Archiwum newsów
Po nocnych opadach w Grudziądzu, wielu fanów zastanawia się nad stanem grudziądzkiego toru. Ten jest świetnie przygotowany i jeżeli pogoda nie spłata figla, zawody odbędą się zgodnie z planem, czyli o godzinie 16:30. Przypomnijmy, że pierwsza kasa zostanie otwarta już o 10:00, natomiast bramy stadionu o godzinie 14:30. Serdecznie zapraszamy!
Nie odbędzie się zaplanowany na dzisiejszy wieczór mecz Premier League KnockOut Cup Newport - Redcar. Na przeszkodzie w rozegraniu pojedynku stanęły fatalne warunki atmosferyczne. Nowy termin spotkania nie został jeszcze ustalony.
Dzisiaj zaległości odrabia Speedway Ekstraliga oraz I liga. W Bydgoszczy, Polonia podejmie Unię Leszno. Natomiast w I lidze odbędą się dwa pojedynki, w Grudziądzu tamtejszy GTŻ podejmie KM Ostrów, a w Poznaniu zmierzą się drużyny PSŻ-tu i Startu Gniezno. Na dzisiaj zaplanowano również Rundę Kwalifikacyjną do GP 2010 w Czechach. Zestaw relacji LIVE z dzisiejszych spotkań prezentujemy poniżej.
W zaległym meczu II Ligi, Orzeł Łódź pokonał na własnym torze Kolejarz Rawicz 58:35. W drużynie gości najlepiej punktował Sebastian Alden - 12, wśród zwycięzców najlepszy był Piotr Dym zdobywca 13 punktów z dwoma bonusami.
Sebastian Ułamek zwyciężył w Rundzie Kwalifikacyjnej IMŚ Grand Prix 2010, którą rozegrano na torze w Lonigo. Obok zawodnika eSpeedway Team na podium znaleźli się Jesper B. Monberg i Bjarne Pedersen. Awans do dalszego etapu rozgrywek wywalczyli także Thomas H. Jonasson i Rory Schlein. Rezerwowym będzie Tai Woffinden, który w dodatkowym biegu uległ w/w dwójce.
Po trzech turniejach Grand Prix, Chris Harris zajmuje odległą, piętnastą pozycję w klasyfikacji generalnej cyklu. Brytyjczyk, traci jednak tylko siedem punktów, do zajmującego ósmą pozycję Kennetha Bjerre. „Bomer” liczy, iż w kolejnych turniejach nadrobi tę stratę i włączy się do walki o pozostanie w cyklu Grand Prix na sezon 2010.
W jedynym meczu ligi angielskiej Elite League zmierzyli się Eastbourne Eagles i Coventry Bees. W tym pojedynku triumfowali gospodarze 49:41. Jednym z ojców wygranej Orłów był Czech Lukas Dryml, zdobywca 14 punktów. Natomiast najskuteczniejszymi zawodnikami gości byli: Chris Harris i Adam Shields, zobyli po 11 punktów.
W kolejnym meczu Premier League pomiędzy Berwick Bandits a Rye House Rockets. Zawody zakończyły się triumfem miejscowego klubu 51:42. Najwięcej punktów dla gospodarzy wywalczył Carl Wilkinson, 13. Natomiast najlepszym zawodnikiem gości był Chris Neath, 15 oczek.
Niekwestionowana gwiazda żużlowych torów i legenda żużla zza oceanu, Amerykanin Greg Hancock (na zdjęciu) wyleciał w czwartek do Stanów Zjednoczonych, aby tam walczyć o tytuł najlepszego żużlowca Ameryki w Costa Mesa. Herbie w tym sezonie powalczy już o swoje ósme mistrzostwo w karierze.
W dzisiejszym meczu niemieckiej Bundesligi, AC Landshut pokonało na własnym torze drużynę MC Gustrow, 52:35. W zespole gospodarzy prym wiódł Przemysław Pawlicki, który zdobył 17 oczek, natomiast w zespole gości Adrian Gomólski - 13 punktów.
W sobotni wieczór został rozegrany mecz ligi angielskiej Premier League pomiędzy Workington Comets a Somerset Rebels. Pojedynek zakończył się minimalnym zwycięstwem gospodarzy 50:45. Najlepszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny był Andre Compton, 12. Natomiast najskuteczniejszym żużlowcem gości był Steve Jochston, 14.
Nie doszedł do skutku Półfinał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów, który zaplanowano na dzisiejsze popołudnie Pardubicach. Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów i zawody przełożono na niedzielę, na godzinę 10:00.
Na niedzielny wieczór zaplanowane zostało drugie podejście do meczu pomiędzy Stalą Gorzów, a Unibaxem Toruń. W wyniku opadów deszczu w Pardubicach, gdzie miała zostać dzisiaj rozegrana Runda Kwalifikacyjna Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów, sobotnie zawody zostały przełożone na jutrzejszy termin, co wyklucza rozegranie meczu w Gorzowie.
Dzisiejszego popołudnia, nagle zmarł Roman Kościecha, były zawodnik Stali Apatora Toruń i GKM-u Grudziądz oraz ojciec obecnego zawodnika Unibaxu - Roberta. Roman Kościecha urodził się 2. sierpnia 1949 roku. Cześć jego pamięci!
Jutro w Gorzowie Wielkopolskim, miejscowa Caelum Stal podejmować będzie lidera rozgrywek - Unibax Toruń. Wśród gości zabraknie Chrisa Holdera, za którego zastosowane będzie zastępstwo zawodnika. W awizowanym składzie w parze z Kangurem widnieje Adrian Miedziński. Oznacza to, że praktycznie w każdym wyścigu, Miedziak będzie miał innego partnera z zespołu.
PGE Ekstraliga
BAYERSYSTEM GKM Grudziądz vs
Orlen Oil Motor Lublin
czwartek 20:00Stelmet Falubaz Zielona Góra vs
Innpro ROW Rybnik
piątek 18:00
Betard Sparta Wrocław vs
Krono Plast Włókniarz Częśtochowa
piątek 20:30 BAYERSYSTEM GKM Grudziądz vs
Gezet Stal Gorzów
niedziela 17:00
Orlen Oil Motor Lublin vs
Pres Toruń
niedziela 19:30
Metlakas 2 Ekstraliga
Autona Unia Tarnów vs
Texom Stal Rzeszów
czwartek 16:00
Hunters PSŻ Poznan vs
Fogo Unia Leszno
czwartek 18:15
Texom Stal Rzeszów vs
Fogo Unia Leszno
niedziela 13:00
H. Skrzydlewska Orzeł Łodź vs
Cellfast Wilki Krosno
niedziela 15:15
P | Nazwa | M | PD | PM |
![]() |
||||
1. | ![]() |
4 |
8 |
+76 |
2. | ![]() |
5 | 7 | +36 |
3. | ![]() |
6 | 8 | +54 |
4. | ![]() |
5 | 6 | +32 |
5 | ![]() |
5 | 4 | -66 |
6. | ![]() |
5 | 4 | 0 |
7. | ![]() |
5 |
3 | -44 |
8. | ![]() |
6 |
2 |
-88 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
4 | 8 | +56 |
2. | ![]() |
4 | 6 | +16 |
3. | ![]() |
4 | 6 | +53 |
4. | ![]() |
3 | 5 | +6 |
5. | ![]() |
3 | 3 | -30 |
6. | ![]() |
4 | 2 | +8 |
7. | ![]() |
5 | 3 | -52 |
8. | ![]() |
2 |
0 |
-57 |
![]() |
||||
1 |
|
4 | 8 | +16 |
2. | ![]() |
4 | 6 | +44 |
3. | ![]() |
3 | 4 | +14 |
4. | ![]() |
4 | 4 | -2 |
5. | ![]() |
3 | 2 | 8 |
6. | Speedway Kraków | 3 | 2 | -50 |
7 | ![]() |
4 | 0 | -30 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
1 | 2 | +10 |
2. | ![]() |
1 | 2 | +4 |
3. | ![]() |
1 | 2 | +2 |
4. | ![]() |
1 | 2 | +2 |
5. | ![]() |
1 | 0 | -2 |
6. | ![]() |
1 | 0 | -2 |
7. | ![]() |
1 | 0 | -4 |
8. | ![]() |
1 | 0 | -10 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
6 |
12 |
+104 |
2. | ![]() |
6 | 8 | +102 |
3. | ![]() |
6 | 8 |
+18 |
4. | ![]() |
5 |
6 |
+10 |
5. | ![]() |
8 | 4 |
-110 |
6. | ![]() |
6 | 4 | -36 |
7. | ![]() |
6 |
0 | -88 |
1. | ![]() |
38 |
2. | ![]() |
33 |
3. | ![]() |
29 |
4. | ![]() |
28 |
5. | ![]() |
25 |
6. | ![]() |
24 |
7. | ![]() |
23 |
8. | ![]() |
22 |
9. | ![]() |
18 |
10. | ![]() |
14 |
11. | ![]() |
12 |
12. | ![]() |
10 |
13. | ![]() |
8 |
14. | ![]() |
8 |
15. | ![]() |
2 |
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ||
7. | ||
8. | ||
9. | ||
10. | ||
11. | ||
12. | ||
13. | ||
14. | ||
15. | ||
16. | ||
17. | ||
18. | ||
19. | ||
20. |
1. |
![]() |
|
2. |
![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ![]() |
|
17. | ![]() |
|
18. | ![]() |
|
19. | ![]() |
|
20. | ||
21. | ||
22. |
Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.
Więcej wywiadówW niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.
Więcej felietonówAbsolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.
Więcej artykułów