#MistrzJestJeden
Współpraca

SGP/SWC/SON

2018-06-04 05:55:36  Wojciech Kulak  źródło: speedwaygp.com

Rosjanie okazali się najlepszą drużyną w pierwszym półfinale Speedway of Nations, rozegranym w niemieckim Teterow. Drugie miejsce zajęli gospodarze, a trzecie Duńczycy. W sobotni wieczór liderem Sbornej był niewątpliwie Artiom Łaguta, który uzbierał 16 punktów i w znaczącym stopniu przyczynił się do zwycięstwa jego zespołu.

Więcej
 2018-06-03 16:10:05  redakcja  źródło: inf.własna

W naszej galerii dostępna jest fotorelacja z 1. półfinału Speedway of Nation, który odbył się w Teterow. W zawodach zwyciężyła reprezentacja Rosji, a awans uzyskali także Niemcy i Dania. Autorem zdjęć jest fotoreporter eSpeedway.pl - Jarosław Pabijan, które można oglądać TUTAJ.

Więcej
 2018-06-02 21:52:44  Wojciech Kulak  źródło: inf.własna

2 czerwca na torze w Teterow rozegrany został 1. półfinał Speedway of Nations. W zawodach najlepsi okazali się Rosjanie, których do zwycięstwa poprowadził Artiom Łaguta (16). Na drugim miejscu rywalizację ukończyli Niemcy. Trzeci stopień podium w sobotni wieczór należał do Duńczyków. Do finału awansowały trzy najlepsze reprezentacje.

Więcej
 2018-06-02 14:53:20  Bartłomiej Florek  źródło: inf.własna

W sobotę odbędzie się pierwszy baraż Speedway of Nations, którego stawką będzie awans do finału parowego formatu mistrzostw świata. W niemieckim Teterow awans do finałowych turniejów we Wrocławiu otrzymają trzy najlepsze tego dnia reprezentacje. W tym barażu wezmą udział reprezentacje: Niemiec (gospodarzy), USA, Ukrainy, Rosji, Słowenii, Łotwy i Danii.

Więcej
 2018-05-28 20:39:53  redakcja  źródło: inf.własna

W naszej galerii dostępna jest podwójna fotorelacja z Grand Prix Czech, które odbyło się na torze w Pradze, a zwyciężył Fredrik Lindgren. Zdjęcia autorstwa Jarosława Pabijana obejrzeć można klikając TUTAJ, a Pawła Mruka TUTAJ.

Więcej
 2018-05-28 19:04:03  Dawid Jakóbczyk  źródło: speedwaygp.com

Fredrik Lindgren wygrał sobotni turniej Grand Prix w Pradze na stadionie Marketa i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej całego cyklu Grand Prix. Szwed wygrał bieg finałowy walcząc do ostatnich metrów pokonując w końcu na kresce reprezentanta Polski Patryka Dudka.

Więcej
 2018-05-26 21:53:38  Wojciech Kulak  źródło: inf.własna

26 maja na torze w Pradze rozegrano drugą rundę Grand Prix. Najlepszy w niej okazał się Fredrik Lindgren, który w biegu finałowym na ostatniej prostej wyprzedził Patryka Dudka. Popularny "DuZers" zajął więc drugie miejsce w końcowym rozrachunku. Na najniższym stopniu podium zawody ukończył Emil Sajfutdinow.

Więcej
 2018-05-25 22:48:13  Dawid Jakóbczyk  źródło: inf.własna

Już w sobotę po raz 22. do stolicy Czech zawitają najlepsi żużlowy globu. Stadion Marketa nieprzerwanie od 1997 roku jest stałą areną walki o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Już od 8 lat nie mieliśmy okazji cieszyć się ze zwycięstwa reprezentanta Polski. Ostatnim i jedynym Polakiem, który zwyciężał na praskim torze był Tomasz Gollob.

Więcej
 2018-05-25 16:27:49  Wojciech Kulak  źródło: speedwaygp.com

Już w najbliższą sobotę w stolicy Czech odbędzie się druga runda cyklu Speedway Grand Prix. W piątek przed oficjalnym treningiem odbyło się losowanie numerów, z którymi 26 maja wystartują zawodnicy. Pełną listę startową na zawody w Pradze przedstawiamy poniżej.

Więcej
 2018-05-23 15:58:52  Wojciech Kulak  źródło: speedwaygp.com

Już w sobotę 2 czerwca reprezentacje narodowe z całego świata rozpoczną walkę o medale w turnieju Speedway of Nations. Rywalizację rozpoczną półfinały w Teterow i Manchesterze. Wielki finał odbędzie się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Znane są już składy, w jakich wystąpią wszystkie ekipy.

Więcej
 2018-05-23 14:23:02  Dawid Jakóbczyk  źródło: speedwaygp.com

Greg Hancock, amerykański czterokrotny indywidualny mistrz świata jest zadowolony z faktu, że nareszcie rozpoczęły się regularne starty, dzięki czemu może jeździć coraz więcej i doskonalić swoją dyspozycję. Zawodnik Stali Rzeszów w pierwszej rundzie Speedway Grand Prix był o krok od awansu do półfinału i zakończył te zawody ostatecznie na 9. miejscu z dorobkiem 8 punktów.

Więcej
 2018-05-21 16:58:22  Wojciech Kulak  źródło: aktuellspeedway.se

W poniedziałek w niemieckim Abensbergu obyła się 4. runda eliminacji do Grand Prix 2019. W niej najlepszy okazał się Craig Cook. Za Brytyjczykiem uplasował się Hans Andersen. Trzecie miejsce w zawodach zajął Max Fricke. Niestety nie powiodło się Piotrowi Pawlickiemu i Krzysztofowi Buczkowskiemu, którzy zajęli odpowiednio czwartą i piątą pozycję. Tym samym dwójka Polaków nie zakwalifikowała się do GP Challenge w Landshut.

Więcej
 2018-05-20 12:32:29  redakcja  źródło: inf.własna

W naszej galerii dostępna jest fotorelacja z 1. rundy eliminacji do Grand Prix 2019, która odbyła się w Žarnovicy. W zawodach zwyciężył Matej Zagar, a awans uzyskali także Antonio Lindbaeck i Janusz Kołodziej. Autorem zdjęć jest fotoreporter eSpeedway.pl - Martin Mesiarik, które można oglądać TUTAJ.

Więcej
 2018-05-19 23:23:25  Wojciech Kulak  źródło: aktuellspeedway.se

W sobotni wieczór w Lonigo rozegrano trzecią rundę eliminacji do Grand Prix 2019. Zwyciężył w niej Kenneth Bjerre. Na drugiej pozycji uplasował się David Bellego. Na najniższym stopniu podium rywalizację ukończył Kevin Wölbert. W zawodach brał udział jeden "biało-czerwony", Bartosz Smektała. Zawodnik Fogo Unii Leszno zajął óśme miejsce.

Więcej
 2018-05-19 21:53:54  Wojciech Kulak  źródło: aktuellspeedway.se

Krzysztof Kasprzak w świetnym stylu zameldował się w Grand Prix Challenge. Polak okazał się najlepszy w eliminacjach do Grand Prix 2019 w Slangerup. Tuż za popularnym "KK" uplasował się Jack Holder. Trzecie miejsce w sobotni wieczór należało do Nielsa Krisitana Iversena.

Pacek: Początek sezonu pokaże czy jestem gotowy na ligę

Mateusz Pacek jest wychowankiem Śląska Świętochłowice. 19-latek ma ambitne plany w związku z nadchodzącym sezonem. W roku 2017 występował głównie w rozgrywkach juniorskich, tym razem jednak zawodnik zamierza celować w udział w meczach ligowych. Z popularnym „Osą” porozmawialiśmy również o innych tematach. Zapraszamy do lektury!

Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Mistrzostwa? Ale jakie?!

W bieżącym tygodniu czekają Nas finałowe rundy nowo powstałego Speedway of Nations, które zostaną rozegrane we Wrocławiu. Dyrektor BSI, Torben Olsen na łamach mediów przyznał, że rangą zawodów będzie tytuł Mistrza Świata w nowym formacie. Zagadnienie wydaje się być ciekawe, bowiem działacz nie doprecyzował jaki tytuł mistrzowski kryje się pod tym pojęciem.

Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Śladami historii. Parowy czempionat (cz. II)

Zapraszamy Państwa na drugą część dotyczącą historii międzynarodowych finałów z udziałem najlepszych par świata. W drugiej części opiszemy historię składającą się na lata, kiedy w formacie parowym rozgrywano Drużynowe Mistrzostwa Świata (1994-1998) oraz po krótce opiszemy historię Speedway Best Pairs Cup z udziałem najlepszych reprezentacji świata (2013-2015). W pierwszej z kolei odnieśliśmy się do legendarnych Mistrzostw Świata Par. Zapraszamy do lektury!!!