Archiwum newsów
Tylko cztery punkty w czterech startach wywalczył dla swojego zespołu w niedzielnym meczu Speedway Wandy Kraków z KSM-em Krosno, Jozsef Tabaka. Węgier mógł powiększyć swój dorobek punktowy o jeden punkt, jednak w 5. biegu zaliczył upadek na ostatnim łuku wraz z Januszem Baniakiem i sędzia zdecydował się go wykluczyć, jako sprawcę przerwania biegu.
Najlepszym polskim juniorem podczas I finału Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów okazał się Maciej Janowski, który wywalczył czternaście punktów. Mimo bardzo udanego występu w Poole „Magic” zachowuje spokój i koncentruje się na kolejnych zawodach.
W niedzielę w angielskim Poole odbył się 1. finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. W zawodach wziął udział Oskar Fajfer, jednak zawodnik Startu Gniezno nie zaliczy ich do udanych, gdyż udało mu się zdobyć zaledwie trzy punkty w pięciu startach.
Wygrana za trzy punkty Unii Leszno nad Włókniarzem Częstochowa spowodowała, iż leszczynianie zachowali szanse na zajęcie trzeciego miejsca w Speedway Ekstralidze. Przy korzystnym rezultacie w meczu Gorzowa z Rzeszowem, podopieczni Romana Jankowskiego decydujące starcie będą rozgrywać na własnym torze.
We wczorajszym pierwszym turnieju finłowym Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów na torze w Poole, Dennis Andersson zajął trzecie miejsce po tym jak w biegu dodatkowym o pierwszą lokatę zdefektował mu motocykl. Pomimo tej sytuacji cała trójka ma dalej taka samą ilość punktów i Szwed dalej jest jednym z faworytów do walki o złoto juniorskiego Grand Prix.
W najbliższą niedzielę dojdzie do spotkania na szczycie Speedway Ekstraligi Unibax Toruń - Stelmet Falubaz Zielona Góra. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19:30. Drużyny z Torunia i Zielonej Góry kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa i zajmują pierwsze dwie pozycje w tabeli Speedway Ekstraligi z dokładnie takim samym dorobkiem: 10 zwycięstw, jeden remis i tylko 2 porażki.
Już jutro Dyrektor GTŻ-u Grudziądz, Pani Joanna Michalska-Chrzanowska, pojawi się w porannym programie w TVP1 Kawa czy herbata. Razem z Panią Joanną będzie również Prezes Warty Poznań, była modelka Pani Izabella Łukomska-Pyżalska.
W pierwszej rundzie zmagań o Indywidualne Mistrzostwo Świata Juniorów na torze w Poole zwycięzcą okazał się Darcy Ward. Australijczyk tym samym udanie rozpoczął walkę o wywalczenie trzeciego tytułu najlepszego młodzieżowca globu. Jednak pomimo sukcesu w Wielkiej Brytanii, sam zawodnik nie chce na razie na stałe trafić do bardziej wymagającego cyklu Grand Prix.
W jedynym rozegranym wczoraj spotkaniu Unia Leszno rozgromiła zespół Włókniarza Częstochowy. Gospodarze praktycznie od początku do końca rządzili i dzielili na stadionie im. Alfreda Smoczyka. O tym, że emocji było jak na lekarstwo świadczyć może wynik 60:30. O krótkie podsumowanie poproszeni zostali przedstawiciele jednej i drugiej drużyny.
W miniony piątek rozegrano zaległe spotkanie XII kolejki Speedway Ekstraligi pomiędzy Tauron Azoty Tarnów, a Włókniarzem Częstochowa Mecz ten miał olbrzymi ciężar gatunkowy, gdyż zwycięzca tego pojedynku przybliżał swoje szanse na udział w fazie play-off. Niespodzianki nie było i Jaskółki rozgromiły Lwy 56:34 zwiększając tym samym swoje szanse na miejsce w pierwszej szóstce.
Zaledwie jeden punkt w trzech startach udało się zdobyć Mariuszowi Konskowi we wczorajszym spotkaniu Speedway Wandy Kraków z KSM-em Krosno. Wychowanek RKM-u Rybnik po zawodach przyznał, że miał problemy sprzętowe i to było przyczyną tak słabej postawy.
Wczorajszy mecz z Włókniarzem Częstochowa, był dla Unii Leszno swoistym przygotowaniem przed zbliżającymi się play-offami. Zespół gospodarzy pokazał, że atut własnego toru potrafi wykorzystać do maksimum. Praktycznie cała szóstka zawodników zaprezentowała się wspaniale. Jednym z sześciu wspaniałych był Tobiasz Musielak.
Mecz Unii Leszno z Włókniarzem Częstochowa zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy. Trzydziestopunktowa wiktoria pokazała dobitnie miejsce w szeregu przyjezdnym, którzy tym samym pozbawili się szansy na upragniony awans do fazy play-off. Jednym z zawodników gości, pojawiającym się na torze aż sześciokrotnie, był Marcel Kajzer.
PGE Ekstraliga
Innpro ROW Rybnik vs
Betard Sparta Wrocław
piątek 18:00Pres Toruń vs
BAYERSYSTEM GKM Grudziądz
piątek 20:30
Gezet Stal Gorzów vs
Orlen Oil Motor Lublin
niedziela 17:00Krono Plast Włokniarz Częstochowa vs
Stelme Falubaz Zielona Góra
Metlakas 2 Ekstraliga
Cellfast Wilki Krosno vs
Autona Unia Tarnów
czwartek 19:00
Texom Stal Rzeszów vs
H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
sobota 14:30
Fogo Unia Leszno vs
Moonfin Malesa Ostrów
niedziela 13:00
Abramczyk Polonia Bydgoscz vs
Hunters PSŻ Poznań
niedziela 15:15
P | Nazwa | M | PD | PM |
![]() |
||||
1. | ![]() |
4 |
8 |
+76 |
2. | ![]() |
4 | 7 | +36 |
3. | ![]() |
5 | 6 | +44 |
4. | ![]() |
4 | 6 | +32 |
5 | ![]() |
5 | 3 | --44 |
6. | ![]() |
4 | 2 | -6 |
7. | ![]() |
4 |
2 | -66 |
8. | ![]() |
4 |
0 |
-58 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
4 | 6 | +22 |
2. | ![]() |
4 | 6 | +16 |
3. | ![]() |
3 | 4 | +45 |
4. | ![]() |
3 | 3 | +4 |
5. | ![]() |
3 | 3 | -2 |
6. | ![]() |
3 | 2 | +16 |
7. | ![]() |
3 | 3 | -44 |
8. | ![]() |
2 |
0 |
-57 |
![]() |
||||
1 |
|
4 | 6 | +16 |
2. | ![]() |
4 | 6 | +44 |
3. | ![]() |
3 | 4 | +14 |
4. | ![]() |
4 | 4 | -2 |
5. | ![]() |
3 | 2 | 8 |
6. | Speedway Kraków | 3 | 2 | -50 |
7 | ![]() |
3 | 0 | -30 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
1 | 2 | +10 |
2. | ![]() |
1 | 2 | +4 |
3. | ![]() |
1 | 2 | +2 |
4. | ![]() |
1 | 2 | +2 |
5. | ![]() |
1 | 0 | -2 |
6. | ![]() |
1 | 0 | -2 |
7. | ![]() |
1 | 0 | -4 |
8. | ![]() |
1 | 0 | -10 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
6 |
12 |
+104 |
2. | ![]() |
6 | 8 | +102 |
3. | ![]() |
6 | 8 |
+18 |
4. | ![]() |
5 |
6 |
+10 |
5. | ![]() |
8 | 4 |
-110 |
6. | ![]() |
6 | 4 | -36 |
7. | ![]() |
6 |
0 | -88 |
1. | ![]() |
24 |
2. | ![]() |
18 |
3. | ![]() |
17 |
4. | ![]() |
17 |
5. | ![]() |
12 |
6. | ![]() |
11 |
7. | ![]() |
11 |
8. | ![]() |
10 |
9. | ![]() |
8 |
10. | ![]() |
7 |
11. | ![]() |
6 |
12. | ![]() |
5 |
13. | ![]() |
4 |
14. | ![]() |
3 |
15. | ![]() |
1 |
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ||
17. | ||
18. | ||
19. | ||
20. |
1. |
![]() |
|
2. |
![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ![]() |
|
17. | ![]() |
|
18. | ![]() |
|
19. | ![]() |
|
20. | ||
21. | ||
22. |
Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.
Więcej wywiadówW niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.
Więcej felietonówAbsolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.
Więcej artykułów