eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 257
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca


Kalendarze FIM

Kalendarz FIM 2019:

Speedway Grand Prix:
I runda - 18 maja - Grand Prix Polski (Warszawa)

II runda - 1 czerwca - Grand Prix Słowenii (Krsko)
III runda - 15 czerwca - Grand Prix Czech (Praga)
IV runda - 6 lipca - Grand Prix Szwecji (Hallstavik)
V runda - 3 sierpnia - Grand Prix Polski (Wrocław)

VI runda - 17 sierpnia - Grand Prix Skandynawii (Malilla)
VII runda - 31 sierpnia - Grand Prix Niemiec (Teterow)
VIII runda - 7 września - Grand Prix Danii (Vojens)
IX runda - 21 września - Grand Prix Wielkiej Brytanii (Cardiff)
X runda - 5 października - Grand Prix Polski (Toruń)
XI runda - ? października - Australia (data i miejsce do ustalenia)

Speedway of Nations:
4 maja - I Baraż - (?)
11 maja - II Baraż - Manchester (Wielka Brytania)
20 lipca - Finał dzień 1. - Togliatti (Rosja)
21 lipca - Finał dzień 2. - Togliatti (Rosja)

Eliminacje do Speedway Grand Prix 2020:
8 czerwca - I runda kwalifikacyjna - Glasgow (Szkocja)
8 czerwca - II runda kwalifikacyjna - Žarnovica (Słowacja)
8 czerwca - III runda kwalifikacyjna - Lamonthe-Landerron (Francja)
10 czerwca - IV runda kwalifikacyjna - Abensberg (Niemcy)
24 sierpnia - SGP Challenge - Gorican (Chorwacja)

Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów:
25 maja - I runda kwalifikacyjna - Pardubice (Czechy)
25 maja - II runda kwalifikacyjna - ? (Niemcy)
25 maja - III runda kwalifikacyjna - ? (Polska)
27 lipca - I Finał - ? (Polska)
14 września - II Finał - Ryga/Daugavpils (Łotwa)
4 października - III Finał - Pardubice (Czechy)

Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów:
29 czerwca - I Półfinał - Daugavpils (Łotwa)
29 czerwca - II Półfinał - Vetlanda (Szwecja)
12/13 lipca - Finał - Manchester (Wielka Brytania)

Indywidualne Mistrzostwa Świata w ice speedway'u:
12 stycznia - I runda kwalifikacyjna - Örnsköldvsik (Szwecja)
12 stycznia - II runda kwalifikacyjna - Kauhajoki (Finlandia)
2-3 lutego - I Finał - Astana (Kazachstan)
9-10 lutego - II Finał - Szadrinsk (Rosja)
2-3 marca - III Finał - Berlin (Niemcy)
16-17 marca - IV Finał - Inzell (Niemcy)
30-31 marca - V Finał - Heerenveen (Holandia)

Drużynowe Mistrzostwa Świata w ice speedway'u:

16-17 lutego - Finał - Togliatti (Rosja)

Indywidualne Mistrzostwa Świata na długim torze (Long Track):
30 maja - I Finał - Herxheim (Niemcy)
15 czerwca - II Finał - La Reole (Francja)
7 lipca - III Finał - Muhldorf (Niemcy)
7 września - IV Finał - Morizes (Francja)
22 września - V Finał - Roden (Holandia)

Drużynowe Mistrzostwa Świata na długim torze (Long Track):
14 września - Finał - Vechta (Niemcy)

Kalendarz FIM Europe 2019:

Indywidualne Mistrzostwa Europy:
27 kwietnia - I runda kwalifikacyjna - Goričan (Chorwacja)
27 kwietnia - II runda kwalifikacyjna - Poznań (Polska)
1 maja - III runda kwalifikacyjna - Równe (Ukraina)
1 maja - IV runda kwalifikacyjna - Krsko (Słowenia)
25 maja - SEC Challenge - Nagyhalasz (Węgry)
22 czerwca - I Finał SEC - Gorzów Wlkp. (Polska)
13 lipca - II Finał SEC - ? (Niemcy)
10 sierpnia - III Finał SEC - Daugavpils/Ryga (Łotwa)
28 września - IV Finał SEC - Chorzów? (Polska)

Mistrzostwa Europy Par:
19 kwietnia - I Półfinał - Pardubice (Czechy)
29 czerwca - II Półfinał - Terenzano (Włochy)
29 sierpnia - Finał - Bałakowo (Rosja)

Indywidualne Mistrzostwa Europy Juniorów:
6 lipca - I Półfinał - Grudziądz (Polska)

6 lipca - II Półfinał - Nagyhalasz (Węgry)
6 lipca - III Półfinał - Holsted (Dania)
31 sierpnia - Finał - Równe (Ukraina)

Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów:
1 czerwca - I Półfinał - Liberec (Czechy)
1 czerwca - II Półfinał - Glumso (Dania)
20 lipca - Finał - Mâcon (Francja)

Indywidualny Puchar Europy Juniorów:
9 sierpnia - I Półfinał - Pardubice (Czechy)
9 sierpnia - II Półfinał - Gustrow (Niemcy)
11 sierpnia - Finał -  Žarnovica (Słowacja)

Puchar Europy Par Juniorów:
22 czerwca - Finał - Pilzno (Czechy)

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno



2. Cash Broker Stal Gorzów



3. Betard Sparta Wrocław



4. forBET Włókniarz Częstochowa



5. Get Well Toruń



6. MrGarden GKM Grudziądz



7. Falubaz Zielona Góra


8. Speed Car Motor Lublin



Nice 1. Liga Żużlowa
1. Grupa Azoty Unia Tarnów


2. ROW Rybnik


3. Car Gwarant Start Gniezno


4. Lokomotiv Daugavpils


5. Orzeł Łódź



6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk


7. Stal Rzeszów


8. MDM Komputery Ostrovia Ostrów



2. Liga Żużlowa
1. Euro Finannce Polonia Piła


2. Speedway Wanda Kraków



3. Stainer Unia Kolejarz Rawicz


4. OK Kolejarz Opole


5. Iveston PSŻ Poznań

 


6. Polonia Bydgoszcz

 



7. Wilki Krosno


SGB Premiership
1. Poole Pirates


2. King's Lynn Stars


3. Belle Vue Aces


4. Swindon Robins


5. Wolverhampton Wolves


6. Ipswich Witches


7. Peterborough Panthers


Elitserien
1. Smederna Esklistuna



2. Dackarna Malilla



3. Rospiggarna Hallstavik



4. Västervik Speedway



5. Vetlanda Speedway


6. Indianerna Kumla



7. Lejonen Gislaved



8. Masarna Avesta



9. Piraterna Motala



Zdjęcie miesiąca
Klasyfikacja SGP
1.  Tai Woffinden  
2.  Bartosz Zmarzlik  
3.  Fredrik Lindgren  
4.  Maciej Janowski  
5.  Greg Hancock  
6.  Artiom Łaguta  
7.  Jason Doyle  
8.  Emil Sajfutdinow  
9.  Patryk Dudek  
10.  Matej Žagar  
11.  Martin Vaculik
12. Janusz Kołodziej

13.  Niels Kristian Iversen
 
14. Antonio Lindbaeck
 
15. Leon Madsen
 
Partnerzy
 
Ostatni wywiad
   Bartłomiej Kowalski: Na pewno można było wygrać

Bartłomiej Kowalski okazał sie z jednym bohaterów Arge Speedway Wandy Kraków w meczu z Lokomotivem Duagavpils. Zespół z województwa małopolskiego zdołał remisować 45:45 z fawroyzowanymi Łotyszami. Ważnym punktem w ekipie gospodarzy był właśnie wcześniej wspomniany młodzieżowiec, który uzyskał 8 punktów z bonusem. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z utalentowanym zawodnikiem.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Premiership: Podsumowanie sezonu 2018 (cz. II)

Za Nami półfinały rozgrywek SGB Premiership w sezonie 2018. Sezon w lidze zakończyły już zespoły Belle Vue Aces i Somerset Rebels. Rebeliantów czeka jeszcze walka w finale SGB Premiership Knock-Out Cup. Przyjrzymy się zatem dokonaniom obu ekip w tym sezonie.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Śladami historii. Parowy czempionat (cz. II)

Zapraszamy Państwa na drugą część dotyczącą historii międzynarodowych finałów z udziałem najlepszych par świata. W drugiej części opiszemy historię składającą się na lata, kiedy w formacie parowym rozgrywano Drużynowe Mistrzostwa Świata (1994-1998) oraz po krótce opiszemy historię Speedway Best Pairs Cup z udziałem najlepszych reprezentacji świata (2013-2015). W pierwszej z kolei odnieśliśmy się do legendarnych Mistrzostw Świata Par. Zapraszamy do lektury!!!

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu