eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 146
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  Polska

  Przegląd kadr: OK Bedmet Kolejarz Opole
 2020-11-20 10:58:45  Konrad Klusak    inf.własna

W Opolu kolejny atak na Drużynowe Mistrzostwo II ligi. W sezonie 2019 Kolejarz Opole odpadł w półfinale z PSŻem Poznań, a rok później nie byli w stanie nawiązać walki z niepokonanymi w rozgrywkach Wilkami Krosno. Teraz ponownie są jednym z głównych faworytów do zwycięstwa. Na papierze wydaje się, że jest to drużyna kompletna.

Pierwsza linia: Jacob Thorssell, Andriej Kudriaszow

Opolanie zbudowali bardzo silny skład. Jeśli chodzi o zawodników, którzy powinni być liderami z prawdziwego zdarzenia wydaje się, że Jacob Thorssell oraz Andriej Kudriaszow znakomicie sprawdzą się w tej roli. W prawdzie zarówno Szwed jak i Rosjanin ostatniego sezonu nie zaliczą do udanych, ale są to uznane nazwiska w pierwszej lidze, więc oglądanie tych zawodników w najniższej polskiej lidze można z pewnością nazwać jako transferowe hity. Thorssell ten sezon miał dość przeciętny kończąc go ze średnią 1,712. Poprzednie sezony miał jednak lepsze, a dwa lata temu mogliśmy go oglądać w PGE Ekstralidze. Kudriaszow w tym roku osiągnął dopiero trzydziesty wynik w lidze (1,656). Mimo tego udało mu się zaliczyć kilka bardzo dobrych spotkań.

Druga linia: Oskar Polis, Kamil Brzozowski

O tym, że OK Bedmet Kolejarz ma znakomity duet obcokrajowców dłużej rozwodzić się chyba nie trzeba. Bardzo dobrze prezentuje się także krajowa formacja tej drużyny. Oskar Polis notuje z sezonu na sezon coraz lepsze wyniki. W momencie, gdy wkraczał w wiek seniorski przeszedł do Opola i z sezonu na sezon notuje wyraźny progres. Ostatni sezon zakończył ze średnią 2,325 co przełożyło się na najwyższy wynik w zespole oraz szósty w rozgrywkach. Spośród polskich seniorów tylko Patryk Wojdyło osiągnął w 2. Lidze Żużlowej lepszy wynik. Drugim krajowym zawodnikiem jest Kamil Brzozowski. Wychowanek Stali Gorzów w prawdzie ostatnio nie notował w eWinner 1. Lidze wyników, które mogą satysfakcjonować, a pod koniec sezonu stracił miejsce w składzie Abramczyk Polonii Bydgoszcz, ale w dalszym ciągu jest to bardzo silne nazwisko na najniższym szczeblu rozgrywek w Polsce o czym najlepiej świadczy fakt, że w 2019 roku był drugim najskuteczniejszym żużlowcem w lidze.

U24: Mads Hansen/Tomasz Orwat

Jeśli chodzi o zawodnika do lat 24 to oczywistym wydaje się być wybór Madsa Hansena, który ostatnie dwa sezony spędził w OK Bedmet Kolejarzu Opole osiągając, szczególnie w tym roku, znakomite wyniki. 20-latek z kraju Hamleta pomimo młodego wieku potrafi zdobywać kluczowe punkty dla drużyny niejednokrotnie będąc liderem w spotkaniu. Młodzieżowy reprezentant Danii miał w tym sezonie okazję do startu w finale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w Pardubicach. W tych zawodach zajął siódmą lokatę. W talii Piotra Mikołajczaka jest jeszcze kończący wiek juniora Tomasz Orwat. Bydgoszczanin na zapleczu PGE Ekstraligi radził sobie całkiem nieźle osiągając średnią 1,149, ale w walce o skład z wcześniej wymienionymi Madsem Hansenem, Oskarem Polisem czy Kamilem Brzozowskim wydaje się być bez szans i zapewne będzie pełnić rolę rezerwowego.

juniorzy: Marcel Krzykowski, Łukasz Szczęsny, Dawid Kołodziej

Piętą Achillesową OK Bedmet Kolejarza Opole z całą pewnością na tę chwilę są juniorzy. Żaden z tych trzech młodych chłopaków do tej pory nie prezentuje formy, która gwarantuje dobre punkty w każdym meczu. Są to zawodnicy, którzy dopiero łapią szlify na żużlowych torach. Nie wykluczone jednak, że Opolanie sięgną po jakiegoś juniora, którego wypożyczą lub będzie startować w biało-granatowo-bordowych barwach jako gość.

Nasze oceny:

Pierwsza linia: 5
Druga linia: 4
U24: 6
juniorzy: 2

średnia ocena: 4,25

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno      
2. Moje Bermudy Stal Gorzów      
3. Betard Sparta Wrocław      
4. RM Solar Falubaz Zielona Góra      
5. Eltrox Włókniarz Częstochowa      
6. Motor Lublin      
7. MrGarden GKM Grudziądz      
8. eWinner Apator Toruń      
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. PGG ROW Rybnik      
2. Car Gwarant Kapi Meble Budex Start      
3. Orzeł Łódź      
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
     
5. Unia Tarnów
   
6. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów
     
7. Abramczyk Polonia Bydgoszcz      
8. Cellfast Wilki Krosno    
2. Liga Żużlowa
1. Lokomotiv Daugavplis      
2. OK Bedmet Kolejarz Opole      
3. SpecHouse PSŻ Poznań      
4. RzTŻ Rzeszów      
5. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz      
6. Wölfe Wittstock      
7. Trans MF Devils Landshut      
Bauhaus-Ligan
1. Masarna Avesta      
2. Indianerna Kumla      
3. Lejonen Gislaved      
4. Rospiggarna Hallstavik      
5. Dackarna Mallila      
6. Vetlanda Speedway      
7. Västervik Speedway      
8. Piraterna Motala      
9. Smederna Eskilstuna      
Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik  
2.  Tai Woffinden  
3.  Fredrik Lindgren  
4.  Maciej Janowski  
5.  Leon Madsen  
6.  Jason Doyle  
7.  Artem Laguta  
8.  Emil Sajfutdinow  
9.  Martin Vaculik  
10. Max Fricke  
11.  Matej Žagar  
12. Krzysztof Kasprzak  
13. Anders Thomsen  
14. Robert Lambert  
15. Oliver Berntzon  
Partner
Ostatni wywiad
   Francis Gusts: Chcę być najlepszym juniorem w 2 lidze

Całe żużlowe środowisko żyje obecnie oknem transferowym, które powoli dobiega końca. Jednak udało mi się odbyć krótką rozmowę z nadzieją łotewskiego żużla Francisem Gustsem.  Ma on za sobą fantastyczny debiutancki sezon, w którym zdobywał średnio 1,529 punktu na bieg. Gusts odpowiedział dla nas na pytania dotyczące jego planów i celów na przyszłość.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Dobrze, że Landshut jest w polskiej lidze (komentarz)

Polacy jak to Polacy, ile ludzi tyle zdań. Szerokim echem odbiło się dołączenie drużyny z Landshut do 2. Ligi Żużlowej. Niektórzy uważają, że to zły pomysł, gdyż nie wspieramy w ten sposób polskich ośrodków. Trochę w tym racji jest, lecz trzeba spojrzeć na to z innej strony. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Szykuje się najciekawsza liga od lat

Miniony sezon PGE Ekstraligi zostanie w mojej pamięci na długi czas, mimo że pierwszy raz miałem okazję śledzić te rozgrywki bez udziału mojej drużyny. Był to sezon wyjątkowy, niestety nie z powodu emocji wynikających z walki na torze, tylko z wydarzeń mających miejsce poza torem żużlowym, chociaż w przypadku częstochowskiej sagi to określenie może być nietrafione. Całe szczęście, składy ekstraligowych zespołów na nadchodzący sezon pozwalają mieć nadzieję, że będzie to sezon wyjątkowy z powodu rozstrzygnięć sportowych.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu