eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 133
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  Polska

  Przegląd kadr: RzTŻ Rzeszów
 2020-11-19 10:24:35  Rafał Drabiniok    inf.własna

Kolejnym klubem, którego przeglądamy kadrę jest Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe. Podobnie jak w Trans MF Landshut Devils mamy wśród drużyny z Rzeszowa uznaną postać na stanowisku menadżera. Tu tę funkcję będzie pełnić Michał Widera, zastąpi on tym samym Janusza Stachyrę, który nie wiadomo czy zostanie w klubie z Podkarpacia.

Pierwsza linia: Andriej Karpow, Sam Masters

Kolejne podobieństwo względem debiutanta w 2. Lidze Żużlowej znajduję w zawodnikach tzw. "pierwszej linii". Tak samo jak w Trans MF Landshut Devils zauważamy tutaj dwie bardzo mocne twarze jak na warunki drugoligowe. Obaj mają za sobą udane sezony podczas tegorocznych rozgrywek. Zajęli kolejno piąte oraz siódme miejsce wśród najlepszych zawodników w 2. Lidze Żużlowej z średnimi 2,340 oraz 2,296. Klasę potwierdza fakt, iż jeszcze niedawno ścigali się z powodzeniem w wyższych ligach. Obaj zawodnicy prowadzili swoje drużyny do sukcesów. Wilki Krosno, które reprezentował Karpow awansowały do eWinner 1. Ligi Żużlowej lecz zabrakło dla niego miejsca na przyszły sezon. Masters natomiast był liderem drużyny OK Bedmet Kolejarza Opole, lecz tamtejszy zarząd postawił na innych zawodników.

Druga linia: Hubert Łęgowik, Dawid Stachyra / Karol Baran

Kolejną sekcję, którą będziemy analizować jest "druga linia". Tutaj widzimy Huberta Łęgowika oraz kogoś z dwójki Dawid Stachyra - Karol Baran. Dla Łęgowika tegoroczny sezon był kolejnym, które może zamieścić do folderu "udane". Uzyskał wysokią średnią oscylującą w granicach 2,000pkt/bieg, dlatego zdaje się być pewniakiem do miejsca w składzie "Żurawi"Dawid Stachyra wrócił do ligowego ścigania po dwóch sezonach przerwy. Podczas tegorocznych rozgrywek dużo lepsze występy notował na torze przy ulicy Hetmańskiej aniżeli wyjazdach. Zawodnikiem, który wraca do ligowego ścigania jest Karol Baran, który przez sezon 2020 był związany kontraktem warszawskim z Lokomotivem Daugavpils, lecz nie wystąpił w żadnym spotkaniu. Dla wychowanka klubu z Rzeszowa jest to być może jedna z ostatnich szans by zagościć w lidze na dłużej.

U24: Patryk Rolnicki, Tim Soerensen

To miejsce według nas powinien zajął tegoroczny kapitan "Żurawi".  Sezon 2020 nie był dla niego udany, gdyż zakończył z średnią na poziomie 1,500pkt/bieg lecz jak wszyscy pamiętają jeszcze niedawno jako junior miał bardzo udane spotkania na najwyższym stopniu rozgrywek w Polsce. Kontrkandytatem na to miejsce jest 20-letni Tim Soerensen, który mimo posiadania kontraktu nie miał jeszcze okazji by pokazać się polskim kibicom. Jest solidnym ogniwem reprezentacji kraju "Hamleta" i być może dostanie swoją szansę na debiut.

Juniorzy: Mateusz Majcher, Jakub Stojanowski, Konrad Miłkoś

Przed juniorami Rzeszowian jeszcze sporo pracy. Mateusz Majcher pokazywał się z dobrej strony podczas spotkań domowych, lecz musi popracować jeszcze nad głową, gdyż w dwudzietu wyścigach aż pięć możemy zobaczyć u niego wykluczenie. Jakub Stojanowski po nauce żużlowego rzemiosła w Danii dopiero poznawał polskie tory za czym idą wyniki, które też nie były najlepsze. O Konradzie Mikłosiu możemy na tę chwilę powiedzieć jedynie, żeby w dalszym ciągu szlifował swoje umiejętności i dostał okazję do debiutu w warunkach ligowych.

Nasze oceny:
Pierwsza linia - 5
Druga linia - 3,5
Zawodnicy U24 - 3,5
Juniorzy - 2,5

Średnia ocena: 3,6

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno      
2. Moje Bermudy Stal Gorzów      
3. Betard Sparta Wrocław      
4. RM Solar Falubaz Zielona Góra      
5. Eltrox Włókniarz Częstochowa      
6. Motor Lublin      
7. MrGarden GKM Grudziądz      
8. eWinner Apator Toruń      
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. PGG ROW Rybnik      
2. Car Gwarant Kapi Meble Budex Start      
3. Orzeł Łódź      
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
     
5. Unia Tarnów
   
6. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów
     
7. Abramczyk Polonia Bydgoszcz      
8. Cellfast Wilki Krosno    
2. Liga Żużlowa
1. Lokomotiv Daugavplis      
2. OK Bedmet Kolejarz Opole      
3. SpecHouse PSŻ Poznań      
4. RzTŻ Rzeszów      
5. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz      
6. Wölfe Wittstock      
7. Trans MF Devils Landshut      
Bauhaus-Ligan
1. Masarna Avesta      
2. Indianerna Kumla      
3. Lejonen Gislaved      
4. Rospiggarna Hallstavik      
5. Dackarna Mallila      
6. Vetlanda Speedway      
7. Västervik Speedway      
8. Piraterna Motala      
9. Smederna Eskilstuna      
Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik  
2.  Tai Woffinden  
3.  Fredrik Lindgren  
4.  Maciej Janowski  
5.  Leon Madsen  
6.  Jason Doyle  
7.  Artem Laguta  
8.  Emil Sajfutdinow  
9.  Martin Vaculik  
10. Max Fricke  
11.  Matej Žagar  
12. Krzysztof Kasprzak  
13. Anders Thomsen  
14. Robert Lambert  
15. Oliver Berntzon  
Partner
Ostatni wywiad
   Francis Gusts: Chcę być najlepszym juniorem w 2 lidze

Całe żużlowe środowisko żyje obecnie oknem transferowym, które powoli dobiega końca. Jednak udało mi się odbyć krótką rozmowę z nadzieją łotewskiego żużla Francisem Gustsem.  Ma on za sobą fantastyczny debiutancki sezon, w którym zdobywał średnio 1,529 punktu na bieg. Gusts odpowiedział dla nas na pytania dotyczące jego planów i celów na przyszłość.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Dobrze, że Landshut jest w polskiej lidze (komentarz)

Polacy jak to Polacy, ile ludzi tyle zdań. Szerokim echem odbiło się dołączenie drużyny z Landshut do 2. Ligi Żużlowej. Niektórzy uważają, że to zły pomysł, gdyż nie wspieramy w ten sposób polskich ośrodków. Trochę w tym racji jest, lecz trzeba spojrzeć na to z innej strony. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Szykuje się najciekawsza liga od lat

Miniony sezon PGE Ekstraligi zostanie w mojej pamięci na długi czas, mimo że pierwszy raz miałem okazję śledzić te rozgrywki bez udziału mojej drużyny. Był to sezon wyjątkowy, niestety nie z powodu emocji wynikających z walki na torze, tylko z wydarzeń mających miejsce poza torem żużlowym, chociaż w przypadku częstochowskiej sagi to określenie może być nietrafione. Całe szczęście, składy ekstraligowych zespołów na nadchodzący sezon pozwalają mieć nadzieję, że będzie to sezon wyjątkowy z powodu rozstrzygnięć sportowych.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu