eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 285
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Stanisław Chomski: Tutaj ściga się bezpardonowo
 2018-08-28 09:26:03  Wojciech Kulak    inf.własna

W ubiegłą sobotę na stadionie imienia Edwarda Jancarza odbyło się Grand Prix Polski. Turniej rozegrany w mieście nad Wartą padł łupem Martina Vaculika. Tuż za nim rywalizację ukończył Bartosz Zmarzlik. Trzeci stopień podium należał do Taia Woffindena. Z pewnością gorzowscy kibice jak i trener Stanisław Chomski muszą być zadowoleni z postawy reprezentantów Cash Broker Stali.

- Trzeba się cieszyć. Bartek wytrzymał presję i po jednym potknięciu praktycznie do końca woził już trójki. Martin z biegu na bieg się rozkręcał. Widziałem, że była dobra komunikacja pomiędzy naszymi zawodnikami. Szkoda mi trochę Szymona, ponieważ uważam, że był w stanie dojść do półfinału, ale przekonał jak się jeździ w Grand Prix. Tutaj ściga się bezpardonowo. Chwała mu za to, że zachował się fair i utrzymał się na motocyklu. Co by było gdyby to się nigdy nie dowiemy. Myślę, że pomimo tego co nas spotkało, ten deszcz przed treningiem i samymi zawodami, organizacyjnie stanęliśmy na wysokości zadania. Zawody chyba też mogły się podobać. Było dużo różnych sytuacji. Działo się zarówno na torze jak i poza nim. Grand Prix wyzwala duże emocje i adrenalinę. Nie dziwię się, że czasem niektórzy nie potrafią nad tym zapanować. Tu nie ma zmiłuj się, ten sport faktycznie stał się kontaktowy. Cztery podejścia w finale dobrze obrazują jaki ta adrenalina osiągnęła poziom – przekazał szkoleniowiec „żółto-niebieskich”.

25 sierpnia było bardzo trudno awansować do czołowej ósemki. Spośród „Stalowców” ta sztuka nie udała się tylko Szymonowi Woźniakowi. Zawodnik urodzony w Tucholi zainkasował osiem „oczek”. Prawdopodobnie taki dorobek zazwyczaj dawałby przepustkę do półfinału, tak się jednak w Gorzowie nie stało. - To jeden z niewielu turniejów, gdzie była taka dość wyraźne hegemonia. Chcę zwrócić również uwagę, że w ostatniej serii spotykało się czterech zawodników, których dzielił zaledwie jeden punkt – trzech po dziesięć i jeden jedenaście. W końcowej fazie też spotykali się żużlowcy z siedmioma, ośmioma punktami, gdzie decydował się ich awans do półfinału. Był także wyścig outsiderów co również rzadko się zdarza. To Grand Prix podzieliło się tak jakby na grupy – uciekającą, pościgową, walczącą o półfinał i outsiderów, gdzie na koniec swój jedyny wyścig wygrał Craig Cook.

Pole startowe do ostatniej gonitwy dnia wybierał Bartosz Zmarzlik. Popularny „F-16” zdecydował się na miejsce najbliżej krawężnika. Zdecydowanie inaczej postąpił późniejszy zwycięzca, Martin Vaculik. Słowak założył żółty kask. Jak bieg finałowy i wybór pól ocenia Stanisław Chomski? - Były dywagacje czy wybrać pierwsze czy czwarte pole. Bartek wybierał pierwszy, a Martin drugi. Myślę, że Martin podchodzi do Grand Prix z chłodną głową. W pierwszych wyścigach było widać trochę nerwowości w jego jeździe, ale gdy osiągnął już finał to brał wszystko co mu daje los. Wykorzystał swój dobry start w czwartym podejściu i pojechał korzystną ścieżką po szerokiej. Bartek nie zdążył go zablokować i tak się to ułożyło. Rozstrzygnęło się to w sportowej walce.

Aktualnie liderem klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix jest Tai Woffinden. Brytyjczyk ma 16 punktów przewagi nad drugim Bartoszem Zmarzlikiem. Czy zdaniem 61-latka wychowanka Stali Gorzów stać na odrobienie strat i tym samym tytuł Indywidualnego Mistrza Świata? - Tai jedzie bardzo równo i niewiele traci w każdej rundzie. Nie wydaje mi się, żeby Tai to roztrwonił. Ale to jest sport, wystarczy splot nieszczęśliwych wypadków i może to wszystko się posypać. Widzimy ile punktów w Gorzowie zdobył Lindgren. Wszystko jest możliwe. Tai bardzo mocno pracuje nad utrzymaniem swojego miejsca. Wczoraj go obserwowałem na treningu i jest mocno zdeterminowany. Przewaga powolutku topnieje i czy trzy turnieje starczą by odrobić to nie wiem – zakończył trener ekipy z północy województwa lubuskiego.

Reklama

 


Relacje Live

Metalkas 2 Ekstraliga

Dakar Development Stal Rzeszów vs Innpro ROW Rybnik
niedziela 14:00

Abramczyk Polonia Bydgoscz vs Moonfin Magnus Ostrów

niedziela 16:30

Krajowa Liga Żużlowa

Trans Mf Landshut Devils vs Speedway Kraków
niedziela 14:00

Lokomotiv Daugavpils vs OK Kolejarz Opole
niedziela 15:15


Wybrzeże Gdańsk vs Ultrapur Omega Gniezno
niedziela 16:00

FIM Speedway Grand Prix - Malilla
sobota 19:00

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Betard Sparta Wrocław

10

17

+64

2.  Fogo Unia Leszno 10 17 +70
3.  Pres Toruń 10 16 +88
4. Bayersystem GKM Grudziądz 10 14 +36
5  Orlen Oil Motor Lublin 10 14 +68
6. Gezet Stal Gorzów 10 10 +8
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

10

4 -106
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 10

0

-228
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 9 20 +165
2. Hunters PSŻ Poznań 9 14 +27
3. Innpro ROW Rybnik 10 12 +35
4 H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 10 11 -54
5. Dakar Development Stal Rzeszów 10 10 -5
6.  Polonia Piła 10 10 -109
7. Moonfin Magnus Ostrów 10 8 -21
8. Cellfast Wilki Krosno

10

7

-38
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

10 19 +49
2.

Ultrapur Start Gniezno

8 13 +39
3.  Trans MF Landshut Devil 8 9 +20
4.  Ok Kolejar Opole 7 7 -11
5.  Speedway Kraków 8 7 -41
6. Lokomotiv Daugavpils 7 5 -28
7  MKS Śląsk Świętłochowice 8 4 -62
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 8 16 +60
2. Indianerna Kumla  8 14 +90
3. Lejonen Gislaved 9 14 +52
4. Vastervik Speedway 8 10 +44
5. Vargarna Norrkoeping 8 7 +8
6. Dackarna Malilla 8 7 -7
7. Rospiggarna Hallstavik 8 2 -112
8. Piraterna Motala 9 0 -135



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  9 17 +42
2. Holsted Tigers 9 14 +70
3. GSK Liga 8 12 +31
4. Team Fjelsted 8 10 -16
5. Esbjerg Vikings 9 9 +3
6. Region Varde Elitesport 8 5 -16
7. Slangerup Speedway 8 4 -49
8 Nordjysk Elite Speedway 7 3 -73

Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik 82
2.  Brady Kurt 79
3. Robert Lambert 63
4.  Michael Jepsen Jensen 61
5. Jack Holde 55
6.  Max Fricke  50
7. Kacper Woryna 49
8.  Leon Madsen 45
9.  Patryk Dudek 40
10. Jason Doyle 39
11.  Andrzej Lebiediew  32
12.  Dominik Kubera 20
13.  Daniel Bewley 18
14.   Nazar Parnicki  14
15.  Frederik Lindgre 12
Klasyfikacja SEC
1.  Patryk Dudek
2.  Andrzej Lebiediew
3.  Leon Madsen
4.  Kacper Woryna
5.  Nazar Parnicki
6.  Piotr Pawlicki
7.  Maciej Janowski
8.  Przemysław Pawlicki
9. r Rasmus Jensen
10.  Mikkel Michelsen
11.  Michael Jepsen Jensen
12.  Kai Huckenebck
13.  Jan Kvech
14.  Mathias Pollestad
15.  Adam Ellis
16.

17.

18.

19.

20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Kacper Woryna 26
2.
Maciej Janowski 22
3.  Patryk Dudek 22
4. Bartosz Zmarzlik 20
5.  Piotr Pawlicki 20
6.  Krzysztof Buczkowski 20
7. Wiktor Przyjemsk 20
8.  Jakub Jamróg 16
9. Tobiasz Musielak 15
10. Dominik Kubera 15
11.  Szymon Woźniak 13
12. Przemysław Pawlicki 12
13.  Mateusz Cierniak 12
14.  Maksymilian Pawelczak 10
15. Jakub Miśkowiak 6
16.  Bartosz Jaworski 1
17. Radosław Kowalski 1
18.  Antoni Kawczyński 1
19.

20.

21.

22.  
Partner

 

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu