eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 372
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  ZKŻ się zbroi ! (relacja z konferencji prasowej)
 2006-11-10 21:03:49  Adrian Zygmunt & Marcin Krzywicki    inf.własna
To co jeszcze kilka dni temu wydawało się nie możliwe stało się faktem ! Piotr Protasiewicz podpisał w dniu dzisiejszym umowę z Zielonogórskim Klubem Żużlowym na 3 lata. Warto także dodać, iż w zielonogórskim zespole ujrzymy również Nielsa Kristiana Iversena, który związał się z Zieloną Górą kontraktem jednorocznym. Jeszcze parę dni temu przyjście Piotra Protasiewicz do Zielonej Góry wydawało się wręcz niemożliwe. Jednak w dniu dzisiejszym stało się to faktem i popularny „PePe” parafował trzyletnią umowę ! Sam zawodnik podkreśla, iż negocjacje z zielonogórskim klubem trwały już od bardzo dawna- „Rozmowy między klubem a mną były już od wielu wielu miesięcy. Rozmawialiśmy sobie luźno bez żadnych konkretnych ustaleń. Nigdy się z tym nie kryłem, że duża część mojego serca była zawsze w Zielonej Górze. Stąd pochodzi moja żona, tutaj mieszka również moja teściowa, dlatego bardzo często tutaj jesteśmy. Generalnie każdą wolną chwilę spędzaliśmy właśnie w Zielonej Górze. Kibicowałem zawsze ZKŻ- owi, interesowałem się ich wynikami. Aczkolwiek odejście moje z Zielonej Góry było już bardzo dawno temu. Wiadomo, że przez ten okres jeździłem we Wrocławiu, Bydgoszczy, Toruniu i ponownie w Bydgoszczy. W tym roku rozmowy były zaczęte bardzo szybko. Z prezesem klubu już w połowie roku rozpoczęliśmy negocjacje. Do końca jednak nie było wiadomo jak potoczy się droga Zielonogórskiego Klubu Żużlowego, gdyż nadal trwały rozgrywki w pierwszej lidze. Zawsze twierdziłem, że chciałbym jak najdłużej jeździć w ekstraklasie. Chęć była z obydwu stron i te rozmowy przebiegały bardzo spokojnie. Nie było dmuchania „sztucznego balonu”, nie było też podgrzewania atmosfery. Bo tutaj wspólnie z prezesem doszliśmy do takiego porozumienia, że nie ma co puszczać takich „sztucznych zadym”. Interesują nas konkrety i tylko ewentualne informacje mogły być podawane po dokładnych ruchach. Wydaje mi się, że potwierdzeniem tego jest dzisiejsze podpisanie kontraktu na okres trzech lat.”


Zadowolony Piotr Protasiewicz


Wiele osób zarzuca prezesowi Robertowi Dowhanowi, iż celowo ogłosił nowe nazwiska w zespole przed wyborami, w których będzie brał udział. Jednak jak się okazuję o tak szybkie załatwienie sprawy nalegał sam zawodnik- „Kiedy doszliśmy do porozumienia i mieliśmy podpisać kontrakt, prezes nalegał aby to przeciągnąć gdzieś do 6 grudnia i zrobić wtedy oficjalne podpisanie. Ja osobiście nalegałem, aby było to dużo szybciej. Wiemy, że jest bardzo nerwowy okres wyborów ale nie chciałbym, aby było to jakoś dziwnie łączone. To jest sprawa czysto sportowa i po ustaleniu szczegółów to ja napierałem, by zrobić to bardzo szybko. I tak to wyszło a nie inaczej.


Od lewej: Wacław Maciuszonek, Robert Dowhan, Piotr Protasiewicz


Wielu kibiców zastanawia się co kierowało zawodnikiem, że postanowił zmienić barwy klubowe. Jak zapewnia sam Piotr sprawy finansowe nie grały podstawowej roli- „Wiem, iż są głosy z różnych mediów, iż sprawa finansowa była tutaj najważniejsza. Chciałbym to zdementować. Owszem jestem na kontrakcie zawodowym i z tego się utrzymuje. Ale tutaj nie było dziwnych negocjacji stawek, czy też nienormalnych walk- wymian ciosów na warunki kontraktowe. Nie powiem oczywiście, że będę jeździł tutaj za półdarmo. Oczywiście warunki, na które- jak mi się zdaje zasługuje, zostały spełnione. Ale to nie był taki punkt największych dyskusji. Co niektórzy przyklejali mi „łatkę”, że sportowa emerytura się zbliża. Nie mam czterdziestu lat ani pięćdziesięciu ani też dziewiętnastu. Uważam, że gdy będzie zdrowie, bo o formę się nie martwię - to siedem, osiem sezonów jestem w stanie godnie reprezentować barwy klubu, w którym będę startować. Taki jest cel, chciałbym tutaj przez najbliższe trzy sezony udowodnić przede wszystkim coś sobie. Bo to jest taka jakby forma wyzwania, by dążyć do jakiegoś określonego celu. Nie jest to łatwy wybór. Oczywiście nie chcę tutaj nikomu nic ujmować, ale podpisując kontrakt w Bydgoszczy było to takie spokojne dla mnie. Szukałem jakieś motywacji przede wszystkim sportowej, żeby na sobie najwięcej wymóc.


Piotr Protasiewicz oraz Robert Dowhan prezentują pierwszą stronę kontraktu


„Pepe” wspomniał także o zielonogórskich kibicach, od których dostał chleb z …. żużlem- „Uważam, że to miejsce, kontrakt oraz klub i podstawowa rzecz – największy potencjał tego miasta- kibice. Oglądałem wczoraj u prezesa płytę z prezentacji, która była w 2005 roku w amfiteatrze. I już wtedy się bardzo bałem i chciałbym, aby zima była jak najdłuższa, bo chcę się z tym jakoś tak oswoić. Zdaję sobie sprawę jakie są oczekiwania. Aczkolwiek trzeba jednoznacznie tutaj powiedzieć, że nie jesteśmy od razu już w czołówce ekstraligi. To jest jeden z kroków, dopiero przy ewentualnym poziomie sportowym jaki się ode mnie oczekuje do tego abyśmy stworzyli odpowiednia drużynę. Oczywiście to nie jest zakończona budowa składu i my o tym wszystkim wiemy.”

Podczas rożnego rodzaju spotkań, Piotr Protasiewicz zawitał również do firmy Kronopol. Jak sam twierdzi wszystko to nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie sponsora strategicznego, który jest z klubem na dobre i złe- „Między innymi w okresie tych rozmów był bardzo miły pobyt w firmie Kronopol . Nie oszukujmy się nie było by możliwe podpisanie kontraktu, gdyby nie prezes i jego firma i to nie chodzi tylko tutaj o kwestie finansowe. Wszyscy wiemy jaką firmą jest Kronopol i już nie będę tutaj za bardzo się rozwodził. Bywały dobre momenty oraz złe a jednak firma była i to też jest dla mnie gwarantem, że robie dobrze wiążąc się z Zieloną Górą. Było bardzo miłe spotkanie długo przed podpisaniem kontraktu. I tak doszło do tego, że dzisiaj jesteśmy tutaj i przez najbliższe trzy lata będziemy dobrze ze sobą współpracować.:”


„PePe” parafuje trzyletnią umowę !


Jak sam zawodnik podkreśla ZKŻ w Polsce postrzegany jest jako stabilny klub. To również ułatwiło w podjęciu zawodnikowi ostatecznej decyzji- „Nie chciałbym tutaj wspominać za bardzo historii odejścia mojego z Zielonej Góry- było to dwanaście lat temu. Trzeba myśleć o tym co jest teraz a nie o tym co było. Myślałem, że już nie będę miał tej przyjemności, by jeździć w barwach klubu, w którym się wychowałem. Jednak wszystko pozmieniało na dobre i klub jest postrzegany w Polsce jako stabilny. Nie oferujący bajecznych kontraktów, które są zapisane bardzo ładnie na papierze a później są problemy z realizacją. Widzimy jak się rozwija stadion, widać przede wszystkim chęć. Powtórzę kolejny raz, iż jest tutaj potężny potencjał w postaci sponsora a także kibiców, którzy na dobre i na złe byli z klubem. Myślę, że zrobiłem dobrze i sprostam temu wszystkiemu.

Wielu bydgoskich kibiców nie może wciąż zrozumieć powodów dla których Protasiewicz opuścił Polonię. Sam zawodnik odpiera zarzuty bydgoskich działaczy jakoby to on ich oszukał- „Ja po rozmowach w bydgoskim klubie nigdzie oficjalnie nie powiedziałem, że jest temat dogadany czy też kwestią czasu jest podpisanie kontraktu. To padło ze strony działaczy klubowych, że po pierwszej rozmowie, która była już bardzo konkretna, trzy minuty później informacja ta pojawiła się w prasie. Tutaj fakty są jasne i klarowne, bo nigdzie w prasie, mediach czy też na mojej stronie internetowej nie pojawiły się informacje ode mnie, że temat jest dogadany. Ja mówiłem jasno- to jest kontrakt a podpisanie go to nie jest tylko umowa pomiędzy klubem a zawodnikiem jeśli chodzi o warunki startowe. Do tego dochodzi jeszcze logistyka, sponsorzy i dużo innych rzeczy.”


Wacław Maciuszonek przekazuje szwajcarski zegarek na ręce „PePe”


Później głos zabrał Wacław Maciuszonek, który był bardzo zadowolony z faktu podpisania umowy właśnie z Piotrem Protasiewiczem- „Jeżeli zawodnik ze ścisłej czołówki taki jak Grzegorz Walasek decyduje się na jazdę w pierwszej lidze a także do Zielonej Góry wraca tak klasowy zawodnik jak Piotr Protasiewicz. To jest najlepszy dowód na to, że w klubie dzieje się dobrze. I wszystko idzie w dobrym kierunku. Z drugiej strony jestem przeciwnikiem takich rozwiązań, żeby dmuchać „balon” jeśli chodzi o wynik. To wszystko ma krótkie ręce oraz krótkie nogi. Powiem szczerze nie za bardzo mamy chęci kupować sobie medal. Chcemy spokojnie budować zespół. Jeżeli Pan Piotr decyduje się na powrót do Zielonej Góry to widać, że w klubie idzie wszystko w dobrym kierunku.”


Upominek od zielonogórskich fanów.


Następnie głos zabrał Robert Dowhan, który również był bardzo usatysfakcjonowany z faktu, iż nowym zawodnikiem w drużynie jestPiotr Protasiewicz. Prezes podziękował również prezesowi firmy Kronopol- „Odbyliśmy wspólną podróż do Żar, gdzie rozmawialiśmy przy kawie na różne tematy. Oczywiście tego nie nagłaśnialiśmy, bo mediacje czasami muszą być w zaciszu. Musimy to na spokojnie pomyśleć. Nie chwalimy się jak inne kluby, że już rozmawialiśmy, że już jest blisko, że już na pewno będzie. Takie słowa dzisiaj jeżeli chodzi o biznes i o sport naprawdę muszą być wywarzone. Dlatego apeluję oto by dać nam w spokoju zbudować tą drużynę i tak jak prezes Wacław Maciuszonek powiedział nie będziemy budować jej na silę i za pieniądze kupować sobie medalu. Chcemy spokojnie dojść do tego celu, co potwierdził Piotr decydując się na umowę trzyletnią a nie roczną. Chcemy oczywiście walczyć o najwyższe trofea. Ale przed nami na pewno jest długa droga ale będziemy się starać ją realizować w jak najkrótszym czasie. W tym miejscu chciałbym podziękować Piotrowi za zaufanie, za to że wrócił do Zielonej Góry, jak również za to, iż chce zostać z nami na trzy lata. Dziękuję prezesowi Wacławowi Maciuszonkowi, że jest z nami na dobre i na złe. Był z nami kiedy spadliśmy i jest z nami również teraz. Dziękuję kibicom, dziękuję mediom za to, że nam zaufały.”


Chleb od zielonogórskich kibiców w pełnej okazałości.


Następnie Kamil Kawicki ogłosił, iż umowę z klubem już parę tygodni temu podpisał Niels Kristian Iversen. Działacze mają nadzieję, iż będzie to przysłowiowy strzał w „10” podobnie jak to miało miejsce z Fredrikiem Lindgrenem. Robert Dowhan dodał również, iż w drużynie pozostanie ktoś z trójki Suchecki- Staszewski- Okoniewski. Nadal prowadzone są rozmowy z zawodnikami z zewnątrz. Jednak gdy nie będzie podpisu pod kontraktem nic nie będzie ujawniane. Warto także wspomnieć, iż Piotr Protasiewicz z rąk prezesa Wacława Maciuszonka otrzymał drobny upominek w postaci szwajcarskiego zegarka.

Już niebawem zapraszamy na obszerny wywiad z Piotrem Protasiewiczem i nie tylko !
Reklama

 


Relacje Live

PGE Ekstraliga

 Krono Plast Włókniarz Częstochowa vs Fogo Unia Leszno
piątek 18:00


 Gezet Stal Gorzów vsBAYERSYSTEM GKM Grudziądz
piątek 20:30

  Pres Toruń vs Orlen Oil Motor Lublin
niedziela 17:00

 Stelmet Falubaz Zielona Góra vs Betard Sprata Wrocław
niedziela 19:30

Metalkas 2 Ekstraliga

Polonia Piła vs H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
czwartek 18:00

 ŻKS Stal Rzeszów vs Hunters PSŻ Poznań
czwartek 20:00

Moonfin Magnus Ostrów vsCellfast Wilki Krosno 
niedziela 13:00

Abramczyk Polonia Bydgoscz vs  Innpro ROW Rybnik
niedziela 15:15

Krajowa Liga Żużlowa

Trans MF Landshut Devils vs Lokomotiv Daugavpils
niedziela 14:00

Wubrzeże Gdańsk vs Speedway Kraków
niedziela 15:00

Ślask Świętłochowice vs Ultrapur Omega Gniezno
niedziela 16:00

FIM Speedway Grand Prix - Wrocław
sobota 21:45

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Bayersystem GKM Grudziądz

8

14

+66

2.  Fogo Unia Leszno 8 11 +40
3. Orlen Oil Motor Lublin 8 10 +90
4. Betard Sparta Wrocław 7 10 +44
5  Pres Toruń 8 10 +12
6. Gezet Stal Gorzów 7 7 +18
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

8

2 -82
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 8

0

-170
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 8 17 +133
2. Hunters PSŻ Poznań 8 11 +25
3. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 11 -26
4  Innpro ROW Rybnik 7 9 +31
5. ŻKS Stal Rzeszów 7 7 -7
6. Moonfin Magnus Ostrów  8 5 -31
7. Cellfast Wilki Krosno 7 4 -25
8. Polonia Piła

7

4

-114
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

8 13 +49
2.

Ultrapur Start Gniezno

6 10 +37
3.   Speedway Kraków 6 7 -3
4.  Ok Kolejar Opole 5 5 +3
5. Lokomotiv Daugavpils 6 5 -16
6. Trans MF Landshut Devil 5 2 -29
7  MKS Śląsk Świętłochowice 6 2 -64
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 3 6 +26
2. Lejonen Gislaved 3 4 +14
3. Vastervik Speedway 3 4 +14
4. Vargarna Norrkoeping 3 4 +6
5. Dackarna Malilla 2 2 +14
6. Indianerna Kumla  3 2 -8
7. Piraterna Motala 3 0 -44
8. Rospiggarna Hallstavik  2 0 -22



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  5 8 +14
2. GSK Liga 5 6 +15
3. Esbjerg Vikings 5 4 +15
4. Holsted Tigers 5 4 -24
5. Team Fjelsted 3 4 +1
6. Slangerup Speedway 4 3 -13
7. Nordjysk Elite Speedway 4 3 -14
8 Region Varde Elitesport 3 2 -14

Klasyfikacja SGP
1.  Brady Kurtz 65
2.  Bartosz Zmarzlik 62
3. Jack Holder 55
4.  Michael Jepsen Jensen 45
5. Kacper Woryna 44
6.  Max Fricke  42
7. Robert Lambert 42
8. Jason Doyle 37
9.  Leon Madsen 35
10.  Patryk Dudek 29
11.  Andrzej Lebiediew  23
12.  Daniel Bewley 18
13.  Dominik Kubera 17
14.  Frederik Lindgren 12
15.  Nazar Parnicki  10
Klasyfikacja SEC
1.  Patryk Dudek
2.  Andrzej Lebiediew
3.  Leon Madsen
4.  Kacper Woryna
5.  Nazar Parnicki
6.

7.  
8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Bartosz Zmarzlik 16
2.
 Piotr Pawlicki 14
3. Maciej Janowski 13
4.  Patryk Dudek 12
5.  Krzysztof Buczkowski 9
6. Dominik Kubera 9
7. Wiktor Przyjemsk 9
8. Tobiasz Musielak 9
9. Kacper Woryna 8
10.  Szymon Woźniak 7
11.  Jakub Jamróg 6
12.  Mateusz Cierniak 6
13. Przemysław Pawlicki 4
14. Jakub Miśkowiak 2
15. Radosław Kowalski 1
16. Antoni Kawczyński 1
17.

18.  
19.

20.

21.

22.  
Partner

 

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu