POLSKA
23 lipca na torze w Pardubicach odbyła się trzecia runda półfinałowa Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Na najwyższym stopniu podium uplasowali się zawodnicy Bocar Włókniarza Częstochowa i Francepol Junior Falubazu Zielona Góra. Trzecie miejsce należało do miejscowego Team ACCR.
W piątek, 26 lipca w Krakowie odbędzie się zaległe spotkanie 4. kolejki 2. Ligi Żużlowej. Outsider rozgrywek, miejscowa Speedway Wanda podejmie na swoim torze Stainer Unię Kolejarza Rawicz. Rozpoczęcie spotkania zostało zaplanowane na godzinę 18:00. Znamy już awizowane składy obu ekip.
W piątek, 26 lipca po blisko miesięcznej przerwie wznowione zostaną rozgrywki PGE Ekstraligi. Liderzy rozgrywek, Fogo Unia Leszno podejmą na swoim torze Speed Car Motor Lublin w ramach spotkania 11. kolejki. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Poniżej prezentujemy awizowane zestawienia obu ekip.
W piątek, 26 lipca po blisko miesięcznej przerwie wznowione zostaną rozgrywki PGE Ekstraligi. W spotkaniu 11. kolejki tej ligi forBET Włókniarz Częstochowa podejmie na swoim torze Get Well Toruń. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30. Poniżej prezentujemy awizowane zestawienia obu ekip.
Żużlowcy Car Gwarant Start Gniezno spisują się bardzo dobrze w rozgrywkach Nice 1 Ligi. Drużyna z Pierwszej Stolicy zajmuje obecnie drugą pozycję w ligowej tabeli i jest na najlepszej drodze, aby awansować do fazy play-off. Marzeniem działaczy GTM Start, a także samych zawodników jest to, żeby stadion przy W25 był równie wysoko wskazywany przy okazji zestawień frekwencyjnych.
W najgorszy z możliwych sposobów zakończył się dla Macieja Janowskiego pierwszy dzień finałowych zmagań Speedway of Nations. Popularny "Magic" w ostatnim swoim wyścigu brał udział w groźnie wyglądającym upadku z Filipem Hjelmlandem. Na całe szczęście Polak nie ma żadnych złamań. Janowski jest poobijany i jeśli nie będzie mógł wystąpić w niedzielę, to w jego miejsce pojedzie Patryk Dudek.
W czwartek kierownictwo drużyn z Opola i Krakowa podało awizowane składy na zaległy mecz dziesiątej rundy 2. Ligi Żużlowej pomiędzy OK Bedmet Kolejarzem a Speedway Wandą, który miał się odbyć w niedzielę, jedank mecz został przełożony na piątek 2 sierpnia.
W najbliższą niedzielę na torze w Opolu odbędzie się zaległe spotkanie dziesiątej rundy 2. Ligi Żużlowej. Miejscowy OK Bedmet Kolejraz podejmie ostatnią drużynę w tabeli - Speedway Wandę Kraków. Poznaliśmy składy na ten mecz, które widoczne są poniżej.
W ubiegłą niedzielę czwarty w karierze tytuł Indywidualnego Mistrza Polski wywalczył Janusz Kołodziej, który w biegu finałowym za swoimi plecami przywiózł Bartosza Zmarzlika oraz Macieja Janowskiego. Pomimo okazałej liczby tytułów sam przyznaje, że każdy triumf w takiej imprezie jest wyjątkowy. - Każde złoto smakuje inaczej i każde jest niesamowite.
Fatalnie dla Artioma Trofimowa zakończyła się gorzowska runda półfinałowa DMPJ. Żużlowiec Lokomotivu Daugavpils w dwudziestej odsłonie dnia brał udział w fatalnym karambolu. Siła uderzenia o bandę była tak duża, że została ona zdewastowana a na dodatek żużlowiec wzbił się w powietrze i razem z motocyklem wylądował na trybunach. Na całe szczęście obserwatorzy popisali się świetnym refleksem dzięki czemu nikt poważnie nie ucierpiał.
Młodzieżowcy Bocar Włókniarza Częstochowa znajdują się w kapitalnej formie. Ekipa spod Jasnej Góry po raz drugi z rzędu wygrała rundę Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, która odbyła się w Gdańsku. Druga pozycja powędrowała do Francepol Falubazu Zielona Góra. Aż trzy zespoły zostały sklasyfikowane na najniższym stopniu podium. Byli to PGG ROW Rybnik, Aforti Start Gniezno oraz Elektrociepłownia Falubaz Zielona Góra.
Młodzieżowcy Truly.work Stali Gorzów znakomicie wykorzystali atut własnego toru i okazali się najlepsi w drugiej rundzie półfinałowej Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Tuż za nimi uplasowali się reprezentanci Bogdanka Motoru Lublin. Najniższy stopień podium należał do Fogo Unii Leszno I.
W niedzielnym finale Indywidualnych Mistrzostw Polski Bartosz Zmarzlik po zaciętej walce w biegu finałowym wywalczył tytuł wicemistrza kraju. Zawodnik Truly.work Stal Gorzów w fazie zasadniczej był poza zasięgiem rywali. - Faza zasadnicza była niezła, nie myślałem, że tak dobrze się ułoży - mówił po zakończonym turnieju.
We wtorkowe popołudnie młodzieżowcy w kraju nad Wisłą rywalizowali także w Gdańsku. Zawody rozgrywane na Pomorzu padły łupem Bocar Włókniarza Częstochowa. Tuż za zwycięzcami uplasował się Francepol Falubaz Zielona Góra. Najniższy stopień podium należał do Team ACCR.
16 lipca w Gorzowie odbyła się pierwsza runda półfinałowa Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. W zmaganiach zwyciężyły dwie drużyny. Z pierwszego miejsca cieszyła się miejscowa Truly.work Stal oraz Bogdanka Motor Lublin. Podium uzupełnił MrGarden GKM Grudziądz.
PGE Ekstraliga
Orlen Oil Motor Lublin vs
Innpro ROW Rybnik
Pres Toruń vs
Krono Plast Włókniarz Częstochowa
BAYERSYSTEM GKM Grudziądz vs Betard Sparta Wrocław
Gezet Stal Gorzów vs
Stelmet Falubaz Zielona Góra
Metlakas 2 Ekstraliga
Texom Stal Rzeszów vs
Moonfin Malesa Ostrów
sobota (3maj) 16:30
H. Skrzydlewska Orzeł Łódź vs
Autona Unia Tarnów
niedziela (4 maj) 14:30
P | Nazwa | M | PD | PM |
![]() |
||||
1. | ![]() |
3 |
6 |
+40 |
2. | ![]() |
3 | 6 | +36 |
3. | ![]() |
2 | 3 | +8 |
4. | ![]() |
3 | 2 | +18 |
5 | ![]() |
3 | 2 | -2 |
6. | ![]() |
3 | 2 | -4 |
7. | ![]() |
3 |
1 | -26 |
8. | ![]() |
3 |
0 |
-58 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
3 | 6 | +24 |
2. | ![]() |
3 | 4 | +45 |
3. | ![]() |
3 | 4 | +14 |
4. | ![]() |
3 | 3 | +4 |
5. | ![]() |
2 | 1 | -8 |
6. | ![]() |
1 | 0 | -4 |
7. | ![]() |
1 | 0 | -37 |
8. | ![]() |
2 |
0 |
-38 |
![]() |
||||
1 |
|
2 | 4 | +6 |
2. | ![]() |
1 | 2 | +2 |
3. | ![]() |
2 | 2 | +12 |
4. | ![]() |
2 | 2 | 0 |
5. | ![]() |
2 | 2 | 0 |
6. | ![]() |
2 | 0 | -6 |
7 | Speedway Kraków | 1 | 0 | -14 |
![]() |
||||
1. | Orlen Cellfast Wilki Kroso | |||
2. | Enea Stal Gorzów | |||
3. | Novyhotel Falubaz Zielona Góra | |||
4. | Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno | |||
5. | Motor Lublin | |||
6. | GKM Grudziądz | |||
7. | TAURON U24 Włókniarz Częstochowa | |||
8. | KS Toruń | |||
9. | U24 Beckhoff Sparta Wrocław | |||
![]() |
||||
1. | ![]() |
|
|
|
2. | ![]() |
|||
3. | ![]() |
|
||
4. | ![]() |
|
||
5. | ![]() |
|
||
6. | ![]() |
|||
7. | ![]() |
|
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ||
17. | ||
18. | ||
19. | ||
20. |
1. |
![]() |
|
2. |
![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ![]() |
|
17. | ![]() |
|
18. | ![]() |
|
19. | ![]() |
|
20. | ||
21. | ||
22. |
Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.
Więcej wywiadówW niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.
Więcej felietonówAbsolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.
Więcej artykułów