Archiwum newsów
W środę na torze w Undrze odbędzie się III finał Indywidualnych Mistrzostw Australii. W turnieju tym nie wystąpi Chris Holder, który podczas treningu złamał nadgarstek, który w czwartek będzie operowany. Australijczyk podobną kontuzję miał w ubiegłym roku.
We wtorek informowaliśmy Państwa, że tłumik skonstruowany przez Leszka Demskiego otrzymał homologację FIM i będzie mógł być stosowany w zawodach żużlowych w 2015 roku. Trener reprezentacji Polski – Marek Cieślak twierdzi, że rozpocznie się mała wariacja, bo tunerzy będą mieli sporo do myślenia.
Wychowanek Sparty Wrocław Patryk Malitowski podpisał we wtorek kontrakt z KMŻ Lublin na sezon 2015. Klub, który w tym roku będzie rywalizował w Polskiej 2 Lidze Żużlowej, będzie jego pierwszym w gronie seniorów. Czym kierował się zawodnik podpisując kontrakt w "Kozim Grodzie"?
Patryk Malitowski jest pierwszym zawodnikiem, który podpisał kontrakt z lubelskim klubem na sezon 2015. W ubiegłym sezonie uzyskał średnią niemal równą 1 na torach ekstraligowych. Zawodnik ten bronił wówczas barw drużyny Betardu Sparty Wrocław, prowadzonej przez Piotra Barona.
Dwa zgrupowania czekają tegorocznej zimy nasze kadry narodowe seniorów i juniorów. Pierwsze rozpocznie się w najbliższą niedzielę 11 stycznia w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu i potrwa do 16 stycznia. Drugie zaplanowane zostało w dniach 8-14 lutego w Szklarskiej Porębie.
Tłumik skonstruowany przez Leszka Demskiego otrzymał homologację FIM i będzie mógł być stosowany w zawodach żużlowych w 2015 roku. Komisja techniczna FIM wreszcie zlitowała się nad Demskim. W ostatnim czasie konstruktor polskiego tłumika dwukrotnie wysyłał swój produkt na testy.
Kibice żużla, którzy w sobotni wieczór 7 lutego zgromadzą się w hali sztucznego lodowiska Toropol, przyczynią się do pomocy kolejnemu choremu dziecku, a tym razem będzie to niespełna dwuletnia Emilka Kudła z Opola. Przypadek małej dziewczynki walczącej z niesamowitą siłą z przeciwnościami losu opisywały już opolskie media.
Żużel, czarny sport, speedway… Ta dyscyplina sportu zyskała już wielu kibiców, a wraz z kwietniowym LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland trafi również do Warszawy. Czym zauroczy swoich fanów? Rekomendacja jest prosta: ponad 100 km/h – to prędkość, z którą poruszają się na prostych zawodnicy na swoich motocyklach.
Super talent dołącza do zespołu! - tymi słowami rozpoczyna się komunikat Grindsted Speedway Club o zakontraktowaniu wychowanka Rybek Rybnik - Kacpra Woryny na sezon 2015. Polak jest kolejnym reprezentantem naszego kraju, który parafował umowę w Danish Speedway League. Rybniczaninowi przypisano kategorię "B".
Victoria Piła i KSM Krosno w kolejce do Nice PLŻ. A wszystko, dlatego że sytuacja finansowa KMŻ Lublin jest kiepska. KMŻ po spadku miał szansę na szybki powrót do grona I-ligowców. Jednak działacze z Lublina już jakiś czas temu zapowiedzieli, że nawet jeśli dostaną zaproszenie do startów w Nice PLŻ to grzecznie za nie podziękują.
W najbliższą niedzielę 11 stycznia odbędzie się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z udziałem zawodników Stali Gorzów. W galerii Nova Park zostanie rozstawione stalowe miasteczko. Na miejscu pojawią się działacze, zawodnicy i trener gorzowskiej drużyny.
Mildura okazała się być szczęśliwa dla Jasona Doyle. Nowy nabytek KS Toruń tak samo jak w inauguracyjnych zawodach, tak i w drugiej rundzie okazał się być najlepszy. Na półmetku rozgrywek to właśnie Doyle jest na prowadzeniu i pewnie zmierza po złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Australii.
Oleg Biesczastnow wygrał drugą rundę Międzynarodowych Mistrzostw Argentyny rozegraną w Bahia Blanca. Rosjanin pokonał w finale Nicolasa Covattiego, Jonathana Iturre, Fernando Garcię oraz Julio Romano. Świetnie dysponowany niedzielnego wieczoru był zawodnik eSpeedway Team - Jakub Jamróg, który w rundzie zasadniczej zdobył 14 punktów, ale niestety w półfinale zantował groźnie wyglądający upadek.
Stal Gorzów rozpoczęła sprzedaż otwartą karnetów 13 grudnia. Sprzedaż zamknięta przebiegała natomiast od 15 listopada. Z zadowoleniem klub Drużynowych Mistrzów Polski może ogłosić, że już ponad 2500 kibiców kupiło stałe wejściówki na zawody w tym roku.
Polskie turnieje żużlowego Grand Prix są najlepsze i najdroższe. Impreza jest towarem luksusowym, za który trzeba słono zapłacić, ale można też na nim nieźle zarobić. Licencję na organizację Grand Prix sprzedaje angielska firma BSI. Kontrakty podpisywane są na rok albo na kilka lat. Maksymalnie na pięć.
PGE Ekstraliga
Innpro ROW Rybnik vs
Betard Sparta Wrocław
piątek 18:00Pres Toruń vs
BAYERSYSTEM GKM Grudziądz
piątek 20:30
Gezet Stal Gorzów vs
Orlen Oil Motor Lublin
niedziela 17:00Krono Plast Włokniarz Częstochowa vs
Stelme Falubaz Zielona Góra
Metlakas 2 Ekstraliga
Cellfast Wilki Krosno vs
Autona Unia Tarnów
czwartek 19:00
Texom Stal Rzeszów vs
H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
sobota 14:30
Fogo Unia Leszno vs
Moonfin Malesa Ostrów
niedziela 13:00
Abramczyk Polonia Bydgoscz vs
Hunters PSŻ Poznań
niedziela 15:15
P | Nazwa | M | PD | PM |
![]() |
||||
1. | ![]() |
4 |
8 |
+76 |
2. | ![]() |
5 | 7 | +36 |
3. | ![]() |
6 | 8 | +54 |
4. | ![]() |
5 | 6 | +32 |
5 | ![]() |
5 | 4 | +-6 |
6. | ![]() |
5 | 3 | -44 |
7. | ![]() |
5 |
2 | -72 |
8. | ![]() |
6 |
2 |
-88 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
4 | 6 | +22 |
2. | ![]() |
4 | 6 | +16 |
3. | ![]() |
3 | 4 | +45 |
4. | ![]() |
3 | 3 | +4 |
5. | ![]() |
3 | 3 | -2 |
6. | ![]() |
3 | 2 | +16 |
7. | ![]() |
5 | 3 | -52 |
8. | ![]() |
2 |
0 |
-57 |
![]() |
||||
1 |
|
4 | 8 | +16 |
2. | ![]() |
4 | 6 | +44 |
3. | ![]() |
3 | 4 | +14 |
4. | ![]() |
4 | 4 | -2 |
5. | ![]() |
3 | 2 | 8 |
6. | Speedway Kraków | 3 | 2 | -50 |
7 | ![]() |
4 | 0 | -30 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
1 | 2 | +10 |
2. | ![]() |
1 | 2 | +4 |
3. | ![]() |
1 | 2 | +2 |
4. | ![]() |
1 | 2 | +2 |
5. | ![]() |
1 | 0 | -2 |
6. | ![]() |
1 | 0 | -2 |
7. | ![]() |
1 | 0 | -4 |
8. | ![]() |
1 | 0 | -10 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
6 |
12 |
+104 |
2. | ![]() |
6 | 8 | +102 |
3. | ![]() |
6 | 8 |
+18 |
4. | ![]() |
5 |
6 |
+10 |
5. | ![]() |
8 | 4 |
-110 |
6. | ![]() |
6 | 4 | -36 |
7. | ![]() |
6 |
0 | -88 |
1. | ![]() |
38 |
2. | ![]() |
33 |
3. | ![]() |
29 |
4. | ![]() |
28 |
5. | ![]() |
25 |
6. | ![]() |
24 |
7. | ![]() |
23 |
8. | ![]() |
22 |
9. | ![]() |
18 |
10. | ![]() |
14 |
11. | ![]() |
12 |
12. | ![]() |
10 |
13. | ![]() |
8 |
14. | ![]() |
8 |
15. | ![]() |
2 |
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ||
7. | ||
8. | ||
9. | ||
10. | ||
11. | ||
12. | ||
13. | ||
14. | ||
15. | ||
16. | ||
17. | ||
18. | ||
19. | ||
20. |
1. |
![]() |
|
2. |
![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ![]() |
|
17. | ![]() |
|
18. | ![]() |
|
19. | ![]() |
|
20. | ||
21. | ||
22. |
Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.
Więcej wywiadówW niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.
Więcej felietonówAbsolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.
Więcej artykułów