eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 568
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Vaclav Milik: Trening w Pradze dał efekt
 2015-04-13 16:40:50  Radosław Wierzchowski    inf.własna

Od remisu w wyjazdowym spotkaniu z drużyną KS Toruń zmagania w tegorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi rozpoczęli zawodnicy Betardu Sparty Wrocław. Wynik osiągnięty przez podopiecznych Piotra Barona jest dobry, ale z przebiegu całego meczu wrocławianie mogą odczuwać spory niedosyt.

Zawodnicy ze stolicy Dolnego Śląska już po inauguracyjnym wyścigu objęli prowadzenie, którego jak się później okazało, nie oddali gospodarzom już ani razu, cały czas nadając ton niedzielnej rywalizacji. Przed biegami nominowanymi prowadzili różnicą sześciu punktów i gdy wrocławska drużyna była o krok od sensacyjnej wygranej, w dwóch decydujących biegach nie zawiedli liderzy "Aniołów" ratując remis w meczu. 

Najskuteczniejszymi zawodnikami Betardu Sparty byli w tym spotkaniu stali uczestnicy cyklu Grand Prix - Tai Woffinden oraz Michael Jepsen Jensen. Dobrego wyniku dla wrocławian nie było by również bez dobrej jazdy tzw. drugiej linii, której liderem okazał się być Vaclav Milik - zdobywca siedmiu punktów z dwoma bonusami. - Dzisiaj cała drużyna walczyła bardzo dobrze i to mi się podoba. To był mój pierwszy start w ekstralidze. Zrobiłem tyle punktów ile zrobiłem, ale ogólnie jestem zadowolony i myślę, że będzie dobrze, jeśli tak dalej pójdzie - mówi czeski zawodnik w rozmowie z portalem eSpeedway.pl.

W sobotę na torze w stolicy Czech rozegrano turniej Praga Open. W tych zawodach triumfował właśnie Vaclav Milik. Co ciekawe, traktował on te zawody jako trening przed niedzielnym meczem na toruńskiej MotoArenie. - Dla mnie te zawody były jako bardzo fajny trening, ponieważ tamtejszy tor jest bardzo podobny do tego w Toruniu. Przetestowałem tam różne ustawienia motocykla i dzisiaj dało to naprawdę dobry efekt - przyznaje popularny "Vaszka".

Nagrodą dla zwycięzcy turnieju było przyznanie mu "dzikiej karty" na turniej Grand Prix Czech, który zaplanowany jest na 30 maja. Dla niespełna 22-letniego "Vaszki" będzie to już trzeci start w praskiej rundzie elitarnego cyklu. - Dwukrotnie miałem okazję wystartować w tym turnieju z "dziką kartą" i można powiedzieć, że nic nie osiągnąłem. Chyba za bardzo się stresowałem. Teraz podejdę do tych zawodów na spokojnie i mam nadzieję, że będzie dobrze - uważa Vaclav Milik.


Za "Vaszkiem" niezwykle udany weekend

Czech zasilił szeregi wrocławskiej drużyny podczas zimowego okienka transferowego. Dlaczego, mimo ofert z innych klubów, zdecydował się właśnie na Betard Spartę Wrocław? - Chciałem spróbować swoich sił w ekstralidze. Poza tym od początku mojej jazdy na żużlu kibicuję właśnie drużynie z Wrocławia i gdy tylko pojawiła się okazja na podpisanie tam kontraktu, od razu to uczyniłem. Drużyna jest bardzo fajna, wszyscy walczą za zespół i czuję się w niej naprawdę bardzo dobrze - wyjaśnia.

Teraz przed podopiecznymi trenera Piotra Barona wyjazd do stolicy Podkarpacia. 26 kwietnia wrocławscy zawodnicy będą rywalizować o punkty z drużyną PGE Stali Rzeszów. Po dobrym występie na MotoArenie, na pewno w Rzeszowie będą starali się o zdobycie dwóch punktów za zwycięstwo. - Dokładnie tak. Ja muszę jednak jeszcze trochę potrenować. Teraz będę miał pierwsze spotkanie w czeskiej Ekstralidze w Pardubicach. Potrenuję i myślę, że będę dobrze przygotowany do tego meczu - zapewnia Vaclav Milik.

Reklama

 


Relacje Live

PGE Ekstraliga

 Krono Plast Włókniarz Częstochowa vs Fogo Unia Leszno
piątek 18:00


 Gezet Stal Gorzów vsBAYERSYSTEM GKM Grudziądz
piątek 20:30

  Pres Toruń vs Orlen Oil Motor Lublin
niedziela 17:00

 Stelmet Falubaz Zielona Góra vs Betard Sprata Wrocław
niedziela 19:30

Metalkas 2 Ekstraliga

Polonia Piła vs H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
czwartek 18:00

 ŻKS Stal Rzeszów vs Hunters PSŻ Poznań
czwartek 20:00

Moonfin Magnus Ostrów vsCellfast Wilki Krosno 
niedziela 13:00

Abramczyk Polonia Bydgoscz vs  Innpro ROW Rybnik
niedziela 15:15

Krajowa Liga Żużlowa

Trans MF Landshut Devils vs Lokomotiv Daugavpils
niedziela 14:00

Wubrzeże Gdańsk vs Speedway Kraków
niedziela 15:00

Ślask Świętłochowice vs Ultrapur Omega Gniezno
niedziela 16:00

FIM Speedway Grand Prix - Wrocław
sobota 21:45

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Bayersystem GKM Grudziądz

8

14

+66

2.  Fogo Unia Leszno 8 11 +40
3. Orlen Oil Motor Lublin 8 10 +90
4. Betard Sparta Wrocław 7 10 +44
5  Pres Toruń 8 10 +12
6. Gezet Stal Gorzów 7 7 +18
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

8

2 -82
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 8

0

-170
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 8 17 +133
2. Hunters PSŻ Poznań 8 11 +25
3. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 11 -26
4  Innpro ROW Rybnik 7 9 +31
5. ŻKS Stal Rzeszów 7 7 -7
6. Moonfin Magnus Ostrów  8 5 -31
7. Cellfast Wilki Krosno 7 4 -25
8. Polonia Piła

7

4

-114
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

8 13 +49
2.

Ultrapur Start Gniezno

6 10 +37
3.   Speedway Kraków 6 7 -3
4.  Ok Kolejar Opole 5 5 +3
5. Lokomotiv Daugavpils 6 5 -16
6. Trans MF Landshut Devil 5 2 -29
7  MKS Śląsk Świętłochowice 6 2 -64
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 3 6 +26
2. Lejonen Gislaved 3 4 +14
3. Vastervik Speedway 3 4 +14
4. Vargarna Norrkoeping 3 4 +6
5. Dackarna Malilla 2 2 +14
6. Indianerna Kumla  3 2 -8
7. Piraterna Motala 3 0 -44
8. Rospiggarna Hallstavik  2 0 -22



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  5 8 +14
2. GSK Liga 5 6 +15
3. Esbjerg Vikings 5 4 +15
4. Holsted Tigers 5 4 -24
5. Team Fjelsted 3 4 +1
6. Slangerup Speedway 4 3 -13
7. Nordjysk Elite Speedway 4 3 -14
8 Region Varde Elitesport 3 2 -14

Klasyfikacja SGP
1.  Brady Kurtz 65
2.  Bartosz Zmarzlik 62
3. Jack Holder 55
4.  Michael Jepsen Jensen 45
5. Kacper Woryna 44
6.  Max Fricke  42
7. Robert Lambert 42
8. Jason Doyle 37
9.  Leon Madsen 35
10.  Patryk Dudek 29
11.  Andrzej Lebiediew  23
12.  Daniel Bewley 18
13.  Dominik Kubera 17
14.  Frederik Lindgren 12
15.  Nazar Parnicki  10
Klasyfikacja SEC
1.  Patryk Dudek
2.  Andrzej Lebiediew
3.  Leon Madsen
4.  Kacper Woryna
5.  Nazar Parnicki
6.

7.  
8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Bartosz Zmarzlik 16
2.
 Piotr Pawlicki 14
3. Maciej Janowski 13
4.  Patryk Dudek 12
5.  Krzysztof Buczkowski 9
6. Dominik Kubera 9
7. Wiktor Przyjemsk 9
8. Tobiasz Musielak 9
9. Kacper Woryna 8
10.  Szymon Woźniak 7
11.  Jakub Jamróg 6
12.  Mateusz Cierniak 6
13. Przemysław Pawlicki 4
14. Jakub Miśkowiak 2
15. Radosław Kowalski 1
16. Antoni Kawczyński 1
17.

18.  
19.

20.

21.

22.  
Partner

 

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu