Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Współpraca

Dania

Hansa Nielsena zabrakło w parku maszyn podczas wczorajszego finału Speedway Of Nations. Okazuje się, że absencja trenera reprezentacji Danii jest spowodowana zakażeniem się koronawirusem. Oznacza to, że Duńczyk będzie musiał spędzić w Polsce przynajmniej jeszcze 10 dni, do momentu uzyskania negatywnego testu na COVID-19.

Więcej
 2020-09-30 21:38:42  Jakub Peret  źródło: inf.własna

30 września w Vojens rozegrany został finał Indywidualnych Mistrzostw Danii. W obfitujacych w mijanki, upadki i ostrą walkę na torze zawodach najlepszy okazał się Anders Thomsen. Drugie miejsce zajął Nicolai Klindt, a na najniższym stopniu podium stanął 16 letni Marcus Birkemose. W finale w taśmę wjechał Leon Madsen. Z powodu upadków z zawodów wycofali się Nicki Pedersen i Peter Kildemand. Oprócz tego, ostatnie zawody w karierze odjechał Mikkel Bech.

Więcej
 2020-09-30 09:58:32  Tymek Szerszyński  źródło: instagram.com/mbech177

26-letni Duńczyk niespodziewanie zadecydował o zakończeniu swojej przygody z żużlem. O wszystkim poinformował na swoim profilu w mediach społecznościowych. Do największych sukcesów zawodnika należał triumf z kadrą Danii w Drużynowym Pucharze Świata (DPŚ) oraz brązowy medal w cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów (IMŚJ). Oba te krążki zdobył w sezonie 2012.

Więcej
 2020-09-18 21:28:39  Jakub Peret  źródło: dmusport.dk

18 września na torze w Outrup rozegrano finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Danii, w których zwycieżył Marcus Birkemose, na drugim miejscu był Matias Nielsen. Na najniższym stopniu podium stanął Tim Sorensen. Ostatni w finale był Jonas Seifert-Salk.

Więcej
 2020-09-17 12:33:18  Jakub Peret  źródło: DMU Speedway

Znamy listę startową finału Indywidualnych Mistrzostw Danii, który odbędzie się 30 września na stadionie w Vojens. Tytułu mistrzowskiego będzie bronił Kenneth Bjerre, który w zeszłorocznej rundzie w Holsted ani razu nie został pokonany. Na starcie niestety zabraknie Mikkela Michelsena.

Więcej
 2020-08-12 21:21:29  Jakub Peret  źródło: dmusport.dk/

12 sierpnia w Esbjergu odbył się półfinał indywidualnych mistrzostw Danii. Jego zwycięzcą został Nicolai Klindt, który zdobył komplet punktów. Podium uzupełnili Rene Bach (13 pkt) oraz Peter Kildemand (12 pkt).Turniej finałowy odbędzie się 30 września na stadionie Vojens Speedway Center.

Więcej
 2020-08-12 20:19:17  Jakub Peret  źródło: dmusport.dk

11 sierpnia w Grinsted odbył się półfinał młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Danii. Jego zwycięzcą został Esben Hjerrlid (14 pkt), którego niektórzy kibice mogą kojarzyć z FIM Speedway Youth World Championship, które odbyły się w 2018 roku na toruńskiej Motoarenie. Podium uzupełnili Emil Breum (11 pkt) oraz Nick Ageroft (10pkt). Turniej finałowy odbędzie się 18 września na stadionie w Outrup.

Więcej
 2020-08-05 21:24:38  Jakub Peret  źródło: dmusport.dk

Dzisiaj po południu w Outrup odbył się pierwszy pierwszy półfniał IM Danii. Zawody wygrał Anders Thomsen (15 pkt), podium uzupełnili Frederik Jakobsen (14 pkt) i Mikkel Bech (12 pkt), który w biegu dodatkowym pokonał Marcusa Birkemose.  Drugi półfinał odbędzie się 12 sierpnia w Esbjergu.

Więcej
 2020-04-24 17:10:54  Dawid Kulton  źródło: speedwayekstraliga.pl

W związku z panująca sytuacją, władze duńskiej ligi postanowiły przedłużyć zawieszenie Metal Speedway League. W komunikacie dodano także, że trwają prace nad skróconym formatem rozgrywek, które mogą ruszyć na początku czerwca.

Więcej
 2020-04-22 23:08:24  Kamil Szyszkowski  źródło: Przegląd Sportowy

Wiele wskazuje na to, że to inauguracja sezonu w głównych państwach żużlowych ruszy w Danii. Rządzący państwem poinformowali, że od 10 maja możliwość organizacji będą miały imprezy masowe do 500 osób. To otwiera furtkę na rozgrywanie meczy. Problemem może być jednak udział żużlowców, zwłaszcza tych polskich, którzy będą musieli opuścić kraj. Przypomnijmy, że od dnia wczorajszego zawodnicy mogą brać udział w treningach w kraju Hamleta.

Więcej
 2020-04-21 16:33:54  Kamil Szyszkowski  źródło: dmusport.dk

Od wtorku 21 kwietnia w Danii będą mogły odbywać się treningi na stadionach żużlowych. To efekt zmniejszenia obostrzeń w tym kraju. Duńska federacja przygotowała wytyczne dotyczące treningów. Osoby nieuczestniczące w treningu nie będą miały wstępu na obiekt. Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia miała ruszyć duńska Metal Speedway League lecz z powodu koronawirusa została przełożona.

Więcej

Solidnym wzmocnieniem składu pochwalili się działacze duńskiego Slangerup Speedway Klub. Do składu dołączył 37-letni uczestnik cyklu Speedway Grand Prix, Matej Zagar. Przypomnijmy, że Słoweniec w polskiej lidze reprezentuje barwy Speed Car Motoru Lublin. Dla obu tych klubów jeździ także Mikkel Michelsen, co będzie znacznym ułatwieniem dla nowego zawodnika w odnalezieniu się w nowym otoczeniu.

Więcej
 2020-04-10 11:15:14  Kamil Szyszkowski  źródło: speedwaygp.com

Zaplanowany na 10 czerwca w duńskim Vojens Finał Mistrzostw Danii nie odbędzie się. Impreza została przełożona na 30 września. Powodem takiej decyzji jest pandemia koronawirusa, z którą świat zmaga się od kilku miesięcy.

Więcej
 2020-04-08 12:33:45  Wojciech Kulak  źródło: speedwaygp.com

Koronawirus wciąż paraliżuje życie obywateli w większości państw świata. Od kilku tygodni praktycznie we wszystkich karajach zostały zawieszone wydarzenia sportowe. Przykra sytuacja dotknęła także czarny sport w Danii. W środowe popołudnie włodarze Metal Speedway League poinformowali, że liga na pewno nie rozpocznie się do 13 maja.

Więcej
 2020-02-27 18:03:46  Tymek Szerszyński  źródło: esbjergmotorsport.com

41-latek, zaraz po zakończeniu minionego sezonu, poinformował, że rok 2020 będzie ostatnim w jego żużlowej karierze. "Final Lap Bjarne Pedersen", bo taką nazwę noszą jego zawody pożegnalne, zostały zaplanowe na termin 25 września na torze w Esbjerg. Turniej zostanie rozegrany w ramach czwórmeczu. W Polsce, Duńczyk reprezentował barwy wielu klubów, łącznie aż dziesięciu. Najdłużej występował w zespołach z Gniezna i Opola. Z tymi drugimi związał się także kontraktem na przyszły sezon.

Tomasz Bajerski o dotychczasowej formie eWinner Apatora

Za nami pierwsze cztery kolejki PGE Ekstraligi. Na postawę swojej drużyny nie mają prawa narzekac kibice eWinner Apatora Toruń. Anioły mają na swoim koncie dwie pewne wygrane u siebie, a na wyjazdach pokazali pazur stawiając opór dużo wyżej notowanym rywalom. Trener drużyny Tomasz Bajerski zdradza jakie są powody dobrej postawy beniaminka.

Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Nie dostali angażu podczas okienka ale i tak będą w elicie?

Minione okienko transferowe poprzez wprowadzenie przepisu o zawodniku do lat 24. zamknęło furtkę wielu zawodnikom starszej daty w sprawie możliwości angażu w PGE Ekstralidze. Okazuje się jednak, że z powodu pandemii koronawirusa, Ci którzy przegrali swoje szanse, ostatecznie i tak mogą się w niej znaleźć. Ilość zawodników z pozytywnymi wynikami na COVID-19 rośnie, a jesteśmy jeszcze przed inauguracją ligi. Co dalej?

Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Na ten dzień czekają kibice Motoru

Na ten dzień najmocniej czekali kibice Motoru Lublin. Jutro w Polsce zostanie otwarte pierwsze okienko transferowe, w którym zawodnicy bez kontraktu będą mogli przyodziać barwy nowych drużyn. Najgorętszym nazwiskiem na liście wolnych zawodników jest oczywiście Dominik Kubera, który ma zastąpić Marka Kariona na pozycji U-24 na południu Polski.