przegląd kadr: Metalika Recykling Kolejarz Rawicz
 2020-11-18 18:08:26  Konrad Klusak    inf.własna

Metalika Recykling Kolejarz Rawicz to zespół nastawiony przede wszystkim na szkolenie. Młodzieżowcy Fogo Unii Leszno bardzo regularnie startują w rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej w barwach drugiej drużyny Drużynowych Mistrzów Polski nabierając cennego doświadczenia w meczach ligowych i podpatrując niezwykle doświadczonego Damiana Balińskiego.

Pierwsza linia: Damian Baliński, Damian Dróżdż

Naturalnymi lideremi Metalika Recykling Kolejarza Rawicz wydają się być najstarsi zawodnicy w drużynie. Damian Baliński jednak z sezonu na sezon osiąga coraz słabsze wyniki. Gdy przechodził do drugiej ligi w 2018 roku to sezon zakończył ze średnią 1,954. Teraz po dwóch latach jego wynik jest o blisko pół punktu na bieg gorszy - w sezonie 2020 osiągnął średnią 1,390 pkt/bieg, a najczęściej do mety dojeżdżał na trzeciej pozycji przed kolegami z drużyny. W zupełnie innej sytuacji jest Damian Dróżdż, który w porównaniu do sezonu 2019 w roku 2020 zrobił ogromny progres kończąc sezon ze średnią 2,171 pkt/bieg będąc dziesiątym najskuteczniejszym zawodnikiem w lidze, choć dopiero piątym w swojej drużynie.

Druga linia oraz U24: Szymon Szlauderbach, Matthew Gilmore, Pawel Nagibin, Kirill Leiman, Keynan Rew, Anders Rowe

Jako zawodników drugiej linii Metalika Recykling Kolejarz Rawicz w całości ma zawodników, którzy w nadchodzącym sezonie będą spełniali przepis o zawodniku do lat 24. Z pewnością najgłośniejszym nazwiskiem w kadrze rawickiej ekipy w tej kategorii jest aktualny Drużynowy Mistrz Polski - Szymon Szlauderbach. W poprzednim sezonie 21-latek łączył starty w ekstraligowej drużynie ze startami w drugoligowym zespole. W barwach leszczyńskich Byków osiągnął pięćdziesiąty wynik w lidze ze średnią 1,000. W barwach rawickich Niedźwiadków osiągnął wynik na poziomie 1,792 pkt/bieg będąc dziewiętnastym najskuteczniejszym zawodnikiem w lidze oraz drugim w zespole. W poprzednim sezonie w drugiej lidze regularnie startowali Keynan Rew oraz Anders Rowe. Pierwszy z nich zakończył rozgrywki ze średnią 1,304, a drugi 1,026. Są to jednak bardzo młodzi i rozwojowi zawodnicy przed którymi cała kariera. Niewiele można powiedzieć o trzech pozostałych zawodnikach rawickiej ekipy. Pawel Nagibin w meczu ligowym w Polsce wystąpił raz - w 2019 roku w meczu w Krośnie z Wilkami. Wtedy na torze pojawił się dwukrotnie, ale nie zdobył żadnego punktu. Matthew Gilmore oraz Kirill Leiman jeszcze nie mieli okazji do startów w Polsce. Są to bardzo młodzi zawodnicy i z pewnością w nadchodzącym sezonie będą chcieli pokazać, że drzemie w nich spory talent i umiejętności.

Juniorzy: Kacper Pludra, Hubert Ścibak, Krzysztof Sadurski, Damian Ratajczak

Z pewnością formacja juniorska jest jedną z najsilniejszych w drugiej lidze. Nie jest tajemnicą, że Fogo Unia Leszno co rok wychowuje kolejnych znakomitych zawodników. Najlepszym przykładem jest Damian Ratajczak. Zaledwie 15-letni zawodnik w młodzieżowych zawodach pokazał, że drzemie w nim ogromny potencjał i prawdopodobnie na nadchodzący sezon będzie także podstawowym juniorem leszczyńskiej ekipy. Kacper Pludra poprzedni sezon zakończył ze średnią 1,304 co jest całkiem niezłym wynikiem. Nieco gorzej spisywał się Krzysztof Sadurski, który rozgrywki zakończył z wynikiem 0,846 pkt/bieg. W trzech meczach zakończonego nieco ponad miesiąc temu sezonu okazję zaprezentować się miał Hubert Ścibak.

