POLSKA
Jak już informowaliśmy dziś w Ostrowie doszło do podpisania kontraktu z Robertem Miśkowiak. 26-latek spędzi, bowiem kolejny sezon w ostrowskiej drużynie. Dla „Miśka” liga polska będzie priorytetem i zamierza w tym roku zaskoczyć wspaniałą formą!
Marma Polskie Folie oraz ZPC Hadykówka, według wstępnych ustaleń mają pełnić funkcję sponsorów strategicznych zepołu z Rzeszowa. Dwie firmy dogadały się w kwestii finansowania pierwszoligowego klubu, decyzję o nowej nazwie drużyny poznamy w ciągu kilku dni.
Dziś w Ostrowie doszło oficjalnie do podpisania kontraktu pomiędzy Klubem Motorowym i Robertem Miśkowiakiem. Dla popularnego „Miśka” będzie to już drugi sezon z rzędu, który spędzi w ostrowskim zespole. Obie strony podczas konferencji prasowej nie kryły zadowolenia z zaistniałej sytuacji.
Warszawskie Towarzystwo Speedwaya po trzech latach działalności zdecydowało się na gruntowną przebudowę swojej strony internetowej. 25 stycznia 2009 roku na nowo uruchomiono witrynę pod dotychczasowym adresem www.zuzel.waw.pl. Projekt strony internetowej jest jednym z elementem strategii działania na rok 2009. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu zasadniczego kierownictwo WTS-u proponuje kilka ciekawych rozwiązań.
Max Dilger w polskiej lidze startuje już od trzech lat. Zaczynał w węgierskim Miskolcu, a ostatnie dwa lata spędził w Łodzi. Młody Niemiec podpisał w sezonie 2009 będzie reprezentował barwy Kolejarza Opole, który po czterech latach startów w II lidze, chce powrócić na pierwszoligowy front.
Kolejarz Opole mimo niepowodzenia w sezonie 2008, nie wątpi w swoje siły i zbudował silny zespół, którego celem jest awans na zaplecze Speedway Ekstraligi. Jednym z nowych zawodników jest Czech Pavel Ondrasik, który już 10 lat temu startował w Opolu, z bardzo dobrym skutkiem.
Już 5 kwietnia zainaugurowane zostaną rozgrywki CenterNet Mobile Speedway Ekstraligi 2009. Wiemy także, iż mecz w Gdańsku, gdzie miejscowy Lotos podejmować będzie Drużynowego Mistrza Polski - Unibax Toruń rozpocznie się o godzinie 16:00, a transmisję z tego spotkania będzie można śledzić na antenie TVP Sport. Dzień wcześniej na gdańskim stadionie przewidziana jest prezentacja zespołu połączona z koncertem znanego zespołu.
Pod dużym znakiem zapytania stoi występ w jutrzejszej II Rundzie Kwalifikacyjnej do Indywidualnych Mistrzostw Świata na lodzie Zdzisława Żerdzińskiego. Jeden z naszych reprezentantów w dzisiejszej eliminacji brał udział w kolizji z Michałem Widerą i został odwieziony do szpitala.
Rosjanin Jurij Baziejew wygrał w I eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Świata, które odbyły się dziś na torze w Sanoku. Wśród najlepszej szóstki premiowanej awansem znaleźli się także między innymi szwedzki weteran Per-Olov Serenius oraz triumfator wczorajszego Ice Racing Sanok - Antonin Klatovsky.
Dziś (25. stycznia) punktualnie o godzinie 14.00 w okolicach parku maszyn częstochowskiego Stadionu Miejskiego pojawili się żużlowcy oraz adepci Włókniarza. Celem przybycia Lwów na obiekt przy ulicy Olsztyńskiej nie był jednak pierwszy w tym roku trening na torze, a wyjazd na przedsezonowe zgrupowanie do Jaworzynki niedaleko Wisły.
W Sanoku rozpoczął się pierwszy dzień Eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Świata w żużlu na lodzie. Inaugurację zawodów zaplanowano na 18.30. Zapraszamy Państwa do śledzenia relacji live.
ELIMINACJE IMŚ W SANOKU - I DZIEŃ
Już jutro w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się konferencja prasowa, na której dojdzie do podpisania kontraktu pomiędzy Klubem Motorowym i Robertem Miśkowiakiem! Oznacza to, że „Misiek” drugi sezon z rzędu spędzi w ostrowskiej drużynie.
Fredrik Lindgren pilnie przygotowuje się do zbliżających się rozgrywek. Szwed ostatnio odwiedził Zieloną Górę, by spotkać się m.in. ze swoimi sponsorami. Zawodnik jest również przekonany, iż ZKŻ ponownie stać na medal. "Freddie" kolejny rok będzie firmowym jeźdzcem Jawy.
Nadal nie wiadomo, kto będzie trenerem Stali Rzeszów. Jednak nie od dziś wiadomo, że w "kręgu zainteresowań" działaczy są trzy nazwiska: Mirosław Korbel, Grzegorz Dzikowski i Janusz Stachyra (na zdjęciu). Największe szanse daje się temu ostatniemu, ponieważ prowadził on już zespół Żurawi w przeszłości.
PGE Ekstraliga
Orlen Oil Motor Lublin vs
Innpro ROW Rybnik
Pres Toruń vs
Krono Plast Włókniarz Częstochowa
Metlakas 2 Ekstraliga
Texom Stal Rzeszów vs
Moonfin Malesa Ostrów
sobota (3maj) 16:30
H. Skrzydlewska Orzeł Łódź vs
Autona Unia Tarnów
niedziela (4 maj) 14:30
P | Nazwa | M | PD | PM |
![]() |
||||
1. | ![]() |
3 |
6 |
+40 |
2. | ![]() |
3 | 6 | +36 |
3. | ![]() |
2 | 3 | +8 |
4. | ![]() |
3 | 2 | +18 |
5 | ![]() |
3 | 2 | -2 |
6. | ![]() |
3 | 2 | -4 |
7. | ![]() |
3 |
1 | -26 |
8. | ![]() |
3 |
0 |
-58 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
3 | 6 | +24 |
2. | ![]() |
3 | 4 | +45 |
3. | ![]() |
3 | 4 | +14 |
4. | ![]() |
3 | 3 | +4 |
5. | ![]() |
2 | 1 | -8 |
6. | ![]() |
1 | 0 | -4 |
7. | ![]() |
1 | 0 | -37 |
8. | ![]() |
2 |
0 |
-38 |
![]() |
||||
1 |
|
2 | 4 | +6 |
2. | ![]() |
1 | 2 | +2 |
3. | ![]() |
2 | 2 | +12 |
4. | ![]() |
2 | 2 | 0 |
5. | ![]() |
2 | 2 | 0 |
6. | ![]() |
2 | 0 | -6 |
7 | Speedway Kraków | 1 | 0 | -14 |
![]() |
||||
1. | Orlen Cellfast Wilki Kroso | |||
2. | Enea Stal Gorzów | |||
3. | Novyhotel Falubaz Zielona Góra | |||
4. | Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno | |||
5. | Motor Lublin | |||
6. | GKM Grudziądz | |||
7. | TAURON U24 Włókniarz Częstochowa | |||
8. | KS Toruń | |||
9. | U24 Beckhoff Sparta Wrocław | |||
![]() |
||||
1. | ![]() |
|
|
|
2. | ![]() |
|||
3. | ![]() |
|
||
4. | ![]() |
|
||
5. | ![]() |
|
||
6. | ![]() |
|||
7. | ![]() |
|
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ||
17. | ||
18. | ||
19. | ||
20. |
1. |
![]() |
|
2. |
![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ![]() |
|
17. | ![]() |
|
18. | ![]() |
|
19. | ![]() |
|
20. | ||
21. | ||
22. |
Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.
Więcej wywiadówW niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.
Więcej felietonówAbsolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.
Więcej artykułów