eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 171
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca


Kalendarze FIM

KALENDARZ FIM 2019:

Speedway Grand Prix:
I runda - 18 maja - Grand Prix Polski (Warszawa)

II runda - 1 czerwca - Grand Prix Słowenii (Krsko)
III runda - 15 czerwca - Grand Prix Czech (Praga)
IV runda - 6 lipca - Grand Prix Szwecji (Hallstavik)
V runda - 3 sierpnia - Grand Prix Polski (Wrocław)

VI runda - 17 sierpnia - Grand Prix Skandynawii (Malilla)
VII runda - 31 sierpnia - Grand Prix Niemiec (Teterow)
VIII runda - 7 września - Grand Prix Danii (Vojens)
IX runda - 21 września - Grand Prix Wielkiej Brytanii (Cardiff)
X runda - 5 października - Grand Prix Polski (Toruń)

Speedway of Nations:
4 maja - I Baraż - Landshut (Niemcy)
11 maja - II Baraż - Manchester (Wielka Brytania)
20 lipca - Finał dzień 1. - Togliatti (Rosja)
21 lipca - Finał dzień 2. - Togliatti (Rosja)

Eliminacje do Speedway Grand Prix 2020:
8 czerwca - I runda kwalifikacyjna - Glasgow (Szkocja)
8 czerwca - II runda kwalifikacyjna - Žarnovica (Słowacja)
8 czerwca - III runda kwalifikacyjna - Lamonthe-Landerron (Francja)
10 czerwca - IV runda kwalifikacyjna - Abensberg (Niemcy)
24 sierpnia - SGP Challenge - Gorican (Chorwacja)

Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów:
25 maja - I runda kwalifikacyjna - Pardubice (Czechy)
25 maja - II runda kwalifikacyjna - Stralsund (Niemcy)
25 maja - III runda kwalifikacyjna - Kraków (Polska)
22 czerwca - I Finał - Lublin (Polska)
14 września - II Finał - Gustrow (Niemcy)
4 października - III Finał - Pardubice (Czechy)

Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów:
29 czerwca - I Półfinał - Daugavpils (Łotwa)
29 czerwca - II Półfinał - Vetlanda (Szwecja)
12/13 lipca - Finał - Manchester (Wielka Brytania)

Indywidualne Mistrzostwa Świata w ice speedway'u:
12 stycznia - I runda kwalifikacyjna - Örnsköldvsik (Szwecja)
12 stycznia - II runda kwalifikacyjna - Kauhajoki (Finlandia)
2-3 lutego - I Finał - Astana (Kazachstan)
9-10 lutego - II Finał - Szadrinsk (Rosja)
2-3 marca - III Finał - Berlin (Niemcy)
16-17 marca - IV Finał - Inzell (Niemcy)
30-31 marca - V Finał - Heerenveen (Holandia)

ICE Speedway of Nations:

16-17 lutego - Finał - Togliatti (Rosja)

Indywidualne Mistrzostwa Świata na długim torze (Long Track):
30 maja - I Finał - Herxheim (Niemcy)
15 czerwca - II Finał - La Reole (Francja)
7 lipca - III Finał - Muhldorf (Niemcy)
7 września - IV Finał - Morizes (Francja)
22 września - V Finał - Roden (Holandia)

Drużynowe Mistrzostwa Świata na długim torze (Long Track):
14 września - Finał - Vechta (Niemcy)

Kalendarz FIM Europe 2019:

Indywidualne Mistrzostwa Europy:
27 kwietnia - I runda kwalifikacyjna - Goričan (Chorwacja)
27 kwietnia - II runda kwalifikacyjna - Poznań (Polska)
1 maja - III runda kwalifikacyjna - Równe (Ukraina)
1 maja - IV runda kwalifikacyjna - Krsko (Słowenia)
25 maja - SEC Challenge - Nagyhalasz (Węgry)
13 lipca - I Finał SEC - Gustrow (Niemcy)
27 lipca - II Finał SEC - Toruń (Polska)
10 sierpnia - III Finał SEC - Vojens (Dania)
28 września - IV Finał SEC - Chorzów (Polska)

Mistrzostwa Europy Par:
29 czerwca - Półfinał - Terenzano (Włochy)
29 sierpnia - Finał - Bałakowo (Rosja)

Indywidualne Mistrzostwa Europy Juniorów:
6 lipca - I Półfinał - Grudziądz (Polska)

6 lipca - II Półfinał - Nagyhalasz (Węgry)
6 lipca - III Półfinał - Holsted (Dania)
31 sierpnia - Finał - Równe (Ukraina)

Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów:
1 czerwca - I Półfinał - Liberec (Czechy)
1 czerwca - II Półfinał - Glumso (Dania)
20 lipca - Finał - Mâcon (Francja)

Indywidualny Puchar Europy Juniorów:
9 sierpnia - I Półfinał - Pardubice (Czechy)
9 sierpnia - II Półfinał - Gustrow (Niemcy)
11 sierpnia - Finał -  Žarnovica (Słowacja)

Puchar Europy Par Juniorów:
22 czerwca - Finał - Pilzno (Czechy)

Relacje na żywo
PREMIERSHIP SUPPORTERS CUP
Ipswich Witches - Swindon Robins
czwartek, godzina 20:30
Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno
2 4 +16
2. Betard Sparta Wrocław
2
2
-2
3. Truly.work Stal Gorzów
2
2
+4
4. forBET Włókniarz Częstochowa
2
2
0
5. Speed Car Motor Lublin
2
2
0
6. MrGarden GKM Grudziądz
2
2
-4
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra 2
2
+8
8. Get Well Toruń
2
0
-22
Nice 1. Liga Żużlowa
1. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów 3 4 +22
2. Unia Tarnów 3 4 +8
3. Lokomotiv Daugavpils 2 2 +11
4. Car Gwarant Start Gniezno 3 2 -21
5. PGG ROW Rybnik 2 2 +6
6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 3 2
-14
7. Orzeł Łódź 2 2 -12
2. Liga Żużlowa
1. Wilki Krosno 2 4 +34
2. OK Bedmet Kolejarz Opole 3 4 +22
3. ZOOLeszcz Polonia Bydgoszcz

3

3
-6
4. Power Duck Iveston PSŻ Poznań
2

2

+4
5. Euro Finannce Polonia Piła 2
2
-12
6. Stainer Unia Kolejarz Rawicz 3
1
-26
7. Speedway Wanda Kraków
1
0
-16
Elitserien
1. Smederna Esklistuna
-
-
-
2. Dackarna Malilla
-
-
-
3. Rospiggarna Hallstavik
-
-
-
4. Västervik Speedway
-
-
-
5. Vetlanda Speedway -
-
-
6. Indianerna Kumla
-
-
-
7. Lejonen Gislaved
-
-
-
8. Masarna Avesta
-
-
-
9. Piraterna Motala
-
-
-
SGB Premiership
1. Peterborough Panthers 2
4 +2
2. Ipswich Witches 1
3
+14
3. Wolverhampton Wolves 1 3
+2
4. King's Lynn Stars 1
2
0
5. Poole Pirates 1 1
-2
6. Swindon Robins 1
1 -2
7. Belle Vue Aces 1
0 -14
Premiership Supporters Cup
Północna Grupa
1. Belle Vue Aces 4 9
+20
2. Wolverhampton Wolves 3 4
-6
3. Peterborough Panthers 3
3
-14
Południowa Grupa
1. Swindon Robins 3
8 +28
2. Ipswich Witches 3
3
+2
3. King's Lynn Stars 2
3
-14
4. Poole Pirates 2 2
-16
Klasyfikacja SGP
1.  Tai Woffinden  
2.  Bartosz Zmarzlik  
3.  Fredrik Lindgren  
4.  Maciej Janowski  
5.  Greg Hancock  
6.  Artiom Łaguta  
7.  Jason Doyle  
8.  Emil Sajfutdinow  
9.  Patryk Dudek  
10.  Matej Žagar  
11.  Martin Vaculik
12. Janusz Kołodziej

13.  Niels Kristian Iversen
 
14. Antonio Lindbaeck
 
15. Leon Madsen
 
Partner
Ostatni wywiad
   Bartosz Zmarzlik: Składy będą zacne

Przed nami kolejny, emocjonujący sezon z udziałem reprezentacji Polski. Jak co roku, eksperci i kibice czarnego sportu będą bardzo dużo wymagać od Bartosza Zmarzlika, który ma być liderem "Biało-Czerwonych".

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Skarb Kibica - Polonia Piła

Zapraszam do przedsezonowego cyklu "Skarb Kibica", gdzie będę starał się przybliżyć sylwetki wszystkich drużyn, które wezmą udział w sezonie 2019 we wszystkich Polskich ligach żużlowych. Dziś zapraszam do zapoznania się bliżej z drugim z omawianych już spadkowiczów z Nice 1LŻ, czyli z Polonią Piła.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Śladami historii. Parowy czempionat (cz. II)

Zapraszamy Państwa na drugą część dotyczącą historii międzynarodowych finałów z udziałem najlepszych par świata. W drugiej części opiszemy historię składającą się na lata, kiedy w formacie parowym rozgrywano Drużynowe Mistrzostwa Świata (1994-1998) oraz po krótce opiszemy historię Speedway Best Pairs Cup z udziałem najlepszych reprezentacji świata (2013-2015). W pierwszej z kolei odnieśliśmy się do legendarnych Mistrzostw Świata Par. Zapraszamy do lektury!!!

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu