SGP-SON-U21
Dwa tygodnie temu w Pradze nie było naszych reprezentantów w półfinałach. Wczoraj w Lesznie wystąpiło ich aż trzech. Sebastian Ułamek nie krył po zawodach, że mógł być lepszy wynik, ale występ w Lesznie może zaliczyć do udanych, gdyż cel jaki sobie postawił na początku sezonu powoli realizuje.
Wczoraj w Lesznie odbyła sie kolejna eliminacja Speedway Grand Prix. Jak wiemy, triumfował Jason Crump, który w finale pokonał Tomasza Golloba, Andreasa Jonssona i Grega Hancocka. Zapraszamy do przeczytania wypowiedzi, jakich udzielili triumfatorzy tuż po turnieju.
Wczoraj na stadionie im. A. Smoczyka odbyło się Grand Prix Europy w Lesznie, które wygrał Jason Crump na drugiej pozycji uplasował się Tomasz Gollob, a ostatnie miejsce na podium zajął Andreas Jonsson. Zapraszamy Państwa do obejrzenia fotorelacji z wczorajszych zawodów. Autorem zdjęć jest Marcin Kubiak.
Kolejna runda zmagań o tytuł najlepszego jeźdźca globu odbędzie się na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. Wielkie nadzieje z tym turniejem wiąże gwiazda australijskiego żużla- Jason Crump, który chce podtrzymać dobrą passę z Pragi. Główny cel Kangura w tym roku to trzeci tytuł Indywidualnego Mistrza Świata.
Indywidualny wicemistrz Świata na żużlu z 2007 roku, Australijczyk Leigh Adams, z niecierpilowścią oczekuje kolejnego turnieju z cyklu Grand Prix, który zostanie rozegrany już dziś w Lesznie. Kangur nie omieszkał także wspomnieć o poprzednich zawodach w Pradze i kibicach Unii Leszno.
Wczoraj w Lesznie odbył się trening przed Grand Prix Europy. Z praktyk przed dziejszymi zawodnami zadowolony jest Andreas Jonsson. Szwed był zadowolony, że w parkingu towarzyszył mu Flemming Gravesen - tuner, który przygotowuje mu silniki. AJ zmaga się jednak z infekcją oka, która powoduje dyskomfort.
Wczorajszy deszcz podczas oficjalnego treningu przed Grand Prix Europy pokrzyżował nieco plany niektórym żużlowcom. Nie inaczej było w przypadku Jarosława Hampela, który nie zdążył przetestować wszystkich rozwiązań. Co miał do powiedzenia po treningu?
Już jutro Grand Prix Europy. Tradycyjnie, relację live z tej imprezy przeprowadzi Telewizja Canal +. Co ciekawe, tuż przed rozpoczęciem zawodów będzie można „przejechać cztery kółka” z Januszem Kołodziejem. Operatorzy Canal + umieścili kamerę na kasku zawodnika, która zarejestrowała przebieg całego wyścigu Janusza. Ponadto, ukaże się też wywiad z zawodnikiem Speedway Team. Początek relacji o godzinie 18:30. Serdecznie zapraszamy.
Tomasz Gollob wziął dziś udział w treningu przed jutrzejszym Grand Prix Europy. Zawodnik Speedway Team był zadowolony z przebiegu sesji próbnej. Jak sam przyznaje, przy wsparciu naszych kibiców, jest w stanie jutro powalczyć o najwyższe lokaty.
Nicki Pedersen wystartował w dzisiejszym treningu przed sobotnim turniejem Grand Prix Europy w Lesznie. Duńczyk pojawił się na torze pierwszy raz od momentu kontuzji kciuka, której doznał w meczu ligi szwedzkiej. Treningowe jazdy przebiegły bez większych problemów i obrońca tytułu jest gotów do jutrzejszych zawodów.
Emil Sayfutdinov zaskoczył fanów żużla na całym świecie, kiedy to wygrał Grand Prix Czech, które zostało rozegrane w Pradze. 19-letni Rosjanin już teraz zapowiada, że jego celem jest pozostanie w czołowej ósemce cyklu, a być może już teraz nawiąże walkę o medal IMŚ.
Przed momentem zakończyło się losowanie numerów startowych na Grand Prix Europy, które jutro odbędzie się w Lesznie. "Ślepy los" przydzielił naszym zawodnikom następujące numery Tomasz Gollob pojedzie z "11", Sebastian Ułamek z "12", Grzegorz Walasek z "16"Rune Holta z "7" a Jarosław Hampel otrzymał numer "6".
Dokładnie 364 dni temu miało miejsce historyczne wydarzenie, po raz pierwszy na stadionie im. Alfreda Smoczyka zorganizowano turniej z cyklu Speedway Grand Prix, na który przybyło 25 tysięcy widzów. Zawody zakończyły się sukcesem Leigh Adamsa i połowicznym zwycięstwem Polaków. Jak będzie w tym roku?
Nasz portal wspólnie z internetowymi zakładami bukmacherskimi Tobet.com zorganizował konkurs, w którym do wygrania są cztery bilety VIP na sobotnie Grand Prix Europy w Lesznie. Nie musisz wysyłać sms-ów, wystarczy że wyślesz do nas prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe.
PGE Ekstraliga
Betard Sparta Wrocław vs
Gezet Stal Gorzów
piątek 18:00
BAYERSYSTEM GKM Grudziądz vs
Orlen Oit Motor Lublin
piątek 20:30
Stelmet Falubaz Zielona Góra vs
Pres Toruń
niedziela 17:00
Krono Plast Włókniarz Częstochowa vs
Innpro ROW Rybnik
niedziela 19:30
Metlakas 2 Ekstraliga
Moonfin Malesa Ostrów vs
H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
czwartek 19:00
Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs
Cellfast Wilki Krosno
niedziela 14:30
P | Nazwa | M | PD | PM |
![]() |
||||
1. | ![]() |
4 |
8 |
+76 |
2. | ![]() |
4 | 7 | +36 |
3. | ![]() |
4 | 6 | +32 |
4. | ![]() |
4 | 4 | +22 |
5 | ![]() |
4 | 3 | -22 |
6. | ![]() |
4 | 2 | -6 |
7. | ![]() |
4 |
2 | -66 |
8. | ![]() |
4 |
0 |
-58 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
3 | 6 | +24 |
2. | ![]() |
3 | 4 | +45 |
3. | ![]() |
3 | 4 | +14 |
4. | ![]() |
3 | 3 | +4 |
5. | ![]() |
3 | 3 | -2 |
6. | ![]() |
3 | 2 | -18 |
7. | ![]() |
2 | 0 | -10 |
8. | ![]() |
2 |
0 |
-57 |
![]() |
||||
1 |
|
4 | 6 | +16 |
2. | ![]() |
4 | 6 | +44 |
3. | ![]() |
3 | 4 | +14 |
4. | ![]() |
4 | 4 | -2 |
5. | ![]() |
3 | 2 | 8 |
6. | Speedway Kraków | 3 | 2 | -50 |
7 | ![]() |
3 | 0 | -30 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
1 | 2 | +10 |
2. | ![]() |
1 | 2 | +4 |
3. | ![]() |
1 | 2 | +2 |
4. | ![]() |
1 | 2 | +2 |
5. | ![]() |
1 | 0 | -2 |
6. | ![]() |
1 | 0 | -2 |
7. | ![]() |
1 | 0 | -4 |
8. | ![]() |
1 | 0 | -10 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
6 |
12 |
+104 |
2. | ![]() |
6 | 8 | +102 |
3. | ![]() |
6 | 8 |
+18 |
4. | ![]() |
5 |
6 |
+10 |
5. | ![]() |
8 | 4 |
-110 |
6. | ![]() |
6 | 4 | -36 |
7. | ![]() |
6 |
0 | -88 |
1. | ![]() |
24 |
2. | ![]() |
18 |
3. | ![]() |
17 |
4. | ![]() |
17 |
5. | ![]() |
12 |
6. | ![]() |
11 |
7. | ![]() |
11 |
8. | ![]() |
10 |
9. | ![]() |
8 |
10. | ![]() |
7 |
11. | ![]() |
6 |
12. | ![]() |
5 |
13. | ![]() |
4 |
14. | ![]() |
3 |
15. | ![]() |
1 |
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ||
17. | ||
18. | ||
19. | ||
20. |
1. |
![]() |
|
2. |
![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ![]() |
|
17. | ![]() |
|
18. | ![]() |
|
19. | ![]() |
|
20. | ||
21. | ||
22. |
Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.
Więcej wywiadówW niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.
Więcej felietonówAbsolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.
Więcej artykułów