eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 301
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  To już pewne osiem zespołów w Elitserien!
 2010-10-15 11:44:39  Redakcja    Folkbladet/Aftonbladet/Folket

SVEMO ustaliła ostateczny kształt regulaminu jaki będzie obowiązywał w przyszłorocznych rozgrywkach Elitserien. Tak jak wcześniej zapowiadano w najwyższej klasie wystartuje osiem zespołów: Vetlanda, Lejonen, Dackarna, Piraterna, Indianerna Vargarna i Valsarna. Tym samym podtrzymana została wcześniejsza decyzja o zablokowaniu awansu Hammarby.

To właśnie mistrzowie Allsvenskan - zespół Hammarby Sztokholm najmocniej walczył o pozostawienie systemu spadku i awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. SVEMO pozostała jednak nie ugięta. - Naprawdę szkoda mi Hammarby - skwitował tę decyzję Jimmy Jansson, trener Smederny. Małym pocieszeniem dla klubu ze Sztokholmu może być fakt, iż w przypadku rezygnacji bądź braku licencji któregokolwiek z zespołów występujących w Elitserien to właśnie Hammarby jest pierwszym na liście oczekujących.

- Sporo zainwestowali przed sezonem i teraz kiedy zwyciężyli rozgrywki Allsvenskan zablokowano im możliwość awansu. Nie powinno być tak, że zaczyna się sezon bez jasnych reguł - wtóruje Janssonowi prezes Smederny, Håkan Ringkvist.

Co ciekawe w przyszłym sezonie zostanie przywrócony system spadku i awansu. Zwycięzca Allsvenskan zostanie nagrodzony promocją do najwyższej klasy rozgrywkowej. Po raz kolejny natomiast zostanie zmieniony regulamin play-off w Elitserien. W sezonie 2011 będzie on nieco przypominał system rozgrywek w Polsce. Po ukończeniu rundy zasadniczej drużyny zostaną podzielone na dwie grupy. - Pierwsza czwórka będzie walczyć o medale, podczas gdy zespoły z miejsce 5-8 będą walczyć o utrzymanie w Elitserien - tłumaczy Leif Fredriksson, jeden z przedstawicieli SVEMO.

Zwycięzca rundy zasadniczej będzie mógł wybrać oponenta spośród drużyn z miejsc III i IV. W drugim półfinale zmierzą się pozostałe dwa zespoły. - To oznacza, że zespoły, które przegrają pojedynki półfinałowe wystąpią w 16-tu spotkaniach w trakcie sezonu, a finaliści rozegrają o dwa pojedynki więcej - mówi Fredriksson. Zmieniono także system rozgrywek rundy zasadniczej. Przypomnijmy w sezonie 2010 zespoły rozgrywały mecz i rewanż na przestrzeni dwóch kolejek. Teraz najpierw zostaną rozegrane pojedynki z wszystkimi zespołami, a dopiero później mecze rewanżowe.

Zespoły z miejsc V i VIII oraz VI i VII spotkają się w pojedynkach o utrzymanie w Elitserien. Zwycięzcy zapewnią sobie miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej. Natomiast dwie przegrane drużyny będą walczyć w dwumeczu o utrzymanie w Elitserien. - Zespół, który wpadnie zostanie zastąpiony przez zwycięzcę Allsvenskan. Jak to będzie wyglądać w praktyce? Wkrótce się przekonamy - przekonuje Fredriksson.

Sporo dyskusji toczyło się na temat limitów punktowych dla poszczególnych zespołów. Ostatecznie SVEMO postanowiło pozostawić identyczny system jak w ubiegłym sezonie. - Zasady pozostaną bez zmian, 10,5 na każdy wyścig - mówi Leif Fredriksson. - Jedni chcieli podniesienia tego limitu, inni wnioskowali za obniżeniem, postanowiliśmy więc pozostawić w takim samym kształcie jak w ubiegłym sezonie 42 punkty na cały zespół - dodaje przedstawiciel SVEMO.

Dla niektórych klubów oznacza to wprowadzenie zmian w zespołach. Zadowolony z wprowadzonych zmian jest dyrektor sportowy aktualnego Mistrza Szwecji, VMS Elit Vetlanda, Bosse Wirebrand. - Ustanowili wysokie wymagania dla naszego klubu. Jednak przed końcem lipca ostatniego roku zasady były już powoli ustalane - mówi Wirebrand.

Rejestracja zespołów, które będą rywalizować w sezonie 2011 w Elitserien, mija z dniem 1 listopada. - Na chwilę obecną wszystkie drużyny, które występowały w Elitserien mają przepustkę, choć Vastervik jest w trakcie przebudowy - zakończył Leif Fredriksson.

Reklama

 


Relacja Live

PGE Ekstraliga

 

BAYERSYSTEM GKM Grudziądz vs  Orlen Oit Motor Lublin
n
iedziela 19:30

 

Metlakas 2 Ekstraliga

Automa Unia Tarnów vs  Texom Stal Rzeszów
niedziela 14:00

Hunters PSŻ Poznań vs  Fogo Unia Leszno
niedziela 16:30

FIM Speedway Grand Prix - Warszawa
sobota 19:00

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1.  Orlen Oil Motor Lublin

4

8

+76

2.   KS Pres Toruń  4 7 +36
3. Betard Sparta Wrocław 5 6 +44
4. Bayersystem GKM Grudziądz 
4 6 +32
5  Gezet Stal Gorzów 5 3 --44 
6.  Krono- Plast Włókniarz Częstochowa  4 2 -6
7.  Innpro ROW Rybnik

4

2 -66
8. Stelmet Falubaz Zielona Góra  4

0

-58
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz
4 6 +22
2. Cellfast Wilki Krosno
4 6 +16
3.  Fogo Unia Leszno 3 4 +45
4. Hunters PSŻ Poznań  3 3 +4
5. Texom Stal Rzeszów 3 3 -2
6. Moonfin Malesa Ostrów 3 2 +16
7. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 3 3 -44
8. Unia Tarnów

2

0

-57
Krajowa Liga Żużlowa
1

 Ultrapur Start Gniezno

4 6 +16
2.  Wybrzeże Gdańsk  4 6 +44
3.  Pronenergy Polonia Piła  3 4 +14
4.  Lokomotiv Daugavpils 4 4 -2
5. OK Kolejarz Opole 3 2 8
6. Speedway Kraków 3 2 -50
7 Trans MF Landshut Devils 3 0 -30
 Bauhaus-Ligan
1. Dackarna Malilla 1 2 +10
2. Vastervik Speedway 1 2 +4
3. Smederna Eskilstuna 1 2 +2
4. Vargarna Norrkoeping 1 2 +2
5. Rospiggarna Hallstavik 1 0 -2
6. Indianerna Kumla  1 0 -2
7. Piraterna Motala 1 0 -4
8. Lejonen Gislaved 1 0 -10



 
SGB Premiership
1. Ipswitch Witchs

6

12

+104

2.  Sheffield Tigers 6 8 +102
3. Belle Vue Aces 6 8

+18

4.  Leicester Lions 5

6

+10
5.  Oxford Spiries 8 4

-110

6.  King's Lynn Stars 6 4 -36
7. Brimingham Brummies

6

0 -88

Klasyfikacja SGP
1. Bartosz Zmarzlik  24
2.  Daniel Bewley 18
3.  Andrzej Lebiediew 17
4.  Brady Kurtz 17
5.  Fredrik Lindgren 12
6.  Dominik Kubera 11
7. Robert Lambert 11
8.  Max Fricke 10
9. Jack Holder 8
10. LAnders Thomsen 7
11. Martin Vaculik 6
12.  Jan Kvech  5
13. Mikkel Michelsen 4
14.  Jason Doyle 3
15.  Kai Huckenbeck  1
Klasyfikacja SEC
1.  Mikkel Michelsen
2.  Leon Madsen
3.  Janusz Kołodziej
4.  Patryk Dudek
5.  Andrzej Lebiediew
6.  Piotr Pawlicki
7.  Maciej Janowski
8.  Jewgienij Kostygow
9.  Kacper Woryna
10.  Vaclav Milik
11.  Anders Thomsen
12.  Dimitri Berge
13.  Norick Bloedorn
14.  Timo Lahti
15.  Rasmus Jensen
16.

17.

18.

19.  
20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
 Maciej Janowski
2.
Patryk Dudek
3.  Bartosz Zmarzlik
4. Dominik Kubera
5.   Piotr Pawlicki
6. Szymon Woźniak
7.  Bartłomiej Kowalski
8. Przemysław Pawlicki
9.  Kacper Woryna
10.  Bartosz Smektała
11. Jarosław Hampel 
12.  Janusz Kołodziej
13. Krzysztof Buczkowski
14.  Robert Chmiel
15.  Paweł Przedpełski
16.  Mateusz Cierniak
17. Tomasz Gapiński
18.   Wiktor Przyjemski
19.  Mateusz Szczepaniak

20.

21.

22.  
Partner

 

 

http://atlantistsl.com

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu