eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 169
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  Anglia

  Swindon Robins nie wystartuje w lidze
 2021-01-11 11:37:18  Kamil Szyszkowski    fb.com/swindonrobins

Smutne wieści dotarły do nas z Wielkiej Brytanii. Planujący powrót do ligowego żużla działacze z wysp brytyjskich dostali informację, że w rozgrywkach nie wystartuje Swindon Robins, z którymi mocno związany jest m.in. Jason Doyle. Powodem wycofania się z rozgrywek jest niepewność związana z promocją żużla, a także przebudowa stadionu Rudzików, której start sezonu zakłóciłby pracę. 

Prezes Swindon Robins - Terry Russell otwarcie wypowiedział się, że w jego opinii wątpliwe jest wystartowanie Premiership w tym roku - „Przyszłość wszystkich sportów widowiskowych w 2021 roku jest niepewna i moim zdaniem jest mało prawdopodobne, że UK Speedway będzie w stanie funkcjonować z pełną liczbą widzów w sezonie 2021."

Kolejnym faktem jest są przychody związane z kibicami na trybunach, w Wielkiej Brytanii nie są to oszołamiające liczby, lecz tam drużyny dbają o tę garstkę kibiców. - Ekonomika sportu, który w tak dużym stopniu zależy od płacącego widza, nie jest wystarczająco solidna, aby znieść jakiekolwiek spadki przychodów, szczególnie po odwołaniu sezonu 2020. Nasz rząd nie jest w stanie wskazać terminu ani kroków zniesienia ograniczeń, co nie jest krytyką, a po prostu faktem. Mając to przed sobą, nie można zaplanować i zobowiązać się do ścigania się w Abbey w 2021 roku. - mówi dalej.

Kolejną sprawą jest przebudowa domowego stadionu Rudzików - Abbey Stadium, więc zarząd mający na celu dobro klubu postanowił wycofać się z rozgrywek i w spokoju odbyć prace remontowe. Jednakże już zapowiadają powrót w 2022, jeśli sytuacja się polepszy. - Jeśli dodamy do tego prawdopodobne zakłócenia w obiektach dla widzów podczas przebudowy stadionu, nie mamy innego wyjścia, jak wycofać się z ligi w tym sezonie i wrócić w 2022 r., Kiedy wszyscy mamy nadzieję, że przyszłość będzie wyglądać znacznie jaśniej. - mówi cytowany prezes Swindon.

W kropce przez to został Jason Doyle, który postanowił odpuścić starty w szwedzkim Vastervik Speedway na rzecz właśnie Swindon przez ograniczenia startów dla zawodników startujących w polskiej PGE Ekstralidze.

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno      
2. Moje Bermudy Stal Gorzów      
3. Betard Sparta Wrocław      
4. RM Solar Falubaz Zielona Góra      
5. Eltrox Włókniarz Częstochowa      
6. Motor Lublin      
7. MrGarden GKM Grudziądz      
8. eWinner Apator Toruń      
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. ROW Rybnik      
2. Car Gwarant Kapi Meble Budex Start      
3. Orzeł Łódź      
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
     
5. Unia Tarnów
   
6. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów
     
7. Abramczyk Polonia Bydgoszcz      
8. Cellfast Wilki Krosno    
2. Liga Żużlowa
1. Lokomotiv Daugavplis      
2. OK Bedmet Kolejarz Opole      
3. SpecHouse PSŻ Poznań      
4. RzTŻ Rzeszów      
5. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz      
6. Wölfe Wittstock      
7. Trans MF Devils Landshut      
Bauhaus-Ligan
1. Masarna Avesta      
2. Indianerna Kumla      
3. Lejonen Gislaved      
4. Rospiggarna Hallstavik      
5. Dackarna Mallila      
6. Vetlanda Speedway      
7. Västervik Speedway      
8. Piraterna Motala      
9. Smederna Eskilstuna      
Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik  
2.  Tai Woffinden  
3.  Fredrik Lindgren  
4.  Maciej Janowski  
5.  Leon Madsen  
6.  Jason Doyle  
7.  Artem Laguta  
8.  Emil Sajfutdinow  
9.  Martin Vaculik  
10. Max Fricke  
11.  Matej Žagar  
12. Krzysztof Kasprzak  
13. Anders Thomsen  
14. Robert Lambert  
15. Oliver Berntzon  
Partner
Ostatni wywiad
   Patrick Hansen: Możemy walczyć o zwycięstwo w lidze

Patrick Hansen w listopadzie przeniósł się z RzTŻu Rzeszów do Arged Malesa TŻ Ostrovii. Zawodnik w rozmowie z naszym portalem opowiada o tym, jak zmieniły się przygotowania do sezonu 2021 w czasach koronawirusa oraz przedstawił swoje cele zarówno drużynowe jak i indywidualne na ten rok.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Dajmy zawodnikom po prostu jeździć (felieton)

Przed sezonem 2021 w regulaminie pojawił się dość kontrowersyjny przepis jakim jest ograniczenie startów do maksymalnie dwóch lig dla zawodników z PGE Ekstraligi oraz maksymalnie trzech dla przedstawicieli pozostałych szczebli rozgrywkowych w Polsce. Jest to spory cios zarówno dla samych żużlowców jak i lig poza granicami naszego kraju. Dla klubów z Polski natomiast spore ułatwienie.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Kluby żużlowe w Social Mediach #1 - Facebook

Social Media to aktualnie jeden z najważniejszych jak nie najważniejszy aspekt marketingowej działalności nie tylko klubów sportowych, ale także firm czy też różnego rodzaju organizacji. Zbliża się koniec 2020 roku, a jak w mediach społecznościowych wyglądają kluby żużlowe? Oto małe podsumowanie działalności drużyn żużlowych w sieci. W pierwszej części skupię się na Facebooku. Które z zespołów posiadają największą liczbę polubień, a które mają ich najmniej?

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu