POLSKA
Darmowy wstęp na mecz żużlowy zespołu Unia Tarnów – Polonia Bydgoszcz zaplanowany w Tarnowie na niedzielę, 19 maja mieć będą honorowi dawcy krwi. Bezpłatne bilety spełniającym wymagania osobom rozdawać będzie Robert Wardzała w piątek, 17 maja, przy Placu Sobieskiego 2 w Tarnowie od g. 15 do 17.
Tegoroczny sezon jest wyjątkowy dla Alesa Drymla. Czech wystąpi w trzech turniejach, które zaliczają się do najważniejszych imprez żużlowego kalendarza. Zawodnika z Pardubic ujrzymy w najbliższą sobotę w Grand Prix w Pradze, 8 czerwca na Eurosport Speedway Best Pairs oraz w finałach Indywidualnych Mistrzostw Europy.
Damian Baliński niedzielnego spotkania w Zielonej Górze nie zaliczy do udanych. Jego drużyna - Fogo Unia Leszno przegrała ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra 58:32. "Bally" zgromadził na swoim koncie zaledwie 4 punkty w czterech startach. Oto co powiedział Baliński po klasyku żużlowym.
25 maja w Gdańsku odbędzie się półfinał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. Menadżer reprezentacji Wielkiej Brytanii - Phil Morris zdecydował już, którzy zawodnicy powalczą o awans do finału. Wybór padł na Kyle Howartha, Ashley'a Morrisa, Toma Perry'ego i Adama Ellisa.
W niedzielę na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie miejscowa Stal zmierzy się ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra. W Derbach Ziemi Lubuskiej zadebiutuje Kamil Adamczewski. - To będą moje pierwsze lubuskie Derby. Kiedy startowałem w Lesznie, takim rywalem był zawsze Falubaz. Teraz będzie to Leszno.
Zwycięstwem Zbigniewa Sucheckiego zakończył się opolski ćwiercfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski. Zawodnik Sparty Wrocław na swoim koncie zapisał dwanaście punktów, kto wie, być może gdyby nie wykluczenie, "Suchy" zakończyłby zawody z pięcioma zwycięstwami. Z dalszej rywalizacji odpadł Jakub Jamróg, a awansował zaś Damian Baliński.
W minioną niedzielę zespół Fogo Unii Leszno przegrał na wyjeździe ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra. Przypomnijmy, że gospodarze pokonali wysoko leszyńskie Byki 58:32. W ekipie z Leszna zawiedli szczególnie Grzegorz Zengota (na zdjęciu) i Duńczyk Kenneth Bjerre. "Zengi" w spotkaniu nie zdobył ani jednego punktu.
Zwycięstwem wychowanka klubu z Grudziądza - Artura Mroczki, zakończył dziś ostatni z ćwiercfinałów Indywidualnych Mistrzostw Polski. Na obiekcie przy ul. Hallera, awans wywalczył także m.in. Przemysław Pawlicki, Norbert Kościuch oraz zawodnik eSpeedway Team - Krystian Pieszczek.
Pechowo dla Wojciecha Lisieckiego zakończył się udział w ćwierćfinale Indywidualnych Mistrzostw Polski w Grudziądzu. Zawodnik Lechmy Startu wygrał w swoim pierwszym biegu, zaś w drugim zaliczył upadek. "Lisek" do parku maszyn wrócił o własnych siłach, lecz ból obojczyka sprawił, że postanowił udać się do szpitala. Tam wykluczono złamania.
W środę na torze w Zielonej Górze odbył się kolejny trening szkółki żużlowej. W zajęciach udział wzięło kilku nowych adeptów. Po kilku treningach mamy zamiar podzielić ich na grupy, tak jak wcześniej mówiliśmy rokującą i nierokującą - powiedział Rafał Dobrucki, który prowadzi zielonogórską szkółkę żużlową razem z Andrzejem Huszczą.
Zwycięstwem Adriana Miedzińskiego zakończył się ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski na torze w Pile. Zawodnik Unibaksu Toruń w pokonanym polu pozostawił Sebastiana Ułamka i Mirosława Jabłońskiego. Awans uzyskał także m.in. Patryk Dudek.
Zwycięstwem Grzegorza Zengoty zakończył się ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski rozgrywany na torze w Lublinie. Drugie miejsce z taką samą ilością punktów wywalczył Janusz Kołodziej, a trzecie miejsce przypadło Dawidowi Lampartowi.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, włodarze Unibaksu Toruń zdecydowali się zakontraktować nowego zawodnika. Wybór padł na niespełna 27-letniego Edwarda Kennetta, który w Enea Ekstralidze legitymuje się Kalkulowaną Średnią Meczową równą 6,50.
W najbliższą niedzielę Kolejarz Rawag Rawag podejmie na własnym torze drużynę Orła Łódź. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:00. Znane są awizowane składy obu drużyn na ten pojedynek.
Główna Komisja Sportu Żużlowego nominowała zawodników do tegorocznego turnieju o "Srebrny Kask". Półfinały odbędą się na torach w Grudziądzu i Lublinie. Przed rokiem triumfował zawodnik Fogo Unii Leszno - Przemysław Pawlicki, który ze względu na przejście do grona seniorów, nie obroni tytułu.
PGE Ekstraliga
Betard Sparta Wrocław vs
Gezet Stal Gorzów
piątek 18:00
BAYERSYSTEM GKM Grudziądz vs
Orlen Oit Motor Lublin
piątek 20:30
Stelmet Falubaz Zielona Góra vs
Pres Toruń
niedziela 17:00
Krono Plast Włókniarz Częstochowa vs
Innpro ROW Rybnik
niedziela 19:30
Metlakas 2 Ekstraliga
Moonfin Malesa Ostrów vs
H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
czwartek 19:00
Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs
Cellfast Wilki Krosno
niedziela 14:30
P | Nazwa | M | PD | PM |
![]() |
||||
1. | ![]() |
4 |
8 |
+76 |
2. | ![]() |
4 | 7 | +36 |
3. | ![]() |
4 | 6 | +32 |
4. | ![]() |
4 | 4 | +22 |
5 | ![]() |
4 | 3 | -22 |
6. | ![]() |
4 | 2 | -6 |
7. | ![]() |
4 |
2 | -66 |
8. | ![]() |
4 |
0 |
-58 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
3 | 6 | +24 |
2. | ![]() |
3 | 4 | +45 |
3. | ![]() |
3 | 4 | +14 |
4. | ![]() |
3 | 3 | +4 |
5. | ![]() |
3 | 3 | -2 |
6. | ![]() |
3 | 2 | -18 |
7. | ![]() |
2 | 0 | -10 |
8. | ![]() |
2 |
0 |
-57 |
![]() |
||||
1 |
|
4 | 6 | +16 |
2. | ![]() |
4 | 6 | +44 |
3. | ![]() |
3 | 4 | +14 |
4. | ![]() |
4 | 4 | -2 |
5. | ![]() |
3 | 2 | 8 |
6. | Speedway Kraków | 3 | 2 | -50 |
7 | ![]() |
3 | 0 | -30 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
1 | 2 | +10 |
2. | ![]() |
1 | 2 | +4 |
3. | ![]() |
1 | 2 | +2 |
4. | ![]() |
1 | 2 | +2 |
5. | ![]() |
1 | 0 | -2 |
6. | ![]() |
1 | 0 | -2 |
7. | ![]() |
1 | 0 | -4 |
8. | ![]() |
1 | 0 | -10 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
6 |
12 |
+104 |
2. | ![]() |
6 | 8 | +102 |
3. | ![]() |
6 | 8 |
+18 |
4. | ![]() |
5 |
6 |
+10 |
5. | ![]() |
8 | 4 |
-110 |
6. | ![]() |
6 | 4 | -36 |
7. | ![]() |
6 |
0 | -88 |
1. | ![]() |
24 |
2. | ![]() |
18 |
3. | ![]() |
17 |
4. | ![]() |
17 |
5. | ![]() |
12 |
6. | ![]() |
11 |
7. | ![]() |
11 |
8. | ![]() |
10 |
9. | ![]() |
8 |
10. | ![]() |
7 |
11. | ![]() |
6 |
12. | ![]() |
5 |
13. | ![]() |
4 |
14. | ![]() |
3 |
15. | ![]() |
1 |
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ||
17. | ||
18. | ||
19. | ||
20. |
1. |
![]() |
|
2. |
![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ![]() |
|
17. | ![]() |
|
18. | ![]() |
|
19. | ![]() |
|
20. | ||
21. | ||
22. |
Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.
Więcej wywiadówW niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.
Więcej felietonówAbsolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.
Więcej artykułów