eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 80
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  Polska

  Walka z czasem Orła Łódź
 2018-05-14 21:01:22  Dawid Jakóbczyk    dzienniklodzki.pl

Nie kończą się problemy Orła Łódź z budową nowego stadionu. Nie dosyć, że całą pierwszą część sezonu łodzianie zmuszeni byli rozgrywać wszystkie swoje mecze na wyjeździe, to żeby tego było mało nie jest wcale pewne, że nowy obiekt zostanie oddany na czas, a to może oznaczać już bardzo poważne problemy dla drużyny Witolda Skrzydlewskiego.

W dniu dzisiejszym na stadionie Orła Łódź miała miejsce wizytacja radnych z komisji Sportu Urzędu Miasta Łodzi. Przewodniczący tejże komisji Pan Jarosław Tumiłowicz zapytał o opinię na temat budowy jej kierownika i jak możemy przeczytać jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia. Planowane oddanie dachu jest do końca maja, a pierwszy mecz mógłby zostać rozegrany dopiero 28 lipca, ale i tak to nie oznacza, że będzie już w pełni wykończony.

- Mogę przekazać od mojego prezesa pana Molewskiego opinię, żeby umożliwić zorganizowanie meczu żużlowego 28 lipca. Celujemy, aby w połowie czerwca około 15-20 czerwca zgłosić do urzędu, abyśmy w pierwszych dniach lipca uzyskali częściowe pozwolenie na użytkowanie. Jak państwo widzicie, to wyzwanie – mówi kierownik budowy stadionu Orła i dodaje:

- Będzie ciężko, aby wszystko idealnie wykończyć. Skupiamy się na tych głównych elementach, koniecznych do bezpieczeństwa, pożaru, dojazdu. Może być kilka elementów, których nie zdążymy wykonać, dlatego mówimy o częściowym pozwoleniu na użytkowanie. Bez pozwolenia na użytkowanie nie ma szans na organizację imprezy masowej. Takie zostały podjęte decyzje. Pojawiło się niebezpieczeństwo, że stadion zostanie oddany w sierpniu. Ale po rozmowach z prezesem Witoldem Skrzydlewskim mówimy o pierwszym meczu 28 lipca. Na to celujemy. Do końca maja ma być przygotowany tor. Będą także prowadzone prace wykończeniowe i budowa dróg na zewnątrz. Możemy nie zdążyć z parkingami. Musimy zdążyć z wykończeniem budynku, trybuny głównej, miejsc komentatorskich. Czekamy na dostawę stalowych słupków pod bandę. Budujemy też balustrady dookoła stadionu. Nie wyobrażamy sobie, aby mecz odbył się bez publiczności. Do końca maja także planujemy zakończenie budowy dachu.

Podczas wizyty radnych pojawił się również sam Prezes łódzkiej drużyny i w bardzo ostrych słowach ocenił aktualną sytuację związaną z budową. Witold Skrzydlewski ma wiele żalu do radnych, którzy dopiero pierwszy raz pojawili się, aby sprawdzić jak wygląda stan budowy, a oprócz tego mówi, że w razie dalszych opóźnień z budową drużyna Orła będzie musiała poddać mecze walkowerem, lub wynajmować stadion, a za to trzeba słono zapłacić.

- Musieliśmy załatwić, żeby wszystkie nasze mecze pierwszej rundy jechać na obcych torach. W tej sprawie miasto wobec nas nie zrobiło żadnego gestu, a samo nie byłoby w stanie tego załatwić. Obyśmy nie musieli wynajmować obcych stadionów. Koszt wynajęcia to 94 tys. zł. Taką mamy podpisaną umowę na jeden mecz. Jest mi bardzo przykro dlatego, że od czterech lat walczymy o ten stadion, a dopiero po raz pierwszy państwo z komisji sportu, a dokładniej pan przewodniczący raczył zrobić wyjazdowe posiedzenie komisji. Ja też kiedyś byłem radnym i tych posiedzeń wyjazdowych robiliśmy sporo. Robiliśmy je nie wtedy, kiedy jest pożar, ale przed pożarem. Pierwsze mecze powinniśmy w Łodzi jechać 6 czerwca, 14 czerwca i 29 czerwca. Wiadomo, że te mecze już się w Łodzi nie odbędą. Teraz wszystko zależy od innych klubów. Czy się zgodzą na przełożenie meczów, czy zapłacimy trzy razy po 300 tysięcy za walkowery i będziemy mieli punkty minusowe.

Prezes Orła stawie sprawę jasno i jeśli nadal będą problemy z oddaniem stadionu to Orzeł poprzez ewentualne walkowery będzie się bronił przed spadkiem z Nice Polskiej Ligi Żużlowej co przy takiej inwestycji jak nowy stadion byłoby fatalną wiadomością.

- Jeśli te trzy kluby nie zgodzą się na pojechanie meczów u nich, a najchętniej byśmy chcieli przełożyć mecze na inny termin i pojechać w Łodzi, to wiadomo, że możemy zapomnieć o walce o awans do ekstraligi. Przyjdzie nam walczyć o to, abyśmy nie mieli najładniejszego stadionu w drugiej lidze. Zarówno rodzina Skrzydlewskich, jak i przyjaciele przez te 11 lat wywiązują się ze wszystkiego, w przeciwieństwie do drugiej strony, która nas traktuje jak czarnych. Niby nie ma rasizmu w Polsce, ale z tej racji może dlatego, że uprawiamy czarny sport, jesteśmy gorzej traktowani. Może to nie jest czas na politykę, ale myślę, że ludzie, którzy pójdą głosować zastanowią się na kogo głosować. Wyborcy wezmą pod uwagę, kto jakie słowa dotrzymuje, kto się z czego wywiązuje i kto kogo jak traktuje. Na nasze mecze przychodzą całe rodziny. Teraz jest ruch po stronie pana przewodniczącego. Niech pan teraz pomyśli, jak przekonać te trzy drużyny i związek, żebyśmy nie mieli walkowerów. A jeśli pan ich nie przekona, to myślę, że łodzianie dadzą panu czerwoną kartkę w najbliższych wyborach – Witold Skrzydlewski w ostrych słowach opowiada jak wygląda sytuacja.

Swoje dwa grosze dorzucił też toromistrz Orła: Obserwuję od początku budowy, że stracono 30-40 procent czasu z powodu złej organizacji pracy. Proszę mi nie wmawiać, że jest wszystko w porządku.

Miejmy nadzieje, że Łodzianie jak najszybciej będą mogli swoje domowe mecze rozgrywać na swoim stadionie, ponieważ jak do tej pory zajmują 6 miejsce w tabeli Nice PLŻ z dorobkiem 3 punktów w 5 meczach wyjazdowych.

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno2. Cash Broker Stal Gorzów3. Betard Sparta Wrocław4. forBET Włókniarz Częstochowa5. Get Well Toruń6. MrGarden GKM Grudziądz7. Falubaz Zielona Góra


8. Speed Car Motor LublinNice 1. Liga Żużlowa
1. Grupa Azoty Unia Tarnów


2. ROW Rybnik


3. Car Gwarant Start Gniezno


4. Lokomotiv Daugavpils


5. Orzeł Łódź6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk


7. Stal Rzeszów


8. MDM Komputery Ostrovia Ostrów2. Liga Żużlowa
1. Euro Finannce Polonia Piła


2. Speedway Wanda Kraków3. Stainer Unia Kolejarz Rawicz


4. OK Kolejarz Opole


5. Iveston PSŻ Poznań

 


6. Polonia Bydgoszcz

 7. Wilki Krosno


SGB Premiership
1. Poole Pirates


2. King's Lynn Stars


3. Belle Vue Aces


4. Swindon Robins


5. Wolverhampton Wolves


6. Ipswich Witches


7. Peterborough Panthers


Elitserien
1. Smederna Esklistuna2. Dackarna Malilla3. Rospiggarna Hallstavik4. Västervik Speedway5. Vetlanda Speedway


6. Indianerna Kumla7. Lejonen Gislaved8. Masarna Avesta9. Piraterna MotalaZdjęcie miesiąca
Klasyfikacja SGP
1.  Tai Woffinden  
2.  Bartosz Zmarzlik  
3.  Fredrik Lindgren  
4.  Maciej Janowski  
5.  Greg Hancock  
6.  Artiom Łaguta  
7.  Jason Doyle  
8.  Emil Sajfutdinow  
9.  Patryk Dudek  
10.  Matej Žagar  
11.  Martin Vaculik
12. Janusz Kołodziej

13.  Niels Kristian Iversen
 
14. Antonio Lindbaeck
 
15. Leon Madsen
 
Partnerzy
 
Ostatni wywiad
   Bartłomiej Kowalski: Na pewno można było wygrać

Bartłomiej Kowalski okazał sie z jednym bohaterów Arge Speedway Wandy Kraków w meczu z Lokomotivem Duagavpils. Zespół z województwa małopolskiego zdołał remisować 45:45 z fawroyzowanymi Łotyszami. Ważnym punktem w ekipie gospodarzy był właśnie wcześniej wspomniany młodzieżowiec, który uzyskał 8 punktów z bonusem. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z utalentowanym zawodnikiem.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Premiership: Podsumowanie sezonu 2018 (cz. II)

Za Nami półfinały rozgrywek SGB Premiership w sezonie 2018. Sezon w lidze zakończyły już zespoły Belle Vue Aces i Somerset Rebels. Rebeliantów czeka jeszcze walka w finale SGB Premiership Knock-Out Cup. Przyjrzymy się zatem dokonaniom obu ekip w tym sezonie.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Śladami historii. Parowy czempionat (cz. II)

Zapraszamy Państwa na drugą część dotyczącą historii międzynarodowych finałów z udziałem najlepszych par świata. W drugiej części opiszemy historię składającą się na lata, kiedy w formacie parowym rozgrywano Drużynowe Mistrzostwa Świata (1994-1998) oraz po krótce opiszemy historię Speedway Best Pairs Cup z udziałem najlepszych reprezentacji świata (2013-2015). W pierwszej z kolei odnieśliśmy się do legendarnych Mistrzostw Świata Par. Zapraszamy do lektury!!!

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu