SGP-SON-U21
W najbliższą sobotę na torze w Gnieźnie rozegrany zostanie półfinał Drużynowego Pucharu Świata. Rywalami Polaków w pierwszej stolicy Polski będą Szwedzi, Czesi i Rosjanie. Przemysław Pawlicki wierzy, że to biało-czerwoni zwyciężą w zawodach, a co za tym idzie - bezpośrednio awansują do finału.
W poniedziałek podopieczni Marka Cieślaka trenowali w Gnieźnie, by odnaleźć odpowiednie ustawienia sprzętu pod tamtejszy tor. - Nigdy mi gnieźnieński tor nie przeszkadzał, zawsze mi się tutaj jeździło dobrze. Jechaliśmy „drużynówkę” czy Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów i zawsze wychodziło mi tutaj bardzo dobrze. Gnieźnieński tor mi geometrycznie odpowiada. Pojeździłem trochę, trafiliśmy z jakimiś ustawieniami, najlepszymi na dzisiejszą nawierzchnię. Wszystko się okaże w sobotę. Wiadomo, że wiąże się to z tym, że trzeba mieć „ten dzień”, trzeba mieć motocykle dopasowane, więc robimy wszystko, żeby tak było. Przed nami jeszcze kilka zawodów, więc skupiamy się na tym, co będzie najbliżej. Drużynowy Puchar Świata mamy w sobotę, więc po dzisiejszym treningu myślę, że coś tam więcej się dowiedzieliśmy, a sobotnie zajęcia zaczniemy od tego, na czym skończyliśmy dzisiaj - powiedział Przemysław Pawlicki na łamach serwisu start.gniezno.pl.
"Biało-czerwoni" o awans do finału w Vojens zmierzą się ze Szwedami, Czechami i Rosjanami. Która drużyna będzie najgroźniejszym rywalem? - Nie wiem, to jest sport i tu wszystko może się zdarzyć. Szwedzi też mają po nazwiskach dobrą ekipę i mogą się tutaj szybko spasować. Rosjanie też mają dwóch bardzo dobrych zawodników, z nazwiskami. Jeśli chodzi o resztę, zobaczymy, jak to się wszystko poukłada - przyznał "Przemo".
- Przede wszystkim musimy spojrzeć na Polaków - jesteśmy mocni, jedziemy u siebie, więc nie patrzymy na rywali, którzy tutaj przyjeżdżają. Patrzymy bardziej na siebie i na to, żeby stworzyć fajną drużynę, dobrą atmosferę, żebyśmy się przede wszystkim dobrze dogadywali i złapali ten wspólny kontakt. Myślę, że spokojnie jesteśmy w stanie to wygrać - dodał.
- Od kilku lat jestem nominowany spośród pięciu kadrowiczów. Niestety, gdzieś ostatnie lata byłem na rezerwie. Cały czas pracuję na to, żeby zdobywać punkty dla reprezentacji Polski, dla siebie, więc cieszę się, że zostałem zauważony. Teraz muszę jak najlepiej zrobić to, co robię. Chcę wspomóc Polskę w zdobyciu medalu. Tak jak wspomniałem, mamy bardzo fajną, odmłodzoną drużynę. Myślę, że to jest fajne, bo gdzieś tam, w niektórych sportach, widzimy, że wszystkie kadry gdzieś się odmładzają i trenerzy stawiają na młodszych zawodników po to, żeby tę kadrę rozwijać na przyszłość i dlatego cieszę się z tego, że mamy taką, a nie inną ekipę. Jest Jarek, który jest starszy, niedużo, a wspólnie potrafimy znaleźć kontakt. Dobrze się dogadujemy i myślę, że to jest najważniejsze w kadrze. Trener Cieślak buduje dobrą atmosferę i stara się, żeby było jak najlepiej - stwierdził młody jeździec.
Przemysław Pawlicki wierzy, że sobotni półfinał DPŚ okaże się szczęśliwy
zarówno dla niego, jak i dla reprezentacji Polski
PGE Ekstraliga
Orlen Oil Motor Lublin vs
Innpro ROW Rybnik
Pres Toruń vs
Krono Plast Włókniarz Częstochowa
Metlakas 2 Ekstraliga
Texom Stal Rzeszów vs
Moonfin Malesa Ostrów
sobota (3maj) 16:30
H. Skrzydlewska Orzeł Łódź vs
Autona Unia Tarnów
niedziela (4 maj) 14:30
P | Nazwa | M | PD | PM |
![]() |
||||
1. | ![]() |
3 |
6 |
+40 |
2. | ![]() |
3 | 6 | +36 |
3. | ![]() |
2 | 3 | +8 |
4. | ![]() |
3 | 2 | +18 |
5 | ![]() |
3 | 2 | -2 |
6. | ![]() |
3 | 2 | -4 |
7. | ![]() |
3 |
1 | -26 |
8. | ![]() |
3 |
0 |
-58 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
3 | 6 | +24 |
2. | ![]() |
3 | 4 | +45 |
3. | ![]() |
3 | 4 | +14 |
4. | ![]() |
3 | 3 | +4 |
5. | ![]() |
2 | 1 | -8 |
6. | ![]() |
1 | 0 | -4 |
7. | ![]() |
1 | 0 | -37 |
8. | ![]() |
2 |
0 |
-38 |
![]() |
||||
1 |
|
2 | 4 | +6 |
2. | ![]() |
1 | 2 | +2 |
3. | ![]() |
2 | 2 | +12 |
4. | ![]() |
2 | 2 | 0 |
5. | ![]() |
2 | 2 | 0 |
6. | ![]() |
2 | 0 | -6 |
7 | Speedway Kraków | 1 | 0 | -14 |
![]() |
||||
1. | Orlen Cellfast Wilki Kroso | |||
2. | Enea Stal Gorzów | |||
3. | Novyhotel Falubaz Zielona Góra | |||
4. | Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno | |||
5. | Motor Lublin | |||
6. | GKM Grudziądz | |||
7. | TAURON U24 Włókniarz Częstochowa | |||
8. | KS Toruń | |||
9. | U24 Beckhoff Sparta Wrocław | |||
![]() |
||||
1. | ![]() |
|
|
|
2. | ![]() |
|||
3. | ![]() |
|
||
4. | ![]() |
|
||
5. | ![]() |
|
||
6. | ![]() |
|||
7. | ![]() |
|
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ||
17. | ||
18. | ||
19. | ||
20. |
1. |
![]() |
|
2. |
![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ![]() |
|
17. | ![]() |
|
18. | ![]() |
|
19. | ![]() |
|
20. | ||
21. | ||
22. |
Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.
Więcej wywiadówW niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.
Więcej felietonówAbsolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.
Więcej artykułów