Nasze oceny:

Pierwsza linia - 3,5
Druga linia oraz U24 - 3
Juniorzy - 3,5

Średnia ocena: 3,33

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno      
2. Moje Bermudy Stal Gorzów      
3. Betard Sparta Wrocław      
4. RM Solar Falubaz Zielona Góra      
5. Eltrox Włókniarz Częstochowa      
6. Motor Lublin      
7. MrGarden GKM Grudziądz      
8. eWinner Apator Toruń      
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. PGG ROW Rybnik      
2. Car Gwarant Kapi Meble Budex Start      
3. Orzeł Łódź      
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
     
5. Unia Tarnów
   
6. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów
     
7. Abramczyk Polonia Bydgoszcz      
8. Cellfast Wilki Krosno    
2. Liga Żużlowa
1. Lokomotiv Daugavplis      
2. OK Bedmet Kolejarz Opole      
3. SpecHouse PSŻ Poznań      
4. RzTŻ Rzeszów      
5. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz      
6. Wölfe Wittstock      
7. Trans MF Devils Landshut      
Bauhaus-Ligan
1. Masarna Avesta      
2. Indianerna Kumla      
3. Lejonen Gislaved      
4. Rospiggarna Hallstavik      
5. Dackarna Mallila      
6. Vetlanda Speedway      
7. Västervik Speedway      
8. Piraterna Motala      
9. Smederna Eskilstuna      
Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik  
2.  Tai Woffinden  
3.  Fredrik Lindgren  
4.  Maciej Janowski  
5.  Leon Madsen  
6.  Jason Doyle  
7.  Artem Laguta  
8.  Emil Sajfutdinow  
9.  Martin Vaculik  
10. Max Fricke  
11.  Matej Žagar  
12. Krzysztof Kasprzak  
13. Anders Thomsen  
14. Robert Lambert  
15. Oliver Berntzon  
Partner
Ostatni wywiad
   Francis Gusts: Chcę być najlepszym juniorem w 2 lidze

Całe żużlowe środowisko żyje obecnie oknem transferowym, które powoli dobiega końca. Jednak udało mi się odbyć krótką rozmowę z nadzieją łotewskiego żużla Francisem Gustsem.  Ma on za sobą fantastyczny debiutancki sezon, w którym zdobywał średnio 1,529 punktu na bieg. Gusts odpowiedział dla nas na pytania dotyczące jego planów i celów na przyszłość.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Dobrze, że Landshut jest w polskiej lidze (komentarz)

Polacy jak to Polacy, ile ludzi tyle zdań. Szerokim echem odbiło się dołączenie drużyny z Landshut do 2. Ligi Żużlowej. Niektórzy uważają, że to zły pomysł, gdyż nie wspieramy w ten sposób polskich ośrodków. Trochę w tym racji jest, lecz trzeba spojrzeć na to z innej strony. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Szykuje się najciekawsza liga od lat

Miniony sezon PGE Ekstraligi zostanie w mojej pamięci na długi czas, mimo że pierwszy raz miałem okazję śledzić te rozgrywki bez udziału mojej drużyny. Był to sezon wyjątkowy, niestety nie z powodu emocji wynikających z walki na torze, tylko z wydarzeń mających miejsce poza torem żużlowym, chociaż w przypadku częstochowskiej sagi to określenie może być nietrafione. Całe szczęście, składy ekstraligowych zespołów na nadchodzący sezon pozwalają mieć nadzieję, że będzie to sezon wyjątkowy z powodu rozstrzygnięć sportowych.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu