POLSKA
Nie udało się dokończyć zaległego meczu w II lidze pomiędzy KSM Krosno a Kolejarzem Opole, który przerwano po sześciu biegach ze względu na padający deszcz. Mecz musi zostać powtórzony, gdyż do zatwierdzenia spotkania zabrakło dwóch wyścigów. Po sześciu biegach prowadzili gospodarze 19:17.
Pogoda płata dużego figla działaczom żużlowych klubów. Do odwołanych spotkań dołączył pojedynek Włókniarza Częstochowa z Unibax-em Toruń. Na drodze stanęły warunki atmosferyczne, bowiem od kilku dni w Częstochowie nie ustają opady deszczu.
Od wczoraj Klub Motorowo-Żużlowy Lublin ma nowego strategicznego sponsora. Firmą, która zdecydowała się wspierać drugoligowca jest Lubelski Węgiel "Bogdanka". Dobra nowina została ogłoszona podczas czwartkowej konferencji prasowej. Po oficjalnym spotkaniu udało nam się porozmawiać z prezesem KMŻ Zbigniewem Wojciechowskim, którzy przyznał, że jest to dla lubelskiego środowiska żużlowego bardzo duża szansa.
Odowłano kolejne spotkanie I Ligi, które zaplanowano na niedzielę. Nie dojdzie do skutku pojedynek pomiędzy Start-em Gniezno a Speedway Miszkolc. Powodem takiej decyzji są fatalne prognozy pogody na najbliższy weekend. Mecz odbędzie się 3. czerwca.
Już dzisiaj po godzinie 17.00 przeprowadzimy relację na żywo z zaległego meczu II ligi pomiędzy KSM Krosno a Kolejarzem Opole, a na wieczór zaplanowaliśmy trzy relacje z meczów Elite League: Peterborough Panthers - Wolverhampton Wolves, The Lakeside Hammers - Poole Pirates i Coventry Bees - Ipswich Witches. Serdecznie zapraszamy!
Komisarz Ligi, Ryszard Głód, wydał komunikat zawierający informację o możliwości nieodbycia się spotkań VI rundy DMP w CenterNet Mobile Speedway Ekstralidze oraz wykaz meczów telewizyjnych w TVP Sport w rundach VIII i IX CenterNet Mobile Speedway Ekstraligi.
Mogą odetchnąć z ulgą fani Falubazu Zielona Góra. Wszystko wskazuje na to, iż w niedzielę kibice będą mogli usiąść na nowej trybunie, która znajduje się na pierwszym łuku. Po kolejnych odbiorach straż pożarna wydała pozytywną opinię. Podobnie policja, a co za tym idzie prezydent Janusz Kubicki wydał formalną zgodę na rozegranie meczu. Nadal nie wiadomo kiedy ruszy sprzedaż biletów.
Już dzisiaj na torze przy ul. Legionów 6 w Krośnie rozegrany zostanie zaległy pojedynek o DM II ligi, w którym miejscowy KSM podejmować będzie Kolejarza Opole. Początek spotkania o godz. 17.00. W tej chwili warunki atmosferyczne są bardzo dobre i nic nie stoi na przeszkodzie, aby zawody zostały rozegrane.
Na najbliższą niedzielę zaplanowano VI kolejkę CenterNet Mobile Speedway Ekstraligi. W Tarnowie, Tauron Azoty mają się zmierzyć z Betardem Wrocław. Niestety prognozy pogody nie są sprzyjające, w Małopolsce zapowiadane są obfite opady deszczu. Kierownictwo Jaskółek jutro podejmie decyzję w sprawie ewentualnego odwołania meczu.
W związku ze złymi warunkami pogodowymi Rybnicki Klub Motorowym ROW Rybnik informuje, że mecz zaplanowany na najbliższą niedzielę pomiędzy RKM ROW Rybnik a Marmą Hadykówką Rzeszów zostaje odwołany. Nowy termin spotkania obu ekip nie został jeszcze ustalony, ale mecz prawdopodbnie odbędzie się 26. czerwca.
Już w najblizszą niedzielę, na torze w Rawiczu miejscowy Kolejarz zmierzy sie ze Speedway Wandą Kraków. Poznaliśmy awizowane składy w jakich drużyny przystąpią do tego meczu. Początek spotkania o drugoligowe punkty zaplanowano na godzinę 17:00.
Niestety pogoda pokrzyżowała plany działaczom Kolejarza Opole. Zaplanowany na niedzielę mecz pomiędzy miejscowym Kolejarzem, a Polonią Piła został odwołany! Ze względu na warunki atmosferyczne obie drużyny zgodziły się odjechać spotkanie w nowym terminie. Nowej daty jeszcze nie ustalono.
Słaba postawa Grega Hancocka spowodowała, że kierownictwo Falubazu Zielona Góra zaprosiło go na sobotni trening Myszek Miki. Jak poinformował trener aktualnych Mistrzów Polski, Amerykanin jednak do Polski nie przyjedzie! Popularny Herbie poinformował Piotra Żytę, że jest chory i przyjedzie dopiero na niedzielny mecz.
Już w najbliższą niedzielę o godzinie 17:00 RKM ROW Rybnik podejmie na swoim torze Marmę Hadykówka Rzeszów. Będzie to trzeci mecz rozegrany na rybnickim torze w obecnym sezonie. Przedstawiamy listę miejsc sprzedaży biletów na ten pojedynek.
Jeszcze wczoraj popołudniu Telewizja Polska wydała komunikat, w którym poinformowała, że nie przeprowadzi transmisji z niedzielnego meczu pomiędzy Falubaz-em Zielona Góra a Stalą Gorzów. Po dzisiejszej inspekcji stadionu przez przedstawiciela TVP Sport oraz wielu rozmowach telefonicznych o warunkach wjazdu na stadion wozów transmisyjnych i całej ekipy telewizyjnej wiadomo w końcu na pewno, że będzie transmisja w TVP Sport.
PGE Ekstraliga
BAYERSYSTEM GKM Grudziądz vs
Orlen Oil Motor Lublin
czwartek 20:00Stelmet Falubaz Zielona Góra vs
Innpro ROW Rybnik
piątek 18:00
Betard Sparta Wrocław vs
Krono Plast Włókniarz Częśtochowa
piątek 20:30 BAYERSYSTEM GKM Grudziądz vs
Gezet Stal Gorzów
niedziela 17:00
Orlen Oil Motor Lublin vs
Pres Toruń
niedziela 19:30
Metlakas 2 Ekstraliga
Autona Unia Tarnów vs
Texom Stal Rzeszów
czwartek 16:00
Hunters PSŻ Poznan vs
Fogo Unia Leszno
czwartek 18:15
Texom Stal Rzeszów vs
Fogo Unia Leszno
niedziela 13:00
H. Skrzydlewska Orzeł Łodź vs
Cellfast Wilki Krosno
niedziela 15:15
P | Nazwa | M | PD | PM |
![]() |
||||
1. | ![]() |
4 |
8 |
+76 |
2. | ![]() |
5 | 7 | +36 |
3. | ![]() |
6 | 8 | +54 |
4. | ![]() |
5 | 6 | +32 |
5 | ![]() |
5 | 4 | -66 |
6. | ![]() |
5 | 4 | 0 |
7. | ![]() |
5 |
3 | -44 |
8. | ![]() |
6 |
2 |
-88 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
4 | 8 | +56 |
2. | ![]() |
4 | 6 | +16 |
3. | ![]() |
4 | 6 | +53 |
4. | ![]() |
3 | 5 | +6 |
5. | ![]() |
3 | 3 | -30 |
6. | ![]() |
4 | 2 | +8 |
7. | ![]() |
5 | 3 | -52 |
8. | ![]() |
3 |
0 |
-59 |
![]() |
||||
1 |
|
4 | 8 | +16 |
2. | ![]() |
4 | 6 | +44 |
3. | ![]() |
3 | 4 | +14 |
4. | ![]() |
4 | 4 | -2 |
5. | ![]() |
3 | 2 | 8 |
6. | Speedway Kraków | 3 | 2 | -50 |
7 | ![]() |
4 | 0 | -30 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
1 | 2 | +10 |
2. | ![]() |
1 | 2 | +4 |
3. | ![]() |
1 | 2 | +2 |
4. | ![]() |
1 | 2 | +2 |
5. | ![]() |
1 | 0 | -2 |
6. | ![]() |
1 | 0 | -2 |
7. | ![]() |
1 | 0 | -4 |
8. | ![]() |
1 | 0 | -10 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
6 |
12 |
+104 |
2. | ![]() |
6 | 8 | +102 |
3. | ![]() |
6 | 8 |
+18 |
4. | ![]() |
5 |
6 |
+10 |
5. | ![]() |
8 | 4 |
-110 |
6. | ![]() |
6 | 4 | -36 |
7. | ![]() |
6 |
0 | -88 |
1. | ![]() |
38 |
2. | ![]() |
33 |
3. | ![]() |
29 |
4. | ![]() |
28 |
5. | ![]() |
25 |
6. | ![]() |
24 |
7. | ![]() |
23 |
8. | ![]() |
22 |
9. | ![]() |
18 |
10. | ![]() |
14 |
11. | ![]() |
12 |
12. | ![]() |
10 |
13. | ![]() |
8 |
14. | ![]() |
8 |
15. | ![]() |
2 |
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ||
7. | ||
8. | ||
9. | ||
10. | ||
11. | ||
12. | ||
13. | ||
14. | ||
15. | ||
16. | ||
17. | ||
18. | ||
19. | ||
20. |
1. |
![]() |
|
2. |
![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ![]() |
|
17. | ![]() |
|
18. | ![]() |
|
19. | ![]() |
|
20. | ||
21. | ||
22. |
Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.
Więcej wywiadówW niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.
Więcej felietonówAbsolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.
Więcej artykułów